2 : 3
MKS KluczborkMKS Kluczbork
1. połowa0 : 2
95'

Koniec! Sensacja stała się faktem, Zawisza Bydgoszcz przegrywa z MKS Kluczbork 2:3, przez długie fragmenty meczu nie mając pomysłu na sforsowanie obrony dobrze ustawionych gości. Ze stadionu przy ulicy Gdańskiej wymeldowuje się Grzegorz Margulewicz. Dziękuję za uwagę, do usłyszenia!

93'

Nerwowa końcówka w wykonaniu zawodników gospodarzy. Nawet rzuty z autu kończą się stratami Zawiszan.

92'

Nitkiewicz bezbłędnie wykorzystał fakt, że Łukowski próbując go wyminąć, położył mu ręce na plecach. Teatralny upadek i rzut wolny zamiast groźnego kontrataku.

89'

4 minuty dolicza arbiter. Czy Zawisza zdoła wyrównać?

86'

Drygas miał okazję do wyrównania, jednak jego uderzenie głową przeleciało wyraźnie nad poprzeczką.

85'

Szymon Lewicki uderzał z dystansu, trafił jednak prosto w Pogorzelca.

83'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Kowalczyka zmienia Michał Kojder.

81'

Pogorzelec zasłużył na duże piwo od swoich kolegów, bo po zagraniu wzdłuż bramki obrońcy zupełnie zostawili nabiegającego Kamińskiego. Bramkarz Kluczborka świetnie wyłapał ten strzał, a chwilę potem dobrze wybronił uderzenie z dystansu.

79'

Boisko opuszcza piłkarz, który otworzył wynik spotkania. Arian za Kasperkiewicza.

77'

Fatalnie zagrał Igumanović w rozegraniu, jednak zaasekurował go Stawarczyk. Czarnogórzec w grze ofensywnej prezentuje się lepiej niż w obronie, co nie znaczy, że jest w tym wybitny.

75'

Ależ blisko był Nykiel! to byłby piękny prezent na 33 urodziny. Po rzucie wolnym nie udało mu się jednak sięgnąć futbolówki wślizgiem.

74'

Druga zmiana w Zawiszy. Aktywnego, ale zmęczonego Smektałę zmienił Arkadiusz Gajewski.

73'

Trochę przypadkowa akcja gospodarzy, po nieudanym wybiciu piłki dopadł do niej Smektała, który złamał akcję do środka i uderzył po krótkim rogu. Po raz drugi w tym meczu ostemplował jednak boczną siatkę.

71'

Robią to jednak zupełnie bez pomysłu, przez co nie potrafią przejść linii pomocy gości.

70'

Dobre tempo ma spotkanie w Bydgoszczy. Gospodarze ruszają do odrabiania strat.

68'

Goście znów wychodzą na prowadzenie! Wejście smoka Nowackiego, który wykorzystał fatalne krycie zawodników Zawiszy i pewnym strzałem po długim rogu daje trzeciego gola zespołowi z Opolszczyzny!

67'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Marcin Nowacki zmienia Szymona Sobczaka.

65'

REMIS! Drygas przejmuje piłkę w środku pola, odgrywa do Łukowskiego, a ten na skrzydło do Smektały. Po raz pierwszy w tym meczu skrzydłowy zagrywa celnie, a Szymon Lewicki nie ma problemów z pokonaniem Pogorzelca!

63'

Sędzia Krztoń dość często używa dziś gwizdka. Ciężko przypomnieć sobie moment "puszczenia" gry z jego strony.

62'

Przerwa w grze. Uraz odniósł jeden z zawodników gości, piłkarze wykorzystują okazję do odpoczynku

60'

Zawisza zamknął swoich rywali na ich połowie. Goście bronią się jednak bardzo roztropnie.

58'

Zawisza bardzo mocno naciska swoich rywali. Piłkarze z Kluczborka gubią się w obronie, jednak udało się zablokować strzał z półobrotu Łukowskiego

57'

Zdecydowanie za mocno zagrał Igumanović.

