Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
94'

Koniec meczu! Wisła znowu przegrywa na własnym boisku - w ostatniej kolejce rundy zasadniczej pogromcą "Białej Gwiazdy" okazało się Podbeskidzie Bielsko-Biała. Schodzących z boiska wiślaków żegnają zasłużone gwizdy od kibiców.

94'

W jednej z ostatnich akcji meczu Sokołowski w pozycji półleżącej oddaje strzał w Miśkiewicza! Sędzia Przybył kończy spotkanie!

92'

Stilić i Brożek wpadają na siebie w polu karnym! O wiele bardziej nachalny w tej sytuacji był "Brozio", który prawdopodobnie udaremnił bramkę Bośniaka!

92'

Dariusz Dudka jednym wejściem powala dwóch zawodników Podbeskidzia. Sędzia Przybył wyrzuca wiślaka z boiska!

91'

Kotłowanina pod bramką Podbeskidzia bez efektu dla Wisły, Burliga za długo tańczy z piłką i marnuje posiadanie piłki.

89'

Akcja szybko przenosi się pod bramkę Podbeskidzia. Chrapek wkłada za dużo siły w swoje dośrodkowanie i piłka mija Brożka o dwie wysokości napastnika Wisły.

88'

Pech Sokołowskiego, tym razem kapitan Podbeskidzia dobijał strzał Chrapka i fatalnie pudłuje!

88'

Marek Sokołowski bez większych problemów ogrywa Bartosza i strzela z dość niekorzystnego kąta, prosto w ręce Miśkiewicza!

87'

Marne pocieszenie dla Wisły - Iwański nie trafia w piłkę na szesnastym metrze. Karta się odwróciła, teraz to "Biała Gwiazda" ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

86'

Rzut wolny dla Podbeskidzia z bocznej strefy boiska, centra Iwańskiego wybita przez obronę Wisły na aut.

85'

Z boiska schodzi żegnany buczeniem Łukasz Garguła (Wisła), zastąpił go Danijel Klarić.

84'

Po podaniu Iwańskiego na natychmiastowe uderzenie decyduje się Sokołowski! Miśkiewicz odbija piłkę na rzut rożny!

82'

Richard Zajac pręży się jak struna i bierze na swoje barki wybicie podkręconego dośrodkowania Chrapka!

81'

Koncentracja kompletnie wyparowała z głowy Miśkiewicza. W światło bramki podawał Dudka, a bramkarz Wisły o mały włos nie skopiował swojej wpadki z Lubina, mając problemy z opanowaniem piłki.

81'

Obrona Podbeskidzia rozstąpiła się tylko po to, żeby Stilić huknął już wewnątrz pola karnego nad bramką.

80'

Podbeskidzie wychodzi już ze swojej połowy tylko na improwizowane kontry. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego skupiają się na obronie korzystnego wyniku.

79'

5772 widzów ogląda dziś mecz Wisły z Podbeskidziem.

78'

Jakub Bartosz naprawia swój błąd odważnie wygarniając piłkę spod nóg Malinowskiego wślizgiem.

77'

Rzut rożny dla Wisły, Semir Stilić dośrodkowuje na głowę Koniecznego, który sekundy później powiela swoją udaną interwencję.

76'

Łukasz Garguła miał dobre kilka sekund, żeby przygotować się do odbioru górnej piłki. Zamiast tego, "Guła" prawie wywraca się o własne nogi przy próbie przyjęcia i prokuruje kolejną kontrę Podbeskidzia.

73'

Jeszcze przed zejściem Chmiela pomocnik Podbeskidzia szarżował na prawej stronie, umiejętnie powstrzymany przez Bartosza. Chwilę wcześniej, Zajac odbił groźny strzał z dystansu Szewczyka!

73'

Piotr Malinowski zmienia Damiana Chmiela (Podbeskidzie).

72'

Wisła szaleńczo rzuciła się do ataku i nie wychodzi z okolic pola karnego Podbeskidzia. Mecz "Górali' już z trybun ogląda trener bramkarzy, Izaak Stachowicz.

