GOOOOOL!! Sławomir Peszko podwyższa na 5:0!

59'

GOOOOOOL!!! Milos Krasić!

19:57

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele ciekawego. W drugiej Lechia potrafiła jednak wykorzystać fakt, że z boiska wylecieli za drugie żółte kartki Kohei Kato i Marek Sokołowski. Gdańszczanie efektownym zwycięstwem rozpoczęli rundę wiosenną Ekstraklasy.

93'

KONIEC MECZU. Lechia rozgromiła grające w drugiej połowie w dziewięciu Podbeskidzie.

92'

Nieoczekiwanie, po rzucie rożnym i błędzie obrońców Lechii szansę na gola miało Podbeskidzie. Marić zatrzymał jednak tuż przed swoją bramką Samuela Stefanika.

90'

Groźnie z dystansu strzelił Buksa, ale efektowną interwencją popisał się Kaczmarek.

85'

Zza pola karnego uderzał Mila, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Podbeskidzia.

81'

Ależ sytuację zmarnował Peszko... Reprezentant Polski otrzymał świetną piłkę z głębi pola, wyszedł sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia, ale będąc kilka metrów od bramki posłał futbolówkę w trybuny...

77'

Ładnie do strzału na rogu pola karnego złożył się Chrapek, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

75'

Niezłe zawody rozegrał Milos Krasić, którego zastępuje teraz Michał Chrapek.

70'

Na boisku pojawia się również Adam Buksa, który zmieni Flavio.

70'

Ostatnia roszada Roberta Podolińskiego. Kowalskiego zastępuje Paweł Tarnowski.

65'

Lechia wciąż tworzy sobie kolejne sytuacje. Podbeskidzie chciałoby, by ten mecz już się skończył...

63'

Niepotrzebnie Janicki faulował Chmiela na żółtą kartkę - obrońca Lechii nie zagra w następnym meczu z Koroną.

60'

Zmiana Piotra Nowaka. Za Haraslina wchodzi Michał Mak.

59'

Druga zmiana w ekipie "Górali". Adama Deję, który zupełnie pogubił się w drugiej połowie, zastępuje Kristian Kolcak.

58'

GOOOOOOL STADIONY ŚWIATA! ALEŻ PRZYMIERZYŁ KUŚWIK! Napastnik Lechii przyjął piłkę przed polem karnym, szybko się obrócił i strzałem w okienko nie dał szans Kaczmarkowi!

57'

Zmiana w Podbeskidziu. Za Szczepaniaka wchodzi Słowak Samuel Stefanik, dla którego będzie to debiut w Ekstraklasie.

56'

Strzelał z dystansu Wawrzyniak, ale wymierzył prosto w Kaczmarka.

54'

GOOOOL DLA LECHII!! Haraslin dośrodkował piłkę z prawej strony w pole karne, piłkę sprytnie przepuścił między nogami Flavio, a dopadł do niej Mario Maloca, który niepilnowany przez obrońców powiększa prowadzenie swojego zespołu!

51'

Dla Mili była to 50. bramka Ekstraklasie!

48'

GOOOOOOL!!! Sebastian Mila pewnie uderza z jedenastu metrów!

47'

Wszystko posypało się Podbeskidziu... W polu karnym ręką zagrywa Deja i Stefański dyktuje rzut karny dla gospodarzy!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

18:51

W pierwszej połowie w Gdańsku pod względem piłkarskim działo się niewiele ciekawego. Znacznie dłużej przy piłce utrzymywała się Lechia, ale w jej grze brakowało jakości, a jedyną dobrą okazję do objęcia prowadzenia zmarnował Flavio Paixao. Bielszczanie umiejętnie się bronili i także mogli strzelić bramkę, gdy po rzucie wolnym Adama Mójty piłka trafiła w poprzeczkę. Obraz meczu zmienił... Daniel Stefański. Arbiter z Bydgoszczy w odstępie dwóch minut ukarał drugimi żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Podbeskidzia. O ile same kartki nie podlegały dyskusji, to wydaje się, że sędzia miał prawo podyktować rzut karny dla gości tuż przed czerwienią Sokołowskiego.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Lechia bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem.

45'

Piłkarze i sztab szkoleniowy mają do sędziego ogromne pretensje, bo tuż przed kartką dla Sokołowskiego w polu karnym podcinany był Damian Chmiel. Arbiter jednak nie zareagował.

44'

Coś niesamowitego!! Niemal bliźniacza sytuacja jak w przypadku Kato, do kontrataku na czystą pozycję wychodził Flavio, zahaczył go Sokołowski i otrzymał drugą żółtą kartkę. Podbeskidzie w dziewiątkę!

42'

Ależ głupota Kohei Kato! Japończyk, który miał już na koncie żółtą kartkę, zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję Haraslina i sędzia słusznie pokazuje mu żółtą kartkę. Podbeskidzie przez 50 minut będzie grało w dziesiątkę!

