0 : 2
Arsenal LondynArsenal Londyn
1. połowa0 : 2
16:21

Niezbyt dużo działo się po przerwie. Arsenal dał trochę więcej pola do popisu zawodnikom Aston Villi, ale Ci nie potrafili tego wykorzystać. Podsumowując - The Gunners odnoszą zasłużone zwycięstwo i są niepokonani w lidze od 17 spotkań. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Gorąco zapraszam na inne relację LIVE w Ekstraklasa.net, w tym także ze spotkania Villarreal - Real Madryt, którą dla Państwa przeprowadzę!

94'

KONIEC SPOTKANIA! Po przerwie wynik się nie zmienił! Arsenal zasłużenie zdobywa trzy "oczka" w Birmingham!

93'

Hector Bellerin próbował zdobyć bramkę główkując nisko w środek bramki. Brad Guzan bez problemu złapał futbolówkę w ręce.

91'

Groźna akcja Aston Villi! Świetnie rozpędził się z piłką Traore, który zaczął drybling od połowy boiska. Akcja byłego zawodnika Barcelony zakończyła się jednak uderzeniem tylko w boczną siatkę.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty do podstawowego czasu gry!

90'

Z lewego skrzydła do środka zszedł Grealish. Młody zawodnik szukał podania w pole karne, ale trafił prosto w klatkę piersiową Pera Mertesackera.

89'

Niecelne podanie na lewe skrzydło do Carlesa Gila. Patrząc na grę Aston Villi, śmiało możemy powiedzieć, że już nic tutaj się nie zmieni.

88'

Carles Gil nie był w stanie podać długiej piłki w kierunku napastników z własnej połowy.

87'

I trzecia zmiana także w Aston Villi - w miejsce Scotta Sinclaira na boisku pojawił się Adama Traore

86'

Ostatnia zmiana w ekipie gości - z boiska schodzi Mesut Ozil, a zastąpił go Calum Chambers

85'

Kontra Arsenalu. Dwóch na dwóch szli Kanonierzy. Indywidualnie zdecydował się rozstrzygnąć akcję Oxlade-Chamberlain, którego uderzenie zostało zablokowane. Anglik mógł próbować jeszcze podawać do Ozila.

84'

83'

Jack Grealish na prawe skrzydło do Carlesa Gila. Hiszpan miękko dośrodkował, ale w sektor boiska, gdzie nie było żadnego z jego kolegów. Od bramki zacznie Petr Cech.

82'

Alex Oxlade-Chamberlain strzelał mocno z krawędzi pola karnego. Jego uderzenie wspaniale broni Brad Guzan. Arsenal ma jeszcze rzut rożny.

81'

Uderzał teraz wprowadzony przed chwilą na boisko Jack Grealish. Strzał młodego zawodnika zablokował Laurent Kościelny. Gospodarze sugerowali zagranie ręką, ale nic takiego nie miało miejsca.

80'

Świetna kombinacja podań - Mesut Ozil i Nacho Monreal podają do siebie z pierwszej piłki. Widać, że zawodnicy gości już powoli zaczynają się bawić.

79'

Druga zmiana w ekipie gospodarzy - z boiska schodzi Idrissa Gueye, a zmienia go Jack Grealish.

78'

Niezła akcja Carlesa Gila. Kilkanaście metrów wzdłuż boiska przebiegł Hiszpan, a potem zdecydował się na kąśliwy strzał. Futbolówka przeleciała obok słupka.

77'

Carlos Sanchez prawdopodobnie doznał niewielkiego urazu, ale wygląda na to będzie mógł kontynuować grę. Tymczasem atak pozycyjny konstruują zawodnicy Remiego Garde.

76'

Chwila przerwa w grze, ponieważ na boisku leży Carlos Sanchez. Kolumbijczyk ucierpiał w starciu z Oliverem Giroud.

75'

Jeszcze jedna akcja Arsenalu, w której w roli głównej był Gibbs. Dośrodkowanie rezerwowego zawodnika z lewego skrzydła, jednak futbolówka padła łupem Brada Guzana.

74'

Nacho Monreal faulował w ataku. To przewinienie nie umknęło arbitrowi dzisiejszego spotkania.

73'

Indywidualna akcja lewym skrzydłem Gibbsa. Skutecznie zatrzymał go jednak Okore. Od rzutu z autu zaczynać będą podopieczni Arsene Wengera.