71'

Poprawiamy się - faul w polu karnym miał miejsce na Łukaszu Burlidze.

70'

Łukasz Garguła strzela obok lewego słupka bramki Zajaca i pudłuje z jedenastu metrów!!!

69'

Jeden z członków sztabu szkoleniowego Podbeskidzia odesłany na trybuny za protesty po odgwizdaniu "jedenastki" dla Wisły!

68'

Rzut karny dla Wisły! Semir Stilić umiejętnie wypuszcza Brożka, snajper Wisły zostaje wycięty przez Górkiewicza!

66'

Chrapek efektownie machnął nogą w polu karnym Podbeskidzia zwodząc jednego obrońcę, drugi już nie dał się nabrać i wybił płaskie dośrodkowanie wiślaka.

65'

Długa piłka lewym skrzydłem do Pietruszki, obrońca Podbeskidzia był na pozycji spalonej.

64'

Sloboda "kasuje" Chrapka przy linii bocznej. Inicjatywa powoli przesuwa się na stronę Wisły. Nie oznacza to jednak, że piłkarze Franciszka Smudy są szczególnie zdeterminowani, żeby walczyć o wyrównującego gola. Bo wygląda na to, jakby nie byli.

62'

Wolej Michała Szewczyka z dwudziestu kilku metrów bez zagrożenia dla Zajaca i spółki.

61'

Chmiel nie przebiera w środkach powstrzymując Stilicia od wyprowadzenia kontry, Bośniak szarpie się nerwowo - gwizdek sędziego i zasłużona żółta kartka dla strzelca bramki dla Podbeskidzia.

60'

Michał Szewczyk za kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego.

59'

Dramat Arkadiusza Głowackiego. Kapitan Wisły znowu odniósł kontuzję i opuszcza boisko na noszach, żegnany owacją na stojąco.

58'

O żesz! Maciej Iwański uderzał z rzutu wolnego kawał drogi od bramki Miśkiewicza, piłka pofrunęła niedaleko od poprzeczki!

57'

Przewinienie Garguły na Chmielu, kibice gospodarzy głośno protestują. Po obfitującej w urazy pierwszej połowie, sędzia Przybył temperuje każdy przejaw ostrej gry na boisku.

55'

Jakub Bartosz faulował na połowie Podbeskidzia, żółta kartka dla debiutanta w koszulce Wisły.

53'

Komedia pomyłek w obronie Wisły - najpierw niecelny wślizg młodego Bartosza, potem ping-pong między stoperami "Białej Gwiazdy". Wykorzystuje to Chrapek i uderza nad poprzeczką!

53'

Siła złego na jednego - trzech bielszczan doskoczyło do Stilicia, który ratował się sprytną piłką do Burligi. Futbolówka wybita spod nóg wiślaka - będzie rzut rożny dla gospodarzy.

52'

Wychodzący z kontratakiem Sarki sfaulowany przy linii bocznej przez Pietruszkę. Zagranie obrońcy "Górali" wycenione na żółtą kartkę.

48'

Na sektorze kibiców Podbeskidzia trwa szampańska zabawa. Sektor wiślackich fanatyków jest nadal opustoszały z powodu konfliktu najzagorzalszych fanów z zarządem klubu.

47'

Niespodziewany kiks Głowackiego w polu karnym Wisły mógł ją sporo kosztować, gdyby Chrapek ze Slobodą sięgnęli piłki. "Biała Gwiazda" tym razem miała sporo szczęścia.

45'

Zaczynamy drugą połowę! Od środka rozpoczęli wiślacy. Obie drużyny bez zmian w składach.

18:54

Piłkarze obu zespołów już na murawie. Nad stadionem w Krakowie powoli zbierają się ciemne chmury - nie ma lepszej metafory na grę Wisły w pierwszej połowie spotkania. "Biała Gwiazda" męczy się z broniącym się przed spadkiem Podbeskidziem.

• Spalone: 2 — 0
49'

Koniec pierwszej połowy na stadionie przy Reymonta! Wisła Kraków po kuriozalnej bramce Damiana Chmiela sensacyjnie przegrywa z Podbeskidziem 0:1.

