3 : 2
AS RomaAS Roma
1. połowa3 : 0
22:40

Roma walczyła do końca, ale straty poniesione w pierwszej połowie okazały się nie do odrobienia. To na pewno wielki dzień dla piłkarzy BATE, którzy tylko do przerwy wbili Włochom aż trzy bramki, w tym jedną po katastrofalnym błędzie Wojciecha Szczęsnego. Polak i jego koledzy zdołali zripostować gospodarzy dwoma golami, jednak ostatecznie wyjeżdżają z Białorusi jako ostatnia drużyna w grupie E. Dziękujemy za uwagę, dobranoc!

94'

Koniec! Wielka sensacja staje się faktem, fatalny dzień włoskiego futbolu, Romy i Wojciecha Szczęsnego! BATE wygrywa 3:2!

94'

Kibice w Borysowie odetchnęli z ulgą, Roma okupuje połowę Białorusinów, ale Falque psuje dośrodkowanie i od bramki rozpocznie Czernyk. Zostało kilkanaście sekund.

93'

Pjanić zaplątany między dwójką obrońców traci piłkę na ich rzecz. Ostatnia minuta meczu, czy Roma zdoła wyrównać?

92'

Alessandro Florenzi (Roma) już nie strzeli dziś gola, dwie minuty dla osiemnastolatka Edoarda Soleriego.

91'

Jedna z ostatnich szans BATE, Alaksandr Wołodźko przenosi piłkę nad bramką!

91'

Żółta kartka dla Kasparsa Dubry (BATE).

90'

Cztery doliczone minuty. Co jak co, ale sędzia Mark Clattenburg zadbał o dodatkową dawkę emocji w tym meczu.

90'

Gervinho! Podanie od Falque, obrót i... za płaski, za lekki strzał i to w dodatku w środek bramki! Roma dalej bez bramki!

88'

Jedno kółko Hleba, drugie, strzał i blokada Manolasa. Roma rusza do kolejnego ataku, żeby uratować chociaż punkt.

87'

Taktyczne zagranie ręką Kostasa Manolasa (Roma) i żółta kartka. Grek nie ryzykował pojedynku z napastnikiem BATE, który mógł skończyć się tragicznie.

87'

Liczba Wołodźków na boisku musi się zgadzać. Schodzi Nemanja Nikolić (BATE), a wchodzi Alaksandr.

85'

Florenzi! Ten piłkarz coś w sobie ma. Najpierw ta poprzeczka, teraz uderzył z przewrotki, nad bramką BATE!

85'

Maksym Wołodźko (BATE) zdyszany schodzi z boiska, dynamicznego skrzydłowego zastępuje Aleksiej Rios.

83'

Co teraz wyczynia Roma! Najpierw dośrodkowanie Digne'a minęło Gervinho, obrońców i spadło pod nogi Torosidisa. Grek wepchnął piłkę do siatki z bliska, a chwilę poźniej wyrównać mógł Florenzi!

83'

Florenzi strzela w poprzeczkę! To mógł być gol kolejki!

82'

GOOOOOOLLL!! BATE 3:2 ROMA!!! TOROSIDIS!!! WŁOSI ŁAPIĄ KONTAKT!!!

81'

Z rzutu wolnego Stasewicz strzelał prosto w mur.

80'

Nikolić czekał, czekał i się doczekał. Kostas Manolas podciął go pod samym polem karnym Romy i dostał żółtą kartkę.

78'

Udany drybling Gervinho, gorzej z płaskim podaniem w pole karne. To szybko pada łupem obrońców BATE, jednak mamy kolejny rzut rożny.

78'

Nainggolan zdenerwował się na kolegów wymieniających podania przed polem karnym i sam strzelił na bramkę. Piłka leciała nisko, ale wyszła na korner dla Romy po nodze rywala.

75'

Kwadrans do końca spotkania w Borysowie. Roma atakuje, ale nie może strzelić kontaktowego gola. Teraz główkował Pjanić - za lekko, żeby zmusić Czernyka do kapitulacji po raz drugi.

73'

Salah!!! O rany... Po tym, co właśnie zrobił Egipcjanin, Koloseum chyba powinno się rozsypać na kawałki. Fatalne pudło nad poprzeczką po błędzie obrońcy!