72'

Veretout po raz kolejny wykonał nieudany rzut rożny. Piłkę spokojnie przejęli defensorzy Kanonierów. Gości starają się skonstruować atak pozycyjny.

71'

Jordan Veretout posłał niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne, ale krótki słupek zabezpieczał obrońca. Będziemy mieli jeszcze jeden stały fragment gry dla gospodarzy.

70'

Centrował w "szesnastkę" gości Alan Hutton. Na futbolówkę czekał już w polu karnym Scott Sinclair, lecz zawodnika gospodarzy uprzedził jeden z przyjezdnych. Korner dla Aston Villi.

69'

Początek drugiej połowy był niezły w wykonaniu Aston Villi. Teraz wydaje się jednak, jakby sytuację starał się opanować Arsenal i zwolnił tempo gry.

68'

Mapa strzałów Aston Villi w dzisiejszym meczu. Zaledwie dwa z trzynastu uderzeń leciały w światło bramki:

67'

Petr Cech wykonał przerzut w poprzek boiska, ale piłka nie trafia do celu. Od rzutu z autu grę wznowią zawodnicy Aston Villi.

66'

Kevin Friend użył gwizdka po ostrym ataku Alana Huttona w nogi przeciwnika. Po dośrodkowaniu Giroud z dalekiej odległości główkował Gibbs. Pewnie poradził sobie Brad Guzan.

65'

...natomiast Theo Walcotta zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain

64'

Podwójnej zmiany dokonał Arsene Wenger - boisko opuścił Joel Cambell, a w jego miejsce pojawił się Kieran Gibbs...

63'

Ładna próba Bacuny! Tuż zza pola karnego uderzał Holender. Trochę zaskoczony tą próbą wydawał się być Petr Cech, ale na jego szczęście futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

62'

Szybka akcja Arsenalu! Podanie w pole karne do Mesuta Ozila, który starał się dogrywać do będącego w świetnej pozycji Olivera Giroud. Reprezentant Niemiec nie miał jednak dobrej pozycji do podania i po jego zagraniu piłka wylądowała w rękach Guzana.

61'

Podawał w pole karne Hutton, ale jego próba została udaremniona. Precyzyjne przejęcie drużyny przeciwnej.

60'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przyjezdni wybili futbolówkę. Dopadł do niej Veretout, jednak Francuz zdecydowanie przestrzelił.

59'

Nieporozumienie pomiędzy zawodnikami Arsenalu. Mesut Ozil zagrywał prostopadle w pole karne, jednak przejął futbolówkę Joel Campbell. Kostarykanin był na pozycji spalonej.

58'

Mamy pierwszą roszadę w zespole Aston Villi - z boiska schodzi Rudy Gestede, a zastępuje go Carles Gil

57'

To mogła być bramka dla gospodarzy! Hutton zagrał bardzo dobrą piłkę w pole karne. Scott Sinclair do niej doszedł i mocno główkował, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

56'

55'

Jordan Veretout otrzymał podanie i bardzo szybko starał się uderzyć na bramkę, ale strzał ten został zablokowany.

54'

Ciekawa próba podania w pole karne Jordana Ayew do Scotta Sinclaira. Niewiele zabrakło, aby były gracz Manchesteru City opanował i zabrał się z futbolówką.

53'

Olivier Giroud zacentrował w pole karne, ale piłka została wybita z pola karnego przez przeciwników.

52'

Piłka zostaje przejęta po tym jak, Olivier Giroud próbował przejść defensywę gospodarzy, dryblując pomiędzy zawodnikami. Piłka wyszła na róg. Arsenal będzie miał okazję do stworzenia groźnej sytuacji przy bramce przeciwnika.

51'

Piłka w pole karne do Olivera Giroud. Reprezentant Francji nie utrzymał linii z obrońcami rywali i znalazł się na ofsajdzie. Rzut wolny dla Aston Villi.

50'

Carlos Sanchez otrzymał piłkę na granicy pola karnego i wykończył akcję strzałem w prawy górny róg bramki. Uderzenie okazało się jednak zbyt słabe, więc dobrze przygotowany Petr Cech bez problemu poradził sobie z obroną.

49'

Z prawego skrzydła centrował Alan Hutton. Główkował Rudy Gestede, ale nie trafił czysto w futbolówkę i przeleciała ona obok bramki.