56'

Faul na Drygasie, będzie kolejna okazja dla gospodarzy.

55'

Rafał Niziołek ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Sebastianie Kamińskim, który wybiegał do kontry. Młody skrzydłowy naprawdę rozruszał grę Zawiszy.

53'

Mógł być remis! Smektała źle przyjął futbolówkę po świetnym zgraniu kolegi, będąc sam na sam z bramkarzem trafił w boczną siatkę!

51'

Pewnie wyegzekwowana jedenastka i Zawisza zdobywa gola kontaktowego!

51'

RZUT KARNY dla Zawiszy po faulu na Kamińskim!

50'

Bardzo groźna akcja Zawiszy, która po dośrodkowaniu Kamińskiego niechybnie skończyła by się golem, gdyby Smektała strzelił, zamiast.. wybić futbolówkę z pola karnego gości.

48'

A teraz faul Gieraka na jednym z piłkarzy Zawiszy. Będzie rzut wolny z okolicy 40 metrów

47'

ŚWIETNA interwencja Sapeli! Rzut rożny dla gości, którzy nie zwalniają tempa po pierwszej połowie!

47'

Krzysztof Nykiel ukarany żółtą kartką ze wejście w nogi rywala.

46'

Zaczynamy drugą część meczu!

46'

Zmiana w przerwie. Boisko opuszcza Kamil Żylski, w jego miejsce Sebastian Kamiński.

45'

Koniec pierwszej części gry. Zawisza, ukarany za swoją bierność, sensacyjnie przegrywa 0-2. Słyszymy się za kwadrans!

45'

Dwie minuty dolicza arbiter do pierwszej części meczu.

44'

Kamil Żylski bardzo chce strzelić dziś bramkę, ale jego próby uderzeń póki co bardziej efektywnye byłyby w meczu rugby. Niczym Beckham z karnego. Faul na Łukowskim, będzie "krótki róg" dla Zawiszy.

43'

Gra Zawiszy opiera się na dośrodkowaniach Smektały i modlitwach, żeby piłka trafiła do któregoś z jego kolegów. Niestety dla gospodarzy, zagrożenie pod bramką gości jest tylko teoretyczne. Słychać płacz dzieci na trybunach.

39'

Powinno być 2-1! Tylko sobie znanym sposobem Żylski nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smektały!

38'

Próbowali odpowiedzieć gospodarze, jednak dośrodkowanie z prawej strony padło łupem Pogorzelca.

37'

DWA DO ZERA! Koncertowa kontra MKS-u, najpierw fatalny błąd Stawarczyka, który oddał piłkę rywalowi, a potem wystarczyło jedno podanie i Sebastian Deja podwyższa wynik spotkania!

36'

Okres lepszej gry gości przyniósł im prowadzenie. Zawisza próbował kontrolować mecz na stojąco i został za to ukarany.

35'

Gol dla Kluczborka! Po dośrodkowaniu Niziołka z rzutu rożnego do siatki Zawiszy trafił Piotr Kasperkiewicz!

28'

Groźnie pod bramką Zawiszy! Najpierw dośrodkowanie z prawej strony rozpaczliwie wybił Nawotczyński, a potem po kornerze strzał zawodnika gości niechybnie zmierzał do siatki, jednak przytomnością umysłu popisał się Drygas i wybił futbolówkę z linii bramkowej!

26'

A terz jakiś uraz odniósł Szymon Lewicki. Piłkarze Zawiszy są dość mocno obijani przez swoich rywali.

25'

Krzysztof Nykiel z powrotem na murawie.

24'

Krzysztof Nykiel, dzisiejszy jubilat, leży na murawie z powodu urazu. Miejmy nadzieję, że kontuzja nie będzie jego urodzinowym prezentem.

23'

Mecz wznowiony, rzut rożny dla Zawiszy. Do piłki dopadł Kona, najpierw miał problemy z przyjęciem, ale jak już oddał strzał, o dużym szczęściu mogli mówić zawodnicy gości. To mógł być gol!

