Koniec meczu! Monaco sprawia sensację i wyrzuca Arsenal z Ligi Mistrzów!

Arsenal wygląda bardzo nieporadnie w ataku.

Zamieszanie w polu karnym Monaco, ale obrońcy zdołali wybić piłkę.

86'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Dirar, a wchodzi Elderson.

83'

Subasić popisuje się kapitalną interwencją! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bliska strzelał Sanchez!

82'

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Za Monreala wchodzi Gibbs.

82'

61-39 - to procentowe posiadanie piłki. Oczywiście na korzyść Arsenalu.

81'

Mimo stanu 3-3 w dwumeczu, to Monaco w dalszym ciągu ma awans dzięki golom na wyjeździe. Arsenal musi zdobyć jeszcze jedną bramkę, jeśli chce awansować.

80'

Najpierw Walcott trafił w słupek, piłki nie wybili obrońcy, przejął ją Ramsey i strzałem po długim słupku zdobył gola. Będzie gorąco przez pozostałe 10 minut!

79'

2-0! RAMSEY!

73'

Kontrowersyjna sytuacja na boisku. Fabinho wybił piłkę spod nóg Walcotta, a tę złapał Subasić. Czy to było przypadkowe zagranie i bramkarz mógł złapać futbolówkę?

72'

Carrasco na prawej stronie uwolnił się i zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale żaden jego z kolegów nie zamknął akcji!

71'

Zmiana także w Arsenalu. Za Welbecka pojawia się Walcott.

69'

Zmiana w Monaco. Za Berbatova na murawie pojawia się Bernardo.

67'

Ramsey był w polu karnym i zamiast strzelić, to kiwał się z kilkoma obrońcami. Zła decyzja Walijczyka, który nie wniósł oczekiwanego ożywienia w poczynania ofensywne.

67'

Carrasco minął Mertesackera i popędził na bramkę Arsenalu, ale zdołał wrócić Koscielny i zażegnać niebezpieczną sytuację.

64'

Subasić z łatwością łapie dośrodkowanie z prawej strony.

61'

Ofensywna zmiana w Arsenalu. Za Coquelina pojawia się Ramsey. Goście grają bez nominalnego defensywnego pomocnika.

60'

Minął kolejny kwadrans meczu, a Arsenal dalej nie potrafi stwarzać sobie dogodnych sytuacji pod bramką Monaco.

59'

Pierwsza zmiana w meczu. Za Martiala wchodzi strzelec trzeciego gola dla Monaco w Londynie, Carrasco.

58'

Nerwowo w polu karnym Arsenalu, obrońcy Kanonierów nie potrafią wybić piłki przez dłuższy okres. Sytuacja ta trwała dobre kilkadziesiąt sekund, ale w końcu im się udało oddalić zagrożenie.

57'

Znów faulowany Sanchez, w podobnym miejscu co chwilę wcześniej. Tym razem dośrodkował Cazorla, ale poradzili sobie obrońcy Monaco.

53'

Świetny strzał Ozila! Subasić z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

52'

Kondogbia ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie. Przed Arsenalem dobra okazja na strzał z rzutu wolnego, odległość około 20 metrów.

50'

Od początku drugiej połowy Arsenal w posiadaniu piłki, Monaco odzyskuje ją tylko na niewielki okres czasu.

47'

Dobra akcja Arsenalu. Giroud zgrał głową do Sancheza, ten popędził ku linii końcowej i zagrał na środek pola karnego do Welbecka, Anglik się zastawił i wycofał do Giroud, ale nieco niedokładnie i strzał napastnika Arsenalu mocno niecelny.

21:47

Drugą połowę rozpoczynają goście!

21:38

Wydaje się, że Wenger skorzysta z usług Walcotta. Szybki skrzydłowy reprezentacji Anglii może wnieść dużo ożywienia w szeregi Arsenalu. Problemem jest skuteczność, a raczej jej brak. Wychowanek Southampton ma sporo sytuacji w meczach, w których gra, ale nie potrafi skierować piłki do siatki.

21:36

Monaco wyszło na boisko z zamiarem utrzymania korzystnego wyniku. Atakują najczęściej dwoma zawodnikami, wykonują bardzo mało sprintów w ofensywie i nie stwarzają przewagi w żadnym sektorze boiska.

21:33

Arsenal wygrywa pierwszą połowę 1-0. Kanonierzy nie wyglądają jednak na drużynę, która musi strzelić kilka bramek. Londyńczycy grają bardzo powoli, często niedokładnie i w efekcie nie stworzyli sobie wielu sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Giroud. Poza tym Francuz miał jeszcze dwa strzały, ale to zdecydowanie za mało, by zaskoczyć słynącą z solidności defensywę Monaco.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Giroud powinien to trafić! Welbeck zgubił Kurzawę, dośrodkował płasko spod linii końcowej, ale Francuz nie potrafił czysto uderzyć piłki!

42'

Sanchez ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu w polu karnym. Chilijczyk podpadł sędziemu już wcześniej, a w tym wypadku wydaje się, że sprowadzony z Barcelony skrzydłowy mógł stracić równowagę w starciu z rywalem.

40'

Ożywił się nieco Arsenal po strzeleniu bramki, ale to dalej nie jest to, do czego przyzwyczaili swoich kibiców Kanonierzy. Monaco z kolei dalej nie kwapi się do przeprowadzenia ataków na bramkę Ospiny.

37'

Abdennour blokuje strzał Welbecka na trzecim metrze od bramki!

