Sobota, 27 października 2012, godz. 18:00
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
19:53

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

19:53

Historyczne zwycięstwo Jagiellonii w Poznaniu. Lech był dzisiaj zespołem słabszym i musiał uznać wyższość rywala. Białostoczanie zagrali dzisiaj skutecznie i wywożą z Wielkopolski trzy punkty. Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak.

95'

Koniec meczu!

90'

Trzy minuty dodane do drugiej połowy spotkania.

90'

Zmiana w Jagiellonii: Pejović zastępuje Kupisza.

86'

Kupisz wpadł w pole karne Lecha i w ostatniej chwili ryzykownym wślizgiem powstrzymał go Kędziora.

85'

Bandrowski puścił Kupisza lewą stroną, a ten swój rajd zakończył niecelnym strzałem.

83'

I znów okazja dla poznaniaków po stałym fragmencie, ale nieczysto w piłkę trafił Arboleda.

82'

Ależ okazja dla Lecha! Po rozegraniu rzutu rożnego bardzo groźnie strzelał Piotr Reiss, piłka minimalnie minęła słupek bramki Słowika!

79'

Lovrencsics próbował uruchomić Ubiparipa, ale we wszystkim zorientował się Ukah.

77'

Brzydki faul i żółta kartka dla Tymińskiego.

74'

Nastąpiła zmiana warty członków "Klubu 100". W tym samym momencie, co na boisko wszedł Reiss, na zmianę zdecydował się Tomasz Hajto, zdejmując Frankowskiego i posyłając w jego miejsce Zahorskiego. Nie doczekaliśmy się więc pojedynku dwóch najlepszych snajperów w historii Ekstraklasy, którzy nadal aktywnie grają w piłkę.

74'

Zmiana w Lechu: Piotr Reiss w miejsce Tonewa.

73'

Widać graczy Lecha zbytnio absorbowała sytuacja z zagraniem ręką. Jagiellonia przeprowadziła kontratak, po którym z dystansu strzelał Norambuena. Uderzenie w długi słupek, Burić bez szans i goście prowadzą 2:0.

71'

GOOOL!!! Jagiellonia podwyższa prowadzenie! Norambuena strzelcem bramki!

69'

Murawski szukał pozycji do oddania strzału, w końcu uderzył w Pazdana. Lechici sygnalizowali, że piłka trafiła w rękę obrońcy Jagiellonii, z wysokości trybuny prasowej ciężko to ocenić.

68'

67'

Bardzo wysoko wyszli teraz obrońcy Jagiellonii i złapali na spalonym Lovrencsicsa.

66'

Do siatki trafia Tomasz Frankowski, ale napastnik Jagiellonii był na spalonym i gol nie został uznany.

63'

Dośrodkowanie Ubiparipa wybija Pazdan. Jeśli dzisiejszy mecz ogląda Waldemar Fornalik, to obrońca Jagiellonii wkrótce może spodziewać się telefonu od selekcjonera. Kapitalny występ.

62'

Zmiana na prawej obronie Lecha - Tomasz Kędziora zastępuje Wołąkiewicza. To debiut młodego zawodnika w Ekstraklasie.

61'

"Żółtko" dla Tomasza Frankowskiego.

61'

Dynamiczny rajd Manuela Arboledy zatrzymany czystym wślizgiem przez Modelskiego.

59'

Sędzia Stefański pokazywał chłopcu do podawania piłek, by wbił z powrotem przewróconą przez Henriqueza chorągiewkę w narożniku boiska, a na jego uwagi zareagował dopiero... jeden ze strażaków.

56'

Na linii własnego pola karnego Pazdan przewracał Tonewa. Sędzia nie reaguje, ale my nie jesteśmy pewni, czy nie było tam faulu gracza Jagiellonii.

54'

Boisko opuszcza Dzalamidze, zastępuje go Tymiński. Widać uraz Gruzina przeszkadzał mu w skutecznej grze.

54'

Żółta kartka dla Rafała Murawskiego.

53'

Mamy oficjalny komunikat co do frekwencji - na meczu jest 21 487 kibiców.

52'

Zakotłowało się pod bramką Lecha, ostatecznie sędzia odgwizdał przewinienie jednego z graczy Jagiellonii.

50'

widz - odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście ;)

48'

Zmarnowany stały fragment gry - w mur uderzał Możdżeń. A Dzalamidze już na boisku, Jagiellonia ponownie w komplecie.

47'

A sędzia przerwał grę, bo faulowany pod polem karnym Jagiellonii był Manuel Arboleda. Niezła okazja dla Lecha z rzutu wolnego.

47'

Na boisku leżał Dżalamidze, ale gracze obu drużyn nie przerywali gry. Uczynił to arbiter, a Gruzin w asyście masażysty opuszcza boisko.

46'

"Chcemy zwycięstwa, Kolejorz, chcemy zwycięstwa" zaintonowali kibole Lecha.

46'

Początek drugiej połowy!

