FC BarcelonaFC Barcelona
22:42

To wszystko z mojej strony. Za wspólne emocje i spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

22:41

A wydawało się, że Katalończycy dowiozą korzystny wynik do końca. Po błędach arbitra (gol ze spalonego Zlatana) i wątpliwym rzucie karnym mamy w "normalnych" okolicznościach remis. Rewanż na Camp Nou zapowiada się niezwykle pasjonująco!

95'

Koniec! PSG remisuje w ostatniej akcji z FC Barcelona 2:2

94'

Akcja rozpaczy PSG akcją radości! "Świeca" w pole karne i Zlatan Ibrahomović zgrywa piłkę przed pole karne dla Blaise'a Matuidiego, który bez namysłu strzela. Piłka po rykoszecie od Marca Barty mija bramkarza FCB. Remis w rzucie na taśmę!

94'

GOL, Blaise Matuidi!

93'

Szwed znowu na spalonym.

92'

Zlatan Ibrahimović pokonuje mocnym strzałem Victora Valdesa, ale wcześniej rozległ się gwizdek arbitra. Spalony.

90'

Wolfgang Stark dolicza 4 minuty.

90'

Zlatan znowu fauluje. Tym razem Marca Bartrę.

89'

Pewnie wykonana "jedenastka" przez Xaviego.

88'

Alexis Sanchez pada w polu karnym po starciu z Salvatore Sirigu i rzut karny

88'

Jeszcze żółta kartka dla bramkarza PSG.

87'

...który dostaje żółtą kartkę.

86'

Kevin Grameiro nie opanował piłki w polu karnym FCB. Jakby to zrobił, to miałby idealne okazję do strzelenia gola. Jeszcze faulował Zlatan Ibrahimović...

85'

Żółta kartka dla Dani Alvesa za dyskusje z arbitrem. Nerwy puszczają gościom.

84'

Tito Vilanova przeprowadził 3 zmiany, ale dwie - Lionela Messiego i Javiera Mascherano - były wymuszone urazami.

83'

Marc Bartra wchodzi w miejsce kontuzjowanego Javiera Mascherano. Argentyńczyk jeszcze "gra na czas". Opuści murawę na noszach.

81'

Natychmiastowa zmiana w FCB: Christian Tello za Davida Villę.

80'

PSG - FC Barcelona

80'

Świetne dośrodkowanie i piłka po strzale głową Thiago SIlvy trafia w słupek. Dobitka Ibracadarby skuteczna i remis! Niemniej Szwed był na spalonym.

79'

GOL, Zlatan Ibrahimović!!!

79'

Sędzia nakazuje dwóm zawodnikom opuścić boisko. A PSG czeka na możliwość rozegrania rzutu rożnego. Gerard Pique fauluje przed "16" i rzut wolny dla gospodarzy.

77'

Krótka pauza na stadionie Parc des Princes. Sędzia Wolfgang Stark pozwala sztabowi medycznemu sprawdzić czy Jordi Alba może kontynuować grę.

76'

I ostatnia zmiana w PSG. Kevin Grameiro zastępuje Javiera Pastore.

75'

Żółta kartka dla Javiera Mascherano. On też nie zagra w rewanżu.

74'

David Villa faulowany na ok. 25. metrze od bramki Salvatore Sirigu.

74'

Strzał Xaviego zablokowany. Wchodzimy w ostatni kwadrans spotkania. Czy PSG stać na strzelenie cennego gola?

71'

Maxwell strzela i zabrakło niewiele!

70'

Druga zmiana w PSG: Marco Verratti zmienia Davida Beckhama.

68'

Dani Alves strzela bezpośrednio z rzutu wolnego nad murem i piłka przelatuje tuż obok słupka!

68'

Prosty błąd Davida Beckhama przed swoim polem karnym i zmuszony faulem przerwać akcję FCB. Wolfgang Stark pokazuje Anglikowi żółtą kartkę.

66'

Jeremy Menez zmienia Ezequiela Lavezziego.

65'

Żółta kartka dla Blaise Matuidiego. Oznacza to, że nie zagra na Camp Nou.

66'

A na Allianz Arena Bayern prowadzi 2:0 z Juventusem! Gole Alaby (1') i Muellera (63')

63'

Akcja PSG straciła na tempie przed polem karnym Blaugrany. Nieudane dośrodkowanie w pole karne i Victor Valdes nawet z zamkniętymi oczami złapałby piłkę. Odpowiedź Barcelony i korner.

61'

Żółta kartka dla Jordi Alby. Czego dopatrzył się arbiter? Wie tylko on.

61'

Reprezentant Chile znowu w roli głównej. Jego strzał z 18 metrów zablokowany.

61'

Thiago Silva uprzedził na lewej stronie Alexisa Sancheza. A miał do piłki znacznie dalej niż Chilijczyk.

61'

Dobre rozegrania i próba składnej akcji. Powtórka z rozrywki - jeszcze jeden rzut rożny dla FCB.

