2 : 0
22:49

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

22:47

Benfica wygrywa w pełni zasłużenie. Do przerwy pachniało sensacją, ponieważ pomimo przewagi Benfiki, był bezbramkowy remis. Jednak po zmianie stron lizbończycy przycisnęli i strzelili dwa gole. Po tych dwóch ciosach, Astana już się nie podniosła. Kto wie jakby potoczyły się losy rywalizacji, gdyby na początku drugiej odsłony meczu, jeszcze przy stanie 0:0, Schetkin trafił w wyśmienitej okazji do siatki, a nie w słupek. Mistrz Kazachstanu, który był skazywany na pożarcie, nie ma się czego jednak wstydzić. Podopieczni Stomira Stoiłowa nie grali źle, zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej dali się bardziej zepchnąć do defensywy, co przypłacili stratą bramek.

95'

Koniec meczu! Benfica wygrywa 2:0 z FK Astana w ramach pierwszej kolejki grupy C Ligi Mistrzów!

95'

Uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Eliseu i Erić sparował futbolówkę na rzut rożny!

94'

Jeszcze rzut wolny dla Benfiki z ok. 25 metrów, już chyba ostatni w tym meczu.

91'

Ostatnia zmiana w FK Astana i w całym meczu. Dedechko za Ilicia.

89'

Centra Shomko w pole karne Benfiki, ale futbolówkę pewnie łapie Julio Cesar.

86'

Eliseu zagrał piłkę z lewego skrzydła po ziemi w pole karne na piąty metr do wchodzącego Pizziego, a ten strzelił minimalnie obok słupka. To powinien być gol!

85'

Ostatnia zmiana w Benfice. Fejsa zastępuje Samarisa.

84'

Obie drużyny sprawiają wrażenie jakby czekały tylko na końcowy gwizdek.

83'

Tym razem żółta kartka dla Jardela za faul na Canasie.

80'

Na murawie melduje się był piłkarz Korony Kielce Abzal Beysebekov, a zmienia Dzholchiyeva.

78'

Żółta kartka dla Zhukova.

77'

I mamy drugą zmianę w szeregach gospodarzy. Talisca opuszcza plac gry, a w jego miejsce pozyskanych tego lata z Atletico Madryt Raul Jimenez.

75'

Benfica po trafieniu na 2:0 uspokoiła grę i nie przeprowadza już tak intensywnych ataków.

74'

Aktywny dzisiaj Ketheomava wychodził z kontrą i został nieprzepisowo zatrzymany przez Luisao. Nie ma jednak kartki dla defensora Benfiki.

72'

Pierwsza zmiana w Benfice. Pizzi zmienia Jonasa.

69'

Bardzo niecelny strzał Maksimovicia i od bramki Julio Cesar.

68'

Ketheovama zagrał z rzutu rożnego w okolice "szesnastki", ustawiony tam Dzholchiyev uderzył z pierwszej piłki, nikt przeciął toru lotu futbolówki i przeszła ona obok minimalnie obok słupka!

65'

Piłka po uderzeniu z dystansu Shomko przeszła obok słupka.

63'

Eliseu zszedł z lewego skrzydła w pole karne, zagrał pod bramkę do wbiegającego Mitroglou, któremu pozostało tylko dopełnić formalności, czyli skierować futbolówkę do siatki.

62'

2:0 dla Benfiki! Strzelcem Mitroglou!

61'

Ten gol dodał wiatru w skrzydła Benfice, która teraz przycisnęła Astanę, czego dowodem jest kilka niezłych okazji do podwyższenia prowadzenia.

58'

Zamykający akcję Gaitan efektownie zgrał piłkę do środka, tuż przed bramkę, do Jardela, ale ten fatalnie przestrzelił.

56'

Po dośrodkowaniu na piąty metr z prawego skrzydła, nieznacznie niecelnie główkował Mitroglu. Kolejna dobra akcja Benfiki.