19:03

Oba zespoły wracają na boisko, za chwilę początek drugiej połowy.

19:02

Jagiellonia przegrała wszystkie dotychczasowe mecze ligowe z Lechem w Poznaniu. Czyżby dzisiaj po raz pierwszy w historii miała wywieźć punkty ze stolicy Wielkopolski? Wygląda na to, że tak.

19:01

Do przerwy oglądamy nędzne widowisko w Poznaniu. Jagiellonia stworzyła jedną, a Lech dwie groźne sytuacje, goście okazali się skuteczniejsi i dzięki temu prowadzą 1:0. Podopieczni Mariusza Rumaka grają dzisiaj bardzo niedokładnie i jak tak dalej będzie, to punktów dzisiaj nie zdobędą.

18:49

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Jagiellonia prowadzi 1:0.

45'

Powinien być gol dla Lecha! Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z rzutu wolnego świetnie głową uderzał Arboleda, ale na posterunku był Słowik! Bramkarz Jagiellonii ratuje swój zespół!

45'

O jedną minutę została przedłużona pierwsza połowa spotkania.

44'

Starcie Kamińskiego z Kupiszem, po którym w polu karnym Lecha przewraca się ten drugi. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

41'

Jasmin Burić wyszedł daleko od własnej bramki i wcielił się w rolę lewego obrońcy. Nie chciał ryzykować, wybijał piłkę w aut.

39'

Boisko lekko utykając opuszcza Bartosz Ślusarski. Najwyraźniej jakiś uraz nie pozwolił mu na kontynuowanie gry, zastępuje go awizowany wcześniej Lovrencsics.

38'

Do wejścia na boisko gotowy jest już Gergo Lovrencsics. Nie czeka ze zmianami do przerwy trener Rumak.

37'

Pierwsza naprawdę dobra okazja dla Lecha! Murawski odegrał do wchodzącego w pole karne z lewej strony Ślusarskiego, ten oddał strzał z ostrego kąta, ale w trudnej sytuacji trafił w Słowika.

36'

Po faulu na Bandrowskim arbiter przerywa grę, co bardzo nie podoba się poznańskiej widowni.

34'

Kupisz zgrywał z lewej strony do stojącego przed polem karnym Grzyba, ten szukał Frankowskiego, ale piłka nie trafiła do "Łowcy bramek".

33'

Luis Henriquez wpadł w pole karne rywala i uderzał niecelnie z kilkunastu metrów.

32'

Żółtą kartką za faul na Arboledzie ukarany Rafał Grzyb.

30'

Fatalny w skutkach mógł być teraz błąd Murawskiego! Kapitan Lecha za lekko podawał do tyłu i do piłki ruszył Frankowski. Na szczęście dla gospodarzy uczynił to również Wołąkiewicz i to obrońca Lecha był pierwszy.

28'

Herriquezowi uciekła piłka, przez co zamiast dośrodkowania w pole karne, będziemy mieli wznowienie Słowika od własnej bramki.

26'

Tonew na lewej stronie przewrócił się po starciu z Modelskim, ale sędzia nakazał grać dalej. Naszym zdaniem miał rację - faulu nie było.

24'

Okazja dla Jagiellonii, po dośrodkowaniu Modelskiego piłkę wybił jednak Wołąkiewicz.

24'

Dośrodkowanie Ubiparipa wprost pod nogi Pazdana.

23'

Tonew zamiast do Ubiparipa, zagrywa pod nogi Norambueny. Za dużo niedokładności jest dzisiaj w poczynaniach gospodarzy.

21'

Ślusarski chyba zdenerwował się na któregoś z kibiców i chciał go trafić piłką, bo nie wiem jak inaczej można wyjaśnić to, że po dośrodkowaniu Wołąkiewicza zamiast w bramkę, strzelał w trybuny.

20'

Po dośrodkowaniu Ubiparipa piłkę z pola karnego wybija... a któżby inny, Michał Pazdan.

18'

Ślusarski w pole karne do Ubiparipa, a Serb odbił się od Pazdana. Bardzo dobre zawody rozgrywa dziś zawodnik Jagiellonii, nie dość, że strzelił gola, to już dwukrotnie powstrzyywał rywali w groźnych sytuacjach pod własną bramką.

17'

Tonew zbyt indywidualnie w środku pola, przez co stracił piłkę.

16'

Tonew dobrze zauważył na prawej stronie niepilnowanego Vojo Ubiparipa, ten rozejrzał się i próbował dośrodkować w pole karne. Pomnysł dobry, gorzej z wykonaniem.

15'

Kamiński odważnie wyprowadził piłkę z własnego pola karnego, odegrał do Ubiparipa, ten za to bardzo inteligentnie przerzucił piłkę na lewo do Tonewa. Bułgar za bardzo nie wiedział, co ma zrobić, próbował strzelać, ale niecelnie.

14'

13'

Ślusarski wychodził do długiego podania, został jednak uprzedzony przez reagującego w porę Słowika.