48'

Jordan Veretout znalazł sobie miejsce na krawędzi pola karnego, lecz oddał słaby strzał, piłka poleciała wysoko ponad poprzeczkę.

47'

Bardzo dobre statystyki Aarona Ramsey'a po 45 minutach:

46'

GRA WZNOWIONA! Od środka pola zaczęli The Lions!

15:31

Piłkarze powrócili już na murawę Villa Park!

15:22

Odrobina statystyk po 45 minutach:

15:21

Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu The Gunners. Goście, po golach Oliviera Giroud oraz Aarona Ramsey'a, prowadzą na Villa Park z Aston Villą. Podopieczni Arsena Wengera przez większość czasu utrzymywali się w posiadaniu piłki i nie dawali dość do głosu gospodarzom, którzy w pierwszej części gry ani razu poważnie nie zagrozili bramce Petra Cecha. Czy coś zmieni się po przerwie? Tego dowiemy się za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

46'

KONIEC PIERWSZEJ ODSŁONY! Arsenal pewnie prowadzi w Birmingham z Aston Villą!

46'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Alana Huttona. Lekkie zamieszanie w polu karnym Kanonierów, ale po interwencji Aarona Ramsey'a piłka ląduje w rękach Cecha.

45'

Pan Kevin Friend doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy!

44'

Rudy Gestede próbował stworzyć jakąś niezłą okazję dla swojego zespołu, ale wykonał zbyt silnie podanie górą.

43'

Alan Hutton skakał do główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdołał uderzyć piłkę, lecz chybił i ta przeleciała daleko od prawego słupka.

42'

Indywidualna akcja Idrissy Gueye. Reprezentant Senegalu starał się centrować w pole karne, ale piłka została zablokowana. Mamy korner.

42'

Już 13 asyst na swoim koncie, w tym sezonie, ma Mesut Özil:

41'

Aaron Ramsey przejął podanie, ale jego strzał z krawędzi pola karnego został zablokowany.

40'

Zawodnicy Arsenalu wykonują błyskotliwe krótkie podania i pokazują wspaniały ruch piłki na boisku. Czekają na miejsce między obrońcami, aby wejść szybko w lukę między nimi.

39'

Mesut Ozil wykazał się świetnym przeglądem sytuacji i podał do Aarona Ramsey'a, który wykazał się wielkim opanowaniem w polu karnym i z niewielkiej odległości wbił piłkę do siatki.

38'

GOOOOOOL! FANTASTYCZNA KONTRA THE GUNNERS! AARON RAMSEY PODWYŻSZA PROWADZENIE!

36'

Trochę zbyt mocne podanie na prawe skrzydło do Scotta Sinclaira. Zawodnik Aston Villi nie chciał, aby piłka opuściła plac gry, więc ostatkiem sił zdołał ją wybić za linię boczną boiska.

34'

Wrzutka w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego. W walce o piłkę faulowany był tam jednak Rudy Gestede. Od stałego fragmentu gry zacznie zespół The Lions.

33'

Bardzo ostro grają dziś zawodnicy obu ekip - mamy kolejny faul Jeden z graczy Aston Villi przytrzymał przeciwnika i sędzia bez wahania odgwizdał przewinienie.

32'

Aaron Ramsey posłał zgrabną piłkę w pole karne, gdzie był Joel Campbell. Kostarykanin nie potrafił wykorzystać tego podania.

31'

Na strzał zdecydował się teraz Idrissa Gueye. Uderzenie z około dwudziestu pięciu metrów na bramkę Petra Cecha. Senegalczyk nie trafił czysto w futbolówkę i poszybowała ona obok słupka.

30'

Carlos Sanchez podciął jednego z rywali i arbiter podyktował rzut wolny. Mesut Ozil zacentrował futbolówkę w pole karne. Nie udało mu się jednak dobrze kopnąć piłki i wybił ją poza boisko.

29'

Hector Bellerin dośrodkowywał z dużego dystansu, ale zrobił to zbyt słabo i akcja zostaje przerwana przez jednego z obrońców.

28'

27'

Alan Hutton faulował, zbyt agresywnie walcząc o piłkę. Arsenal ma t rzutu wolny z dobrej pozycji.

