menu

Piłkarze Szachtara Donieck skorzystają z centrum treningowego Legii Warszawa

1 sierpnia 2022, 15:41 | Warszawa (PAP)

Piłkarze Szachtara Donieck będą od sierpnia do listopada korzystać z centrum treningowego Legii Warszawa - poinformował klub polskiej ekstraklasy. Już wcześniej wiadomo było, że ukraiński zespół w Lidze Mistrzów będzie grał w roli gospodarza w Warszawie.


fot. brak

"FC Szachtar, który zakończył dramatycznie przerwane rozpoczęciem wojny rozgrywki ligi ukraińskiej na pierwszym miejscu, będzie korzystał z Legia Training Center od sierpnia do listopada 2022 roku. Drużyna i sztab zespołu z Doniecka będą przygotować się do meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA rozgrywanych na stadionie Legii, a także do spotkań ukraińskiej Premier Liha" - napisano w komunikacie.

W Książenicach w roli gospodarza będzie też grać młodzieżowa drużyna z Doniecka, która wystartuje w Lidze Mistrzów tej kategorii wiekowej.

"Infrastruktura Legia Training Center zapewni Szachtarowi możliwość prowadzenia procesu treningowego na najwyższym poziomie, a dogodna lokalizacja względem stadionu i lotniska zmniejszy czas poświęcony na logistykę. Chcemy podziękować władzom Legia Training Center za gościnność i udzieloną pomoc" - powiedział dyrektor Działu Zarządzania Sportem Szachtara Witalij Chlywniuk, cytowany w komunikacie.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa od lutego, dlatego sportowcy i kluby poszukują możliwości treningu i startów w innych krajach. Także rywalizujące w eliminacjach Champions League Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora, w roli gospodarza gra w Polsce - w Łodzi.(PAP)

mm/ krys/


Polecamy