72'

Uwaga, Alaksandr Hleb, były zawodnik Barcelony i Arsenalu właśnie pojawił się na boisku za Michaiła Gordiejczuka (BATE).

71'

Gervinho do Falque... Hiszpan się nie popisał, zupełnie, jakby nie wiedział co zrobić z piłką. Zmarnowana akcja Romy i gospodarze już suną z kontrą.

69'

Znowu świetne podanie w kierunku Gervinho, ale piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej przegrał pojedynek i z bramkarzem, i z linią spalonego.

66'

Falque bije zmiennika Vainqueura przydatnością. Wystawił Gervinho piłkę na pojedynek z Czernykiem, a ten posłał ją obok bramkarza i interweniującego stopera. Bardzo ładny gol, ale czy zda się na cokolwiek?

66'

GOOOOLLL!!! 3:1!!! GERVINHO!!! ROMA ZŁAPIE KONTAKT?

63'

Falque! Hiszpan ukrywa twarz w dłoniach... Wcześniej odebrał świetne podanie od Gervinho i strzelił na bramkę, piłka odbiła się od Milunovicia i pozwoliła Czernykowi na wybicie jej nogą!

61'

Wracamy do punktu wyjścia - BATE częściej przy piłce. Roma wykonuje teraz syzyfową pracę, żeby znowu ją odzyskać i mieć szansę na chociaż jeden atak.

58'

Potężna wrzawa, bo BATE ruszyło z kontrą. Wołodźko wyłuskał piłkę na środku boiska i nie oddał jej do samego pola karnego, wyłożył na środek, ale strzał Nikolicia odbił się od stopera.

57'

Zablokowany strzał Pjanicia i nerwy Rudiego Garcii na ławce rezerwowych. Co musiałoby się stać, żeby Roma nie przegrała tego meczu? Aż boimy się pomyśleć.

56'

Na strzał zdobył się Gordiejczuk i podkręcił piłkę zza pola karnego. Posłał ją w to samo miejsce, w którym stał Szczęsny.

55'

BATE już nie ryzykuje i gra bardzo zachowawczo. Roma ma o wiele więcej miejsca, co nie zmienia faktu, że jest niedokładna i nieskuteczna pod bramką mistrza Białorusi.

53'

Teraz było trochę lepiej, ale Pjanić nie dał rady dobiec do zbyt mocnego podania. Piłka dla gospodarzy, zacznie bramkarz BATE.

52'

Żadna prostopadła piłka od pomocników Romy nie jest w stanie przedostać się przez szczelny mur złożony z obrońców BATE. Tak było i tym razem, gdy podawał Gervinho.

50'

Potężne uderzenie Digne zza pola karnego było równie niecelne, co większość strzałów Romy w dzisiejszym meczu.

49'

Nie ma honorowego gola dla Romy! Najpierw podkręconą wrzutkę Falque wypiąstkował Czernyk, opuścił na chwilę posterunek i pozwolił Florenziemu na strzał! Piłka odbiła się od któregoś z obrońców i minęła bramkę!

48'

Szczęsny w końcu miał okazję się wykazać. Płaskie uderzenie Gordiejczuka zmierzało w kierunku dalszego słupka, ale Polak bez problemu złapał piłkę.

46'

Błyskawiczny faul Daniele De Rossiego i równie błyskawiczna żółta kartka dla kapitana Romy.

46'

Mamy zmianę - schodzi Juan Manuel Iturbe (Roma), na boisku melduje się Vasilis Torosidis!

46'

Wracamy do Borysowa na drugą połowę meczu! Nie ma sensu już znęcać się nad Romą i Szczęsnym, dlatego powiemy tylko, że mamy nadzieję na emocjonujące drugie 45 minut. Zaczynamy!

48'

Mijają dwie doliczone minuty, mija pierwsza połowa! Uff... to nie jest dobry dzień Romy, a już na pewno nie Wojciecha Szczęsnego! Polak wyciągnął piłkę z siatki już trzy razy, w tym raz po swoim olbrzymim błędzie! BATE 3:0 Roma do przerwy!

45'

Zagramy jeszcze dwie minuty.

45'

Długo, długo Roma rozgrywała tę akcję. Wszystko po to, żeby piłka padła łupem Dubry.