23'

Bardzo dobry strzał Igumanovicia! Broni Pogorzelec, a sędzia zasygnalizował przerwę na uzupełnienie płynów. Warunki do gry są dziś bardzo trudne.

22'

W końcu przyśpieszył Zawisza, Drygas dobrze znalazł Smektałę, a ten przytomnie rozegrał do Łukowskiego. Ten był faulowany przy próbie przejęcia piłki i mamy rzut wolny z około 27 metrów dla gospodarzy.

21'

Przysłowiowy tydzień zajęło Stawarczykowi wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej, a jak już zagrał w stronę bramki gości, padła ona łupem ich golkipera.

20'

Nie klei się konstruowanie akcji Bydgoszczanom. W meczowej osiemnastce nie znalazło się miejsce dla Portugalczyków - Miki i Alvarinho, i tej południowej fantazji trochę w poczynaniach gospodarzy brakuje.

17'

Faul Drygasa na Swędrowskim w środku pola. Dobrze dośrodkowywał Deja, jednak na spalonym jeden z jego kolegów.

15'

Próbowali odpowiedzieć gospodarze, Lewickiemu zabrakło centymetrów by dobrze przymierzyć z główki po dośrodkowaniu z prawej strony.

14'

Pierwsza akcja Kluczborka, Niziołek urwał się na skrzydle Konie, jednak dośrodkowanie padło łupem Nykiela. Na szczęście dla Zawiszy, bo przy biernej postawie Sapeli mogło być piekielnie groźnie.

13'

Faul na Drygasie w środku pola.

12'

Rzut rożny dla Zawiszy z prawej strony, a zaraz potem z lewej. Bez zagrożenia pod bramką.

11'

Nykiel dobrze dośrodkowywał na Lewickiego, jednak dobrze interweniował Nitkiewicz.

10'

Faul Żylskiego. Kluczbork póki co ewidentnie nastawił się na grę z kontry, bowiem w pełni oddaje rozgrywanie piłki rywalom.

8'

Żylski źle przyjął piłkę, marnując dobrą akcję kombinacyjną Zawiszy.

8'

Pierwszy strzał w tym meczu. Po akcji Łukowskiego uderzał Smektała, dobrze poradził sobie Pogorzelec.

5'

Nieudane dośrodkowanie Żylskiego. Rysuje się jednak przewaga gospodarzy.

5'

Kamil Drygas dobrze utrzymuje się przy piłce w środku pola. Póki co nie zawodnicy gospodarzy nie dają rady przekroczyć strefy 30. metra od bramki rywali

4'

Uraz Kasperkiewicza, gra wznowiona. Zawisza próbuje rozgrywać piłkę na połowie rywali.

3'

Igumanović, zastępujący w klubie Sebastiana Ziajkę, niecelnie dośrodkował w pierwszej akcji meczu.

18:00

Minuta ciszy za nami, rozpoczynamy 2. kolejkę 1. ligi! Przy piłce Zawisza.

17:58

W składzie MKS-u wyróżnić można bramkarza, Oskara Pogorzelca, który bronił bramki reprezentacji na mistrzostwach Europy U-17 w 2012 roku. Z kolei Szymon Sobczak wystąpił kilka razy w Ekstraklasie, w barwach Górnika Zabrze. A Tomasz Swędrowski to nie ten Tomasz Swędrowski, więc pomiędzy treningami nie komentuje siatkówki.

17:53

Krzysztof Nykiel obchodzi dzisiaj 33 urodziny. Wszystkiego najlepszego!

17:51

MKS Kluczbork to beniaminek, dla którego to 3 sezon w 1. lidze - wcześniej występował w niej w latach 2009-2011. Debiutancki sezon był dla zawodników z województwa Opolskiego dobry, rozgrywki zakończyli na 6. miejscu. Rok później przyszedł spadek - 15 miejsce na koniec rozgrywek, ze stratą jedynie punktu do Dolcanu Ząbki i... Termalicy.

17:49

Dzisiejszy mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy ku czci niedawno zmarłego Edmunda Mileckiego, człowieka, którego określa się mianem prawdziwego Ojca Zawiszy Bydgoszcz.