2 : 2
Chelsea LondynChelsea Londyn
1. połowa2 : 1
22:40

Za relację dziękuje Daniel Kawczyński. Mam nadzieję, że się podobało. Cieszycie się z wyniku ???? Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Jutro natomiast zapraszam na relację z drugiego spotkania pomiędzy Bayernem, a Realem. Tu także będzie ciekawie !

95'

Chelsea nie zagrała wielkiej piłki. Jak zwykle postawiła autobus w bramce. Pokazała jednak charakter. Mimo gry w dziesiątkę, potrafiła najpierw zdobyć gola kontaktowego, a w doliczonym czasie doprowadizć do remisu. To poprowadziło ją do zwycięstwa.

94'

Koniec spotkania !!! Chelsea jedzie do Monachium !!! Chelsea gra w finale !!! Barcelona za burtą.

93'

Barcelona już nie wierzy. Chelsea czeka na końcowy gwizdek.

92'

Koniec nadziei Barcelony !! Tu wszystko jest jasne !!! Barcelona tak zagolopowała się do przodu, że zapomniała o ataku !!! Torres pomknłą sam na sam, położy na ziemi Valdesa i przeskoczył nad nim z piłką, po czym trafił do pustej bramki !

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOL !!! Fernando Torres !!!!

91'

Trzy minuty doliczone. Trzy minuty nadziei Barcelony. Trzy minuty Chelsea od Monachium.

91'

Po rzucie rożnym, nad poprzeczką uderzał Puyol.

90'

Mascherano przymierzył zza pola karnego ! Broni Cech !!

89'

Meireles nieładnie przerwał akcje Mascherano.

88'

Niedokładnie gra Barcelona. Taktycznie wydaje się nie mieć żadnej koncepcji. Camp Nou przycichło.

87'

Po rzucie rożnym, bezmyślne uderzenie Alvesa.

86'

Szarża Messiego zakończona przez Cole'a.

86'

Kolejna akcja Barcelony ! Messi do Aleixa ten do... Cecha.

84'

Górna piłka do Sancheza, lecz świetnie piąstkuje Cech !

83'

Messi z dystansu trafia w lewy słupek !! Bramki gości jak zaczarowana.

83'

Piłka w siatce Chelsea. Na spalonym jeden z zawodników Barcelony. Nie ma bramki.

80'

Torres za Drogbę.

80'

Czy coś w tym meczu może się jeszcze zmienić ?

78'

Barca wreszcie znalazła lukę w obronie Chelsea ! Po wycofaniu głową Alvesa, Bsquets huknął wysoko nad bramką z odległości 13. metrów. Była szansa !

75'

Kwadrans do końca pojedynku. Grającą w dziesiątkę Chelsea potrafiła strzelić gola kontaktowego i jest blisko finału. Barcelona ma coraz mniej czasu na zdobycie bramki.

75'

Keita wszedł na murawę i strzelił z narożnika pola karnego. Cech zdołał złapać tą próbę.

74'

Keita w miejsce Fabregasa.

73'

Strzał Iniesty zablokowany w polu karnym.

72'

Ostre wejście Lamparda wychwycone i ukarane przez Cakira.

71'

Żółta kartka dla Messiego za faul taktyczny na Meirelesu.

70'

Drogba leży na boisku. Sędzia wstrzymuje grę i Iworyjczyk natychmiast się podnosi.

69'

Znowu piłka skozłowała w polu karnym Barcelony. Sam na sam wychodził Kalou, ale niebezpieczeństwo udało się zażegnać.

67'

Tello zmienia Cuencę.

65'

Messi dostał piłkę w polu karnym. Spod nóg zabrali mu ją defensorzy.

65'

Rzut rożny dla Chelsea i było groźnie. Po wrzuce Lamparda, z główki szczęścia szukał Ivanović. Nie była to zbyt udana próba.

64'

FC Barcelona - Chelsea Londyn A Chelsea dobrze ustawia "autobus" przed własną bramką i nie ułatwia Barcelonie zadania.

63'

Barcelonie udzielają się nerwy. W przeciwieństwie do pierwszej połowy, w jej szeregi wkrada się niedokładność.

62'

Była okazja !! Iniesta odegrał do boku w kierunku Cuenci. Ten miał przed sobą tylko Cecha i nabił prosto w bramkarza.

62'

Barca cały czas naciera, lecz Chelsea mocno zdyscyplinowana w obronie. Nie pozwala na wiele.

59'

Cech grał na czas i się doigrał. Żółta kartka !

59'

Po rzucie wolnym głową uderzał Puyol. Niecelnie.

