IFK GoeteborgIFK Goeteborg
2 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
20:53

Wrocławianie nie grali źle, szczególnie w pierwszej odsłonie, po przerwie Goeteborg wykorzystał swoje sytuacje i wygrał ostatecznie mecz 2:0. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak.

94'

Koniec meczu i koniec marzeń o Lidze Europy dla Śląska Wrocław.

93'

Gecov fauluje rywala w sposób zdecydowany, żółta kartka.

91'

WKS podzieli los Jagiellonii Białystok. Zostaje nam jeszcze Legia, która pewnie wygrywa z Botosani.

90'

Oj sztab szkoleniowy WKS-u czeka sporo pracy. Szkoda, ale jak się nie potrafi stwarzać sytuacji bramkowych, to się mecze przegrywa.

89'

Wszelkie próby ataków wrocławian są szybko kasowane.

88'

Za Zielińskiego melduje się Mateusz Machaj.

87'

Pettersson zmienia Engvalla.

86'

Próba prostopadłej piłki do Bilińskiego, ale piłka zatrzymuje się na środkowym defensorze IFK.

85'

Kokoszka ewidentnie pracuje na czerwoną kartkę, w Ekstraklasie oglądałby mecz już szatni.

85'

Śląsk nie jest w stanie nawet wyprowadzić kontry.

83'

Wrzutki do nikogo, a wrocławianie z takim średniakiem przegrywają 0:2...

83'

Zablokowane mocne uderzenie jednego ze Szwedów, będzie korner.

82'

Belenenses najprawdopodobniej zagra w 3 rundzie el. LE z IFK.

80'

10 minut na odrobienie strat i dużo, i mało.

79'

Za Bomana melduje się Smedberg.

79'

IFK nic wielkiego nie gra, po prostu potrafili wykorzystać swoje sytuacje.

78'

Podanie z narożnika do nikogo i na dodatek piłkarze WKS-u musieli się nieźle natrudzić, aby nie dopuścić do kontry.

77'

Jeden z defensorów IFK wybija piłkę na korner, może teraz?

76'

Panowie jeszcze kwadrans, jazda!

76'

Gecov za Paixao.

76'

Pawełek łapie piłkę i mocno kopie do przodu, ale wrocławianie nie zdołali przejąć piłki.

75'

Tuż przed polem karnym Hołota fauluje Aleesamiego. Będzie szansa dla gospodarzy.

74'

Kiełb z 11. metra przestrzelił to powinno być 2:1!!! Piłka minęła wszystkich i trafiła do wychowanka Pogoni Siedlce!

73'

Kiełb długo zwlekał z podaniem w pole karne i ostatecznie zagrał do rywala.

71'

Gospodarze kontrolują tempo spotkania, niedobrze to wygląda.

71'

Kolejny faul Kokoszki.

69'

Była szansa na szybki atak, ale Hateley za długo zwlekał z podaniem i rywale zdążyli wrócić.

68'

Kamil Biliński za Grajcara, może były napastnik Rapidu Bukareszt pobudzi kolegów.

67'

Dośrodkowanie Dudu pewnie łapie Alvbage.

66'

Wrocławianie są jeszcze w szoku, trzeba szybko się otrząsnąć i ruszyć na Szwedów.

65'

Tym razem Pawełek wyszedł z bramki i złapał piłkę...

64'

Kontra gospodarzy, ale piłkarze IFK celowo zwolnili grę, mają dobry wynik, nie muszą za wszelka cenę atakować bramki Pawełka.

62'

Sfrustrowany Kokosza otrzymuje kartkę, za bardzo groźny faul.

61'

Błąd Pawełka. Po co on wychodził z bramki? Nie doszedł nawet do piłki, napastnik IFK strzela w kierunku bramki, no i sytuacja wrocławian bardzo zła w zaledwie kilkanaście minut po przerwie.

59'

Gol, 2:0, Boman.

59'

Robert Pich ucierpiał po starciu z Aleesamim.

57'

Alvbage pewnie łapie piłkę.

56'

Dudu wywalczył rzut rożny, może teraz?

55'

Engvall przebił się lewa stroną pola karnego,z bramki wyszedł Pawełek, ale naapstnik IFK i tak trafił do siatki.

55'

Engvall, 1:0!

55'

Korner dla gospodarzy, w ostatniej chwili piłkę sprzed bramki wybija jeden z wrocławian.

53'

W pierwszej połowie więcej się działo na murawie.

52'

Zieliński wrzucał piłkę w pole karne, ale został przyblokowany.

50'

Atak pozycyjny podopiecznych Pawłowskiego. W polu karnym w ostatniej chwili zablokowany Paixao.

49'

Lewą strona atakują gospodarze, piłkę wybijają defensorzy WKS-u.

47'

Oj fatalne uderzenie Kiełba.

47'

Rzut wolny dla Ślaska jakieś 35 metrów od bramki Alvbage

46'

Wydaje się, że oba zespoły przystąpiły do gry bez zmian.

46'

Rozpoczynamy drugą połówkę, gramy!

20:01

Wrocławianie gwizdami powitani na murawie.

45'

Arbiter po upływie 45. minut kończy pierwszą część, do przerwy 0:0.

45'

Zaraz koniec pierwszej odsłony,w której Śląsk jest zespołem lepszym.

43'

Z 20. metra bardzo mocno uderzył Hołota, bramkarz miał problemy z wybiciem piłki, będzie korner!

41'

Dobrze wrocławscy obrońcy hamują zapędy ofensywnych graczy Goeteborga.

