16:29

16:27

Gol strzelony przez Sturridge'a

16:26

Działo się w drugiej połowie! Czerwona kartka, niewykorzystany karny, dwa gole, z czego jeden cudnej urody - było na co popatrzeć. Zwycięstwo gości raczej zasłużone, to oni stworzyli sobie jednak więcej okazji pod bramką rywala, Liverpool oddał tylko jeden celny strzał w całym meczu

95'

Jeszcze Skrtel starł się ostro z De Geą, ale to Hiszpan wygrał i KONIEC! Bitwa o Anglię dla Czerwonych Diabłów!

94'

I jeszcze zmiana u gości, Rojo wchodzi za Blinda

94'

NIE MA GOLA! MIGNOLET BRONI STRZAŁ ROONEY'A!

93'

RZUT KARNY DLA GOŚCI! Can faulował Blinda we własnej szesnastce!

93'

Długo, spokojnie wymieniają podania goście. Im już nigdzie się nie śpieszy

91'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Sterling dośrodkował z lewej strony boiska, ale tam świetnie interweniował David De Gea. Piłkę mają goście

88'

Niezła była wrzutka z tego rzutu wolnego w pole karne gości, ale tam znów najlepszy był Fellaini

88'

Coutinho zaatakował środkiem pola, ale tam faulował go Wayne Rooney

86'

Henderson dośrodkował z rzutu rożnego, ale we własnym polu karnym świetnie interweniował Fellaini

85'

Nieporozumienie Emre Cana i Simona Mignolet mogło skończyć się stratą kolejnego gola dla gości, ale w ostatnich chwili udało im się wybić piłkę

83'

A tymczasem zmiana u gości, za Andera Herrere na boisko wchodzi Radamel Falcao

82'

Ten jednak kiepsko wykonali gospodarze i piłkę już mają United

81'

Balotelli zagrał niezłą piłkę w kierunku Sturridge'a, ale tego świetnie powstrzymał Smalling. Po chwili Liverpool wywalczył rzut rożny

79'

Mario Balotelli i Chris Smalling starli się teraz przy linii bocznej boiska, ale arbiter szybko wszystko wyjaśnił

78'

Troszkę dłużej utrzymują się teraz piłkarze Brendana Rodgersa, ale robią to przede wszystkim na własnej połowie boiska

75'

Balotelli najpierw był faulowany blisko szesnastki gości, a następnie sam podszedł do rzutu wolnego. Trafił prosto w mur

73'

Z Simonem Mignolet już wszystko w porządku, wracamy do gry

71'

Rooney w tej sytuacji wpadł na Mignolet, po tym jak pchnął go Skrtel i Belg potrzebuje chwili by dojść do siebie

71'

Ander Herrera dośrodkował z prawej strony boiska, a Rooney w polu karnym przegrał pojedynek z obrońcami i bramkarzem

70'

Mocny strzał Sturridge'a w krótki róg i De Gea nie dał rady skutecznie interweniować! To jeszcze nie koniec emocji!

69'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Trafienie kontaktowe Sturridge'a!

67'

I już żółta kartka dla Włocha, za faul na Jonesie

65'

Zmiana u gospodarzy, Mario Balotelli wchodzi za Alberto Moreno

64'

Dłużej i przede wszystkim bardzo spokojnie utrzymują się teraz piłkarze Manchesteru United. Zobaczymy, czy Brendan Rodgers ma jeszcze jakiś pomysł na ten mecz

62'

Świetna kontra United, Di Maria bardzo dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym z piłką minął się Wayne Rooney

61'

60'

Angel Di Maria zagrał miękką wrzutkę w pole karne, a Juan Mata fenomenalnym strzałem z powietrza po długim rogu nie dał szans bramkarzowi! 2:0 dla gości!

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za strzał, co za bramka! JUAN MATA!

58'

Tymczasem Angel Di Maria złapał piłkę zanim... ta wyszła na aut. Grę wznowią gospodarze

56'

Żółta kartka dla Phila Jonesa, za ostry faul na Hendersonie.

55'

Utykający Ashley Young schodzi z boiska. W jego miejsce melduje się Angel Di Maria

54'

Coutinho! Świetny strzał z dystansu, piłka minimalnie minęła bramkę gości!

