LiverpoolLiverpool
2 : 0
manchester unitedManchester United
22:55

Dłuższe podsumowanie meczu w relacji pomeczowej, która już niebawem na stronie. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobranoc.

22:54

Przewaga The Reds nie podlegała dziś dyskusji, zasłużone zwycięstwo drużyny z Anfield.

92'

Koniec meczu! Liverpool pokonuje Manchester United 2:0 i zdobywa świetną zaliczkę przed rewanżem na Old Trafford!

90'

Sędzia dolicza dwie minuty do meczu, nic nie powinno się już tutaj wydarzyć.

88'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Liverpool ostatecznie kończy się główką Jordana Hendersona - uderza on jednak bardzo niecelnie.

86'

Jakiś skurcz złapał chyba Jordan Henderson, kapitan zwija się z bólu przy linii końcowej.

84'

Roszada także w LFC. Z boiska schodzi zdobywca drugiej bramki Roberto Firmino, a na murawie melduje się Divock Origi.

82'

Sytuacja na boisku nie zmienia się. Teraz przy piłce są Czerwone Diabły, jednak niezwykle ciężko im przebić się przez obronę przeciwnika. Nie zanosi się na zdobycie gola przez gości.

80'

...a za Morgana Schneiderlina na boisku melduje się Bastian Schweinsteiger.

79'

Dwie zmiany w ekipie gości. Juan Mata zmieniony przez Andera Herrerę...

78'

Czerwony Diabły biorą się do odrabiania strat, jednak przychodzi im to z ogromnym trudem.

76'

Do zmiany gotowy jest powracający do składu United po kontuzji Bastian Schweinsteiger.

74'

Adam Lallana z asystą, piłka trafiła w okolice pola karnego, gdzie odbiła się od Michaela Carricka, który po tym kontakcie z piłką odpuścił krycie. Futbolówka trafia do Lallany, który posyła ją do Firmino. Ten z zimną krwią z najbliższej odległości pokonuje De Gei.

73'

CO ZA POSTAWA UNITED W DEFENSYWIE! ROBERTO FIRMINO TRAFIA NA 2:0 DLA GOSPODARZY!!!

71'

Bardzo aktywny jest w drugiej połowie Adam Lallana. Stara się on posyłać piłki w pole karne z obu skrzydeł, imponuje swoją szybkością. Póki co jest jednak nieefektywny.

69'

Ciekawe rozegranie piłki przez The Reds, piłka od Adama Lallany trafia przed szesnastkę do Jordana Hendersona, który jednak uderza niecelnie!

67'

Ależ petarda Nathaniela Clyne'a! Piekielnie mocne uderzenie z okolic narożnika pola karnego z trudem broni De Gea!

65'

Marouane Fellaini potraktowany nieprzepisowo przez jednego z gospodarzy, szansa dla gości na uspokojenie swojej gry i skonstruowanie akcji.

63'

Pierwsza zmiana w ekipie Liverpoolu. Z boiska schodzi strzelec jedynej bramki Daniel Sturridge, zmienia go Joe Allen.

60'

Rzut wolny dla The Reds, z kartką Marouane Fellaini. Sędzia Carballo w swoim stylu chętnie sięga po kartki.

59'

Dośrodkowanie w pole karne ze skrzydła w kierunku Sturridge'a, jednak świetnie głową interweniuje Chris Smalling.

58'

Liverpool obecnie schowany za podwójną gardą. Brakuje groźnych okazji dla The Reds, którymi straszyli przez całą pierwszą połowę.

56'

Następna akcja United! Miękkie dośrodkowanie na głowę Anthonego Martiala bardzo odważnie piąstkuje Simon Mignolet, bramkarz omal nie trafił napastnika w głowę.

53'

Mocne podanie Adama Lallany do Daniela Sturridge'a, jednak znowu szybciej przy niej znalazł się De Gea.

51'

To chyba pierwszy celny strzał United w tym meczu. Sprzed pola karnego po ziemi uderza Morgan Schneiderlin, z tym strzałem nie miał problemów Simon Mignolet.

49'

Żółta kartka dla Philippe Coutinho - Brazylijczyk ukarany za "nurkowanie".

48'

Rzut rożny dla Liverpoolu po niepotrzebnej interwencji De Gei - bramkarz ruszył do piłki która nie zmierzała w światło bramki i wybił ją na korner. Z niego jednak nic nie wynikło.

46'

W przerwie zmiana w ekipie gości. Marcusa Rashforda zmienia Michael Carrick.

22:06

Gramy, przy piłce Liverpool FC!

22:01

Już za moment wracamy na drugą połowę spotkania!

21:55

Liverpool prowadzi zasłużenie, wydaje się, że zawodnicy z Anfield mają mecz pod kontrolą. Akcje United można policzyć na palcach jednej ręki. Ciekawe, z jakim nastawieniem na drugą połowę wyjdą goście.

45'

Sędzia Carballo kończy pierwszą część meczu, The Reds prowadzą 1:0!

45'

Marcus Rashford ukarany kartką za niepotrzebny faul w okolicach linii środkowej.

42'

Dejan Lovren ukarany żółtą kartką.

40'

Miękkie dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne De Gei, skuteczną interwencją popisuje się Chris Smalling.

38'

Od kilku minut znajdujemy się pod polem karnym Czerwonych Diabłów. Zawodnicy z Anfield szukają dzisiaj szczęścia za pomocą dośrodkowań, które póki co nie tworzą większego zagrożenia pod bramką.

