Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
22:24

Wiślacy dziękują za walkę i własnym zawodnikom, i piłkarzom Śląska. To już wszystko ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, za uwagę wszystkim kibicom śledzącym dzisiejszą relację dziękują Kasia Guzik i Jakub Podsiadło. Dobranoc!

92'

Koniec meczu, Wisła w dobrym stylu pokonuje zawodzący Śląsk 3:0! Rykoszet Garguły, a potem dwa szybkie ciosy wiślaków pozbawiły podopiecznych Stanislava Levego szans na wywalczenie choćby punktu w twierdzy przy Reymonta 22. Kibice "Białej Gwiazdy" świętują - ich drużyna jest nadal niepokonana na własnym stadionie, a bramki nie straciła od sierpnia!

91'

Mecz w Krakowie potrwa jeszcze około minutę.

90'

Kibice Wisły chóralnie odśpiewują hymn swojego klubu. Wiślakom już chyba nic nie odbierze dziewiątego zwycięstwa w tym sezonie.

89'

Piłka po głowach obrońców Wisły wychodzi na rzut rożny. Po kornerze do futbolówki dopada Patejuk i uderza mocno. Nad bramką!

88'

Ślązacy mają rzut wolny szesnaście metrów od bramki Miśkiewicza.

85'

Wisła nie ustaje w staraniach o kolejną bramkę, Wisła walczy do samego końca - Paweł Brożek usiłował odebrać piłkę Stevanoviciowi z takim animuszem, że prawie wszedł mu na plecy. Faul wiślackiego napastnika.

82'

Franciszek Smuda "pozbywa" się już drugiego strzelca bramki dla Wisły - Patryk Małecki za świetnie dysponowanego Gargułę.

81'

Garguła zmusza obronę Śląska do błędu, rzut rożny dla wiślaków.

77'

W 77. minucie z boiska schodzi wiślacka "77" - Guerrier, zastępuje go Emmanuel Sarki.

75'

Stevanović!!! Mało brakowało, a mielibyśmy świetną bramkę, Miśkiewicz przytomnie broni strzał pomocnika Śląska!

74'

Dobrze ustawiony Głowacki wybija dośrodkowanie Hołoty i Cetnarski dośrodkowuje z rzutu rożnego. Znowu "Głowa", znowu korner i ponownie Miśkiewicz w posiadaniu piłki.

73'

WISLA--SLASKWisła Kraków - Śląsk Wrocław

72'

Chwilę wcześniej dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego przytomnie wypiąstkował Michał Miśkiewicz. Nie chcemy krakać, ale bramkarz Wisły jest niepokonany u siebie od sierpnia i ma duże szanse skończyć dzisiejszy mecz z czystym kontem.

71'

Piotr Brożek pojawił się na boisku w miejsce Rafała Boguskiego (Wisła).

70'

W Śląsku opaskę kapitańską przejął Krzysztof Ostrowski. U wiślaków do wejścia na boisko przygotowuje się Piotr Brożek.

68'

Korner dla Śląska Wrocław, pod nieobecność Mili egzekwuje go Cetnarski. Wolej Patejuka grzęźnie w nogach wiślackich obrońców.

67'

Śląsk się nie poddaje - przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła od głowy Paixao szybszy Miśkiewicz.

65'

Mało brakowało, żeby oprócz kartek i zmian do protokołu trafił kolejny gol dla Wisły! W polu karnym z piłką odnalazł się Brożek, półobrót wiślackiego snajpera i techniczny strzał ląduje obok bramki!

64'

Sędzia Stefański karze Mariusza Pawelca za brzydki faul na Guerrierze, gdy Haitańczyk szarżował na bramkę Śląska.

60'

Sebastian Mila ściągnięty z boiska, kapitana Śląska zastępuje Mateusz Cetnarski.

59'

Zmiana w drużynie gości. Stevanovic zmienia Kaźmierczaka.

59'

Strzał Chrapka z pierwszej piłki zdjął pajęczyny z siatki oddzielającej wiślackie trybuny od bramki Kelemena.

55'

Sprawca niefortunnego rykoszetu, który kosztował Śląsk utratę pierwszej bramki - Przemysław Kaźmierczak - ukarany żółtym kartonikiem.

54'

Wisła Kraków - Śląsk WrocławWISLA--SLASK

53'

3:0... Obłęd, obłęd! Większość kibiców nie zdążyła nawet z powrotem usiąść po trafieniu Boguskiego, gdy po katastrofalnej postawie wrocławskiej obrony Paweł Brożek wyszedł sam na sam z Kelemenem i po ograniu bramkarza Śląska strzela trzeciego gola dla Wisły!

52'

GOOOOL! 2:0 dla Wisły! Zagranie Chrapka prawie jak z Ligi Mistrzów, mięciutka piłka do Guerriera, sam Haitańczyk na raty pokonuje Kelemena, w mało dżentelmeński sposób piłkę do siatki dobija "Boguś"!

