Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
4 : 1
BATE BorysówBATE Borysów
22:44

Druga połowa to prawdziwy pokaz potencjału ofensywnego Bayeru. Siła rażenia w postaci Karima Bellarabiego, Hakana Calhanoglu oraz Javiera Hernandeza bez trudu rozbiła białoruski mur i nie dała szans Syarheyowi Chernikowi do wykazania się (chociaż po zmianie stron zanotował świetną paradę po strzale "Chicarito").

W drugim meczu grupy E AS Roma zremisowała z Barceloną 1:1 (bramki: 31' Florenzi - 21' Suarez) i to Bayer jest liderem grupy! Za trzynaście dni zawodnicy Rogera Schmidta zagrają na wyjeździe z Dumą Katalonii, BATE zaś (tego samego dnia) będzie gościć u siebie Romę.

To tyle z mojej strony, relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i w tym miejscu zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Dobranoc.

93'

Koniec meczu. Bayer ogrywa przed własną publicznością BATE Borysów 4:1 (1:1) w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów grupie E. Na listę strzelców wpisali się Haikan Calhanoglu (dwa razy), Admir Mehmedi oraz Javier Hernandez dla Bayeru, a dla mistrza Białorusi jedynego gola zanotował Nemanja Milunović

90'

Dwie minuty doliczone. BATE będzie przez moment grało w "dziesiątkę" - murawę w asyście medyka opuścił Dzyanis Palyakow

22:34

Hakan Calhanoglu potrafi wykonywać stałe fragmenty gry

87'

Mikalay Signevich upomniany żółtą kartką za faul. Żółta kartka.

86'

Stefan Kiessling był o pół metra od wpisania się na listę strzelców! Tyle brakowało napastnikowi Bayeru by piłka poleciała do bramki od właściwej strony lewego słupka!

84'

24280 kibiców na BayArena ogląda to spotkanie.

81'

Filip Mladenović strzela z lewą nogą z kilkunastu metrów. Czujmy Bernd Leno nie dał się zakoczyć.

81'

Po bramkowej kanonadzie tempo spotkanie wyraźnie siadło. Próbuje to wykorzystać BATE i udało się wywalczyć rzut wolny, po którym interweniował obrońca Bayeru kierując piłkę poza linię końcową.

78'

A w ekipie gości melduje się Maksim Valadzko. Schodzi Mikhail Gordeichuk.

77'

Roger Schmidt decyduje się na zmianę. Zdejmuje z murawy Hakana Calhanoglu, a w jego miejsce wpuszcza Juliana Brandta.

75'

Mocne, mierzone uderzenie Turka w prawy róg. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale nie miał szans na skuteczną interwencję.

75'

HAKAN CALHANOGLU nie myli się!

75'

"Żółtko" dla Filipa Mladenovicia.

74'

Obrońcy BATE nie radzą sobie z Karimem Bellarabim. Jak nie koszą reprezentanta Niemiec, to pociągają za koszulkę. Hakan Calhanoglu strzela z rzutu wolnego i ręką w polu karnym zagrywa Filip Mladenović! Sędzia wskazuje na "wapno"!

71'

Stefan Kiessling zmienia strzelca trzeciej bramki, Javiera Hernandeza.

Gromkie

Chicarito! Chicarito

skandowane przez fanów Aptekarzy.

70'

Karim Bellarabi notuje tzw. świecowrzutkę. Jęk zawodu na BayArena - Javier Hernandez nie miał szans by opanować/dobiec do piłki.

22:12

Jako że niewiele dzieje się na murawie, gol "Chicarito"

65'

Jednak Wendell. Trafia w mur.

65'

Javier Hernandez faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Dobra okazja dla Hakana Calhanoglu na bezpośrednie uderzenie.

64'

Kontra BATE i po crossowym podaniu Mikhail Gordeichuk został wypchnięty daleko poza pole karne Bayeru. Akcja spaliła na panewce.

62'

Naciskany w polu karnym Javier Hernandez strzela z kilkunastu metrów obok bramki gości. Ponieważ był rykoszet, to Aptekarze wznowią grę z rzutu rożnego.

60'

Alyaksandr Kamitsky zastępuje Dzmitryja Bahę.

59'

Znakomity przechwyt w środku pola zanotował Jonathan Tah, który podał do Kevina Kampla, a ten prostopadłym podaniem w pole karne "uruchomił Chicarito". Meksykanin tym razem nie pomylił się, posyłając piłkę między nogami bramkarza.

59'

GOL, JAVIER HERNANDEZ!!

58'

Oblężenie bramki gości trwa. Jednak Bayer nie potrafi się "wstrzelić".

21:59

Gol Hakana Calhanoglu

52'

Fenomenalna interwencja Syarheya Chernika ratuje BATE przed utratą trzeciej bramki! Karim Bellarabi wyłożył piłkę Javierowi Hernandezowi na 7. metr na tacy niemal jak kelner danie Magdalenie Gessler. "Chicarito" uderzył w stylu kung-fu i piłka trafiła w ofiarnie interweniującego bramkarza BATE!

