Piast GliwicePiast Gliwice
17:24

To tyle z naszej strony. Zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

17:22

Lepsze wrażenie pozostawił dzisiaj po sobie Górnik Łęczna. To gospodarze stworzyli trzy bardzo dobre okazje, których nie byli w stanie zamienić na gole. Trzeba przyznać, że gra lidera mocno w Łęcznej szwankowała.

94'

Szymon Marciniak zakończył mecz! Lider stracił punkty w Łęcznej!

93'

Ostatnia szansa dla łęcznian. Krzysztof Danielewicz dośrodkował, ale piłka nie przeszła pierwszego defensora Piasta.

90'

Arbiter doliczył aż cztery minuty do tego, delikatnie mówiąc, nie stojącego na wysokim poziomie spotkania.

89'

Spokojnie teraz rozgrywali piłkę gliwiczanie, ale niedokładne podanie Heberta. Piłka przy nodze Bartkusa.

87'

Druga połowa dużo słabsza od pierwszej. Fizycznie spotkania nie wytrzymali zwłaszcza piłkarze Piasta Gliwice.

85'

Łukasz Tymiński pojawił się na boisku w miejsce Lukasza Bogusławskiego.

85'

Josip Barisić zmienił Martina Nespora.

84'

Bartosz Śpiączka miał dużo miejsca by podać piłkę niepilnowanemu w polu karnym Grzegorzowi Boninowi. Zmiennik łęcznian zagrał jednak niechlujnie, prosto pod nogi obrońcy Piasta.

83'

Żółta kartka dla Tomasza Nowaka, który bardzo ostro wszedł w nogi Radosława Murawskiego.

82'

Kolejny debiut w Ekstraklasie. Chorwat Kristijan Ipsa zastąpił Bartosza Szeligę.

81'

Grzegorz Piesio urwał się obrońcy Piasta, ale na polu karnym był tylko Bartosz Śpiączka. Dogranie Piesio zostało zablokowane przez jednego z defensorów gości.

79'

Sztab medyczny opatruje poszkodowanego Jakuba Szmatułę.

78'

Bartosz Śpiączka zupełnie niepotrzebnie zaatakował Szmatułę, który piłkę trzymał już w rękawicach. Gracz gospodarzy zobaczył żółtą kartkę.

76'

Jeden z najlepszych na boisku Krzysztof Danielewicz został wycięty przez Kamila Vacka. Sam poszkodowany podszedł do rzutu wolnego.

75'

Pozycyjny atak gospodarzy, podanie do Grzegorza Piesio, ale ten nie zdążył wrócić z pozycji spalonej. Od rzutu wolnego rozpocznie Piast.

74'

Bartosz Śpiączka zmienił aktywnego Jakuba Świerczoka.

73'

Krzysztof Danielewicz walczył z Radosławem Murawskim na prawej stronie pola karnego. Zdołał dośrodkować, ale zrobił to bardzo mało precyzyjnie.

71'

Martin Nespor wzięty w kleszcze przez zawodników Górnika. Czeskiego piłkarza sfaulował Tomislav Bożić.

69'

Tomasz Nowak pojawił się w miejsce Przemysława Pitrego.

67'

Dośrodkowanie Bartosza Szeligi zostało zablokowane. Piłka w rękach litewskiego golkipera gospodarzy.

65'

Kamil Vacek próbował strzelać z ostrego kąta. Jego uderzenie zostało zablokowane, a do tego futbolówka po rykoszecie trafiła w jego rękę. Rzut wolny dla łęcznian.

63'

Martin Nespor zgrał do Mateusza Maka, a ten stojąc dziesięć metrów od bramki szybko odwrócił się i uderzył. Piłkę pewnie wyłapał jednak Bartkus.

61'

Martin Bukata debiutuje w Ekstraklasie. Słowak zastąpił Macieja Jankowskiego.

60'

Faul taktyczny Urosa Koruna. Sędzia Marciniak oszczędził obrońcę Piasta i nie ukarał go żółtą kartką.

58'

Litewski bramkarz szybko uruchomił Jakuba Świerczoka, który popędził na pole karne gości. Napastnik Górnika uderzył po długim rogu, ale niecelnie.