53'

Sterling nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale nieco za wysoko dla Sturridge'a, który nie sięgnął piłki. Od bramki De Gea

52'

Jordan Henderson nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, a Fellaini wybił piłkę z własnego pola karnego

50'

Długo, spokojnie teraz przy piłce utrzymują się goście. Oni mają ten mecz doskonale ułożony do zwycięstwa, nigdzie nie muszą się spieszyć.

48'

Żółta kartka też dla Herrery, za zbyt żywiołową dyskusję. I już wracamy do gry

47'

45 sekund pograł Steven Gerrard! Kapian Liverpoolu brutalnie faulował Andera Herrerę i słusznie wyleciał z boiska!

46'

CZERWONA KARTKA DLA GERRARDA! NIEBYWAŁE!

46'

I od razu zmiana, Steven Gerrard wchodzi za Lallanę

46'

Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę!

15:23

15:21

Gol strzelony przez Matę

15:20

Trudno mówić o jakimś zawrotnym tempie pierwszej połowy. Goście dość szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg gry - Liverpool oddał tak naprawdę tylko jeden groźny strzał, po którym David De Gea i tak nie musiał interweniować

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Michael Carrick! Potężny strzał z dystansu, ale dobrze broni Mignolet!

45'

Dwie minuty doliczył Martin Atkinson do pierwszej połowy meczu

45'

Coutinho faulował w ataku Phila Jonesa

43'

A teraz prawą stroną boiska zaatakowali podopieczni Louisa van Gaala, ale defensorzy Liverpoolu świetnie powstrzymali Matę.

41'

Ładne zagrania Herrery w kierunku Juana Maty, ale Hiszpan był na spalonym

39'

Troszkę więcej chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę. Kto pierwszy nad tym zapanuje?

37'

Henderson faulował teraz Carricka w środkowej strefie boiska

35'

Było blisko gola! Handerson zagrał świetną piłką z prawej strony w pole karne, ten zagrał przed szesnastkę do Lallany, a ten przestrzelił z doskonałej pozycji!

33'

Spokojnie, długo utrzymują się przy piłce goście. Liverpool na razie jest zupełnie bezradny i niewidoczny

31'

Alberto Moreno nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, a we własnym polu karnym bardzo pewnie interweniował De Gea

30'

Wayne Rooney zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego próbę zablokował Skrtel

28'

Sterling zaatakował indywidualnie, ale choć zdołał wejść z piłką w pole karne, to tam zatrzymał go Young. Po chwili mieliśmy powtórkę w następnej akcji, ale tym razem piłkę Anglikowi odebrał Smalling

26'

Błąd gości w środkowej strefie boiska sprawił, że Sturridge mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale ten zdołał go uprzedzić. Po chwili United mieli rzut rożny, ale ich akcja skończyła się niecelnym strzałem Jonesa

24'

Z pomocnikiem Liverpoolu już wszystko w porządku, wracamy do gry

21'

Ostro powalczyli o piłkę Phil Jones oraz Adam Lallana, przez co ten drugi potrzebuje trochę czasu, by dojść do siebie

20'

Juan Mata dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale w polu karnym The Reds Fellaini przegrał pojedynek ze Skrtelem. Piłka jednak szybko wróciła do gości

19'

Żółta kartka dla Joe Allena za taktyczny faul na Herrerze na własnej połowie boiska

17'

Sturridge oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, jednak był on bardzo niecelny. Od bramki goście

17'

Emre Can dośrodkował przed chwilą z prawej strony boiska, ale w polu karnym De Gei Sturridge przegrał rywalizację z obrońcami

15'

Fantastyczne podanie Herrery, dzięki któremu Mata wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem przy słupku nie dał mu szans! Jak odpowiedzą gospodarze?

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Juan Mata, 1:0 dla gości!