35'

Manchester United miał rzut wolny 35 metrów od bramki, na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Memphis Depay, jednak była to mizerna próba, która zakończyła swój lot nad bramką.

33'

Przerwana akcja Liverpoolu, ponieważ faul w ataku popełnił Alberto Moreno. Jeśli tutaj było przewinienie, to było bardzo delikatne.

31'

Philippe Coutinho powinien trafić na 2:0! Brazylijczyk dostał świetne prostopadłe podanie na lewe skrzydło, jednak z bramki instynktownie wyszedł David De Gea, czym zakończył akcję gospodarzy! Stuprocentowa okazja dla The Reds!

29'

Teraz błąd we własnym polu karnym popełnił Mamadou Sakho, który starając się wykopać piłkę nie trafił w nią, a następnie omal nie sfaulował Juana Maty we własnej szesnastce!

27'

United ratuje się prostymi środkami, w polu karnym po dłuższym ostrzeliwaniu bramki piłkę rozpaczliwie wybija Chris Smalling.

25'

Pierwsza od kilku ładnych minut szansa na kontrę dla United, jednak na samym starcie zakończył ją Alberto Moreno.

23'

TO POWINNO BYĆ 2:0!!! Firmino mając przed sobą tylko De Geę metr od bramki z ostrego kąta uderza w zasięgu bramkarza, który zdołał złapać futbolówkę!

22'

Liverpool po zdobyciu bramki idzie za ciosem. Teraz to The Reds siedzą na połowie przeciwnika nie dając mu wyjść z kontrą, przejmując piłkę jeszcze na jego połowie.

21'

Jedenastka podyktowana przez arbitra jest bardzo kontrowersyjna. Odgwizdał on przewinienie w ostatniej chwili, nawet Clyne nie domagał się uporczywie odgwizdania rzutu karnego.

20'

GOOOOOOOOL!!! DANIEL STURRIDGE STRZAŁEM W LEWĄ STRONĘ BRAMKI POKONUJE BRAMKARZA, 1:0 PROWADZI LIVERPOOL!!!

19'

Faulował Memphis Depay, żółta kartka dla Holendra.

19'

JEDENASTKA DLA LIVERPOOLU, FAULOWANY CLYNE!

19'

Szansa na dobrą kontrę zaprzepaszczona przez gospodarzy. Piłka zagrana przez Dejana Lovrena zostaje przyjęta przez Chorwata, ten odgrywa ją na prawe skrzydło do Sturridge'a, jednak minimalnie za mocno.

15'

Dobra interwencja Mamadou Sakho, który powstrzymał Juana Matę i nabił go, zdobywając posiadanie.

13'

Po początkowym szturmie w wykonaniu gospodarzy teraz do głosu doszły Czerwone Diabły. Piłkarze z Manchesteru wciąż jednak nie mieli dogodnej sytuacji strzeleckiej.

11'

W szeregi Liverpoolu wkradła się pewna nerwowość, The Reds starają się uspokoić grę podaniami do własnego bramkarza.

9'

Guillermo Varela faulowany na prawej flance, rzut wolny wykonywał Juan Mata. Hiszpan dośrodkowuje bardzo głęboko w pole karne, ze skuteczną interwencją problemów nie miał Simon Mignolet.

7'

Za mocne podanie do Daniela Sturridge'a od linii obrony. Napastnik denerwuje się, ale od bramki grę wznowi David De Gea.

5'

Pierwsze pięć minut stoi pod znakiem naporu Liverpoolu. Goście mają problemy nawet z celnym wybiciem piłki.

3'

Pierwsza kartka już w trzeciej minucie. Jordan Henderson trafia do notesu sędziego.

2'

Pierwsza akcja Liverpoolu prawym skrzydłem powstrzymana przez Fellainiego, który został wygwizdany przez trybunę The Kop. Kibice pamiętają grę Belga dla Evertonu.

21:04

Zaczynamy, przy piłce Manchester United!

21:03

Sędzią tego spotkania będzie Carlos Vellasco Carballo.

21:02

Piłkarze już ustawieni na murawie, za moment zaczynamy!

20:59

Anfield wypełnione do ostatniego miejsca, za moment zaczynamy szlagier 1/8 Ligi Europy!

20:53

Zakończył się mecz w Dortmundzie. Tottenham przegrał 0:3 i praktycznie pogrzebał swoje szanse na awans do ćwierćfinału. My przenosimy się już na Anfield!

20:43

Trzecią angielską drużyną, która pozostała w grze w Lidze Europy jest Tottenham. Londyńczycy grają w tym momencie mecz w Dortmundzie, Koguty przegrywają aż 0:3.

20:34

Do meczu pozostało już niewiele czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią przedmeczową mojego autorstwa, którą znaleźć można tutaj.

20:25

Ostatnie spotkanie między tymi drużynami odbyło się na Anfield w styczniu tego roku - wtedy to goście wrócili do domu z trzema punktami zwyciężając 1:0 po bramce Wayne'a Rooneya.

20:20

Trudno w to uwierzyć, ale dzisiejszy mecz będzie pierwszym w historii pojedynkiem między Liverpoolem a United w europejskich pucharach! Niezwykle ciężko jednak wyłonić tutaj faworyta - obie drużyny prezentują ostatnio zbliżony poziom.

20:10

Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero, Matteo Darmian, Joe Riley, Michael Carrick, Bastian Schweinsteiger, James Weir i Ander Herrera.

20:09

Rezerwowi Liverpoolu: Danny Ward, Kolo Toure, Christian Benteke, Joe Allen, Divock Origi, Brad Smith i Sheyi Ojo.