57'

Kółeczko na prawym skrzydle Mateusz Maka. Zawodnik Piasta zacentrował w pole karne, ale tam pewnie piłkę wyłapał Bartkus.

56'

Krzysztof Danielewicz bardzo dobrze wstrzelił piłkę z rzutu wolnego na piąty metr. Tam niewiele brakowało, by Hebert skierował ją do własnej bramki.

53'

Ostry faul Przemysława Pitrego. Były zawodnik GKS-u Katowice zdecydowanie zaatakował Mateusza Maka.

51'

Trzecia znakomita sytuacja Górnika Łęczna. Radosław Pruchnik strzelał z siódmego metra z półwoleja, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Górnicy mieli jeszcze szansę na dobitkę, ale skutecznie interweniował defensor Piasta.

49'

Grzegorz Piesio po akcji na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny.

47'

Kontratak gospodarzy. Krzysztof Danielewicz odegrał do Jakuba Świerczoka. Napastnik Górnika zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie było silne, ale poszybowało nad poprzeczką.

46'

Od środka rozpoczęli drugą połowę piłkarze Górnika!

45'

Szymon Marciniak zakończył pierwszą część spotkania. Do przerwy bez goli w Łęcznej.

44'

Przemysław Pitry został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

43'

Z lewej strony dośrodkował Damian Jakubik, ale piłka w rękawicach Jakuba Szmatuły. To bardzo dobrej postawie bramkarza Piast zawdzięcza to, że nie stracił jeszcze gola.

41'

Podanie do biegnącego lewym skrzydłem Grzegorza Bonina skutecznie przerwał Marcin Pietrowski.

39'

Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Danielewicz niepewnie interweniował Jakub Szmatuła, ale bez konsekwencji.

37'

Bartosz Szeliga faulował w środkowej strefie boiska Grzegorza Piesio. Chwilę później jeszcze jeden faul na Piesio. Tym razem przepisy przekroczył Kamil Vacek.

35'

Kontratak gospodarzy, ale za plecy Grzegorza Piesio podawał Grzegorz Bonin.

33'

Martin Nespor podaje do Maka, ale w ostatniej chwili Łukasz Bogusławski wślizgiem wygarnął piłkę zawodnikowi Piasta. Bardzo ważna interwencja.

32'

Grzegorz Piesio złapany na metrowym spalonym.

30'

Było groźnie pod bramką Górnika Łęczna. Patrik Mraz podał w pole karne do Macieja Jankowskiego, ale zabrakło miejsca na strzał. Szczęśliwie obronili się łęcznianie.

28'

Indywidualna akcja Jakuba Świerczoka. Napastnik łęcznian zakończył ją celnym strzałem po długim rogu. Piłkę pewnie jednak złapał Szmatuła.

27'

To powinna być bramka dla Górnika! Grzegorz Bonin miał drugą sytuację sam na sam z Jakubem Szmatułą! Ponownie bramkarz Piasta wygrał ten pojedynek. Szmatuła w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Bonina.

25'

Rzut rożny dla Piasta. Kamil Vacek dośrodkowywał, ale dobrą interwencją wykazał się Grzegorz Piesio.

23'

Radosław Murawski chciał uruchomić Jankowskiego prostopadłym podaniem, ale było ono zbyt silne i napastnik Piasta nie był w stanie dojść do futbolówki

21'

Pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Maciej Jankowski.

20'

Dośrodkował z rzutu wolnego Kamil Vacek, ale czujnie w defensywie Przemysław Pitry. Piast będzie miał jeszcze rzut rożny.

19'

Patrik Mraz sfaulowany przez Łukasza Mierzejewskiego. Będzie szansa na dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska.

16'

Akcja Piasta prawą stroną. Bartosz Szeliga dośrodkował, ale obrońcy Górnika poradzili sobie z tym zagraniem.

15'

Nespor nie doszedł do zagrania od Patrika Mraza. Obrońca Piasta zacentrował zbyt mocno.

14'

Krzysztof Danielewicz dośrodkował z rzutu wolnego. Do odbitej przez obrońcę piłki dopadł na 20 metrze Damian Jakubik, ale huknął bardzo niecelnie.

