AIK SolnaAIK Sztokholm
21:52

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Zapraszam jednocześnie na kolejne relacje LIVE w naszym serwisie.

21:52

A więc tylko Legia Warszawa zdołała przebrnąć trzecią rundę eliminacji Ligi Europejskiej. Lech po porażce 0:3 w Solnej zdołał wygrać u siebie 1:0, ale było to za mało, by odrobić straty.

94'

Koniec meczu! Lech wygrywa 1:0, ale żegna się z europejskimi pucharami.

90'

O cztery minuty przedłużona została druga połowa meczu.

88'

A tymczasem Ruch przegrywa już 0:5.

87'

W końcówce Mariusz Rumak bardzo aktywny przy linii bocznej boiska.

86'

Za faul na Wołąkiewiczu żółtą kartkę obejrzał Karikari.

85'

Ostatnia zmiana w Lechu: w miejsce Lovrencsicsa wchodzi Wilk. Czy nie za późno?

85'

Miękkie dośrodkowanie Henriqueza trafia wprost w ręce Turiny.

84'

Ubiparip zbyt długo czekał z dograniem w pole karne rywala, przez co zdążyli poukładać szyki obronne gracze AIK-u.

83'

Lovrencsics niedokładnie do Henriqueza, a z trybun słychać tylko jęk zawodu.

82'

Murawski niecelnie sprzed linii pola karnego gości.

81'

Bramkarz gości ukarany żółtą kartką za grę na czas.

81'

Zmiana w zespole AIK-u: w miejsce Mutumby wchodzi Tjernstrom.

79'

Seria dośrodkowań poznaniaków w pole karne rywala wybijana przez obrońców AIK-u. Szukają drugiej bramki Lechici, ale czas biegnie nieubłaganie, do końca meczu zaledwie 10 minut.

77'

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania Lech Poznań - AIK Sztokholm

77'

Po rozegraniu stałego fragmentu nieudany strzał oddał Możdżeń. Lechici protestują teraz, że ich zawodnik był faulowany, ale na niewiele się to zda.

77'

Po akcji Bereszyńskiego Lech będzie miał rzut rożny.

75'

Po dograniu Lovrencsicsa w niezłej sytuacji był Ubiparip, ale zgubił piłkę w polu karnym rywala.

73'

Zmiana w zespole gości: Karikari w miejsce Lundberga.

73'

Kapitalnie przyłożył z 25 metrów Możdżeń, nie dając Turinie żadnych szans na obronę. Trzeba strzelić jeszcze dwa gole!

72'

GOOOL!!! MATEUSZ MOŻDŻEŃ!!! Czy Lech jeszcze zdąży?

69'

Sam na sam z Buriciem Borges, ale równocześnie ze strzałem rozległ się gwizdek arbitra. Spalony.

69'

Szymon Drewniak skutecznym wślizgiem przerywa rajd Lalawele prawą stroną boiska.

68'

Po dośrodkowaniu Henriqueza z rzutu wolnego piłkę przejął Możdżeń, po kilku podaniach trafiła na głowę Arboledy, który strzelał w środek bramki, sprawiając nieco problemów Turinie.

66'

ustawieniem 3-4-3 grają w tej chwili poznaniacy. Do pomocy powędrował Henriquez, linię ataku tworzą z kolej Bereszyński, Ubiparip i Lovrencsics.

21:22

Lech Poznań - AIK Sztokholm

64'

Niezły atak Lecha zakończył się głupią stratą Mateusza Możdżenia. Lechici z uporem maniaka atakowali lewą stroną, nie zauważając, że na prawo biega kompletnie niepilnowany Ceesay.

63'

Lovrencsics ładnie dryblował przed polem karnym rywala, próbował zagrać w uliczkę do Ubiparipa, ale trafił w nogę jednego z obrońców AIK-u.

61'

Poza boiskiem rozgrzewają się w tej chwili Jakub Wilk i Marcin Kamiński.

60'

... a Tonewa zastępuje Ubiparip.

60'

Mamy dwie zmiany w Lechu: miejsce Trałki zajmuje Bereszyński...