54'

Futbolówka została zagrana za plecy obrony FK Astana, do piłki doszedł Mitroglu i znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale uderzył zbyt słabo i Erić pewnie interweniuje

52'

Mitroglu zagrał ze skrzydła w pole karne do Gaitana, a ten strzałem po długim słupku z kilkunastu metrów pokonuje Ericia!

51'

1:0 dla Benfiki, a strzelcem Gaitan!

49'

Ta sytuacja dla Astany, w której Schetkin trafił w słupek, podziałała mobilizująco na zawodników Benfiki. Ruszyli oni do ataków, ale w drugiej połowie są one bardzo chaotyczne.

46'

Ależ bliska była teraz szczęścia FK Astana. Wprowadzony w przerwie Schetkin, mimo asysty dwóch obrońców Benfiki, trafił z bliskiej odległości w słupek!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Od środka FK Astana!

46'

Stanimir Stoiłow dokonał zmiany w przerwie. Kabanangę zastąpił Schetkin.

21:34

Benfica miała w pierwszej połowie co prawda przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować. FK Astana nie tylko dobrze się broni, lecz stara się też atakować i miała swoje sytuacje. Bliżej szczęścia był jednak "Orły". Najbliżej pokonania Ericia był dwukrotnie Jonas.

45'

Koniec pierwszej połowy. W deszczowej Lizbonie jak na razie bez goli!

45'

Sędzia doliczył minutę.

45'

Żółta kartka dla Goncalo Guedesa za faul.

45'

Benfica wyprowadziła kontrę. Jonas przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył z "szesnastki" bardzo anemicznie po ziemi, piłka odbiła się od nogi Ericia i poleciała w kierunku pustej bramki, ale obrońcy FK Astana w porę opanowali futbolówkę.

42'

Kabananga uderzył z kilku metrów na bramkę Julio Cesara, ale włożył w ten strzał więcej siły niż precyzji i piłka przeszła daleko obok słupka.

40'

Samaris ukarany żółtą kartką za odepchnięcie Dzholchiyeca.

39'

Kethevoama zagrał na lewe skrzydło do Maksimovicia, ale ten został załapany na pozycji spalonej i od rzutu wolnego gospodarze.

37'

Z rzutu wolnego w pole karne Benfiki zacentrował Kethevoama, główkował Kabananga, ale bardzo niecelnie.

34'

FK Astana teraz od dłuższej chwili na połowie Benfiki. Teraz goście domagają się rzutu karnego, po tym jak Eliseu miał sfaulować rzekom Dzholchiyeva. Jednak gwizdek arbitra milczy.

32'

Kabananga zagrał w uliczkę do Zhukova, a ten z prawej strony pola karnego uderzył niecelnie. Gdyby lepiej przymierzył, mogło być groźnie.

30'

Jonas stanął teraz przed szansą - najlepsza okazja Benfiki. Napastnik gospodarzy uderzył z kilkunastu metrów z półwoleja, ale Erić poradził sobie z ta próbą, odbijając futbolówkę przed siebie

29'

Benfica ma wyraźną przewagę, ale jak na razie nie potrafi tego udokumentować.

26'

FK Astana próbowała teraz zaskoczyć długim podaniem defensywę Benfiki, ale na spalonym złapany Zhukov.

24'

Dzholchiyev ukarany żółtą kartką.

24'

Krótko rozegrany rzut wolny przez Benficę, następnie dośrodkowanie w pole karne, ale Astana szybko zażegnała niebezpieczeństwo.

22'

Nic jednak z tego rzutu wolnego nie wyszło po strzale Gaitana.

21'

Shomko ukarany żółtą kartką za faul tuż przed własnym polem karnym. Dobra okazja dle Benfiki.

19'

FK Astana oddała pierwszy celny strzał. Ketehomava uderzył, ale na posterunku Julio Cesar.

16'

Kethevoama załapany na pozycji spalonej.

15'

Kethevoama uderzył niecelnie.

13'

Zamykający akcję Eliseu uderzył nad nieznacznie poprzeczką!

11'

Gospodarze atakują głównie prawym skrzydłem, ale na razie nie mogą się przedostać w pole karne Astany.