11'

Łukasz Bogusławski strzelał zza pola karnego, ale piłka minęła słupek bramki Szmatuły o dobry metr.

9'

Grzegorz Bonin otrzymał długie podanie i uciekł defensorom Piasta. W sytuacji jeden na jednego lepszy okazał się golkiper Jakub Szmatuła, który nogą odbił uderzenie Bonina na rzut rożny.

7'

Uderzał z około 20 metrów Radosław Murawski, ale trafił w gąszcz nóg obrońców Górnika Łęczna.

6'

Mateusz Mak uciekł Łukaszowi Bogusławskiemu na prawym skrzydle. Obrońca gospodarzy faulował skrzydłowego Piasta.

4'

Gliwiczanie praktycznie nie oddają gospodarzom futbolówki. Ładnie rozciągnął grę na prawą stronę Radosław Murawski. Łęcznianie odebrali gościom piłkę, ale Grzegorz Piesio był faulowany.

2'

Piłkarze Piasta spokojnie wymieniają podania w linii obrony. Po chwili przyspieszyli Nespor z pierwszej piłki do Jankowskiego, ale ten drugi na spalonym.

1'

Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka. Zaczęli od środka zawodnicy Piasta!

15:28

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za nami przywitanie sędziów i kapitanów.

15:20

W ekipie Piasta od pierwszej minuty zagra sprowadzony z Wisły Kraków Maciej Jankowski, a na ławce rezerwowych zasiedli nowi - Martin Bukata, Kristijan Ipsa.

15:15

W zespole gospodarzy w bramce zobaczymy Litwina Dziugasa Bartkusa, który podczas przygotowań pokazał się z dobrej strony. W pierwszym składzie zobaczymy też Łukasza Bogusławskiego i Krzysztofa Danielewicza.

15:06

Ławka rezerwowych Piasta: Rafał Leszczyński - Tomasz Mokwa, Paweł Moskwik, Gerard Badia, Martin Bukata, Kristijan Ipsa, Josip Barisić.

15:04

Ławka rezerwowych Górnika: Sergiusz Prusak - Łukasz Tymiński, Tomasz Nowak, Jan Bednarek, Bartosz Śpiączka, Marcos Garcia Barreno, Lukas Bielak.

15:02

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego sobotniego meczu 22. kolejki Ekstraklasy. W Łęcznej liderujący w lidze Piast zmierzy się z miejscowym Górnikiem.

16:26

Piast przed wiosną

Czarny koń pogalopuje dalej? [SPARINGI, TRANSFERY]

Tego, co stało się jesienią w Gliwicach, nie mógł przewidzieć chyba nikt. Fantastyczna postawa nowo zbudowanej drużyny Radoslava Latala z początku zaskakiwała, lecz w miarę kolejnych spotkań, przestała kogokolwiek dziwić. Piłkarze Piasta grali naprawę niesamowicie, nie poddawali się kolejnym, głodnym zwycięstwa rywalom. W rezultacie jesień zakończyli na fotelu lidera. Czy uda im się utrzymać go do końca? W tym pomóc mają nie tylko całkiem dobrze zapowiadające się transfery, ale przede wszystkim zatrzymanie kluczowych zawodników przynajmniej do końca tego sezonu.

Piast Gliwice wrócił na właściwe tory.

11:45

Górnik Łęczna przed wiosną

I-ligowy zaciąg na ekstraklasowe salony [TRANSFERY, SPARINGI]

Górnicy mają za sobą niezłą rundę. Zawodnicy z Łęcznej zakończyli rok 2015 na 9. lokacie w Ekstraklasie, mając tyle samo punktów co ósma Jagiellonia Białystok. Podopieczni Jurija Szatałowa na wiosnę będą chcieli skutecznie powalczyć o górną część zestawienia, ale nie mogą również zapominać o drużynach z dna tabeli, gdyż różnica między łęcznianami, a Górnikiem Zabrze i Podbeskidziem Bielsko-Biała wynosi zaledwie cztery punkty. Jak Górnik przepracował okres przygotowawczy? Kogo nowego zobaczymy w barwach łęcznian?

Górnik Łęczna 3:1 Lechia Gdańsk