zawiszaZawisza Bydgoszcz
14:54

Z rundy jesiennej tego sezonu z Kluczborka żegna się z Państwem Maciej Dąbrowski. Już teraz zapraszam na relacje LIVE! z rundy wiosennej!

97'

Koniec meczu! Zawisza zdobywa trzy punkty, mimo, że MKS miał nieznaczną przewagę i lepsze sytuacje. Ten mecz to niejako podsumowanie całej rundy jesiennej w wykonaniu MKS-u. Walka, sporo sytuacji bramkowych, a jednak brak szczęścia i tracone niepotrzebnie gole.

94'

Rzutem na taśmę Zawisza zdobył tutaj gola, nie zapowiadało się na zwycięstwo gości.

91'

Deja ukarany żółtą kartką.

91'

4 minuty dłużej potrwa dzisiejszy mecz.

90'

Szymon Lewicki dostał podanie przed pustą bramką od Gajewskiego i tylko dołożył stopę. 1:0 dla Zawiszy!

91'

Gol dla Zawiszy!

89'

Teraz Zawisza zamknął MKS na własnej połowie, ale z ich prób nic nie wychodzi. Teraz źle podawał Mica.

88'

Ostatnia dziś zmiana, Piotr Giel wchodzi za Macieja Kowalczyka.

86'

Marcin Tomaszewski zmienia słabego dziś Szymona Sobczaka.

85'

Przewaga MKS-u już nie jest tak widoczna, mecz mocno się wyrównał.

85'

Panayotov za Konę.

84'

Z dystansu uderzył Lewicki, ale wysoko nad bramką.

83'

Mateusz Arian zmienia Rafała Niziołka.

79'

Arkadiusz Gajewski zmienia George Alaverdashvili.

78'

Piotr Kasperkiewicz otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny na Mice.

74'

Kowalczyk wziął na siebie trzech rywali i dał się sfaulować, krótko rozegrany rzut wolny, Deja uderza mocno w bramkę, ale Sapela z największym trudem paruje piłkę!

73'

Z dystansu Mica, ale bardzo niecelnie.

70'

Deja próbował swoich sił z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

69'

3 na 2 wyszedł MKS, Niziołek podał na lewą stronę do Nowackiego, a ten chciał przerzucić piłkę na prawo do Kowalczyka. Jego próba spaliła na panewce, bo trafił w jednego z obrońców Zawiszy.

67'

Kowalczyk ścigał się z Sapelą do piłki, ale szybszy bramkarz gości.

65'

Alaverdashvili teraz groźnie uderzył z prawej strony, ale Pogorzelec jest dziś bezbłędny.

63'

Drygas wybił piłkę spod nóg Sobczaka, a sędzia dopatrzył się faulu i ukarał kapitana Zawiszy żółtą kartką. Raczej czysto wybita piłka.

62'

Nitkiewicz ukarany żółtą kartką za przerwanie kontry Zawiszy.

61'

Przewaga MKS-u rośnie. Ataki gospodarzy są coraz groźniejsze, a Zawisza ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

61'

Ależ było groźnie pod bramką Sapeli! Ganowicz dośrodkował piłkę, głową uderzył ją Kowalczyk, ale Sapela doskonale wyszedł i złapał futbolówkę.

58'

Sobczak ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył na bramkę. Jego strzał znowu przeleciał obok bramki.

58'

Pierwsza dziś zmiana. Jakub Smektała wchodzi za aktywnego dziś Jakuba Łukowskiego.

56'

"Bez faulu" krzyczy trener Konwiński, obawia się stałych fragmentów gry. Ma powody do obaw, bo Zawisza to wysoki zespół.

54'

Łukowski ładnie założył "siatkę" Sobczakowi, ale ten postanowił go sfaulować.

53'

Wybija Kasperkiewicz, piłka trafia pod nogi Drygasa, który spokojnie kieruje ją do siatki, jednak sędzia podnosi chorągiewkę - spalony!

51'

Róg dla gości.

49'

I od razu szansa dla MKS-u! Niziołek z 20 metrów po ziemi i Sapela z kłopotami wybija piłkę na rzut rożny!

48'

Już pierwsza dobra okazja dla Zawiszy. Alaverdashvili atakował prawą stroną i oddał płaski strzał, ale czujnie Pogorzelec.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

47'

Koniec pierwszej połowy meczu. Pod koniec tej części gry MKS mógł zdobyć co najmniej dwa gole, jednak szczęście sprzyjało gościom. Zostańcie z nami, za kwadrans wracamy do Kluczborka.

47'

Sobczak miał wymarzoną okazję! Kowalczyk zagrał przez całą linię obrony do Sobczaka, ale ten źle przyjął piłkę i Sapela zdążył do niego doskoczyć! To była 1000% sytuacja!

46'

Sędzia do pierwszej połowy dorzucił minutę.

45'

Jeszcze raz, tym razem Kowalczyk! Ponad bramką!

45'

Teraz Nowacki z dystansu! Prosto w Sapele.

43'

Patejuk przed szansą! Minął prawą stroną Nitkiewicza i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Oskar Pogorzelec był jednak czujny i sparował piłkę na rzut rożny!

43'

Nerwowo jest pod koniec pierwszej części gry, nadal sporo niedokładności. Faul za faulem.

39'

Na boisku leży Łukowski, Pogorzelec przywołuje medyków, miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

39'

Dobrze zagrał Deja w stronę Sobczaka, ale uprzedził go Sapela i piłka w jego rękach.