48'

Z całej sytuacji z żółtą kartką wyszedł także Górkiewicz (Podbeskidzie).

47'

Miśkiewicz już z piłką w rękach popychany przez Górkiewicza. Bramkarz Wisły ukarany żółtą kartką za zbyt ekspresywną reakcję na faul piłkarza "Górali".

46'

W walce o piłkę przy linii końcowej boiska Semir Stilić przespacerował się po Łatce. Na szczęście dla Bośniaka, bez konsekwencji kartkowych.

45'

Napomnienie w postaci żółtej kartki dla Łukasza Garguły (Wisła) za dyskusje z sędzią.

44'

"Biała Gwiazda" próby koronkowego rozegrania pod bramką przeplata strzałami z dystansu. Dariusz Dudka ze słusznej odległości przyłożył kilkadziesiąt centymetrów powyżej poprzeczki bramki Zajaca!

43'

Rzut rożny i pressing Wisły w obrębie pola karnego Podbeskidzia nie przynosi żadnego efektu. Bielszczanie zbierają się do kontrataku znacznie sprawniej niż gospodarze. Po podaniu Chrapka, z dystansu uderzył Sokołowski - wysoko nad bramką.

41'

Sarki wystrzelił jak z procy do bezpańskiej piłki, po drodze zostawił w malinach Pietruszkę i podał wzdłuż pola karnego. Stilić niepotrzebnie przepuszczał piłkę do Brożka, gdyby sam zdecydował się na strzał, wyrównująca bramka byłaby murowana!

40'

Po rzucie wolnym na strzał z woleja nabiegał Krzysztof Chrapek. Myli się okropnie, nieczysto trafiając w piłkę.

40'

Sarki lekko kuśtyka, ale wygląda na to, że Nigeryjczyk będzie mógł grać dalej. Piłka po stronie Podbeskidzia, wiślacka obrona ratuje się mało eleganckimi wybiciami na oślep.

37'

Na murawie leży opatrywany Emmanuel Sarki. Franciszek Smuda musi drżeć o to, żeby skrzydłowemu Wisły nie stało się nic poważnego.

36'

Większość kibiców Wisły nie zdołała otrząsnąć się po zmarnowanej okazji Pawła Brożka, gdy oko w oko z Miśkiewiczem znalazł się Chrapek! W perfekcyjnej sytuacji napastnik Podbeskidzia strzela w bramkarza, a dobitka kolegi z zespołu grzęźnie w nogach obrony!

35'

Błyskawiczne, prostopadłe zagranie Stilicia do Brożka, snajper Wisły ma problemy z wyjściem sam na sam z Zajacem i marnuje kontrę "Białej Gwiazdy"!

33'

Wcześniej spalony Pawła Brożka po dośrodkowaniu Stilicia w okolice bramki Podbeskidzia.

33'

Niesamowite! Trzecia zmiana w dzisiejszym meczu i trzecia z powodu urazu. Błażej Telichowski za Pietrasiaka (Podbeskidzie).

32'

Na boisku trup ściele się gęsto. Najpierw rzut sędziowski po groźnym starciu w środku pola, teraz Wisła ma szansę na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego z około 30 metrów.

29'

Zapowiadana zmiana staje się faktem - kontuzjowany Blażek (Podbeskidzie) już nie wróci na boisko, w jego miejsce Krzysztof Chrapek.

28'

Na boisko za moment wejdzie Krzysztof Chrapek. Wisła rozgrywa swoje ataki za bardzo statycznie, żeby przedrzeć się przez obronę Podbeskidzia. Niedokładność w podaniach i przyjęciu też robi swoje.

27'

Podczas wyskoku do piłki Blażkowi stało się coś poważniejszego. Czech opuścił murawę na noszach.

26'

Karygodna postawa stoperów Wisły - Głowacki i Uryga pozwolili Blażkowi na sięgnięcie piłki głową i strzał w ręce Miśkiewicza.

24'

Wielkie osłabienie Wisły Kraków - boisko opuścił Piotr Brożek, w jego miejsce absolutny debiutant, Jakub Bartosz.