40'

Podanie w pole karne do Picha, ale w ostatniej chwili blokuje mocne uderzenie jeden z defensorów IFK.

39'

Atak pozycyjny WKS-u, cały czas czekamy na bramkę.

38'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale akcji nie zdążył zamknąć Tomasz Hołota.

38'

Na szczęście atak gospodarzy kończy się niecelnym uderzeniem na bramkę Pawełka.

37'

Cały czas jednak przy piłce byli zawodnicy z Dolnego Śląska, głupi faul, trzeba wracać!

36'

Krótko rozegrany rzut rożny Ślaska o mały włos nie skończył się stratą.

35'

Dobra akcja wrocławian, którzy kilkukrotnie dośrodkowywali w pole karne rywali, ostatecznie od autu zaczyna WKS na wysokości pola karnego IFK.

35'

Dobra wrzutka w pole karne, do niepilnowanego Paixao,ale ten pudłuje z dobrej pozycji!

33'

Po chwili wrocławianie konstruują kolejny atak. Aleesami faulował Paixao.

33'

Aj złe dośrodkowanie w pole karne do nikogo, nie można tracić tak piłki!

31'

Niepotrzebny wślizg Zielińskiego w środku boiska, po co?! Żółta kartka.

31'

Szwedzi potrafią wymienić kilka szybkich podań, wrocławianie muszą uważać na gospodarzy.

29'

Celeban wybija piłkę na aut, po kolejnej akcji gospodarzy. Po chwili piłka wędruje w pole karne do Bomana, ale napastnik IFK nie dociera do futbolówki.

27'

Wrocławianie wybijają piłkę i po chwili przeprowadzają tak, an spalonym jednak Pich.

26'

Składna akcja Goeteborga, jednak Boman nie potrafił skutecznie uderzyć na bramkę WKS-u, po drodze jeszcze interweniuje Pawełek, będzie korner!

25'

Przez chwilę zakotłowało się pod bramką Pawełka, ale tylko przez chwilę.

24'

Dośrodkowanie pole karne wrocławian, które wybija Celeban. Defensor WKS-u poucza kolegów z defensywy.

23'

Śląsk na tel Goeteborga wygląda dobrze, oby podopieczni Pawłowskiego dobrą postawę udokumentowali bramką.

21'

Ładnie lewym skrzydłem szarpnął Hateley, ale został nabity i od autu rozpoczną zawodnicy IFK.

21'

Robert Pich ostro potraktował rywala, obyło się bez żółtej kartki.

20'

Zieliński ściął do środka i uderzył lewą noga, jego strzał został zablokowany. Do futbolówki dopadł Tom Hateley, ale uderzył nad bramka gospodarzy.

19'

Gospodarze jeszcze bez strzału na bramkę Pawełka.

18'

Za mocne dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, piłka opuszcza boisko.

17'

Na prawym skrzydle faulowany Zieliński, który podłączył się do akcji ofensywnej.

17'

Wrocławianie skutecznie się bronią. Szansa na kontrę.

16'

Dośrodkowanie Salomonssona wybite na rzut rożny.

15'

Długa piłka jednego ze środkwoych obrońców wrocławian, ale na spalonym i Paixao i Grajciar.

13'

Szwedzi próbują przycisnąć, ale bez stuprocentowej sytuacji jeszcze.

12'

WKS wyprowadzał kontrę i szybko stracił piłkę, tym samym Goeteborg wyszedł w sytuacji 2 na 2 na szczęście uderzenie zawodnika gospodarzy zostało zablokowane.

11'

Tego można było się spodziewać, podopieczni Pawłowskiego dają gospodarzom rozgrywać piłkę w strefie obronnej, a po odbiorze wrocławianie starają się szybko kontrować.

10'

Na trybunach słychać: WKS goooooooool!

9'

Długa piłka do Paixao, ale snajper gości na pozycji spalonej.

8'

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Pawełka, po chwili jeden z wrocławian był faulowany.

9'

Engvall ładnie szarżował prawym skrzydłem, zagrał w pole karne, a piłkę na rzut rożny wybił Paweł Zieliński.

7'

Z 20 metra strzela Jacek Kiełb, piłka przelatuje dobre 2-3 metry obok bramki Johna Alvbage

6'

Dośrodkowanie jednego z zawodników gospodarzy w pole karne, ale tam nie ma nikogo, od bramki zacznie Mariusz Pawełek.

5'

Skuteczny pressing podopiecznych Pawłowskiego. WKS przeważa w pierwszych minutach.

5'

Rzut wolny dla Szwedów, na szczęście piłkarze Ślaska wybijają daleko piłkę.

4'

Kiełb otrzymał podanie na lewej stronie, zagrał krótko do Picha, a ten podał w pole karne. Tam dopadł do piłki Flavio Paixao, ale minimalnie przestrzelił, ładna akcja wrocławian!

3'

Śląsk dziś w jednolitych zielonych strojach, a IFK Goeteborg w biało-niebieskich pasiakach.

2'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, efekt ten sam.

1'

Wrocławianie rozpoczęli, długa piłka na lewe skrzydło do Jacka Kiełba ten dośrodkował w pole karne, ale piłka zostaje wybita na aut.

19:00

Pierwszy gwizdek arbitra, zaczynamy!

18:57

Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na murawę!

18:56

Słychać również grupkę kibiców z Wrocławia.

18:55

18:55

Na stadionie Goeteborga właśnie rozbrzmiewa hymn gospodarzy.

18:54

Obiekt IFK bardzo powoli się zapełnia, za kilka minut początek rywalizacji!

18:35

Zawody poprowadzi Serdar Gozubuyuk z Holandii.