36'

Welbeck podał na prostopadle do Giroud. Francuz był w polu karnym, strzelił z lewej nogi, ale jego uderzenie obronił Subasić. Dobitka Giroud już z prawej nogi, piłka powędrowała pod poprzeczkę i asekurujący obrońcy nie mieli szans na skuteczną interwencję!

35'

Goooool! Giroud! 1-0!

34'

Świetna akcja Monreala lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie było słabe.

34'

Welbeck przypadkiem dostał piłkę w polu karnym, ale ta odskoczyła Anglikowi i zdołał oddalić zagrożenie Wallace.

32'

Kurzawa i Adbennour z łatwością powstrzymali szarżującego prawą flanką Welbecka.

31'

Giroud walczył jak lew w polu karnym, ale nie zdołał wypracować sobie pozycji strzeleckiej. Francuz zrobił sporo zamieszania, ale zabrakło konkretów.

28'

Klepka w wykonaniu Giroud i Sancheza w polu karnym, dośrodkowanie tego drugiego zostało wybite.

27'

Dłużej utrzymywało się teraz Monaco przy piłce, ale Koscielny zdołał wygarnąć piłkę i rozpocząć atak Arsenalu.

24'

Poprzeczka Koscielnego po wrzutce z wolnego, ale na spalonym Francuz. Powtórki pokazały, że sędziowie popełnili błąd, bo po drodze piłkę uderzali obrońcy Monaco.

22'

Cazorla, będąc nieatakowanym na 25. metrze, podał piłkę wprost pod nogi obrońców Monaco.

20'

Z lewej strony piłkę zagrywał Giroud, ta trafiła do Cazorli. Strzał Hiszpana nożycami został zablokowany.

17'

Minął już pierwszy kwadrans meczu. Bardzo leniwe tempo, żadna z drużyn nie sprawia wrażenia, że chce strzelić bramkę. Fanów Arsenalu może irytować gra Kanonierów, którzy tracą dużo piłek i bardzo wolno tworzą swoje akcje.

14'

Wrzutka Bellerina do Giroud, strzał głową Francuza minimalnie niecelny! Pierwsza tak naprawdę akcja Arsenalu.

12'

Prosta strata Ozila w środku pola. Monaco przejęło piłkę, ale ich zapędy ofensywne są mocno stonowane i piłkarze Leonardo Jardima wolą spokojnie rozgrywać w tyłach.

8'

Piłką częściej operują gospodarze. Po piłkarzach Arsenalu nie widać póki co, że chcą strzelić 3 bramki.

5'

W starciu z Giroud ucierpiał Abdennour. Obrońca Monaco jednak może kontynuować grę po kilku chwilach odpoczynku.

4'

Kolejna składna akcja gospodarzy, Dirar wkręcił w ziemię Bellerina, wycofał do Berbatova. Bułgar krótko zagrał do Moutinho, który chciał technicznie strzelić, ale Portugalczykowi nie wyszedł strzał.

2'

Pierwsza akcja Monaco, ale na spalonym Berbatov.

20:45

Zaczęli!

20:25

Obie drużyny prezentują ostatnio bardzo dobrą formę. W ostatnich meczach imponuje szczególnie Arsenal, który w ostatnich 20 meczach zwyciężał aż 17 we wszystkich rozgrywkach. Monaco po gorszym początku sezonu, niemrawej fazie grupowej LM gra do bólu poprawnie, zbierając regularnie punkty i obecnie jest bliski przejścia Arsenalu w LM, a w lidze utrzymuje kontakt z czołówką, będąc na 4. miejscu.

20:13

Ławki rezerwowych obu zespołów

AS Monaco: Stekelenburg, Carvalho, Elderson, Touré, Matheus, Silva, Carrasco.

Arsenal Londyn: Szczęsny, Gibbs, Gabriel, Chambers, Ramsey, Flamini, Walcott.

20:08

Bardzo ofensywne ustawienie Arsenalu. W linii ataku Welbeck, Giroud, Ozil, Sanchez i Cazorla. Ci piłkarze będą odpowiadali za zniwelowanie straty z pierwszego spotkania.

20:00

Mamy już składy. Obie ekipy bez niespodzianek. Wyjściowe "jedenastki" za chwilę pojawią się po lewej stronie.

19:58

Monaco będzie chciało utrzymać dwubramkową zaliczkę. Kanonierzy zamierzają bombardować od początku bramkę Subasicia. Czeka nas z pewnością interesujący mecz!

19:56

Witamy na relacji z meczu rewanżowego 1/8 finału LM!

23:30

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA AS MONACO - ARSENAL LONDYN

Brighton & Hove - Arsenal

Pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów zostało rozegrane w Londynie i zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu z Księstwa. Piłkarze Monaco pokonali na Emirates Stadium Arsenal 3:1 i przed rewanżem to oni są bliżej awansu do kolejnej rundy rozgrywek. W pierwszym meczu bramki dla monakijskiego klubu zdobywali Geoffrey Kondogbia, Dymitar Berbatow i Yannick Ferreira-Carrasco, zaś dla zespołu "Kanonierów" honorową bramkę zdobył Alex Oxlade-Chamerlan.

Chociaż londyński klub znajduje się w bardzo nieciekawej sytuacji, jego piłkarze wciąż wierzą w awans do ćwierćfinału Champions League. W ostatnim czasie podopieczni Arsene Wengera notują zwyżkę formy, od meczu z Monaco wygrali wszystkie cztery spotkania, a w ubiegłą sobotę pokonali West Ham United 3:0.