21'

Żółta kartka dla Urygi (Wisła) za ostre wejście w Blażka. Napastnik Podbeskidzia na moment opuści boisko.

19'

Podbeskidzie gra według kodeksu Hammurabiego, bo momentalnie odpowiada kontratakiem na połowie Wisły. Przemysław Pietruszka nawet na pełnych obrotach był wolniejszy od Sarkiego i nie zrobił użytku z dobrego prostopadłego podania.

18'

To musiało być wyrównanie! Świetna górna piłka do Michała Chrapka, wiślak z obrońcą na plecach próbuje zmieścić piłkę między nogami Zajaca, ta odbija się rykoszetem od nóg bramkarza "Górali" i traci impet na tyle, żeby paść łupem golkipera z Bielska-Białej. Tak niewiele zabrakło!

17'

Po kornerze dla Wisły Górkiewicz w efektowny sposób ogrywa dwóch wiślaków i przedziera się z piłką na połowę gospodarzy. Powrót Piotra Brożka zapobiega sytuacji sam na sam dla Podbeskidzia!

16'

Arkadiusz Głowacki nie czekał na kolegów i potężnie kropnął z 25 metrów! Zając piąstkuje piłkę na rzut rożny!

15'

Zółta kartka dla Dariusza Łatki była dwunastą w tym sezonie - piłkarz Podbeskidzia nie zagra w kolejnym meczu "Górali".

14'

Sarki dynamicznie zabrał się z piłką, przy okazji zahaczając Koniecznego. Nigeryjczyk przekroczył przepisy gry w piłkę nożną.

13'

Ślamazarne przyjęcie Brożka w polu karnym kończy wysiłki Dariusza Dudki, żeby celnie dograć piłkę z "szesnastki".

11'

Blażek przegrywa siłowy pojedynek o piłkę z Arkadiuszem Głowackim. Chwilę później, wyjście Miśkiewicza z bramki udaremnia przejęcie futbolówki przez napastnika Podbeskidzia.

10'

Dariusz Łatka (Podbeskidzie) ukarany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola.

9'

Znowu gorąco pod bramką Wisły - centrował Sokołowski, na piłkę czaił się Konieczny, jednak ubiegł go Miśkiewicz.

8'

Po wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego po rzucie rożnym dla Podbeskidzia, Wisła usiłowała zmontować szybką kontrę. Przerwał ją gwizdek sędziego po spalonym Emmanuela Sarkiego.

7'

Uryga wybija dośrodkowanie Sokołowskiego z prawej strony boiska. Kapitan "Górali" domaga się rzutu karnego za zagranie ręką, arbiter wskazuje tylko na narożnik murawy.

6'

Michał Miśkiewicz nie będzie miał dzisiaj łatwego życia między słupkami Wisły. Piłkarze Podbeskidzia poczuli krew i będą nękać go strzałami z dalszej odległości. Tym razem próbował kapitan Sokołowski, obok słupka.

4'

Rozdrażniona Wisła od razu rzuciła się do odrabiania strat. Chrapek próbował uruchomić Brożka prostopadłą piłką, zagranie wiślackiego pomocnika za mocne i zbyt niedokładne.

3'

Jan Blażek szykował się do potężnego uderzenia z pierwszej piłki na 20. metrze od wiślackiej bramki. Czech zamachnął się i przeciął tylko powietrze.

2'

Kilkudziesięciu kibiców Podbeskidzia ma się z czego cieszyć. Chmiel sprytnie dostrzegł niedbałe ustawienie Miśkiewicza i kompletnie zaskoczył bramkarza Wisły!

1'

Radość Podbeskidzia po golu w meczu z Wisłą

1'

GOOOOOL!!! Bramka-kuriozum dla Podbeskidzia! Nie minęła nawet minuta meczu, gdy tuż po rozpoczęciu na strzał z daleka zdecydował się Damian Chmiel! Piłka odbija się od poprzeczki wiślackiej bramki, potem od pleców zaskoczonego Miśkiewicza i wpada do siatki!

1'

Początek meczu w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęło grające w niebieskich strojach Podbeskidzie w osobach Slobody i Blażka. Gospodarze wystąpią na czerwono-biało.

