menu

Szachtar Donieck wynajął od Legii Warszawa bazę treningową w Książenicach

1 sierpnia 2022, 17:03 | JacK

Mistrz Ukrainy i uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów - Szachtar Donieck wydzierżawił centrum treningowe najbardziej utytułowanego klubu w Polsce - Legii Warszawa w podgrodziskich Książenicach.

Centrum Treningowe Legii w Książenicach
Centrum Treningowe Legii w Książenicach
fot. @LegiaWarszawa/Twitter

Szachtar podpisał umowę najmu i konserwacji z centrum szkoleniowym Legii w Warszawie – informuje oficjalna strona internetowa „Pomarańczowo-Czarnych”.

„Górnicy” podpisali umowę na okres od sierpnia do listopada 2022 roku. Kompleks ten znajduje się 20 minut jazdy od Międzynarodowego Lotniska Chopina i 30 minut od centrum Warszawy, w tym Stadionu Legii, gdzie doniecka drużyna rozegra u siebie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów – zachwala lokalizację klubowa strona Szachtara.

- Na terenie Centrum Szkoleniowego Legii jest wszystko, co niezbędne do przygotowania Szachtara. Do dyspozycji będziemy mieli dwa boiska treningowe o naturalnej nawierzchni, halę halową oraz dużą siłownię. Jest tu też wszystko, co potrzebne do regeneracji piłkarzy: basen, jacuzzi i sauny. Będziemy mogli korzystać z przestronnej sali biurowej i konferencyjnej, a nasz kucharz będzie pracował we własnej kuchni. Infrastruktura TCL pozwoli Szachtarowi na prowadzenie procesu szkoleniowego na najwyższym poziomie, a dogodna lokalizacja względem stadionu i lotniska skróci czas logistyczny. Dziękujemy Legii za gościnę i udzieloną pomoc - powiedział dyrektor departamentu zarządzania sportem Szachtara, Witalij Chliwniuk.

Drużyna Szachtara U-19 swoje mecze Ligi Młodzieży UEFA rozegra w bazie treningowej Legii.


Polecamy