Zenit St. PetersburgZenit St. Petersburg
22:42

Za poświęcony czas i uwagę dziękuje Adam Bochenek. Bądźcie z nami

22:41

Piękny sen Zenitu wciąż trwa. Czwarte kolejne zwycięstwo i już w pierwszych dniach listopada podopieczni Andre Villasa-Boasa wiedzą co będą robić przyszłej wiosny. Zenit jest trzecią drużyną, która już na tym etapie zapewniła sobie udział w fazie play off. Lyon co prawda wciąż ma matematyczno-promilowe szanse, ale może lepiej o nich nie wspominać i nie drażnić francuskich zawodników.

95'

Koniec meczu! Zenit w rundzie pucharowej

92'

Gol, gol, ach jednak nie. nawet to im zabrano. Mbiwa dobijał strzał Lacazette'a ale był na spalonym

92'

Shatov również ukarany żółtą kartką

90'

Aniukow powala na ziemię Corneta i Zenit także będzie kończył mecz w dziesiątkę

87'

Strzelec dwóch goli w dzisiejszym spotkaniu schodzi z boiska

87'

Piłka dotarła do Lacaazette'a będącego już w polu karnym, ale strzał nowego kapitana Lyonu obija błękitne łydki defensywy gości

84'

Piłkarze Lyonu mimo gry w osłabieniu prowadzą grę, ale wszystko to dzieje się za niemym przyzwoleniem drużyny gości

82'

Trener Villas-Boas rozpoczyna proces oszczędnościowy swoich graczy

80'

Z lewonożnego rzutu wolnego uderzał Hulk, ale za lekko i w miejsce antycypowane przez Lopesa

78'

Ostatnia korekta składu OL z ławki

78'

Z Trylogii Sienkiewicza: "Kończ Waść, wstydu oszczędź" Pasuje prawda?

75'

Tym razem to Danny fauluje, powstrzymując kontratak OL

75'

A mówi się że kapitan ostatni opuszcza tonący okręt... Gonalons brzydko fauluje Danny'ego, który ogrywa pomocnika OL, druga żółta kartka i koniec udziału w meczu kapitana gospodarzy

73'

Po rzucie rożnym, piłkę na woleju miał Darder, zaryzykował uderzenie z powietrza, ale trudno zachwycać się tym strzałem

72'

Cornet z Valbueną próbowali środkiem, ale defensywa Zenitu to dziś trwały monolit

70'

Druga zmiana w ekipie OL

69'

Hulk szarżuje znów, przewraca się w polu karnym, ale gwizdek sędziego słusznie milczy

68'

Valbuena fałszem centruje w pole karne, nieporozumienie między Łodyginem a Lombaertsem, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla gości

66'

Strzał Lacazette'a blokowany przez Garcię

63'

Valbuena w naiwny sposób próbował oszukać sędziego zagrywając piłkę ręka

62'

Trener Fournier próbuje coś zmienić, póki co zmienia Jalleta

60'

Hulk przejął piłkę w okolicach linii środkowej, podprowadził piłkę z 3o metrów mijając po drodze dwóch zawodników gospodarzy, zagrał prostopadle do Dziuby, napastnik Zenitu uprzedził Lopesa, zagrywając obok niego, piłka leniwie wtoczyła się do bramki, próbował ją zgarnąć jeszcze przed linią bramkową Tolisso, ale nie zdążył

58'

GOOL! 2:0 Zenit!

57'

Tym razem Aniukow ma problemy na prawej stronie i faulem zatrzymuje Baeuvue

55'

Javi Garcia wchodzi barkiem w pędzącego Bedimo

54'

Valbuena zamiast uderzać z linii pola karnego próbował ograć jeszcze Criscito, Włoch jednak wybija piłką spod nóg zawodnika OL

52'

On jest naprawdę silny, Hulk poradził sobie z trzema obrońcami i został sfaulowany

51'

Danny wrócił aż na własną połowę i zabrał piłkę Lacazette'owi

49'

Dziuba znalazł się na pozycji spalonej

47'

Brzydki faul Criscito na Beauvue

46'

piłkarze Zenitu rozpoczynają drugą połowę, po awans!