50'

Nauczeni doświadczeniem gospodarze ruszyli z kolejną akcją. Roberto Hilbert, którzy przejął opaskę kapitana po zejściu z boiska Larsa Bendera, nie miał szans by dobiec do podania.

48'

Bayer znowu szybko zaczął "połówkę" od strzelonej bramki! Karim Bellarabi popędził blisko 20 metrów środkiem boiska i przed polem karnym podał na lewo do Hakana Calhanoglu.Ten bez zastanowienia uderzył w stronę bramki a piłka podbita przez Dzyanisa Palyakowa przelobowała bramkarza gości.

48'

GOL, HAKAN CALHANOGLU!!!

46'

Druga połowa właśnie wystartowała! Obie drużyny przystępują do nich bez zmian, pomijając te przeprowadzone w trakcie pierwszej odsłony.

21:37

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko - już w 4. minucie, wyszli na prowadzenie - po pięknym golu Admira Mehmedi'ego.

Kiedy wydawało się, że drugi gol dla piłkarzy Rogera Schmidta to kwestia czasu, to niespodziewanie gościom udało się wyrównać osiem minut później. Nemanja Milunović wyskoczył najwyżej w polu karnym po centrze z rzutu rożnego i po "pomocy" obrońcy Bayeru doprowadził do remisu.

Gospodarze mieli przewagę niemal w każdym elemencie gry, lecz nie potrafili tego przełożyć na dogodniejsze okazje i - co za tym idzie - sytuacje bramkowe/bramki.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

47'

Koniec pierwszej połowy. Bayer remisuje do przerwy z BATE Borysów po bramkach Admira Mehmedi'ego oraz Nemanji Milunovicia.

46'

Javier Hernandez strzela z woleja i bramkarz BATE pewnie chwyta piłkę.

45'

Danny Makkelie dolicza dwie minuty do pierwszej odsłony

45'

Dzmittry Baha przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę rywala faulując w środku pola. Sędzia bez wahania sięgnął do kieszonki i pokazał żółtą kartkę.

44'

Wendell ucierpiał w walce z rywalem o górną piłkę. Brazylijczyk dość szybko dał znać o swojej gotowości do gry.

42'

A jednak Lars Bender nie dogra tego meczu, a nawet pierwszej połowy. Zastępuje go Christoph Kramer

41'

Kyriakos Papadopoulos podciął rywala w ok. środka boiska za co został upomniany przez sędziego żółtą kartką. Obrońca Bayeru... udawał Greka "nie wiedząc" dlaczego sędzia sięgnął do kieszonki.

40'

Kevin Kampl huknął zza pola karnego w sam środek bramki co ułatwiło w Syarheyowi Chernikowi interwencji

40'

Dzyanis Palyakow skutecznie przeciął podanie Roberta Hlberta w pole karne. Bayer będzie miał "tylko" aut na wysokości pola karnego rywala.

37'

Zbyt koronkowo Bayer chciał rozegrać tę akcję. Było żółto od zawodników BATE przed własnym polem karnym i Hakan Calhanoglu zaplątał się w dryblingach. Piłka uciekła poza linię końcową.

36'

Gospodarze w komplecie. Brawa towarzyszą Larsowi Benderowi, który wraca na boisko.

34'

Z grymasem bólu na twarzy kapitan Bayeru opuszcza murawę w asyście medyków. A rozgrzewkę rozpoczął jeden z zawodników Bayeru. Czyżby była konieczna zmiana?

34'

Lars Bender doznał urazu w walce o piłkę i konieczna jest pomoc medyczna. Przerwa w grze. Lars Bender

31'

Hakan Calhanoglu nie zrozumiał się z Javierem Hernandezem. Ten pierwszy zagrał prostopadle na wolne pole, a Meksykanin oczekiwał podania do nogi.

29'

Wymuszona zmiana w BATE spowodowana kontuzją. Za Aleksandra Hleba na murawie pojawia się jego imiennik, Volodko.

28'

Piłka niespodziewanie spadła pod nogi Jonathana Taha kilkanaście metrów od bramki i ten strzela intuicyjnie - piłka przelatuje nad poprzeczką!

27'

Bayer atakuje naprzemiennie raz prawą, raz lewą flanką. Po akcji Wendella udało się zdobyć rzut rożny.

25'

Obrona Bayeru radzi sobie i wyprowadza kontrę, której nie wykorzystał Admir Mehmedi, który z kilkunastu metrów strzelił obok prawego słupka!

24'

Mistrzowie Białorusi próbują atakować. Akcje prawą flanką Igora Stasevicha przyniosły najpierw rzut z autu blisko pola karnego Bayeru, a po chwili rzut rożny.