35'

Tym razem żółtą kartkę ogląda Sokołowski - za faul na Mili.

34'

Pierwsza stuprocentowa okazja do Lechii! Po błędzie Sokołowskiego i Piacka Flavio Paixao wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem, ale uderzył nad bramką.

34'

Wawrzyniak ostro zaatakował wślizgiem Możdżenia i zasłużenie ogląda żółtą kartkę, która wykluczy go z występu w następnym spotkaniu.

31'

POPRZECZKA ratuje Lechię! Po dośrodkowaniu Mójty z rzutu wolnego piłka skozłowała w polu karnym i odbiła się od poprzeczki. Kibice gospodarzy coraz bardziej zniecierpliwieni, w ostrych słowach domagają się teraz lepszej gry swoich piłkarzy.

28'

Siadło nam tempo meczu. Gra toczy się teraz głównie w środku pola, a w grze obu drużyn brakuje dokładności i ryzyka.

23'

Kato ostro zaatakował w środku pola Łukasika i sędzia ukarał go żółtą kartką. Japończyk będzie przez to pauzował w następnym meczu z Lechem Poznań.

21'

77% - przez tyle czasu przy piłce znajdują się gospodarze.

21'

Przycisnęła Lechia. Po zamieszaniu w obrębie szesnastki Podbeskidzia Peszko zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta, ale dobrą interwencję zaliczył Kaczmarek.

18'

Kontra Podbeskidzia, środkiem boiska akcję wyprowadził Chmiel i prostopadle zagrał w pole karne do Szczepaniaka, ale szybciej przy piłce był Marić.

16'

Z rzutu wolnego próbował Daniel Łukasik, ale uderzył niecelnie i zbyt lekko.

15'

Blisko szczęścia Lechia! Krasić dośrodkował piłkę w kierunku Kuświka, który miałby idealną okazję do strzelenia bramki, gdyby nie dobra interwencja Jozefa Piacka.

11'

Mogło być bardzo groźnie! Podbeskidzie zaskoczyło pressingiem Maricia, który wybił piłkę pod nogi Szczepaniaka, Chmiel miał okazję przelobować bramkarza Lechii, ale źle złożył się do strzału i posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

8'

Pierwsza akcja Podbeskidzia - z lewej strony dośrodkowywał Chmiel, ale w polu karnym Szczepaniaka uprzedził Marko Marić.

7'

W momencie, gdy Lechia jest przy piłce, Adam Deja cofa się do linii obrony i Podbeskidzie gra piątką zawodników w defensywie. Jak na razie taki zabieg działa, bo gospodarzom trudno przedostać się w pole karne rywali.

3'

Od początku przycisnęła Lechia. Po interwencji Sokołowskiego gospodarze mieli pierwszy rzut rożny, ale nic z nie nie wyszło.

18:00

Co ciekawe, Podbeskidzie wygrywało w Ekstraklasie wszystkie swoje mecze na inaugurację rundy wiosennej. Czy Lechia przerwie passę "Górali"?

17:58

Rezerwowi Podbeskidzia: Emilijus Zubas, Frank Adu Kwame, Dariusz Kołodziej, Samuel Stefanik, Robert Demjan, Paweł Tarnowski, Kristian Kolcak.

17:57

Rezerwowi Lechii: Łukasz Budziłek, Aleksandar Kovacević, Michał Mak, Adam Buksa, Michał Chrapek, Grzegorz Wojtkowiak, Paweł Stolarski.

17:53

W składzie gospodarzy zadebiutuje Paixao, a w barwach Podbeskidzia również zobaczymy tylko jedną nową twarz - środkowego obrońcę ze Słowacji, Jozefa Piacka. Na ławce rezerwowych na debiut poczeka jego rodak, Samuel Stefanik.

17:44

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z jednego z trzech sobotnich meczów Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk podejmie u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jak wypadnie debiut trenera gospodarzy, Piotra Nowaka? Przekonajcie się razem z nami!

16:52

Lechia - Podbeskidzie LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Debiut Nowaka. Czy dzięki niemu Gdańsk doczeka się wreszcie drużyny?

W Gdańsku czeka nas konfrontacja Lechii z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli trzynastego zespołu z ostatnim. Który z nich lepiej zainauguruje wiosnę? Początek spotkania na Stadionie Energa o godzinie 18.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:1

16:49

Lechia Gdańsk przed wiosną

Czas na amerykański sen [SPARINGI, TRANSFERY]

Nowy trener i nowa taktyka, ale cel ten sam; podium albo miejsce gwarantowane grą w kwalifikacjach do Ligi Europy. Lechia Gdańsk, bo o niej mowa, przystępuje do wiosny pełna nadziei. Czy w dobrym humorze będzie ją też żegnać?

Trening Lechii Gdańsk

16:45

TOP 5 - Podbeskidzie

Najbardziej wartościowi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2:2