59'

Indywidualna akcja Cesca Fabregasa na prawej stronie i wywalczył rzut rożny.

58'

Blaise Matuidi uprzedzony w polu karnym przez Gerarda Pique. O tyle udana interwencja Hiszpana, że nabił jeszcze zawodnika PSG. Victor Valdes od bramki.

57'

Niedokładnie podanie Zlatana do Javiera Pastore. Piłka jak bumerang wraca w posiadanie Paryżan. Centra w pole karne i błędu Dani Alvesa nie wykorzystał Szwed.

55'

Dalekie podanie Javiera Pastore niedokładne w kierinku Ezqueila Lavezziego.

54'

53'

Thiago Silva przecina podanie na prawe skrzydło do Alexisa Sancheza. Kontra PSG, ale przerwana przed polem karnym gości.

52'

Przerwa w grze. Na boisku leży staranowany Javier Mascherano. Argentyńczyk może grać.

51'

Sergio Busquets strzela z 20 metrów w sam środek bramki. Salvatore Sirigu łapie pilkę.

50'

Niepilnowany w polu Cesc Fabregas przyjął piłkę, ale trwało to tak długo, że doskoczył do niego Thiago Silva. Po rykoszecie goście mają rzut rożny.

48'

David Beckham faulowany w środku pola. Lekko ucierpiał w tym starciu.

47'

Thiago Silva ryzykownie kiwnął przed polem karnym. Na jego szczęście nierozgrzany Cesc Fabregas dał się nabrać.

46'

Cesc Fabregas od początku drugiej połowy za Lionela Messiego.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

21:45

I wracamy na drugą połowę. Będzie zmiana w Dumie Katalonii. Paryżanie bez roszad.

21:33

Za nami dobre 46 minut. Początkowo goście mieli problem by przedrzeć się pod bramkę Paryżan. Gospodarze niesieni dopingiem stworzyli kilka okazji i jedna z nich, na początku spotkania, mogła dać prowadzenie. Końcówka należała do Barcelony, która prowadzi po golu niezawodnego Lionela Messiego. Wracamy za kilka minut!

46'

Maxwell przedzierał się na lewej stronie i pada po starciu z zawodnikiem Barcelony. Gwizdek sędziego, ale oznajmujący koniec pierwszej połowy.

45'

Minuta doliczona.

44'

Lionel Messi trzyma się za prawe kolano. Nie wiadomo czy będzie kontynuować grę! Rozgrzewa się Cesc Fabregas.

43'

Lucas Moura zatrzymywany na lewej stronie przez Alexisa Sancheza i Jordi Albę. Jeszcze strzelał Blaise Matuidi, ale zablokowany.

42'

Lionel Messi zakręcił w polu karnym i strzelił minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką! To byłby piękny gol Argentyńczyka.

40'

Prostopadłe podanie do Davida Villi, ale ten był na spalonym.

39'

Alexis Sanchez "ścina" akcję z lewej flanki w ok. środka pola karnego, ale dopadło do niego trzech zawodników PSG i musiał wycofać piłkę.

38'

Wydawało się, że PSG po rzucie rożnym wyprowadzi zabójczą kontrę, ale strata piłki na 30. metrze i Dani Alves zagrywa piłkę w pole karne do Lionela Messiego, który strzałem w długi róg otwiera wynik spotkania.

38'

38'

GOL, Lionel Messi

38'

Garść statystyk:

• 40% Posiadanie piłki 60%
  • 2/2 Strzały na bramkę/niecelne 1/2
  • 2 Faule 8
34'

Jordi Alba za wysoko podniósł nogę i sędzia odgwizdał przewinienie zawodnika FCB.

33'

Ezequiel Lavezzi na spalonym.

32'

Chilijczyk fauluje Thiago Silvę. Grę wznawia Salvatore Sirigu.

31'

Strzał Alexa Sancheza zablokowany w polu karnym. Goście zmuszeni od początku konstruować akcję.

28'

Lionel Messi wdał się niepotrzebnie w drybling i traci piłkę na 18-stym metrze.

27'

Ale kontra PSG! Brakowało jedynie wykończenia Zlatanowi Ibrahimoviciowi. Mądrze grają Paryżanie

25'

Atak pozycyjny FCB przed polem karnym PSG. Przeraźliwe gwizdy na Parc des Princes i skomasowana obrona sprawiają problemy gościom.

22'

Lionel Messi zatańczył w polu karnym PSG i piłkę wyłuskał spod nóg Thiago Silva. Kontra PSG i strata. Andres Iniesta strzela płasko zza "szesnastki" i spokojnie broni Salvatore Sirigu.

21'

Złe zachowanie Javiera Pastore. Niedokładnie wycofał piłkę do Lucasa Moury. Więcej pożytku dałoby uderzenie na bramkę.

19'

Wstrzelenie piłki w pole karne i wybicie. Ponowne zagranie i Ibracadabra na spalonym.

18'

Żółta kartka dla Gerarda Pique.