26'

Gracze Arsenalu na razie utrzymują się w posiadaniu piłki i kontrolują grę. Wymieniają krótkie, perfekcyjne podania między sobą.

25'

Ayew po dokładnym podaniu znalazł się w obiecującej pozycji, jednak jego strzał trafił tylko w jednego z obrońców.

24'

Rudy Gestede pociągnął za koszulkę jednego z zawodników rywala i arbiter odgwizdał przewinienie.

23'

22'

Pomylił się teraz Petr Cech. Dośrodkowanie z głębi pola. Na około jedenasty metr wyszedł czeski golkiper i wypuścił piłkę z rąk prosto pod nogi Bacuny. Holender był jednak zaskoczony i uderzył obok bramki.

21'

Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, pod nogi dostał Laurent Koscielny, który miał okazję do oddania strzału. Chybił jednak Francuz w fatalnym stylu.

20'

Napastnik gości, Olivier Giroud odebrał dośrodkowanie z linii bocznej boiska i w okolicach jedenastki główkował w kierunku bramki. Piłka leciała w prawą stronę, ale zatrzymał ją jeden z obrońców. Arsenal ma szansę na trafienie z rzutu rożnego.

19'

Słabo wykonany rzut wolny z półdystansu. Jordan Veretout bardzo niedokładnie dośrodkował futbolówkę i piłka wyszła poza boisko.

18'

Aaron Ramsey zagrał zbyt ostro. Kevin Friend nie przegapił tego i odgwizdał faul.

16'

Giroud wykonał podkręcone dośrodkowanie w pole karne, ale zbyt blisko bramkarza. Brad Guzan przechwycił piłkę.

15'

Olivier Giroud odnotował dziś 50. trafienie w Premier League:

15'

Mamy pierwszy raz odgwizdaną pozycję spaloną - na ofsajdzie znalazł się Walcott.

14'

Hector Bellerin zepsuł podanie w pole karne. Centra zawodnika Arsenalu została zablokowana, lecz przy piłce wciąż utrzymują się Kanonierzy.

13'

Alan Hutton wykonuje prostopadłe podanie w kierunku jednego z partnerów, ale było ono za mocne. Z piątego metra grę wznowi Petr Cech.

12'

Kolejne dośrodkowanie gospodarzy. Tym razem z lewego skrzydła. Piłka leciała na około szósty metr i pewnie poradził sobie Petr Cech.

11'

Aaron Ramsey ściągnął przeciwnika na ziemię. Scott Sinclair posłał z boku płaskie podanie w pole karne, ale obrońca dał radę przejąć piłkę i wybić ją na drugą stronę boiska. Aston Villa będzie zaczynać od autu.

10'

9'

Długie podanie do Theo Walcotta. Reprezentant Anglii padŁ na murawę po starciu z Huttonem. Początkowo gwizdek Kevina Frienda milczał, ale potem arbiter wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Giroud. Francuski napastnik pewnie zmylił Brada Guzana i wpakował piłkę w przeciwległy róg bramki.

8'

GOOOL! OLIVIER GIROUD PEWNIE WYKORZYSTUJE "JEDENASTKĘ"!

7'

RZUT KARNY DLA KANONIERÓW!

6'

Scott Sinclair po otrzymaniu ładnego podania miał szansę zdobyć bramkę z średniego dystansu. Zawodnik gospodarzy uderzył w środek bramki, ale strzał ten był zbyt słaby, żeby Cech miał z nim problemy.

5'

Joel Campbell nie umiał znaleźć podaniem żadnego z kolegów w polu karnym i piłka została zablokowana.

4'

Leandro Bacuna dośrodkowywał z lewego skrzydła. Futbolówkę w polu karnym zgrywał Rudy Gestede. Potem udanie interweniował jednak Per Mertesacker, który zablokował lot piłki.

3'

Alan Hutton zagrywał z prawego skrzydła zewnętrzną częścią stopy w pole karne rywali. Radzą sobie jednak Kanonierzy, którzy oddalają zagrożenie od własnej bramki.

2'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Arsenalu. Walczył tam Jordan Ayew z rywalem, jednak reprezentant Ghany nie potrafił wygrać pojedynku.

1'

Bardzo szybko Theo Walcott wykonał prostopadłe podanie, ale było ona za mocne.

14:30

GRAMY! Od środka boiska zaczął Arsenal!