58'

Roberto Di Matteo dokonuje zmiany. Za Matę zjawia się Kalou.

57'

Messi wychodził sam na sam, ale szybszy był Cech.

57'

Zaskakujące uderzenie Drogby z połowy boiska. Valdes na posterunku.

54'

Mogło być 3:1 ! Dośrodkowanie z prawej strony Alvesa i Sanchez główkuje obok słupka.

52'

Barcelona nie może przedrzeć się przez obronę Chelsea.

51'

Żółta kartka dla Iniesty.

49'

Co się dzieje !!!!!! Messi przymierzył prosto w poprzeczkę !!!! Całe Camp Nou jęknęło !

49'

Karny dla Barcelony ! Drogba sfaulował Fabregasa. Okazja dla Barcelony !

47'

Pierwsza akcja Barcelony mogła zakończyć się bramką ! Piła po strzale Iniesty odbiła się od obrońców i wyszła za linię końcową.

46'

Zaczynamy drugą część ! Czy będą emocje ?

21:47

Za moment druga połowa !

21:35

Jak Wam się podoba mecz ?

45'

Koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi z Chelsea 2:1, ale jak na razie to londyńczycy są w finale, dzięki bramce zdobytej na wyjeździe, która liczona jest podwójnie. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Anglicy wygrali 1:0.

45'

Ramires ukarany zółtą kartką. Jeśli Chelsea odrobi straty i zagra w finale, będzie musiała radzić sobie bez Portugalczyka.

45'

Kompletne zagapienie obrońców Barcelony. Ramires pozostawiony bez opieki przelobował wychodzącego Valdesa.

45'

GOOOOOOOL Ramires !!!! Teraz to Chelsea jest w finale.

45'

Chelsea pod ścianą. Messi zagrywa w tempo do Iniesta. Urodzony w Fuentanabilli zawodnik pobiegł kilka metrów i płaskim uderzeniem na dalszy słupek trafia na 2:0 !

44'

GOOOOOOOOOOL !!! INIESTA !!!

43'

Przekładanka Sancheza w polu karnym zakończona interwencję defensorów Chelsea.

40'

Dobra wrzutka w pole karne. Z futbolówką minął się Iniesta. Barcelona nie ustępuje ani na chwilę.

39'

Rzut wolny dla Barcelony. Messi płasko po ziemi trafia w mur.

37'

Z boiska wyrzucony John Terry. Na murawie zwijał się Alexis.

36'

Wspaniała akcja Barcelony. Alves pobiegł środkiem i zagrał prostopadle w lewy narożnik pola karnego do Cuenci. Młodzian podaje płasko na środek do Busquetsa, który z najbliższej odległości trafia do pustej bramki.

35'

GOOOOOOL !!! BUSQUETS !!!!

33'

Cech gra na czas, co nie umyka uwadze sędziego Cakira.

32'

Obi Mikel ostro wyciął Alexisa. Zasłużona kartka.

32'

Zagranie Drogby do Maty w pole karne. Valdes nie ryzykował i mocno wybił na aut.

31'

Iniesta kopnął po ziemi z 20 metrów powędrował obok słupka.

29'

Messi zagrywa do Fabregasa, ten przegrywa pojedynek główkowy z Ivanoviciem. Wysocy stoperzy Chelsea mają przewagę wzrostową na niskimi atakującymi gospodarzy.

26'

Alves w miejsce Pique. Byłemu zawodnikowi Manchesteru United zaszkodziło starcie powietrzne.

25'

Dobra akcja Chelsea omal nie zakończona bramką. Piłkę w boku pola karnego dostał Drogba. Ograł piłkę i trafił w.. boczną siatkę. Dużo szczęścia mieli Katalończycy.

24'

Zaskakujący strzał Drogby. Bardzo niecelny.

23'

Alexis Sanchez w walce z Garym Cahillem

22'

Mascherano próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

20'

W prawym narożniku pola karnego okazję miał Fabregas. Przymierzył tylko w boczną siatkę.

19'

Kolejna szansa Barcelony ! Dobra akcja w polu karnym. Odegranie piętką i Messi trafia z 5. metrów w Cecha. Dobitkę Iniesty zatrzymuje Terry.

16'

Po zagraniu z głębi pola, piłka skozłowała przed Valdesem. Obok byli również Drogba i Pique. Cała trójka leży obecnie na murawie. Mocno ucierpieli w tym starciu, a najbardziej stoper Barcelony.

15'

Pierwszy kwadrans bezdyskusyjnie pod dyktando Barcy. Jednak jak na razie gospodarze nie mają z tego korzyści.