18'

Odpowiedź PSG i wolny z ok. 24 metrów. Victor Valdes paruje płaski strzał Zlatana Ibrahimovicia na rzut rożny.

17'

16'

Dani Alves słabo centruje w pole karne i źle piłkę z "16" wybija stoper PSG. Ta pada pod nogi Andresa Iniesty, który decyduje się na techniczne uderzenie! Minimalnie obok bramki.

15'

Centra Davida Beckhama i Lusas Moura strzela głową niecelnie. Jeszcze Javier Pastore i broni Victor Valdes!

14'

Lucas Moura przedzira sie i został skoszony przez zawodnika Barcelony. Do bramki ok. 30 metrów.

12'

Alex strzela głową po dośrodkowaniu Davida Beckhama, ale bardzo niecelnie. Jeszcze Ezequel Lavezzi chciał utrzymać piłkę na boisku, ale wygarnął ją za linią końcową.

12'

Paryżanie za podwójną gardą przed swoim polem karnym. Duma Katalonii ma problem by sforsować obronę. Zlatan Ibrahimović wspomógł w defensywie swoich kolegów przerywając atak pozycyjny rywali. Paryżanie po akcji prawą stroną mają pierwszy rzut rożny.

9'

Składna akcja gości w swoim stylu - duża ilość szybkich. krótkich podań przed polem karnym i błyskawiczne podanie w "16" do Davida Villi. Hiszpan nawet wślizgiem nie sięgnął piłki.

8'

Xavi zdecydował się na strzał z 20 metrów. Po tym zawodniku powinniśmy oczekiwać więcej - piłka poszybowała 4 metry obok bramki Salvatore Sirigu.

8'

Javier Pastore w poprzedniej akcji wpadł w pole karne i trafił w słupek. Victor Valdes nie

6'

Javier Pastore przedzierał się lewą flanką, lecz zatrzymał go Javier Mascherano.

5'

Christophe Jallet popędził prawą stroną i Gerard Pique wybił na aut. Szybko rozegrana akcja i PSG bliskie gola! Niewiele brakowało!

4'

Lucas Moura faulowany faulowany przez Sergio Busquetsa w środku boiska.

2'

Dani Alves w polu karnym PSG przepchnął Maxwella. Gwizdek sędziego - faul zawodnika FCB.

1'

Wolfgang Stark gwiżdże i Katalończycy zaczęli przy przeraźliwych gwizdach pierwszą połowę.

20:43

Obie jedenastki na murawie. Trwa hymn Ligi Mistrzów. Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego. Tu jest Paryż na wielkim transparencie.

20:42

Zlatan Ibrahimović vs. Lionel Messi:

20:40

Było o Zlatanie... a mniej o Lionelu Messim. Można powiedzieć, że to będzie pojedynek między tymi zawodnikami. T

o będzie trudny dwumecz. Barcelona to najlepsza drużyna w historii futbolu. Każdy ich zna, lubią być przy piłce. My też będziemy do tego dążyć, bo zagramy przed własną publicznością. Musimy im przeszkadzać. Łatwo się to wszystko mówi, trudniej to zrealizować. Messi? On jest teraz najlepszym piłkarzem na świecie. Może "Złota Piłka" powinna się nazywać "Nagrodą Messiego"? On na pewno wygra jeszcze ten plebiscyt w przyszłości
20:26

Zobacz zapowiedź meczu PSG - FC Barcelona

Wykorzystano m.in. fragmenty ze spotkania towarzyskiego, które miało miejsce 4 sierpnia 2012 r. FCB po rzutach karnych wygrała 1:4. W regulaminowym czasie gry było 2:2.

20:21

Zespół ze stolicy Francji liczy na awans do drugiego w historii półfinału Ligi Mistrzów. Wcześniej zagrał tam w sezonie 1994/1995. Wówczas w dwumeczu (3:2) wyeliminował... FC Barcelonę.

20:19

Za Paryżanami przemawia atut własnego boiska - w aż 23 spotkaniach europejskich pucharów nie zaznali porażki. Ostatnia miała miejsce listopadzie 2006 r. kiedy to PSG przegrał 2:4 z Hapoelem Tel-Aviv.

20:17

Oczy kibiców we Francji i Hiszpanii są skierowane na Zlatana Ibrahimovicia, który w sezonie 2009/2010 grał w Dumie Katalonii. W 29 ligowych spotkaniach strzelił 16 bramek. Jednak Szwed nie jest jedynym piłkarze PSG, który w swoim CV grał na Camp Nou - drugim jest Brazylijczyk Maxwell.

19:50

Poznaliśmy już składy obu zespołów. Od pierwszych minut w barwach PSG zobaczymy Davida Beckhama. A oto ławki rezerwowych. PSG: Nicolas Douchez, Mamadou Sakho, Gregory Van Der Wiel, Jeremy Menez, Clement Chantome, Marco Verratti i Kevin Gameiro. Barcelona: Jose Manuel Pinto, Marc Bartra, Martin Montoya, Cesc Fabregas, Thiago, Alex Song i Cristian Tello.