17:59

Hymn "Białej Gwiazdy" i zaraz zaczynamy. Marek Sokołowski i Arkadiusz Głowacki wymieniają się proporczykami swoich klubów.

17:57

Piłkarzy obu drużyn tradycyjnie przywitają dźwięki "Conquest of Paradise". Jeżeli Wisła utrzyma czwartą pozycję w tabeli, w play-offach utwór Vangelisa zabrzmi w Krakowie jeszcze pięć razy.

17:55

Gwizdek sędziego Przybyła zaprasza piłkarzy do tunelu. Start spotkania Wisły z Podbeskidziem za kilka minut!

17:52

Telebim na stadionie Wisły przypomina, że niemal dokładnie 51 lat temu zmarł legendarny piłkarz "Białej Gwiazdy" - Henryk Reyman.

17:47

Na niespełna kwadrans przed początkiem meczu frekwencja na stadionie Wisły jest chyba najgorsza w tym sezonie.

17:45

Sędzią głównym spotkania przy Reymonta będzie Jarosław Przybył. Dla arbitra z Kluczborka to debiutancki sezon na ekstraklasowych boiskach.

17:41

Zachęcamy również do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego meczu w Krakowie, dostępną pod TYM linkiem.

17:34

"Zespół z Bielska nigdy Wiśle szczególnie nie "leżał". Obie drużyny mają podobne szanse na zwycięstwo w tym meczu" - mówił przed meczem były zawodnik Wisły i Podbeskidzia, Grzegorz Pater. Cały wywiad z byłym kapitanem "Białej Gwiazdy" TUTAJ.

17:29

Piłkarze Wisły powalczą dzisiaj o przerwanie niechlubnej serii sześciu meczów bez wygranej. O wiele lepiej pod tym względem wyglądają bielszczanie, którzy wiosną przegrali tylko z Lechem Poznań.

17:22

Do rozgrzewających się na murawie podopiecznych Franciszka Smudy dołączyli piłkarze Podbeskidiza. Na sektorze gości pojawiają się pierwsi fani z Bielska-Białej.

17:19

Sytuacja w ligowej tabeli meczem w Krakowie wygląda następująco:

• 4. Wisła Kraków (45 punktów; 12 zwycięstw, 9 remisów i 8 porażek)
    ------------------------------------------
  • 15. Podbeskidzie Bielsko-Biała (28 punktów; 5 zwycięstw, 13 remisów, 11 porażek)
17:14

Wisła Kraków przyzwyczaiła kibiców do walki o najwyższe cele, zaś Podbeskidzie rokrocznie oscyluje wokół strefy spadkowej. Historia meczów "Białej Gwiazdy" z "Góralami" pokazuje, że w starciach między tymi zespołami tabela nie gra. Więcej czytaj TUTAJ!

17:11

Zestawienie rezerwowych "Białej Gwiazdy" w pełni odzwierciedla plagę urazów i kartek, jaka przed meczem z Podbeskidziem spadła na gospodarzy. Większość dzisiejszych zmienników to zawodnicy trzecioligowych rezerw Wisły, a najbardziej doświadczony z tego grona - Michał Szewczyk - ma na swoim koncie dziesięć spotkań w eksraklasie.

17:08

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Przemysław Lech, Piotr Żemło, Michał Szewczyk, Jakub Bartosz, Danijel Klarić.

17:07

Rezerwowi Podbeskidzia: Ladislav Rybansky, Frank Kwame Adu, Błażej Telichowski, Dariusz Kołodziej, Piotr Malinowski, Krzysztof Chrapek, Fabian Pawela.

17:06

Znamy już składy, w jakich zespoły Wisły i Podbeskidzia wybiegną na murawę. Za moment również ławki rezerwowych obu drużyn.

17:01

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w pochmurnym Krakowie! Już za godzinę, punktualnie o 18:00 wystartuje osiem meczów ostatniej, 30. kolejki rundy zasadniczej obecnego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Tutaj będziemy relacjonować dla Państwa jeden z nich - Wisła Kraków zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała!