Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
1 : 0
Stomil OlsztynStomil Olsztyn
98'

spotkanie nie stało na najwyśżym poziomie - obie drużyny nastawiły się na grę na zero z tyłu. Jakoś dobrze to wyglądało, ale nie podobało się to kibicom. Po zmianie stron Stomil atakował, ale to niespodziewanie piłkarze Dariusza Dźwigały zgarnęli pełną pulę po golu Antonio Calderona z woleja. Goście dążyli do wyrównania, lecz zabrakło czasu i wykończenia.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

93'

Antonio Calderon zamotał się na lewej stronie i nie utrzymał piłkę. Bucholc jeszcze zagrał z bocznego sektora w pole karne i pewnie interweniuje obrońca Dolcanu. Sędzia kończy mecz - ząbczanie ograli Stomil w meczu na szczycie po kapitalnym golu Antonio Calderona.

91'

Stomil szturmuje bramkę Dolcanu, ale akcje są skutecznie kasowane 10-15 metrów przed polem karnym. Sędzia dolicza trzy minuty.

89'

Dolcan wzmacnia obronę. Mateusz Wieteska zmienia na ostatnie minuty Daniela Ferugę.

86'

Atak za atak, kontra z kontrę! Najpierw strzał Głowackiego nie znalazł szczęścia, a uderzenie z dystansu Jakubika Skiba paruje piłkę na rzut rożny!

83'

Damian Jakiubik melduje się na murawie. Zmienia niewidocznego w drugiej połowie Damian Kądziora.

82'

Kapitalne uderzenie Calderona z woleja. Piłka uderzona czysto, musnął ją jeszcze Skiba, ale po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

82'

GOL, ANTONIO CALDERON!!!

80'

Cofam co pisałem kilka minuta temu - Kolejna okazja Głowackiego, który uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego w stronę dalszego słupka i Kryczka końcówkami palców kieruje piłkę na rzut rożny.

78'

Głowacki dostał dobre podanie i strzelił na bramkę Dolcanu! Kryczka z problemami broni!

76'

Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Naprawdę nie lekceważę meczu - po prostu niewiele dzieje się na murawie...

75'

Antonio Calderon miękko zagrał w pole karne, ale nikt nie ruszył. Akcja Stomilu przynosi pierwszy pierwszy w tym spotkaniu korner dla gości. Bez zagrożenia pod bramką Dolcanu.

72'

Feruga strzela szczupakiem obok bramki! Świetna centra Petasza z lewej strony o mały włos nie zamieniła się asystą.

70'

Piotr Głowacki zmienia Karola Żwira.

69'

Meshia nie ruszył do piłki zagranej przez Bucholca. Po chwili lobował Meschia - piłka poleciała metr nad poprzeczką.

68'

przebojowa akcja Kujawy, kttóy biegł przy linii końcowej w stronę bramki Dolcanu! Dograł na 5. metr do Żwira, ale ten na wślizgu nie sięgnął piłki!

66'

Nie wiadomo co chciał zrobić Świerblewski."Fałszem" zagrał w kierunku Ferugi, ale ten nie zorientował się w porę. A skrzydłowy Dolcanu powinien uderzyć, bo nie był atakowany

64'

Petasz skoszony równo z trawą przez obrońcę Stomilu. Sędzia nie zdecydował się pokazać kartki. Niezła centra i Bucholc wybija piłkę głową.

62'

Irakli Meschia pojawia się na murawie. Zastępuje Tsubasę Nishi'ego.

60'

Atak pozycyjny Dolcanu i prostopadłe podanie w pole karne do wbiegającego Tarnowskiego. Ten był na spalonym, a dodatkowo doznał urazu po starciu z bramkarzem.

58'

Dolcan zagęszcza środek pola wprowadzając szóstego pomocnika. Za Daniela Gołębiewskiego wchodzi Antonio Calderon.

55'

Osoliński huknął z dystansu z woleja. Wyglądało, jakby celował w wyższe rzędy oświetlenia.

54'

Gołębiewski zwlekał ze strzałem z pola karnego i traci piłkę.

53'

Lech uderzył zza pola karnego i Kryczka z problemami, na raty łapie piłkę.

51'

Sawala strzela głową metr nad poprzeczką.

51'

Kryczka dobrze skrócił kąt i przechwycił piłkę zagraną do Żwira. Kopanina w środku pola, po której naprzemiennie obie strony mają okazję. Przed chwilą Świerblewski uprzedzony przez rywala. Rzut rożny.

48'

Petasz huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką. Skiba od bramki.

47'

Atak Dolcanu zatrzymany przed polem karnym Stomilu.

46'

Wracamy na stadion w Pruszkowie. Stomil jest od dwóch minut na murawie. Dolcan przed chwilą się zameldowani. Bez zmian w obu ekipach .

59'

Tyle się działo, że odpowiem na pytania: Irakli Meshia jest na ławce rezerwowych. Ławka Stomilu jest dość wąska (5 zawodników) - skoro faktycznie miał problemy ze zdrowiem, to nie wiadomo czy zamelduje się na murawie. Jest ok. 30 kibiców Stomilu w pruszkowskiej klatce. W sektorze VIP jest ok. 10 olsztyńskich dziennikarzy.

16:50

Póki co pierwsze trzy kwadranse rozczarowały. Niewiele się działo na murawie, dobrych sytuacji można policzyć na palcach jednej ręki. W Dolcanie próbował z przodu coś zdziałać Kądzior, ale "sam meczu nie wygra". Stomil miał tak naprawdę jedną okazję przed końcem meczu. Górą był jednak Kryczka, który zdołał zanotować jeszcze 2 pewne "neuery".

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej (przeciętnej) połowy. Dolcan do przerwy remisuje bezbramkowo ze Stomilem.

44'

Kryczka ratuje Dolcan! Wyszedł górą w sytuacji sam na sam z Kujawą po błędzie obrony!

43'

Feruga dobrze odwrócił się z piłką i chciał zagrać do Gołębiewskiego, ale zagrał bardzo źle. Pretensje miał również dobrze ustawiony Tarnowski.

42'

Niespodziewanie odezwali się kibice Dolcanu, którzy najwidoczniej zostali wpuszczeni na stadion.

41'

Kapitalne uderzenie Kądziora z 20. metra i Skiba efektownie paruje! Po chwili znowu spróbował szczęścia z dystansu - piłka poleciała metr obok lewego słupka!

38'

Ratajczak podłączył się do akcji ofensywnej i z linii końcowej zagrał na wprost bramki. Tam piłka wyślizgnęła się Kryczce, ale w porę zaasekurował go Sapała.

37'

Tarnowski zagrał daleką piłkę do Ferugi - ten nie miał szans by opanować piłkę. Łapie ją Skiba.

36'

Dolcan próbuje prowadzić grę. Stomil nastawiony na kontry. Tarnowski fauluje Ratajczaka na lewej stronie.

33'

Skiba pewnie chwyta piłkę po centrze z rzutu rożnego. Jeszcze był faulowany.

32'

Strata Stomilu na 30. metrze i kontra Dolcanu. Gołębiewski nie sięgnął piłki. Jeszce z dystansu huknął Kądzior - Skiba paruje!

30'

Sapała strzela z woleja zza pola karnego obok słupka!

28'

Indywidualna akcja Kujawy. "Złamał" akcję na lewą nogę i strzelił wysoko nad poprzeczką.

27'

Dolcan przed szansą. Gołębiewski zakręcił się w polu karnym i stracił piłkę. Po chwili rzut rożny, który nie sprawił problemów obronie Stomilu.

25'

Odezwali się kibice Stomilu, którzy siedzą w czerwono-żółtej "klatce". Ogólnie mecz to czy się w piknikowej atmosferze.

23'

Kądzior centruje w pole karne. Gołębiewski nie sięgnął piłki. Po chwili uderzenie z dystansu Ferugi nie sprawiło problemów Skibie.

19'

Strzał Kądizora zza pola karnego zblokowany przez Remisza. Piłka zmierzała na rzut rożny, ale w boisku utrzymał ją Skiba.

18'

Ratajczak przepuścił piłkę między nogami Tarnowskiemu i chciał uderzyć z czuba w stronę bramki Dolcanu. Wyszło bardzo źle - piłka poszła na aut.