43'

Salah znacznie myli się przy próbie strzału, chwilę później Nainggolan główkuje daleko od bramki.

39'

Nie ma, że boli - Iago Falque ostatnio był kontuzjowany, ale teraz wchodzi za Williama Vainqueura (Roma).

38'

Czernyk jest dzisiaj na razie niepokonany, teraz broni próbę Gervinho. Kłopoty, wielkie kłopoty Romy na Białorusi!

36'

Nainggolan... Dośrodkował, ale w polu karnym nie było nikogo oprócz bramkarza BATE.

34'

Piękna piłka za obrońców Romy do Iturbe, ale sędzia odgwizduje spalonego. Setny mecz Rudiego Garcii na ławce trenerskiej wicemistrza Włoch jest jak z najgorszego koszmaru.

33'

Znowu alarm pod bramką Szczęsnego, Polak musiał na chwilę wyjść na linię pola karnego i wybić piłkę spod nóg Gordiejczuka.

31'

To, co dzieje się właśnie w Borysowie, jest niewiarygodne. Kolejny świetny atak BATE, Wołodźko wykłada piłkę Mladenoviciovi, a ten z ostrego kąta pakuje piłkę pod poprzeczkę bramki Szczęsnego. Niesamowita bramka, niesamowity wynik!

30'

GOOOOOL!!!! 3:0!!!! TRZY!!!! TRZY DO ZERA!!!! MLADENOVIĆ!!! FAWORYT NA KOLANACH, CO ZA MECZ BATE!

30'

BATE rozgrywa kontry w mgnieniu oka. Nie można nawet mrugnąć, żeby czegoś nie przegapić. Tym razem jednak Gordiejczuk na spalonym.

28'

Pjaaaaanić! Ładny strzał z rzutu wolnego, ale obok słupka! Bez gola dla Romy!

27'

Pjanić próbuje uskutecznić swoje czary przed polem karnym BATE, nagle jest powalony przez Nemanję Milunovicia (BATE). To będzie żółta kartka dla stopera gospodarzy.

25'

Wielkie zamieszanie po kornerze dla gości, Nainggolan zamachnął się i strzelił na bramkę! Czernyk nie musiał nawet się rzucać, piłka po tej próbie pofrunęła w światło bramki, lecz w zasięgu jego rąk.

24'

Ciekawy kontratak Romy, ostatni miał piłkę Salah i uderzył w obrońcę. Włosi nie zdążyli zmontować ataku, zanim defensorzy BATE wrócili we własne pole karne.

23'

Dla ciekawskich... To nie błąd. W zespole BATE naprawdę gra Nemanja Nikolić. Oczywiście, nie ten z Legii.

20'

Gordiejczuk popędził w kierunku bramki Szczęsnego... gwizdek, to była ręka Białorusina.

19'

Iturbe! Mały kiks któregoś ze stoperów BATE, który naciskany przez piłkarzy gości oddał piłkę prosto pod nogi zawodnika Romy. Ten z kilkunastu metrów płasko uderzył w ręce Czernyka.

19'

BATE wcale nie ma zamiaru się cofać! Świetne, prostopadłe podanie w kierunku Gordiejczuka przecina Nainggolan.

16'

Wcześniej w polu karnym BATE wywrócił się Gervinho... Bez reakcji sędziego, raczej słusznie. Roma jest wyraźnie zdenerwowana i traktuje Białorusinów wślizgami w środku pola. I słusznie, bo ma do odrobienia już dwie bramki!

15'

Tuż po drugiej bramce dla gospodarzy żółtą kartkę obejrzał Lucas Digne (Roma).

13'

No i stało się, Szczęsny winnym drugiej bramki. Mladenović przymierzał się do zwykłej centry z lewego skrzydła, ale podkręcił piłkę tam, gdzie własną bramkę odsłonił polski bramkarz. Po drodze nie było nawet obrońcy, który mógłby uratować golkipera Romy!

12'

GOOOOL!!! I JUŻ 2:0!!! FILIP MLADENOVIĆ!!! CO ZA BŁĄD SZCZĘSNEGO!!!

10'

Wspaniała, naprawdę wspaniała kontra BATE. Trener Jermakowicz może być dumny, a Rudi Garcia rwać włosy z głowy - przecież Roma przeważała.