58'

Do wejścia na boisko gotowy Bereszyński. Czy wracający z wypożyczenia do Warty zawodnik zbawi Lecha?

57'

Znaczące jest to, że trener AIK-u Andreas Alm cały czas stoi przy linii bocznej i dyryguje swoim zespołem, a Mariusz Rumak usiadł już na ławce rezerwowych. Chyba osłabła nieco wiara szkoleniowca Lecha w awans do kolejnej rundy.

56'

Ceesay groźnie strzelał z trzydziestu metrów. Gdyby jeszcze trochę dokładniej...

54'

Karlsson wrócił na boisko, AIK ponownie w komplecie.

53'

A tymczasem Ruch przegrywa już 0:4. Blamaż byłych podopiecznych selekcjonera reprezentacji Polski w europejskich pucharach. A przecież do końca meczu jeszcze mnóstwo czasu.

51'

Lech Poznań

51'

Groźnie pod bramką Turiny, strzał Tonewa zablokowali jednak obrońcy. A konkretnie Karlsson, który solidnie oberwał piłką i potrzebuje teraz pomocy sztabu medycznego.

49'

Od początku drugiej połowy rozgrzewkę rozpoczęli trzej lechici - Ubiparip, Ślusarski i Bereszyński. Wszyscy to zawodnicy ofensywni, ale nie ma innego wyjścia, teraz trzeba postawić wszystko na jedną kartę.

47'

Było gorąco pod bramką Buricia! Obrońcy Lecha pozostawili zbyt dużo swobody Lundbergowi na prawej stronie, ten dograł do stojącego tyłem do bramki Borgesa, który próbował strzału piętką. Defensorzy Kolejorza nie dali się na to nabrać, ale chwilę później groźnie uderzał Mutumba - na posterunku był Burić.

46'

Początek drugiej połowy.

47'

Lech Poznań - AIK Sztokholm Lech Poznań - AIK Sztokholm

21:02

Oba zespoły już na boisku.

21:01

Zakończył się już mecz w Warszawie, gdzie Legia pokonała SV Ried 3:1 i wywalczyła awans do IV rundy eliminacji LE. Z kolej Ruch Chorzów do przerwy przegrywa z Viktorią Pilzno 0:3 i nie ma szans na zwycięstwo.

20:58

Chciałbym napisać państwu, że ten bezbramkowy remis do przerwy to niesprawiedliwy wynik, że tak naprawdę Lech miał ogromną przewagę i strzelenie bramek jest tylko kwestią czasu. Ale nie mogę. Faktem jest, że poznaniacy są dzisiaj nieco lepsi od rywala stwarzają więcej sytuacji, ale to wszystko za mało. Na boisku nie wyglądają dziś jak drużyna, która ma wysoko wygrać. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tylko 45 minut potrwa przygoda Kolejorza z Ligą Europejską. A w zasadzie z eliminacjami tych rozgrywek.

45'

Równo w 45. minucie zakończył pierwszą połowę sędzia Kovarik.

43'

W odpowiedzi strzelał Lundberg, ale w bramce czujnie Jasmin Burić.

42'

Lech powinien prowadzić 1:0! Strzał Możdżenia z pięciu metrów zablokowali obrońcy, a później pomocnik Kolejorza nie miał pomysłu co zrobić z odbitą piłką i ją stracił.

41'

Lovrencsics dobrze wypuścił Tonewa lewą stroną, ten dynamicznie wszedł w pole karne rywala, ale wywalczył tylko rzut rożny.

39'

Wychodzący z akcją z własnej połowy Herinquez faulowany przez Perssona, zawodnik AIK-u ukarany został żółtą kartką.

38'

Lechici kolejny już raz w tym meczu rozgrywali piłkę w linii obrony, co skończyło się błędem w przyjęciu Manuela Arboledy. Za dużo zabawy z piłką, za mało ofensywnych akcji. Tu trzeba strzelić trzy gole!

35'

Lovrencsics na prawym skrzydle faulowany przez Johanssona, gwizdek arbitra milczy.

33'

Z rożnego dośrodkowywał Henriquez, głową strzelał Arboleda i od bramki rozpocznie Turina.