12'

Stały fragment krótko rozegrali Możdżeń i Henriques, ten ostatni podawał po ziemi do Murawskiego, ale niedokładnie.

12'

Strzelał Wołąkiewicz, piłka odbita od muru wyszła na rzut rożny.

11'

Trałka brzydko faulowany przez Bandrowskiego, będzie rzut wolny dla Lecha.

10'

Ślusarski w polu karnym gości dobrze zatrzymany przez Pazdana.

9'

A teraz fatalny błąd Możdżenia, który zamiast zagrać blisko do Murawskiego, podawał wprost pod nogi rywala. Na szczęście dla gospodarzy ten zrobił dokładnie to samo.

8'

Dośrodkowanie Henriqueza z rzutu wolnego w kierunku Ślusarskiego, ale ten uprzedzony przez Jakuba Słowika.

6'

Z rzutu wolnego na długi słupek wrzucał Plizga, tam znalazł się Pazdan i skierował piłkę do siatki. O ile przed tygodniem w Lubinie Lech zaczął wyśmienicie, o tyle teraz jest to fatalny początek meczu dla gospodarzy. Ciekawe, czy teraz Jagiellonia pójdzie za ciosem, czy Lech będzie starał się szybko odpowiedzieć.

4'

GOOOL!!! Goście obejmują prowadzenie! Michał Pazdan strzelcem bramki!

2'

Żółtą kartkę za faul obejrzał Manuel Arboleda.

2'

Gergo nie gra, bo ostatnio jego forma jest daleka od oczekiwań. A kto ma większe szanse na zwycięstwo - musicie ocenić sami.

1'

Pierwsza i już bardzo groźna akcja lechitów, dośrodkowanie Wołąkiewicza nie doszło jednak pod nogi Tonewa.

1'

hubo 1981 - oczywiście tamta informacja pojawiła się dziesięć minut przed rozpoczęciem meczu, pomyłka każdemu może się zdarzyć ;)

1'

Zaczęli gracze Jagiellonii.

18:00

Tomasz Frankowski i Rafał Murawski wymienili się proporczykami, a sędzia Daniel Stefański czeka na środku boiska. Czekamy na dobre widowisko!

17:59

Oba zespoły już na murawie, czekamy na początek spotkania!

17:59

A z Białegostoku przybyła kilkunastoosobowa grupa fanów Jagiellonii. Bądźmy realistami - nie mają żadnych szans, by przebić się przez doping kiboli Lecha.

17:57

Sporo ludzi zgromadziło się dzisiaj na stadionie Lecha. Dokładnych danych oczywiście jeszcze nie mamy, ale na oko znajduje się tu ponad 25 tysięcy kibiców.

17:56

W podstawowym składzie Jagiellonii zagra dzisiaj były lechita Tomasz Bandrowski. Defensywny pomocnik w przeszłości zdobywał w barwach "Kolejorza" mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski. Ciekawe, jak wyjdzie mu powrót do stolicy Wielkopolski.

17:52

Dziesięć minut do końca spotkania, na murawie pojawiły się "Kolejorz Girls". Dziewczyny niedawno brały udział w programie tanecznym "Got To Dance" i dzięki waszym głosom zostały zwyciężczyniami odcinka! Ich telewizyjny występ można obejrzeć tutaj:

17:49

zdzisio - Ebi Smolarek na ławce rezerwowych Jagiellonii.

17:47

Masa młodych zawodników zasiądzie dziś na ławce rezerwowych Lecha. Obok Bartosza Bereszyńskiego i Szymona Drewniaka, którzy dość regularnie pojawiają się na boisku, znajdują się tam Tomasz Kędziora i Karol Linetty. Ciekawe, czy trener Rumak da któremuś z nich szansę debiutu w Ekstraklasie w dzisiejszym meczu.

17:45

17:44

Przed spotkaniem zastanawialiśmy się, jaki wariant gry na prawej obronie wybierze trener Kolejorza Mariusz Rumak. Teraz już wiemy, że ponownie na boku defensywy zagra Hubert Wołąkiewicz. W Lubinie nominalny stoper zastępował la lewej stronie Luisa Henriqueza, a dzisiaj załata lukę po Kebbie Ceesayu.

17:43

Śnieg w Poznaniu padał tylko przed południem, zatem piłkarze zagrają tu na zielonej murawie, w przeciwieństwie chociażby do graczy GKS-u Bełchatów i Polonii Warszawa. Jest chłodno i wietrznie, ale wydaje nam się, że warunki do gry są niezłe.

17:37

Do rozpoczęcia meczu zostało jeszcze 25 minut, jeśli jeszcze nie zapoznali się państwo z zapowiedzią to zapraszam do jej przeczytania.

17:34

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Skowron, Smolarek, Zahorski, Pejović, Tymiński, Gajos, Kądzior.

17:34

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Kędziora, Reiss, Lovrencsics, Drewniak, Linetty, Bereszyński.