9'

Sensacyjne prowadzenie BATE! To była prawie idealna kontra - prawie, bo Gordiejczuk wywabił Szczęsnego z bramki i uderzył tylko w poprzeczkę, ale dobitka Stasewicza przy asyście obrońców była już bezbłędna. Co zrobili defensorzy Romy...

8'

GOOOOL!!! SENSACJA W BORYSOWIE!!! BATE PROWADZI 1:0!!! IGOR STASEWICZ!!!

7'

To mogła być bramka, wzdłuż pola karnego gospodarzy zagrywał Vainqueur. Do piłki próbowali dojść Gervinho i Salah, po kiksach własnych stoperów zagarnął ją golkiper BATE.

6'

Pierwszy moment, w którym BATE było tak blisko bramki Szczęsnego. Po udanym wrzucie z autu Mladenovicia do woleja składał się Wołodźko, lecz został zablokowany przez Nainggolana.

5'

Salah w samotnym dryblingu przed polem karnym BATE. Gubi piłkę na rzecz Białorusina, ale kontra gospodarzy szybko traci impet i nic z niej nie wynika.

4'

Roma jest bardzo agresywna w pressingu. Teraz łatwo przejęła piłkę, jednak strzał Iturbe zatrzymał się na obrońcy gospodarzy.

2'

Za twarz trzyma się Manolas, wszystko po dość przypadkowym kopnięciu Gordiejczuka. Niemniej jednak, piłka dla Włochów.

1'

Pierwsza minuta, pierwszy strzał - zza pola karnego uderzał Gervinho, jednak kropnął z dystansu prosto w rękawice Czernyka.

1'

Czy piąta faza grupowa Ligi Mistrzów z udziałem BATE będzie dla Białorusinów najszczęśliwsza? A może to Roma zgarnie dzisiaj trzy punkty i wskoczy gdzieś między Barcelonę i Bayer, a może wyprzedzi oba te kluby? Zaczynamy mecz w Borysowie!

20:42

Do zespołu Romy po krótkiej przerwie wrócił Alessandro Florenzi. - W związku z jego powrotem pomieszamy w ofensywie - zapowiadał Rudi Garcia. Trener Garcia ustawił go jednak na prawej obronie. Na środku ataku zagra dzisiaj Gervinho, a u jego boku Iturbe i Salah.

20:38

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o wtorkowym spotkaniu w Borysowie, przeczytajcie naszą zapowiedź tego meczu.

20:31

Mała widokówka z Borisov Areny. Europa pełną gębą!

20:28

Rezerwowi BATE to dzisiaj: Artiom Soroko, Alaksandr Karnicki, Alaksandr Wołodźko, Ilia Aleksijewicz, Aleksiej Rios, Aleksandar Jevtić i chyba największa gwiazda gospodarzy, Alaksandr Hleb.

20:25

Czas na ławki rezerwowych. Najpierw goście, czyli wicemistrzowie Włoch z AS Roma: Morgan de Sanctis, Leandro Castán, Maicon, Vasilis Torosidis, Iago Falque, Salih Uçan, Edoardo Soleri.

20:20

Tyle szczęścia nie mieli Francesco Totti, Edin Dżeko i Seydou Keita. Cała trójka odniosła kontuzje w ostatnim ligowym meczu z Carpi i nawet nie pojechała do Borysowa.

20:15

Na pół godziny przed startem meczu najważniejsza informacja jest taka, że do bramki Romy wraca Wojciech Szczęsny. Ostatnio bramkarz zmagał się z kontuzją palca po spotkaniu z Barceloną.

20:05

Dobry wieczór! To grupa E Ligi Mistrzów, ale zrelacjonujemy dzisiaj ten tylko teoretycznie mniej interesujący mecz. BATE w ubiegłej edycji straciło aż 24 bramki, a w obecnej ma okrągłe zero punktów - w poprzedniej kolejce przegrało 1:4 z Bayerem Leverkusen. AS Roma zajmuje trzecie miejsce w grupie z zaledwie jednym oczkiem, ale za to zdobytym po remisie 1:1 z FC Barcelona. Dziś obie drużyny spotykają się w Borysowie - zapraszamy na relację LIVE!