8'

Zdecydowanie nie pękają w pierwszych minutach Kazachowie. Bronią się dosyć spokojnie.

6'

Krótko rozegrany rzut wolny, ale uderzenie gracza Benfiki bardzo niecelne z dystansu.

2'

Gaitan uderzył w środek bramki, gdzie ustawiony był Erić.

1'

Mecz rozpoczęła od środka Benfica! Mamy nadzieję na dobre widowisko!

20:44

FK Astana na w żółtych strojach, a Benfica w swoich tradycyjnych biało-czerwonych.

20:44

Tasos Sidiropoulos będzie rozjemcą w dzisiejszym meczu!

20:43

Już po hymnach, przywitaniu obu ekip, a teraz losowanie!

20:42

Czas na jedną z najpiękniejszych melodii w futbolu - hymn Ligi Mistrzów!

20:41

Obie drużyny wychodzą już z katakumb Estadio da Luz na murawę!

20:34

To widok na stadion Benfiki na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem.

20:34

Podróż FK Astana na wyjazdowy mecz z Benficą była najdłuższą w historii Ligi Mistrzów. Kazachowie musieli pokonać prawie sześć tysięcy kilometrów.

20:27

Cieszę się z powrotu do Portugalii po dwudziestu latach. To będzie dla nas bardzo trudny mecz, ponieważ Benfica Lizbona to silny, ambitny i dobrze zorganizowany zespół. Jesteśmy trochę niedoświadczeni na tym poziomie, ale jeśli będziemy zorganizowani i zdyscyplinowani, możemy strzelić gole z kontrataku. Tak – Benfica jest faworytem, ale wszystko może się zdarzyć. Nasza gra w Lidze Mistrzów to wielka szansa dla kazachskiej piłki

– powiedział na konferencji Stanimir Stoiłow, szkoleniowiec FK Astana..

20:26

Chcemy dobrze rozpocząć fazę grupową i zdobyć trzy punkty. Chcemy grać tak samo dobrze jak w piątek z Belenenses. Chcemy się zakwalifikować do fazy pucharowej, co nie zdarzało się w ostatnio zbyt często. FK Astana będziemy traktować tak jak każdego innego przeciwnika. Jest to drużyna, która bardzo dobrze radzi sobie w swojej lidze. Grają systemem 4-4-2. Są bardzo szybcy w ataku, mają dobre skrzydła. Gracze Astany mają wiele jakości i jeśli dostaną trochę przestrzeni, mogą nam sprawić kłopoty

- mówił na przedmeczowej konferencji trener Benfiki Rui Vitoria.

20:24

FK Astana - ławka rezerwowych: Golubinchi, Pikalkin, Muzhikov, Schetkin, Beysbekov, Akhmetov, Dedechko.

20:23

Benfica Lizbona - ławka rezerwowych: Fejsa, Pizzi, Ederson Moares, Jimenez, Nuno Santos, Victora Andrade, Silvio.

20:21

Po lewej stronie są już widoczne wyjściowe jedenastki obu klubów.

20:18

Benfica Lizbona udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów miała zapewniony automatycznie. Z kolei FK Astana musiała walczyć o awans do Champions League od drugiej rundy. Mistrz Kazachstanu eliminował kolejno NK Maribor, HJK Helsinki i APOEL Nikozja.

20:15

Witamy! Zapraszamy na relację tekstową z meczu grupy C Ligi Mistrzów, w którym Benfica Lizbona podejmie na Estadio da Luz absolutnego debiutanta w tych rozgrywkach FK Astana.

13:39

Benfica - FK Astana LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Absolutny debiutant zawita na Estadio da Luz

To będzie historyczny moment w Lidze Mistrzów. Pierwszy raz w tych elitarnych rozgrywkach wystąpi zespół z Kazachstanu – FK Astana. Drużyna prowadzona przez Bułgara Stanimira Stoiłow zadebiutuje w Champions League na Estadio da Luz w Lizbonie przeciwko Benfice.