16'

Przebitka w środku pola i piłka trafiła do Świerblewsiego. Ten chciał zagrać od razu do Gołębiewskiego, ale piłka nabrała poślizgu na murawie po czym wpadła do koszyczka Skiby.

14'

Składna akcja Stomilu lewą flanką i Nishi wszedł w pole karne Dolcanu. Jego zagranie przed bramkę przeciął wślizgiem Klepczarek.

12'

Sawala spokojnie odgrywa piłkę do bramkarza. Wcześniej prawą stroną chciał zaatakować Nishi, ale bezskutecznie.

10'

Atak Tarnowskiego prawą stroną został przerwany i Nishi chciał ruszyć z kontrą. Został jednak powalony przez Sapałę.

9'

Lech chciał uruchomić Kujawę prostopadłym podaniem, ale Kryczka znowu pewnie interweniuje poza polem karnym.

8'

Świetne prostopadłe podanie do Kujawy, który miałby przed sobą Kryczkę! Jednak bramkarz Dolcanu wyszedł na 25. metr i wślizgiem wygarnął piłkę!

6'

Efektowna gra piętkami Osolińskiego z Kądziorem przed polem karnym Stomilu. Ten pierwszy nie zdołał zagrać w "uliczkę" do Gołębiewskiego.

5'

Prostopadłe podanie Kujawy na wolne pole do Lecha zostało przecięte przez Klepczarka. Szybki atak Dolcanu zakończony strzałem Kądziora zza pola karnego. Po rykoszecie piłkę łapie Skiba.

3'

Czarnecki źle trącił piłkę przed własnym polem karnym, ale jego błąd poprawił Bucholc. Dolcan zaatakował prawą stroną, ale uprzedzony został Tarnowski.

1'

Na 30. metrze od bramki Dolcanu faulowany był Nishi. Miękka wrzutka z rzutu wolnego i obrońcy Dolcanu wyjaśniają sytuację.

1'

Gwizdek sędziego i Stomil zaczyna spotkanie!

15:55

Przy hymnie Dolcanu na murawie pojawiają się. dolcan na czerwono-czarno, Stomil na szaro.

15:47

Dolcan - Stomil LIVE! Mecz na szczycie I ligi w Pruszkowie, czyli zapowiedź meczu przygotowana przez Konrada Kryczkę.

15:40

Wraz z początkiem relacji Dolcan i Stomil prowadziły rozgrzewkę. Niestety zdjęć nie będzie ze względu na mało stabilne łącze internetowe. Kilka minut udali się do szatni na herbatkę z cytryną.

15:35

Rezerwowi Dolcanu: Maciej Humerski, Michał Bajdur, Mateusz Wieteska, Adrian Ligienza, Antonio Calderon, Aleksander Jagiełło.

15:30

Przed momentem pojawiły się wyjściowe składy obu ekip.Pora na rezerwowych - zacznijmy od ławki Stomil Olsztyn: Dawid Miecznikowski, Piotr Głowacki, Irakli Meshia, Michał Trzeciakiewicz, Tomasz Chałas.

15:23

Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu trzeciego w tabeli Dolcanu z wiceliderem, Stomilem Olsztyn.

15:20

Pożegnanie z Pruszkowem? Wiele na to wskazuje, ale w jakim stylu - poprzednie dwa mecze na tym obiekcie Dolcan wygrywał (z Pogonią Siedlce oraz Rozwojem Katowice). Teraz drugi raz jako gospodarz gra przy Bohaterów Warszawy 4, gdzie za 40 minut w meczu na szczycie podejmie Stomil Olsztyn.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA DOLCAN ZĄBKI - STOMIL OLSZTYN

Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3

Pierwszoligową sobotę rozpoczniemy w Pruszkowie, gdzie Dolcan Ząbki jako gospodarz podejmie wicelidera rozgrywek, Stomil. Podopieczni Dariusza Dźwigały w dwóch ostatnich meczach sięgnęli po komplet punktów i wygrali swoje spotkania kolejno z Rozwojem i Bytovią. Dziś przyjdzie im zmierzyć się z bardzo dobrze spisującym się Stomilem, który traci do liderującego Chrobrego tylko punkt, ale ma zaległy mecz do rozegrania.