20'

Karim Bellarabi nie zdołał opanować piłki na boisku po indywidualnej akcji prawą stroną. BATE od bramki.

19'

Dobre podanie w pole karne Javiera Hernandeza, ale reprezentant Meksyku został w ostatniej chwil powstrzymany przez Nemanję Milinovicia.

18'

Stan meczu szybko wyrównany, więc gra zaczyna się od nowa. Bayer atakuje, a goście nastawiają się na kontry.

15'

Bayer jest bardzo zaskoczony takim obrotem spraw. Próbuje dwójkowych akcji jak przed momentem Kevin Bellarabi z Javierem Hernandezem, ale drugi z wymienionym w momencie podania był na spalonym. Nawet upadek Niemca w "16" nie kwalifikował się do podyktowania rzutu karnego.

12'

Igor Stasevich świetnie dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego i serbski obrońca wyskoczył najwyżej do piłki, kierując ją w stronę bramki. Tam przed bramką stał Roberto Hilbert, który próbując opanować futbolówkę zmienił jej lot w taki sposób, że zmieniła swój tor przed interweniującym Berndem Leno

12'

GOL, NEMANJA MILINOVIĆ!!!

10'

Centrostrzał Kevina Kampla z lewego skrzydła w pole karne. Tylko skuteczna interwencja Syarheya Chernika zapobiegła utracie drugiego gola - na piłkę czekał już Javier Hernandez, który ostatecznie minął się z piłką

8'

Hakan Calhanoglu dostał dobre podanie na 25. metr od bramki BATE i chciał złożyć się do strzału, ale przegrał "przebitkę z rywalem. Goście bronią się 6-7 zawodnikami. Szybko stracona bramka musiała ich mocno zaskoczyć.

6'

Gospodarze próbują atakować lewą stroną. Rajd Karima Bellarabiego został skutecznie powstrzymany przez Dzyanisa Palyakowa.

4'

Ależ początek gospodarzy, ale trzeba przyznać, że "pomogli" tutaj Białorusini. Szybkie podania przed 16. metrem i zagranie do "Chicarito", ale temu uciekła piłka na jedenasty metr. Tam niefrasobliwie zachowali się dwaj piłkarze BATE co wykorzystał Admir Mehmedi, który uderzeniem z "fałsza" pod poprzeczkę dał Bayerowi prowadzenie!

4'

GOL, ADMIR MEHMEDI!!!

2'

Javier Hernandez nie opanował piłki w polu karnym po zagraniu Kevina Kampla. Od bramki Syarhey Chernik

1'

Gwizdek sędziego i BATE rozpoczyna spotkanie!

20:43

Czy modlitwy pomogą Chicarito i spółce w osiągnięciu korzystnego wyniku? Chicarito

20:42

Już są przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów.

20:38

I przenosimy się na BayArena! Za moment obie drużyny wyjdą na murawę. Bayer zagra w czarno-czerwonych strojach, BATE - w żółtych.

20:32

Niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Oczywiście równolegle będzie rozgrywane drugie spotkanie tej grupy, w którym AS Roma zmierzy się z Barceloną. Są to faworyci grupy E, ale Bayer i BATE mogą tutaj namieszać. Waszym zdaniem któraś z tych ekip ma szanse na wyjście z grupy?

20:26

Tradycyjnie zachęcam do czynnego udziału w pisaniu komentarzy, swoich przemyśleń oraz typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

20:19

W ekipie gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają Toprak i Jedvaj. Natomiast Alyaksandr Yermakovich ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

20:15

Bayer - BATE LIVE! Gospodarze faworytem starcia z hegemonem ligi białoruskiej, czyli zapowiedź spotkania, którą przygotował Konrad Kryczka.

20:11

Rezerwowi BATE: A. Soroko (bramkarz), A. Jevtić, A. Karnitsky, N. Nikolić, A. Rios, M. Volodko, A. Volodko.

20:08

Rezerwowi Bayeru: D. Kresić (bramkarz), Sebastian Boenisch, J. Brandt, G. Donati, S. Kiessling

20:04

Na relację NA ŻYWO z meczu rozgrywanego na BayArena zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

20:00

Emocje po wczorajszych spotkaniach Ligi Mistrzów już dawno opadły, ale niedługo znowu będzie ciekawie. Za trzy kwadranse swoje pierwsze mecze 1. kolejki tych elitarnych rozgrywek rozegrają zespoły z grup E - H. Za trzy kwadranse Bayer Leverkusen zmierzy się z mistrzem Białorusi, BATE Borysów.

16:00

Bayer - BATE LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Gospodarze faworytem starcia z hegemonem ligi białoruskiej

Bayer Leverkusen podejmuje na własnym obiekcie BATE Borysów. Gospodarze są na papierze faworytem, ale należy pamiętać, że goście z Białorusi potrafili w przeszłości sprawiać niespodzianki w rozgrywkach europejskich.