48'

Koniec pierwszej połowy! Wszystkich spragnionych na więcej zapraszamy po przerwie

47'

Darder przejął piłkę na 25 metrze i bez zastanowienia huknął z dystansu, piłka o centymetry mija lewy słupek bramki Łodygina

46'

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 2 minuty

44'

Danny leży na murawie, potrzebna będzie wizyta troskliwych fizjoterapeutów

41'

W pojedynku bocznych obrońców Jallet vs Criscito górą ten drugi, umiejętnie wyblokował Francuza

38'

Łodygin uprzedza Tolisso, który był kilkadziesiątych sekundy od zdobycia bramki po pieknym podaniu Lacazette'a

37'

Złe zagranie Valbueny i z szybkiego ataku gospodarzy nie wyszło nic

33'

Gonalons zbyt ochoczo zapracował łokciami w okolicach głowy Witsela w pojedynku powietrznym

33'

Yanga-Mbiwa kilka metrów przed pustą bramką myli się okropnie, kibicom OL pozostaje tylko zapłakać

31'

Valbuena przytomnie uniknął spalonego po podaniu Lacazette'a, piłka trafiła do Tolisso, który technicznym strzałem wewnętrzną częścią był bliski zmuszenia Łodygina do wieczornej gimnastyki

29'

Dośrodkowanie Bedimo z lewej strony bez żadnego podtekstu bramkowego

27'

Hulk zrobił wszystko na co tylko miał ochotę w polu karnym, ogrywając na prawej stronie dwóch defensorów OL, Dziubie wystarczyło tylko ... dziubnąć piłkę obok Lopesa

26'

A więc Zenit!1:0!

23'

Jeszcze raz Danny, jeszcze raz w Lopesa, druga bardzo dobra okazja na otworzenie wyniku, Portugalczyk niweczy w okrutny sposób świetne podanie Hulka

21'

Witsel wycina Valbuenę równo z ziemią

20'

Danny marnuje świetną okazję, zagranie Criscito za linię obrony, piłkę odbija Lopes wprost pod nogi Portugalczyka, kapitan Zenitu gubi się kompletnie

17'

Delikatna zawiesinka w wykonaniu Jalleta trafia na głowę Beauvue, ale ten nie trafia w bramkę

17'

Kontratak za kontratak, nieporadność za nieporadność

14'

Sekwencja stałych fragmentów dla drużyny Zenitu, wszystko kończy przeciągnięta centra Criscito

10'

Ładna akcja OL, piękny cross Lacazette'a do Jalleta na prawą stronę, ten wycofuje piłkę do Valbueny, ni to strzał ni dośrodkowanie filigranowego pomocnika umiejętnie wybijają defensorzy gości

9'

I wszerz

8'

Lyon stara się grać atakiem pozycyjnym, ale na razie piłka wędruje tylko wszerz i wszerz

5'

Dużo fauli z obu stron

3'

Dośrodkowanie Bedimo z lewej strony podpite przez Aniukowa, ale piłkę łapie Łodygin

2'

Ależ ryzykowne zagranie Umtitiego, na jego szczęście Dziuba nie przejął piłki

0'

Sędzie gwizdnął, niech się dzieje!

20:43

Czas na hymn ligi mistrzów!

20:36

Przypomnijmy, że drużyna Zenitu zwyciężając w dzisiejszym spotkaniu lub remisując (przy braku zwycięstwa Gent w meczu z Valencią) zapewni sobie już awans do fazy play off

20:20

Kibice Zenitu mogą odetchnąć z ulgą - mający drobne problemy mięśniowe Hulk znalazł się w wyjściowej jedenastce

20:19

Ławka rezerwowych Lyonu: Gorgelin, Morel, Rafael, Ferri, Malbranque, Mvuemba, Cornet.

20:18

Ławka rezerwowych Zenitu: Kerzhakov, Smolnikov, Zuev, Ryazantsev, Yusupov, Evseev, Dolgov.

20:18

Już za niespełna pół godziny pierwszy gwizdek sędziego. Przyjrzyjmy się zatem składom w jakich wystąpią obie ekipy oraz ławkom rezerwowym.

16:28

Olympique Lyon - Zenit LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Ostatnia szansa dla Francuzów

Jedyna drużyna z perfekcyjnym bilansem w obecnej edycji Ligi Mistrzów – Zenit Sankt Petersburg wyrusza do Francji po swój kolejny skalp. Dla Lyonu to ostatnia szansa, by jeszcze spróbować zawalczyć o fazę pucharową.