14:27

Zawodnicy wychodzą już na plac gry!

14:01

Pomimo sporej ilości kontuzjowanych zawodników pierwszego składu, za zdecydowanych faworytów tej konfrontacji trzeba uznać zespół z Londynu. Arsenal, podbudowany zwycięstwem w Lidze Mistrzów, powinien pewnie pokonać Aston Villę. Znane przysłowie mówi, że dopóki piłka jest w grze, to wszystko się może zdarzyć, lecz inny wynik niż wygrana gości będzie dużym zaskoczeniem. Starujemy już za pół godziny!

13:59

Gospodarze wybiegli już na rozgrzewkę:

13:59

Rywalizacja pomiędzy tymi zespołami liczy sobie już ponad 110 lat. Licząc wszystkie rozgrywki, The Villans mierzyła się z The Gunners aż 185 razy – bilans jest lepszy dla Kanonierów, którzy wygrali 77 razy, przy 65 zwycięstwach drużyny z Birmingham. Poprzednim razem obie ekipy spotkały się na Wembley w spotkaniu wieńczącym sezon na Wyspach - goście z przytupem zdobyli FA Cup drugi rok z rzędu, rozbijając ekipę z Villa Park 4:0.

13:56

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Kevin Friend. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Premier League (2015/2016) - 7 spotkań, 28 żółtych kartek, 3 czerwone kartki

Championship (2015/2016) - 3 spotkania, 8 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek

League One (2015/2016) - 1 spotkanie, 2 żółte kartki, 0 czerwonych kartek

Capital One Cup (2015/2016) - 1 spotkanie, 3 żółte kartki, 1 czerwona kartka

Warto zaznaczyć, że czterdziestoczteroletni sędzia, w tym sezonie, brał już udział w spotkaniu Arsenalu Londyn (3:0 ze Swansea)

13:51

Goście, kilkadziesiąt minut temu, zameldowali się na Villa Park w Birmingham:

13:49

Zawodnicy, którzy z powodu kontuzji nie wystąpią w dzisiejszym meczu:

Aston Villa - Jordan Amavi, Gary Gardner, Micah Richards

Arsenal Londyn - Alexis Sanchez, Mikel Arteta, Santi Cazorla, Danny Welbeck, Jack Whilshere, Tomas Rosicky, Francis Coquelin

13:45

Arsenal Londyn jest zupełnym przeciwieństwem outsidera ligi angielskiej. Zawodnicy Arsena Wengera są w bardzo dobrej formie - po nie do końca udanym listopadzie, wrócili na właściwe tory w grudniu. The Gunners przed tygodniem nie mieli większych problemów z ograniem Sunderlandu (3:1), lecz wszyscy kibice czekali na mecz "o być albo nie być" w Champions League. Kanonierzy wygrali w delegacji z Olympiakosem Pireus i awansowali do kolejnej fazy LM. Goście, w tabeli rozgrywek ligowych, plasują się na trzeciej pozycji z dorobkiem 30 "oczek".

13:43

Skład, który do boju posyła Arsene Wenger:

13:43

Przyszła pora na ławkę rezerwowych Arsenalu Londyn:

David Ospina, Mathieu Debuchy, Gabriel Paulista, Kieran Gibbs, Calum Chambers, Alex Oxlade-Chamberlain, Alex Iwobi

13:41

Podopieczni Remiego Garde'a od początku sezonu spisują się bardzo słabo. Gospodarze w trzech ostatnich kolejkach musieli uznać wyższość Evertonu (0:4) oraz Watfordu (2:3), a także podzielić się punktami z Southampton (1:1). The Lions, w Premier League, wygrali do tej pory tylko jeden pojedynek... w pierwszej kolejce z AFC Bournemouth. Zespół z Birmingham zdobył do tej pory tylko 6 "oczek" i znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli i coraz to bardziej zmniejsza swoje szanse na utrzymanie.

13:39

Wszyscy zawodnicy desygnowani do gry przez Remiego Garde'a:

13:39

Poznaliśmy podstawowe jedenastki obu ekip, więc czas na ławki rezerwowych. Zacznijmy od Aston Villi:

Mark Bunn, Ciaran Clark, Ashley Westwood, Adama Traore, Carles Gil, Jordan Lyden, Jack Grealish

13:21

Gorąco zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią, przygotowaną do dzisiejszego meczu.