Znicz PruszkówZnicz Pruszków
1 : 5
Lech PoznańLech Poznań
20:02

Za wspólnie spędzony czas i śledzenie relacji NA ŻYWO dziękuje Tomasz Górski i w tym miejscu zapraszam na kolejne sprawozdania w Ekstraklasa.net. Do następnego

20:00

Druga połowa zaczęła się trzęsienia ziemi znanego u Alfreda Hitchcocka gdy Arkadiusz Jędrych doprowadził do remisu. Dziesięć minut później na boisku pojawił się Czeczen Zaur Sadajew, który niemal w pojedynkę rozstrzygnął wynik spotkania na korzyść Lecha. Wydaje się, że rewanż w Poznaniu (18 lub 19 marca) jest tylko formalnością. Niemniej brawa dla Znicza, który potrafił kilka razy pokazać się z bardzo dobrej strony. Mecz nie był aż tak jednostronnym widowiskiem jak wskazuje to wynik.

93'

KONIEC SPOTKANIA! Lech wygrywa w Pruszkowie ze Zniczem aż 5:1 i jest jedną nogą w półfinale Pucharu Polski. Bohaterem Kolejorza jest Zaur Sadajew, który po wejściu na boisku zanotował asystę i dwie bramki

92'

Piłkarze Lecha wyszli czterech na dwóch i po zagraniu na jedenasty metr Muhamed Keita pewnym kontrującym strzałem ustala wynik spotkania, posyłając piłkę tuż przy słupku. Michał Bigajski bez szans.

92'

GOL, MUHAMED KEITA!!!

90'

Tomasz Wajda dolicza 3 minuty do drugiej połowy..

84'

Powoli kibice Znicza opuszczają trybunę.

81'

... i czerwona dla Macieja Górskiego za nieprzepisowe zagranie!

81'

Żółta dla Łukasza Trałki...

80'

Ostre starcie międzyŁukaszem Trałką a Maciejem Górskim. Będą kartki!

78'

Igora Biedrzyckiego zmienia niespełna 16-letni Adam Chrzanowski.

75'

Andrzej Niewulis stracił piłkę i swój błąd chciał "załatać" powstrzymywaniem Szymona Pawłowskiego. Za trzymanie za koszulkę został upomniany żółtą kartką.

72'

Szymon Pawłowski wchodzi za Dariusza Formellę. Limit zmian w ekipie gości wykorzystany.

71'

Znicz już kompletnie przybity. Lech w niespełna 10 minut odskoczył rywalowi na bezpieczną odległość.

68'

I to spotkanie skończyło się też dla Daniela Nawrockiego - zastępuje go Maksymilian Banaszewski.

68'

Bartosz Żurek za Karola Grudniewskiego.

67'

Jak zaczął, tak skończył - Zaur Sadajew dostał podanie od Dawida Kownackiego i pewnie pokonuje Michała Bigajskiego.

67'

GOL, ZAUR SADEJEW!!!

65'

Wejście czeczeńskiego smoka, najpierw asysta a teraz bramka. Przy biernej postawie obrony w pole karne szarżował zawodnik Lecha i piłka po rykoszecie trafiła do Zaura Sadajewa, który z bliska skierował ją do siatki

65'

GOL, ZAUR SADAJEW!!!

62'

Ogromna kompilacja błędów obrońców Znicza. Nie dość, że pozwolili Zaurowi Sadajewowi dośrodkować ze skrzydła w pole karne, to tam na piłkę czekał niepilnowany Dariusz Formella, który dopełnił formalności uderzeniem z ostrego kąta.

62'

GOL, DARIUSZ FORMELLA!!!

60'

Maciej Skorża decyduje się na drugą zmianę. Zaur Sadajew zastępuje bezbarwnego Vojo Ubiparipa.

59'

Kontra Lecha i w ostatniej chwili powstrzymany Vojo Ubiparip! Tylko rzut rożny dla gości!

57'

Rzut wolny dla Znicza. Na strzał bezpośrednio z 25 metrów zdecydował się Paweł Tomczyk, ale trafił w mur.

55'

Nerwowość w szeregach gości udziela się także Maciejowi Skorży. Niewiele brakowało, by Lech przegrywał... A do wejścia na murawę szykuje się Zaur Sadajew.

55'

Kibice Lecha Poznań w Pruszkowie

52'

I niewiele brakowało! Podobnie rozegrany rzut wolny i słupek ratuje Jasmina Buricia!

51'

Poderwali się kibice! Gromkie jeszcze jeden! jeszcze jeden!

49'

Rozegranie rzutu wolnego w wyspiarskim stylu! Dośrodkowanie w pole karne do Andrzeja Niewulisa, który zgrywa ją Arkadiusza Jędrycha, a ten zupełnie niepilnowany złożył się kapitalnie do strzału nożycami i posłał piłkę tuż przy lewym słupku! Kapitan Znicza odkupił winę przy straconej bramce w 17. minucie!