51'

Kolejny korner dla wrocławian. Z narożnika boiska dośrodkuje Mila.

49'

Dynamiczne wejście Patejuka lewym skrzydłem, piłka wybita na rzut rożny. Po kornerze absurdalne uderzenie Sochy z dystansu, od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

47'

Niegroźny strzał Mili pada łupem Miśkiewicza.

46'

Rozpoczęła się II połowa meczu w Krakowie.

21:33

15 195 widzów na stadionie Wisły.

21:18

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

45'

Sędzia kończy pierwszą część meczu, wiślacy prowadzą 1:0. Optyczna przewaga krakowian jest faktem, ale kontry podopiecznych Stanislava Levego zwiastują emocjonującą drugą połowę spotkania. Do zobaczenia za kwadrans!

45'

Wisła znowu w opałach przez Pawła Stolarskiego. Lewą stroną podwórkową kiwką przedarł się Ostrowski, na szczęście dośrodkowanie prawego obrońcy Śląska niecelne.

42'

Z dystansu próbował Hołota, strzał bez historii. Tuż potem centra Patejuka mija przepychającego się w polu karnym Sebastiana Milę.

41'

Paweł Brożek wyszedłby sam na sam z Marianem Kelemenem, gdyby nie błąd przy przyjęciu podania od Boguskiego. Takie kiksy najlepszemu strzelcowi Wisły nie przystoją.

40'

Obrońcy Śląska stoją jak zaczarowani, gdy niemal dwumetrowy Bunoza ustawia sobie piłkę do strzału pod ich nosem. Mocny strzał po ziemi z linii pola karnego w ręce Kelemena!

38'

mrfp: Panie redaktorze, asystę zanotował Brożek ;) Zgrał klatką piersiową do Garguły a nie Gurrier

Tak właśnie było, poprawiamy się: asystę przy trafieniu Garguły notuje Paweł Brożek. Centra w pole karne Śląska była autorstwa Guerriera.

36'

Stolarski za łatwo "objechany" przez Patejuka, nieudana centra wraca w pole karne Wisły z drugiej strony. Znowu strzela Paixao, piłka ląduje obok bramki.

36'

Żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła) za przewinienie w środku pola.

34'

Po nieroztropnym zagraniu obrońcy Śląska Paweł Brożek prawie przejął piłkę i wyszedł sam na sam, zanim sprzed nosa "sprzątnął" mu ją Kelemen.

31'

Mila sekunduje Paixao równie dobrze, co ostatnimi czasy Garguła Brożkowi. Składna dwójkowa akcja dwóch piłkarzy Śląska kończy się strzałem Portugalczyka w nogi Jovanovicia.

31'

Profesorska interwencja Stolarskiego powstrzymuje wrocławian na lewym skrzydle.

29'

Wiślacka młodzież w liczbie dwóch tysięcy na początku spotkania zaprezentowała małe flagowisko, teraz oprócz sektora fanatyków jest najliczniej zapełnionym sektorem przy Reymonta 22.

28'

Zagranie Krzysztofa Ostrowskiego nad głowami wiślackiej obrony próbuje przejąć Hołota. Akrobacje pomocnika Śląska zdają się na nic - gdyby dobrze przyjął piłkę, bramka dla Śląska byłaby murowana.

26'

Śląsk próbował zaskoczyć wiślaków szybkim rozegraniem rzutu wolnego, Paixao przejmuje centrę i uderza płasko w "koszyczek" bramkarza Wisły.

25'

Długa piłka do Sylwestra Patejuka, zawodnik wrocławian szybszy od Stolarskiego, lecz nie ma już siły na odpowiednio mocny strzał. Piłka pada łupem Miśkiewicza.

25'

Na liczenie strat Pawła Brożka zabrakło nam już palców jednej ręki. Druga, lekko przymarznięta, w pogotowiu.

24'

Naciskany przez Jovanovicia Paixao próbował zaskoczyć Miśkiewicza zdradliwym strzałem, bramkarz Wisły na posterunku.

23'

Socha znajdował się na pozycji spalonej, sędzia jej nie odgwizdał i piłkarz Śląska zdołał podać do Hołoty. Blok wiślaka, poprawka Hołoty nad bramką!

20'

Wątły Guerrier pada jak rażony piorunem po wejściu Adama Kokoszki w polu karnym, ale o faulu nie może być mowy.

17'

GOOOOOOL! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła mocno uderza w kierunku bramki Śląska, piłka odbija się od Adama Kokoszki i zaskakuje Kelemena! (asysta: Wilde-Donald Guerrier)

15'

Powrót Garguły wybawia Stolarskiego od pojedynkowania się z Patejukiem. Chwilę później Sebastian Mila próbuje zagrywać do Paixao, piłka nie przechodzi przez wiślacką obronę.