36'

SOBCZAK!!! W końcu zrobił wspaniały rajd! Zgubił obrońcę w polu karnym i pięknie uderzył w długi róg. Sapela był bez szans, ale na linii bramkowej stał Drygas i wybił piłkę spod poprzeczki! Niesamowite!

33'

Stawarczyk wjeżdża wyprostowaną nogą w Niziołka i brak reakcji sędziego. To było na żółtą kartkę.

31'

Bardzo słabo gra Sobczak, każdą piłkę traci, to chyba nie jest jego dzień.

28'

Ależ walka na boisku! Wszyscy jeżdżą dziś na wślizgu jak na sankach :)

24'

Niziołek płasko wrzucił piłkę w pole karne, ale nie sięgnął jej Kowalczyk i ta wyszła poza boisko. Było bardzo groźnie!

22'

Niziołek po akcji prawą stroną boiska wywalczył rzut rożny.

21'

Sporo pretensji teraz z ławki Zawiszy o wślizg Nitkiewicza, który jednak nie dotknął Patejuka. Były gracz Śląska pobiegł z piłką dalej i po chwili ją stracił.

20'

Ależ blisko gola dla Zawiszy! Stawarczyk świetnie wrzucił między linię obrony a Pogorzelca, ale minimalnie spóźnił się Lewicki!

18'

Sporo fauli w tym fragmencie meczu, dużo szarpanej gry.

17'

Alaverdashvili próbował zaskoczyć Pogorzelca, ale znowu bez powodzenia.

15'

Uderzał Łukowski, ale bardzo niecelnie.

15'

Pressingiem stara się przycisnąć rywala MKS, ale Zawisza dobrze wychodzi z tej sytuacji. Rzut wolny z 30 metrów dla gości.

13'

Deja przed szansą! Pięknie minął dwóch rywali i strzelił z 25 metrów, jednak minimalnie nad poprzeczką! To była najlepsza sytuacja w tym meczu.

12'

Trzeba przyznać, że od początku meczu jest bardzo dużo niedokładności. Teraz na strzał zdecydował się Niziołek, ale jego uderzenie było kompletnie nieprzygotowane i wylądowało blisko linii bocznej boiska.

11'

Stawarczyk teraz fatalnie podał na aut i przy piłce gospodarze.

9'

Sobczak walczył teraz z Nykielem, ale zdaniem sędziego faulował byłego obrońcę Cracovii.

8'

Nitkiewicz dośrodkował z lewej strony boiska, ale najwyżej wyskoczył Łukasz Sapela i złapał piłkę. Teraz leży jeden z graczy gości i udzielana jest pomoc medyczna.

6'

Pierwszy dziś strzał na bramkę oddał Jakub Łukowski, ale Pogorzelec bez problemu złapał piłkę.

5'

Zawisza jak na razie stara się przedostać pod pole karne gospodarzy prostym środkiem - długą piłką zagraną z własnej połowy.

4'

Ciekawie mogą wyglądać starcia tych dwóch Panów, od początku jest gorąco na ich stronie boiska.

2'

Patejuk od razu "skasował" Nitkiewczia, który teraz cierpi na murawie.

1'

Pierwsze starcie w powietrzu pomiędzy Patejukiem a Nitkiewiczem wygrywa niższy gracz MKS-u.

13:00

Zaczynamy mecz! Od środka goście.

12:59

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy została uczczona pamięć zmarłego niedawno byłego prezesa OPZN pana Marka Procyszyna.

12:57

Piłkarze wychodzą na murawę!

12:55

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Mateusz Złotnicki z Lublina, na liniach pomagać mu będą Adam Jakubczyk i Damian Rokosz (obaj z Katowic), a sędzią technicznym będzie Karol Iwanowicz z Lublina.

12:53

Frekwencja w Kluczborku nie zachwyca, jak można się domyślić niska temperatura nie zachęca do przyjścia na stadion.

12:50

W ostatnim meczu MKS przegrał w Głogowie z Chrobrym aż 1:5, Zawisza natomiast zremisował 2:2 z Arką Gdynia po dwóch golach Kamila Drygasa.

12:49

Do rozpoczęcia spotkania został około kwadrans, pogoda w Kluczborku jest dziś bardzo ładna, mimo, że temperatura wynosi około trzech stopni.

12:39

Do dyspozycji trenera Macieja Bartoszka pozostają: Węglarz, Smektała, Panayotov, Włosiński, Ciechanowski, Gajewski oraz Cywiński.

12:37

Na ławce rezerwowych MKS-u zasiądą: Wnuk, Arian, Uszalewski, Giel, Tomaszewski, Kursa oraz Brzęczek.

12:31

Gorąco witamy ze stadionu w Kluczborku, przed nami spotkanie MKS-u Kluczbork z Zawiszą Bydgoszcz. Za moment po lewej stronie relacji pojawią się składy obu drużyn, a na relację LIVE! zaprasza Maciej Dąbrowski.

11:21

MKS Kluczbork – Zawisza Bydgoszcz LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czas przerwać złą passę! "Zeta" pozwoli?

Sobotni mecz będzie ostatnim sprawdzianem przed przerwą zimową dla MKS-u Kluczbork. W poprzednim meczu przeciwko Zawiszy zwycięscy okazali się być podopieczni Andrzeja Konwińskiego, którzy sprawili niespodziankę i przywieźli trzy punkty z bardzo trudnego terenu jakim jest dom bydgoskiego Zawiszy – spadkowicza z Ekstraklasy.

Miedź Legnica - MKS Kluczbork 4:1