32'

Pół godziny gry za nami, a emocji na razie jak na lekarstwo. Lechici przed meczem twierdzili, że wierzą w odrobienie strat z pierwszego meczu, ale na boisku pokazują co innego. Z tą grą nie uda się wygrać 3:0.

31'

Tonew próbował wypuścić Lovrencsicsa lewym skrzydłem, tyle że zagrał zdecydowanie za mocno.

30'

Prosty techniczny błąd Lovrencsicsa, który źle przyjął piłkę i zmarnował w ten sposób nieźle zapowiadającą się akcję Lecha.

28'

Po starciu z Ceesayem na murawę padł Mutumba, lechici jednak nie przerwali gry i po chwili zawodnik AIK-u podniósł się.

26'

Drewniak stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Danielssona, a chwilę później strzał Borgesa sprawił sporo problemów Buriciowi. Bramkarz Lecha dość daleko odbił piłkę, na szczęście nie było nikogo, kto mógłby skutecznie dobić to uderzenie.

24'

Hubert Wołąkiewicz próbując rozpocząć atak swojego zespołu zagrał długą piłkę... w aut. Nie można popełniać takich błędów, jeśli chce się wysoko wygrać to spotkanie.

23'

I gracze Lecha ponownie rozgrywają piłkę w obronie. Panowie, trzeba wziąć się za odrabianie strat!

22'

Z osiemnastu metrów groźnie strzelał Lovrencsics. Szkoda tylko, że w środek bramki....

19'

Po tej sytuacji Lech miał rzut rożny, piłkę jednak spokojnie wybili obrońcy AIK-u.

18'

A teraz próbowali Lechici - uderzenie Możdżenia obronił Turina.

17'

Błąd Trałki, który na dwudziestym metrze stracił piłkę na rzecz Mutumby. Ten zagrał do Borgesa, a ten z kolei oddał niecelny strzał.

15'

Była wyśmienita okazja dla Lecha! Drewniak zagrał do Lovrencsicsa, pomylił się kryjący Węgra Karlsson, w wyniku czego zawodnik Kolejorza zgubił rywala. Jego strzał został jednak zablokowany, a dobitkę Mateusza Możdżenia obronił Turina. Lechici sygnalizowali, że po drodze piłka dotknęła ręki jednego ze Szwedów, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego.

12'

Bramkę z niczego mogli zdobyć gracze AIK-u. Biegnący z piłką Lalawele przewrócił się, a niesygnalizowany strzał kończący jego rajd oddał Borges. Lekka i wydawało się niegroźna próba, a piłka minimalnie minęła bramkę Buricia. Muszą się mieć na baczności poznaniacy.

11'

Trałka niedokładnie zagrywał do Lovrencsicsa i piłkę przejął Backman.

10'

Taki stan rzeczy nie morze długo trwać, przecież jeżeli lechici chcą awansować, to muszą strzelić dziś przynajmniej trzy gole.

8'

Gracze Lecha rozgrywają piłkę w obronie, czekając na okazję do ataku. Nie widać póki co szaleńczej szarży na bramkę Turiny, raczej spokojnie zaczęli gracze "Kolejorza".

7'

Wołąkiewicz zagrywał do Drewniaka, ten źle przyjął piłkę ale w sukurs przyszedł mu Ceesay. Nowy nabytek Lecha zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne Turiny, tyle tylko, że nie było tam żadnego kolegi z zespołu.

5'

Murawski dobrze zauważył wchodzącego w pole karne lewą stroną Henriqueza, zagrał trochę za mocno, ten jednak zdołał obić piłką nogi przeciwnika. Wydawało się, że będzie rzut rożny, ale sędzia nakazał grać od bramki zawodnikom gości.

4'

Pierwsza akcja gości - po dośrodkowaniu Borgesa piłkę głową wybił Arboleda, a następnie niecelnie uderzał Lalawele.

3'

Na połowie Lecha brzydko faulowany był Trałka.

2'

Ceesay zagrał długą piłkę do Lovrencsicsa, ten jednak przegrał pojedynek główkowy z Backmanem.

1'

Tonew szukał pozycji do oddania strzału na 25 metrze, w końcu przymierzył i trafił w nogi Lovrencsicsa.

