78' Bartosz Bosacki
Michal Hubnik 42'
100' Artiom Rudnev
Jakub Wawrzyniak 54'
101' Ivan Djurdjević

Artiom Rudnev Michal Hubnik

67'

Semir Stilić
46'

Inaki Astiz

Marcin Komorowski
75'

Jakub Wilk
Jacek Kiełb
59'

Maciej Rybus

Michał Kucharczyk
102'

Siergiej Kriwiec
Tomasz Mikołajczak
76'

Dickson Choto

Alejandro Cabral

Paweł Gil, asystenci: Piotr Sadczuk i Marcin Borkowski (Lublin)

Zawiszy Bydgoszcz (im. Zdzisława Krzyszkowiaka)

O meczu

Finał Pucharu Polski, Bydgoszcz
Legia Warszawa 2:0 Lech Poznań

Legia Warszawa - Lech Poznań LIVE! Kto zdobędzie Puchar?

Najbardziej utytułowany klub w historii rozgrywek - Legia Warszawa zagra z mistrzem kraju - Lechem Poznań w finale piłkarskiego Pucharu Polski. Dla obu zespołów może być to ostatnia szansa na uratowanie kiepskiego sezonu.

W ekstraklasie, mimo nikłej straty punktowej do trzeciego w tabeli Śląska Wrocław, oba zespoły zanotowały nieudany sezon. Legia zajmuje piąte miejsce, ale przegrała już 11 meczów (więcej porażek poniosła tylko ostatnia Cracovia) i na włosku wisi posada trenera Macieja Skorży. Z kolei Lech plasuje się na dziewiątej pozycji, mając bardzo słaby bilans gier wyjazdowych, wygrał zaledwie dwie z 12 i chyba tylko triumf w PP pozwoli kontynuować pracę hiszpańskiemu szkoleniowcowi Jose Marii Bakero.

Czytaj całą zapowiedź

Wisła Kraków 1:0 Zagłębie Lubin

Maciej Skorża: O świętowaniu nikt nie myśli

- To dla nas ogromna satysfakcja, że będziemy mogli stoczyć jutro mecz z aktualnym mistrzem Polski o to trofeum - mówi trener Legii Warszawa, Maciej Skorża przed jutrzejszym meczem finałowym Pucharu Polski z Lechem Poznań.

Krzysztof Kotorowski zagrał w dwóch kolejnych wygranych meczach Kolejorza. Czy zobaczymy go w bramce także w starciu z Manchesterem?

Kotorowski: Nie można powiedzieć, że nie jesteśmy w formie

- Ten mecz urasta do rangi megaważnego. Nie tak sobie wyobrażaliśmy sytuację w lidze. Zawodzimy i zdajemy sobie z tego sprawę. Nie tak powinien grać mistrz Polski - mówi przed dzisiejszym finałem Pucharu Polski bramkarz Lecha Poznań, Krzysztof Kotorowski.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0

Specjalne środki ostrożności przed finałem pucharu

W Bydgoszczy, w związku z wtorkowym finałem piłkarskiego Pucharu Polski Legia Warszawa - Lech Poznań, wprowadzone zostaną nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. List do kibiców obu klubów wystosował prezydent miasta Rafał Bruski.

Finał Pucharu Polski na pewno zakończy się rewolucją. Tylko dla kogo?

Kto bardziej nie zasłużył na to, aby reprezentować Polskę w europejskich pucharach? Legia czy Lech? O ile Kolejorz jeszcze zimą godnie prezentował się w Lidze Europejskiej, o tyle o Legii po prostu nie da się powiedzieć kompletnie nic pozytywnego.