Plizga: Nie czuliśmy się słabsi od Korony

19 października 2013, 18:52 | Jakub Seweryn

Pomocnik Jagiellonii Białystok, Dawid Plizga, był wściekły na siebie i swoich kolegów po przegranym wysoko meczu ligowym z Koroną Kielce. Zdaniem byłego gracza Zagłębia Lubin, jego zespół wcale nie był gorszy od swojego przeciwnika, a mimo to wyjeżdżał z Kielc z tak wysoką porażką.

Po Twojej bramce na 1:0 na trudnym terenie w Kielcach wydawało się, że przebieg meczu może być podobny do tego, z Podbeskidziem, i Twój gol okaże się decydujący. Było jednak zupełnie inaczej.
Mieliśmy swój sposób na Koronę i do przerwy go realizowaliśmy, mimo że szybko straciliśmy bramkę na 1:1. Trudno, straciliśmy ją, ale w drugiej połowie mieliśmy grać to samo. Straciliśmy szybko gola po przerwie i nasza gra zupełnie się posypała. A skończyło się tak, jak się skończyło.

Korona bezlitośnie rozbiła Jagiellonię w żółto-czerwonych derbach. Powrót Korzyma

Kuba Słowik mówił, że bierze tę porażkę na siebie, bo czuł swoją sporą winę w tym wyniku. Zgadzasz się z nim?
Nie zgadzam się, bo na boisku jest jedenastu zawodników i każdy odpowiada za każdego. Jesteśmy kolektywem i całą drużyną odpowiadamy za wyniki. A to, że on zrobił karnego? Trudno, nie on pierwszy i nie ostatni zdarza się taka sytuacja. Jednak całym zespołem zawiniliśmy, że nie utrzymaliśmy prowadzenia do przerwy, bo wtedy mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Nie możemy tak szybko i łatwo tracić goli.

O tych bramkach mówił trener Stokowiec na konferencji prasowej, ale ta wasza gra też nie wyglądała, jak chociażby z wspomnianym już meczu z Podbeskidziem, gdzie wyglądaliście znacznie na znacznie lepszych od rywali.
Może tego nie było widać, ale czuliśmy to, że ten mecz zależy tylko i wyłącznie od nas. Stało się jednak inaczej i to bardzo boli. Rozumiem, że możemy dostać ‘czwórkę’, gdy rywal jest wyraźnie od nas lepszy i taką porażkę wtedy trzeba przyjąć na klatę oraz uznać wyższość przeciwnika. A tutaj nie czuliśmy się gorsi od Korony, a tak wysoko przegrywamy, co jest bardzo bolesne.