1'

Zaczynamy!

20:00

Kibice AIK odpalili race na swoim sektorze i rzucają nimi w puste krzesełka.

19:59

Minutą ciszy uczczono pamięć Krzysztofa Marciniaka, kibica Lecha, zmarłego w drodze powrotnej z pierwszego meczu przeciwko AIK.

19:57

Oba zespoły już na murawie. "Chcemy awansu, Kolejorz chcemy awansu" śpiewają fani Lecha.

19:56

Widzę, że w komentarzach pojawiła się dyskusja na temat transmisji telewizyjnej z dzisiejszego meczu, więc rozwiejmy wątpliwości - nie ma. Trochę to dziwne, że żadna polska telewizja nie chce pokazywać naszych klubów w europejskich pucharach, bo jak widać zainteresowanie tymi meczami jest spore.

19:55

Lech Poznań - AIK SztokholmLech Poznań - AIK Sztokholm

19:51

Do rozpoczęcia meczu pozostało niespełna 10 minut, a na murawie włączono zraszacze.

19:50

19:49

Tymczasem bardzo dobre wieści napływają z Warszawy. Po golu Marka Saganowskiego Legia prowadzi z SV Ried 1:0 i w tej chwili to podopieczni Jana Urbana mają awans do kolejnej rundy. Relacja LIVE y tego meczu również w Ekstraklasa.net.

19:47

A wy wierzycie w to, że Lech jest w stanie odrobić straty z pierwszego spotkania? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

19:47

- Gdybym nie wierzył w awans, musiałbym odejść - mówił na wczorajszej konferencji prasowej Mariusz Rumak. Szkoleniowiec Lecha przekonywał, że jego zespół wcale nie stoi na straconej pozycji i ma szansę na odrobienie strat. Pełną wypowiedź trenera można znaleźć TUTAJ.

19:36

Ceesay nie będzie miał jednak łatwego zadania, bowiem będzie musiał powstrzymać Martina Kayongo-Mutumbę. W pierwszym meczu spore problemy z czarnoskórym zawodnikiem miał Hubert Wołąkiewicz, którzy dziś zagra już na swojej nominalnej pozycji, tworząc parę stoperów z Manuelem Arboledą. Na ławce rezerwowych usiadł uczestnik Euro 2012, Marcin Kamiński.

19:34

W dzisiejszym meczu szkoleniowiec Lecha w końcu ma do dyspozycji nominalnego prawego obrońcę. W barwach Lecha zadebiutuje Kebba Ceesay, 25-letni Gambijczyk ze szwedzkim paszportem. Właśnie w skandynawskim kraju nowy nabytek "Kolejorza" spędził całą dotychczasową karierę piłkarską. Z pewnością ma spory zasób wiedzy o tamtejszym futbolu, co może być jego atutem w dzisiejszym spotkaniu.

19:28

W okienku obok mogą już państwo zapoznać się ze składami obu drużyn. I jak pewnie zauważyliście, trener Mariusz Rumak zrezygnował w tym meczu z wystawienia nominalnego napastnika. Wygląda to na ustawienie 4-3-3 z Możdżeniem, Tonewem oraz Lovrencsicsem w przedniej formacji. To ci zawodnicy mają dziś strzelać gole dla Lecha.

19:25

Oba zespoły rozgrzewają się już na murawie poznańskiego stadionu, również najzagorzalsi kibice obu klubów, którzy już zaczynają dopingować swoich zawodników,.

19:22

Do rozpoczęcia meczu pozostało niespełna 40 minut, zapraszamy więc do przeczytania zapowiedzi spotkania, którą można znaleźć TUTAJ.

19:22

Dzisiejszy mecz albo zakończy przygodę Lecha z europejskimi pucharami w tym sezonie, albo sprawi, że poznaniacy po raz kolejny przejdą do historii. Przed nimi trudny cel - odrobić trzybramkową stratę z pierwszego spotkania. Łatwo nie będzie, ale "Kolejorz" w Lidze Europejskiej nieraz już udowadniał swoją wartość. Liczymy, że uczyni to i tym razem.