14'

Kolejne nieudane zagranie Pawła Brożka i Śląsk odzyskuje piłkę praktycznie za darmo. Brozio, obudź się...

13'

Z atakiem sunie Wisła, Brożek miał po swojej lewej ręce nieobstawionego Guerriera, wolał próbować prostopadłej piłki do Boguskiego i zagrywa niecelnie.

12'

Dobry odbiór Chrapka i poprawka Haitańczyka, tym razem w nogi interweniującego Kelemena!

11'

Dobre rozrzucenie piłki przez Gargułę, Guerrier w asyście dwóch obrońców strzela w boczną siatkę!

9'

Śląsk psuje doskonałą kontrę! Socha wkręca Jovanovicia w ziemię już w polu karnym Wisły, oddaje piłkę po przekątnej do Kaźmierczaka... gdyby nie przytomność Michała Chrapka, znany z soczystego uderzenia pomocnik Śląska pewnie oddałby atomowy strzał w kierunku wiślackiej bramki.

8'

Wrocławianie trochę odpuścili krycie i centra z rzutu wolnego trafia na głowę Arkadiusza Głowackiego, kapitan Wisły oddaje zbyt niemrawy strzał i bez problemów broni Kelemen.

7'

Faul Tadeusza Sochy na Brożku przerywa świetnie zapowiadającą się kontrę wiślaków. Przewinienie wrocławskiego obrońcy, dzisiaj wyjątkowego ustawionego na prawym skrzydle, bez konsekwencji kartkowych.

6'

Płaski strzał Sebastiana Mili ląduje w bezpiecznych rękach Michała Miśkiewicza.

5'

Najlepszy strzelec Śląska tańczy między obrońcami Wisły, w końcu gubi futbolówkę w okolicach szesnastki.

3'

Marco Paixao sprytnie odwraca się z Arkadiuszem Głowackim na plecach. Portugalczyk oddaje strzał już w pozycji półleżącej, za lekko, żeby zaskoczyć Miśkiewicza!

2'

Guerrier zagrywa na lewe skrzydło do Bunozy, Bośniak przepchany przez Tomasza Hołotę.

1'

Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy mecz przyjaźni w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęli gospodarze - drużyna Wisły.

20:29

Sędzia Stefański wyprowadza obie jedenastki na murawę. Kibice Wisły i Śląska wspólnie odśpiewują hymn Białej Gwiazdy - Jak długo na Wawelu.

20:26

Ewentualne zwycięstwo wiślaków nie zmieni ich sytuacji w tabeli. Piłkarze Franciszka Smudy zajmują 3. miejsce z 31 punktami na koncie i sześcioma "oczkami" straty do lidera z Warszawy.

20:24

Serdecznie zapraszamy do polubienia naszego facebookowego fanpage'a WislaKrakow.Ekstraklasa.net. Znajdziecie tam komentarze, sondy, ciekawostki i wszystko to, co nie zmieści się w relacji!

20:21

Co zaś się tyczy gospodarzy, na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem wygląda na to, że kibice "Białej Gwiazdy" raczej nie podołają wyzwaniu Wisły. Na mecz z Pogonią fani z Krakowa weszliby za złotówkę, gdyby dzisiaj przy Reymonta 22 stawiło się 19 tysięcy fanów.

20:18

Fani Śląska oficjalnie otrzymali z Krakowa pulę 800 biletów, jednak wielu wrocławian zasiądzie dzisiaj na sektorach gospodarzy.

20:12

Zapowiedź dzisiejszego meczu autorstwa Kasi Guzik można przeczytać pod TYM adresem.

20:03

Ostatnie 5 ekstraklasowych spotkań Wisły ze Śląskiem prezentuje się następująco:

• 25.11.2011 - Śląsk 0:1 Wisła (Boguski
  • 6.05.2012 - Wisła 0:1 Śląsk (Elsner)
  • 18.11.2012 - Wisła 1:0 Śląsk (Iliev)
  • 17.05.2013 - Śląsk 3:0 Wisła (Patejuk, Gikiewicz 2)
  • 4.08.2013 - Śląsk 0:0 Wisła
19:56

Do wiślaków na przedmeczowej rozgrzewce dołączają ciepło przywitani podopieczni Stanislava Levego, którzy zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli z 21 punktami na koncie.

19:38

Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Piotr Brożek, Fryc, Sarki, Małecki, Burdenski, Nalepa.

19:37

Rezerwowi Śląska: Gikiewicz, Dudu Paraiba, Więzik, Plaku, Cetnarski, Stevanović, Gavish.

19:32

Serdecznie witamy ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie już za niecałą godzinę w drugim piątkowym meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków w meczu przyjaźni podejmie Śląsk Wrocław! Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!