49'

GOL, ARKADIUSZ JĘDRYCH!!!

48'

Ponownie Bośniak - spokojnie łapie piłkę po centrze.

47'

Atak gospodarzy, wspieranych przez grupę kibiców, nie przynosi powodzenia. Jasmin Buric wznawia grę z "piątki".

46'

Znicz zaczyna ze środka. Dariusz Banasik nie przeprowadził zmiany w przerwie.

46'

Armaud Djoum od początku drugiej połowy będzie grał w miejsce Karola Linetty'ego.

19:04

Wracamy na murawę. Obie drużyny już są na murawie, w ekipie gości będzie zmiana.

18:50

Różnica poziomów jest aż tak wyraźna. Lech prowadzi grę, a Znicz nastawiony jest na kontry. Dwie okazje mogły zakończyć się bramką, ale strzał Macieja Górskiego w fantastycznym obronił Jasmin Buric, a przed przerwą Karol Grudniewski fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Lech też miał kilka okazji i wykorzystał jeden poważny błąd w obronie. Wracany za kilka minut.

45'

Zawodnik Lecha może grać i bez doliczania nawet minuty Tomasz Wajda kończy pierwszą połowę. Lech prowadzi ze Zniczem po golu Karola Linetty'ego.

44'

Dariusz Formella leży na murawie - potrzebuje pomocy medycznej. Krótka przerwa w grze.

42'

I jeszcze jeden. Po nim obrońca Znicza strzela głową obok bramki. Jasmin Buric wznawia grę z "piątki".

41'

Znicz przycisnął pod koniec pierwszej połowy! Szarżował lewą stroną w kierunku bramki Maciej Górski i naciskany przez Marcina Rackiewicza Jasmin Buric wybija piłkę na rzut rożny.

39'

Maciej Górski sprytnie zagrywa w pole karne do wbiegającego Karola Grudniewskiego! Ten z ok. 7-8 metrów... posłał "Kucharczyka" wysoko nad poprzeczką! Zmarnowana dogodna okazja do wyrównania!

37'

Michał Kucharski przez moment był poza boiskiem. Uraz nie jest groźny i może grać dalej.

37'

Pojawiają się pierwsze gwizdy w Pruszkowie. Lech panuje nad sytuacją długim rozgrywaniem piłki. Znicz jest przyczajony na własnej połowie.

36'

Zdaniem sędziego Muhamed Keita dośrodkował z prawej strony już zza linii końcowej. Michał Bigajski z "piątki".

35'

Ostro bita piłka przez Dariusza Formellę do Vojo Ubiparipa, ale Arkadiusz Jędrych pewną interwencją przerywa podanie.

32'

Dziewięciu podopiecznych Dariusza Banasika ustawionych między 16. a 30. metrem próbuje przerwać atak pozycyjny Lecha. Skutecznie - poszła kontra, którą jednak w ostatniej chwili przerwał Kebba Ceesay.

30'

Miękka wrzutka Łukasza Trałki w "16" Znicza. Górą w walce o górną piłkę był wracający Karol Grudniewski.

29'

Tamas Kadar naciskany przez Macieja Górskiego wybija piłkę poza linię boczną.

25'

Zakotłowało się w polu karnym Lecha po rzucie rożnym. ale ostatecznie sytuacja została zażegnana.

24'

Kapitalna interwencja Jasmina Buricia ratuje Lecha przed utratą bramki! Maciej Górski przyjął górną piłkę na klatkę piersiową i strzelił z półobrotu z woleja! Bośniak pofrunął jak ptak i sparował strzał napastnika Znicza na poprzeczkę!Świetny strzał i fenomenalna interwencja bramkarza!

23'

Lech zepchnięty do głębokiej defensywy. Zamknięci w hokejowym zamku przed własną "16" zdołali jednak przerwać atak gospodarzy.

22'

Faul w ataku Luisa Henriqueza. Znicz wznawia grę z własnej połowy.

20'

Było groźnie pod bramką Lecha! Maciej Górski w roli lewoskrzydłowego zagrał wzdłuż linii pola karnego do Marcina Rackiewicza, który strzela wprost w Marcina Kamińskiego. Piła leciała w światło bramki!

19'

Znicz próbuje szybko odpowiedzieć, ale nie może przebić się bliżej pole karnego gości.

17'

Piłka z lewej flanki skierowana w pole karne do Vojo Ubiparipa została przecięta przez obrońcę Znicza, ale ten wybija za krótko i Karol Linetty bez przyjęcia strzela po dalszym rogu nie do obrony.

17'

GOL, KAROL LINETTY!!!

15'

Znicz próbuje odpowiedzieć. Maciej Górski skutecznie powstrzymany przez dwóch obrońców "Kolejorza'.