12'

Niezła próba podania Herrery w kierunku Rooney'a, która mogła go wyprowadzić na czystą pozycję, ale ten był na pozycji spalonej

11'

Herrera zagrał miękką wrzutkę w pole karne do Fellainiego, ale zgranie głową Belga było niedokładne. Od bramki grę wznowi Mignolet

9'

Z rzutu wolnego dośrodkował Mata, ale zrobił to kiepsko i gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki. Ta jednak szybko wróciła w posiadanie gości

8'

Alberto Moreno stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Maty i po chwili faulował swojego rodaka. Rzut wolny dla gości

7'

Drugie zagranie z głębi pola od Hendersona w kierunku Lallany, jednak tego drugiego świetnie uprzedził Phil Jones

5'

A teraz z lewej strony dośrodkował Ashley Young, ale obrońcy Liveroolu wybili piłkę z własnej szesnastki

4'

Adam Lallana zagrał przed chwilą dobrą piłkę w kierunku Sterlinga, a ten choć wpadł z nią w pole karne, to tam świetnie powstrzymał go De Gea.

2'

Lewą stroną zaatakował teraz Wayne Rooney, ale tam świetnie powstrzymał go Martin Skrtel. Rzut rożny wykonał Mata, a defensorzy Liverpoolu spokojnie poradzili sobie z tym zagrożeniem

1'

Pan Martin Atkinson daje znak i STARTUJEMY!

14:29

Piłkarze już przybili piątki, You'll Never Walk Alone niesie się po trybunach. Atmosfera fantastyczna!

14:25

Ale dzisiaj wszystkie statystyki odchodzą na bok, w tej chwili są one najmniej ważne. Liczy się boisko, najbliższe 90 minut. Piłkarze już wychodzą z tunelu, zaczynamy za chwilkę!

14:20

Na 30 możliwych do zdobycia punktów w tym roku Liverpool zdobył 26. W siedmiu ostatnich meczach przed własną publicznością z Manchesterem United przegrał tylko raz, pięć z nich wygrał, jeden zremisował. A jak będzie dzisiaj? Zachęcamy do typowania w komentarzach!

14:11

Przy okazji grudniowego spotkania tych dwóch drużyn przypomnieliśmy, dlaczego mecze Liverpoolu z Manchesterem United są najważniejszymi w Anglii i dlaczego są nazywane Bitwą o Anglię. Zapraszamy do przypomnienia sobie tamtej lektury.

14:08

Trudno wskazać faworyta tego spotkania, ale jeszcze trudniej odmówić bardzo dobrej formy The Reds. Ostatni mecz wygrali co prawda dość szczęśliwie, 1:0 ze Swansea, ale warto zaznaczyć, że ostatnią porażkę odnieśli 14. grudnia ubiegłego roku. Rywalem był... Manchester United

14:04

Manchester United gra dzisiaj z kolei o utrzymanie się w walce o czołową dwójkę w lidze. Wczoraj swoje mecze wygrali zarówno piłkarze Manchesteru City oraz Arsenalu, więc Czerwone Diabły również również nie mogą pozwolić sobie na wpadkę.

13:59

Liverpool po słabym początku sezonu od jakiegoś czasu prezentuje się bardzo dobrze i włączył się do walki o czołową czwórkę w lidze. Jeśli dziś zwycięży, to wyprzedzi właśnie Manchester United, który okupuje aktualnie czwartą lokatę.

13:54

Louis van Gaal wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Jego zespół w poprzedniej kolejce pokonał w dobrym stylu Tottenham, 3:0, więc dzisiaj nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Czy przyniesie to zamierzony skutek?

13:51

Ławka gospodarzy: Jones, Johnson, Toure, Gerrard, Lambert, Lucas, Balotelli

13:50

Ławka gości: Valdes, Rafael, Rojo, Di Maria, Januzaj, A Pereira, Falcao

13:48

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku

13:45

Poprzedni mecz tych dwóch drużyn Manchester United wygrał 3:0, ale rezultat ten nieco zakłamuje to, co działo się na boisko. David de Gea niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą gola i równie dobrze spotkanie mogło się zakończyć remisem. Dziś również wszystko wskazuje na wyrównane starcie

13:40

Witamy! Zapraszamy na relację live z wielkiego hitu angielskiej Premier League. Bitwa o Anglię, mecz Liverpoolu z Manchesterem United. Kto będzie górą tym razem?