14'

"The Blues" wreszcie na połowie Barcelony. Mata z prawej strony głęboko dośrodkował prosto w rękawice Valdesa.

13'

Jednak zmiana. Bosingwa za kontuzjowanego Cahilla.

12'

Ładna, kombinacyjna akcja Barcelony zakończona złym podaniem Cuenci. Barca nie ustaje. Chelsea od kilku dobrych minut nie wyszła poza własną połowę.

10'

Arbiter sygnalizował już zmianę Cahilla za Bosingwę. Tymczasem Australijczyk może kontynuować swój występ.

8'

Mamy krótką przerwę na którą kibice reagują głośnymi gwizdami. Rozgrzewa się Bosingwa.

8'

Cahill niebezpiecznie pośliznął się przy próbie powstrzymania Alexisa. Czy będzie w stanie kontynuować grę ?

7'

Płaskim podanie w polu karnym został wypuszczony Alexis. Po szarży postanowił dośrodkować. Piłka zatrzymała się na obrońcach i trafiła do Cecha.

5'

Cuenca próbował prawą stroną, ale pośliznął się i stracił piłkę.

5'

Barcelona od początku naciera wysokim pressingiem. Chelsea powoli się gubi, zagrywa bezmyślnie.

3'

Messi wpadł w pole karne, pomknął sam na sam i uderzył w boczną siatkę.

2'

Dalekie zagranie Pique w kierunku Sancheza. Piłka odskoczyła Chilijczykowi i zgarnął ją Cech.

1'

Chelsea rozpoczęła i już zaatakowała. Z prawego skrzydła dograna piłka wędrowała w pole karne do Ramiresa, ale szybszy był Valdes.

1'

Losowanie wygrała Chelsea. Od środka rozpoczynają Anglicy.

20:45

Komentator obstawia zacięte, pełne emocji widowisko z pięknym futbolem, bez udziału sędziów :)

20:44

Obie drużyny są już na murawie. Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów.

20:40

Camp Nou wypełniony po brzegi. Kibice machają katalońskimi flagami.

20:39

Tymczasem bawimy się w typera. 1. Jakim wynikiem zakończy się spotkanie ? 2. Kto strzeli bramki ? :)

20:38

Do wyjściowej jedenastki powraca Gerard Pique. Nie ma za to Daniego Alvesa. W Chelsea od pierwszych minut gra w ataku Didier Drogba. Przed spotkaniem spekulowało się o lekkim urazie Iworyjczyka, uniemożliwiającym grę na pełnych obrotach.

20:35

Poniżej prezentujemy ustawienie obu drużyn. Mocno zaskoczył Josep Guardiola, który wszystkie siły kieruje do ataku. Ustawienie 3-4-3 w tak ciężkim spotkaniu to odważna decyzja, która jednak może przynieść wiele korzyści.

Josep Guardiola

20:30

20:22

Sporo kontrowersji w angielskiej prasie wzbudziła osoba sędziego spotkania, Turka - Cuneyta Cakira. Jak dowiedziały się media na Wyspach, Cakir był w przeszłości pracownikiem organizacji charytatywnej UNICEF, której logo widnieje na koszulkach gospodarzy.

20:19

Ławka rezerwowych Chelsea: Michael Essien, Florent Malouda, Fernando Torres, Ross Turnbull, Salomon Kalou, José Bosingwa i Daniel Sturridge.

20:17

Ławka rezerwowych Barcelony: Seydou Keita, José Manuel Pinto, Dani Alves, Adriano, Pedro, Cristian Tello i Thiago.

20:16

Znamy już składy obu zespołów. Bardzo mocne zestawienie zarówno Barcelony jak i Chelsea zwiastuje zacięty mecz.

20:12

- Podejrzewam, że Chelsea będzie się bronić, więc spróbujemy znaleźć trochę miejsca i otworzyć puszkę - zapowiada przed meczem rozgrywający Barcy, Xavi. Jedno jest pewne. Czeka nas dzisiaj emocjonujące widowisko!

20:10

Czy Chelsea znajdzie dzisiaj sposób, by odeprzeć Barcelonę na Camp Nou? - Wiele zespołów, grając przeciwko Barcelonie, myśli, że trzeba im odebrać piłkę, ale nie uważam, aby było to możliwe - mówi napastnik The Blues Fernando Torres. - Przeciwko Barcy trzeba wykorzystać inną broń. Jeśli chcesz odebrać piłkę, to nie uda ci się tego zrobić i będziesz zmęczony, a wtedy oni będą mieć więcej miejsca - dodaje tajemniczo hiszpański piłkarz Chelsea.