15'

Ależ koronkowa akcja Lecha w stylu Barcelony! Atak pozycyjny z tiki-taką i przyspieszenie w polu karnym Dawida Kownackiego. Ten wycofał na 8. metr do Vojo Ubiparipa, który nieczysto trafił w piłkę i wpada wpadła do "koszyczka" Michała Bugajskiego.

13'

Znicz mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Lech ma problem by przebić się przez żółto-czerwony mur.

11'

Dariusz Formella dostaje dobre podanie ze środka i popędził w stronę bramki Znicza. Huknął z ok. 20 metrów i piłka o centymetry minęła bramkę Michała Bugajskiego. Gdyby nie rykoszet, to byłby piękny gol dla Lecha!

9'

Wysoki pressing Lecha. Dariusz Formella przesadził w ostrości i rzut wolny dla Znicza blisko linii środkowej.

9'

"Spadający liść" z ok. 30 metrów Muhameda Keity i Michał Bugajski wybija piłkę na rzut rożny

8'

Spięcie w walce o piłkę między Dawidem Kownackim a Michałem Kucharskim. Zdaniem sędziego faulował obrońca Znicza.

5'

Atak Lecha przerwany udaną, czystą interwencją przez Andrzeja Niewulisa. Niemal od razu posłana piłka w stronę Macieja Górskiego, ale ten nie zdołał dojść do podania.

4'

Znicz przyczajony za podwójną gardą na 30. metrze od własnej bramki. Kontra i zdaniem sędziego Karol Grudniewski nie był faulowany na wysokości prawego narożnika pola karnego Lecha.

3'

Przechwyt Macieja Górskiego w środku pola i już popędził w stronę bramki Jasmina Buricia, ale skuteczny powrót Dariusza Formelli przerwał kontrę tuż za linią środkową.

1'

Wysoki pressing Znicza uniemożliwia gościom rozgrywanie piłki. Kolejorz rozgrywa piłkę od tyłu.

1'

Gwizdek sędziego i Lech zaczyna pierwszą połowę.

17:57

Obie "jedenastki" na murawie. Za moment losowanie stron - Arkadiusz Jędrych i Łukasz Trałka przy arbitrze...

17:54

Powoli przenosimy się na stadion w Pruszkowie. Do rozpoczęcia spotkania, które poprowadzi Tomasz Wajda, jeszcze kilka minut.

17:50

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc pora na małe filmowe preludium meczu Znicz Pruszków – Lech Poznań

17:40

Po bardzo długiej przerwie do gry wraca obrońca Lecha, Kebba Ceesay.

17:36

Runda wiosenna w II lidze startuje w ten weekend. W niedzielę, 8 marca, Znicz zagra u siebie z Siarką Tarnobrzeg (godz. 16). Wcześniej piłkarze Dariusza Banasika rozegrali kilka sparingów, w których notowali bardzo dobre wyniki. Kilkanaście dni temu pokonali Jagiellonię Białystok, z którą w piątek zagra Lech.

17:33

Rytm meczowy również będzie po stronie przyjezdnych. Piłkarze Macieja Skorży rozegrali w rundzie wiosennej 3 spotkania, w których zgromadzili 5 punktów. Na inaugurację zremisowali w Szczecinie z Pogonią (1:1), pokonali u siebie Ruch Chorzów (2:1), a w piątek wywieźli z Krakowa punkt po bezbramkowym remisie z Cracovią.

17:30

Maciej Skorża, trener Lecha (źródło: lechpoznan.pl)

To dla nich najważniejszy mecz w tym sezonie. Jesteśmy lepsi pod względem piłkarskim, ale musimy podejść do tego pojedynku mocno skoncentrowani. Naszym błędem może się okazać grzech pychy, dlatego oczekuję od moich piłkarzy pełnego zaangażowania.
17:26

Dariusz Banasik, trener pruszkowian (cały wywiad TUTAJ)

Traktujemy to jednak jako poważny sprawdzian, a nie przygodę. Dla zawodników to również wyzwanie. Możliwość sprawdzenia się na tle jednego z najlepszych zespołów w kraju. Znicz to młoda drużyna, jest w niej wielu zawodników, którzy jeszcze mogą zrobić kariery. Dla nich to dodatkowa motywacja i promocja, bo może ktoś ich w takim meczu dostrzeże
17:22

Jak widać, to nie jedyny mecz drugoligowca z przedstawicielem Ekstraklasy w tej edycji Pucharu Polski. Jutro Błękitni Stargard Szczeciński zagrają z Cracovią. Początek spotkania o godz. 14. Kto wie, może w półfinale zagrają ze sobą drużyny z II ligi? Komentarze są do Waszej dyspozycji (apeluję o kulturalne wpisy).

Także jutro, o godz. 18, Piast Gliwice podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w czwartek rewanżowe spotkanie Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (we Wrocławiu było 1:1; pierwszy gwizdek sędziego o godz. 20)

17:18

Dla przypomnienia

Puchar Polski - drabinka

źródło grafiki: PZPN

17:17

Znicz Pruszków – wyjściowa „jedenastka”...