dogrywka 1. połowa1 : 2
dogrywka 2. połowa2 : 2
karne9 : 8
23:40

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Dobych snów! Chociaż, czy po takim meczu mogą być inne?

23:39

23:38

Cóż to był za mecz, co za niesamowite emocje! Oto gole z dogrywki

23:35

Robles był jednym z bohaterów Evertonu, przez cały mecz bronił jak z nut, ale w tym najważniejszym momencie nie potrafił wykorzystać rzuty karnego. 9:8 w karnych (czyli dziesięć serii, nie jak pisaliśmy niżej, ech te emocje) dla West Hamu i to on zagra w czwartej rundzie FA Cup!

23:33

ADRIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN!! ON SIĘ NIE MYLI, WEST HAM AWANSUJE DO KOLEJNEJ RUNDY!!

23:33

POPRZECZKA! JOEL ROBLES TRAFIŁ W POPRZECZKĘ!

23:30

Jagielka! Płasko, po ziemi, 7:6 dla Evertonu!

23:30

Valeeeeeeencia! 6:6!

23:29

Aj, znowu blisko był Adrian! Ale gol Stonesa, 6:5 dla Evertonu!

23:28

Carlton Cole! On dzisiaj nie zawodzi, 5:5!

23:28

Barry bardzo pewnie, 5:4!

23:27

DOWNING NIE TRAFIA, BRONI ROBLES! GRAMY DALEJ!

23:27

Oviedo! Utrzymuje Everton w grze, strzał w środek!

23:26

Cresswell pewnie, w środek!

23:26

Baines... Gol, choć piłka odbiła się od ręki Adriana!

23:25

Andy Carroll również się nie myli! 3:2!

23:24

Lukaku bardzo pewnie i gol!

23:24

Nolan i gol! 2:1 po dwóch kolejkach dla West Hamu!

23:23

ADRIAN! BRONI STRZAŁ NAISMITHA!

23:23

Mark Noble pewnie i mamy remis!

23:22

Mirallas i gol! 1:0 w rzutach karnych dla Evertonu!

23:22

Rzuty karne zaczyna Everton!

23:18

Ależ się dzieje dzisiaj na Upton Park! Z tych emocji sami mieliśmy małe problemy techniczne, ale już piszemy, jak padł drugi gol dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową przez Tomkinsa, do bramki wpakował ją rezerwowy Cole.

120'

KONIEC! BĘDĄ RZUTY KARNE!

120'

Go..., nie, nie ma! Co tam się działo w polu karnym gości! Amalfitano znów wpadł w pole karne, dośrodkował, a Cole przegrał pojedynek z bramkarzem i obrońcami! Było blisko kolejnej bramki!

120'

Jedną minutę doliczył sędzia do drugiej połowy dogrywki! Tymczasem żółta kartka dla Roblesa za grę na czas

119'

Joel Robles! Amalfitano wpadł z piłką w pole karne, oddał mocny strzał, a ten świetnie obronił bramkarz Evertonu!

117'

Romelu Lukaku! Świetna indywidualna akcja Belga, wdarł się z piłką w pole karne, a w najważniejszym momencie przestrzelił!

115'

I znowu blisko gola, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie głową przestrzelił Andy Carroll!

113'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! CARLTON COLE, REMIS!!

111'

Zmiana w West Hamie, Carlton Cole wchodzi za Jamesa Collinsa

106'

Mirallas oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Rzut rożny dla gości

106'

I zaczynamy drugą część dogrywki!

22:59

Sam sobie kłopoty sprawił West Ham. Everton grając w dziesiątkę najpierw wyrównał, a następnie wyszedł na prowadzenie! Wiele The Toffees zawdzięczają wejściu na boisko Kevina Mirallasa, który najpierw strzelił fenomenalnego gola, a potem zaliczył fantastyczną asystę! Miał nosa Roberto Martinez, ale czy West Ham jeszcze odpowie?

105'

Koniec pierwszej części dogrywki!

105'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej części dogrywki

103'

Z lewym obrońcą Evertonu już wszystko w porządku, wracamy do gry

102'

W bandy reklamowe uderzył Leighton Baines i chyba potrzebuje pomocy lekarskiej

101'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i małym zamieszaniu w polu karnym na strzał zdecydował się Collins, ale piłka poleciała daleko od bramki

101'

Cresswell dośrodkował z lewej strony boiska, a Baines wybił piłkę głową na rzut rożny

100'

Kevin Mirallas znów zaatakował indywidualnie, jednak tym razem tuż przed polem karnym gospodarzy zatrzymał go Andy Carroll

98'

Kevin Mirallas przeprowadził fantastyczną akcję lewą stroną boiska. Minął paru rywali, dośrodkował, a z bliskiej odległości piłkę do bramki wpakował Lukaku!

97'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! ROMELU LUKAKU, 2:1 DLA EVERTONU!

97'

Ależ kocioł pod bramką West Hamu! Po dośrodkowaniu Colmana z prawej strony genialnej sytuacji nie wykorzystał Lukaku, jego strzał obronił Adrian! Następnie obrońcy wybili piłkę

96'

Bristol strzeliło Doncaster jeszcze jednego gola (Emmanuel-Thomas po raz drugi) i to właśnie ten zespół zagra w IV rundzie FA Cup ze zwycięzcą spotkania West Ham - Evetton

94'

Dobra piłka w kierunku Jenkinsona, ale tego uprzedził w ostatniej chwili bramkarz

93'

I już groźnie pod bramką Evertonu! Robles niepewnie interweniował po strzale sprzed pola karnego, ale dobitka Amalfitano była niecelna!

91'

I zaczynamy pierwszą połowę dogrywki!

22:39

Cudowny gol Kevina Mirallasa z rzutu wolnego

90'

Koniec! Potrzebna będzie dogrywka!

90'

Cresswell jeszcze dośrodkował z lewej strony, ale niezawodny Jagielka wybija piłkę głową

90'

Amalfitano zagrał długą piłkę do Valencii, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Jagielką. Rzut rożny dla gospodarzy

90'

Aż cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy!

89'

Joel Robles, co za parada! Po dośrodkowaniu w pole karne z powietrza uderzał Nolan, a bramkarz Evertonu popisał się fantastyczną paradą!

88'

A teraz Lukaku powstrzymany w indywidualnej akcji przez Tomkinsa. Żadna z drużyn nie chce dogrywki!

87'

Gorąco pod bramką Roblesa! Z prawej strony boiska dośrodkował Downing, głową uderzał Valencia, a piłkę złapał bramkarz!

87'

John Stones zagrał ręką po dośrodkowaniu Valencii z prawej strony boiska i gospodarze mają rzut wolny

86'

Cresswell! Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła bramkę!

85'

Andy Carroll był teraz faulowany przez Barry'ego na połowie gospodarzy i ten dostał za to żółtą kartkę

83'

Kevin Mirallas oddał fantastyczny strzał z rzutu wolnego, piłka poszybowała w górny róg bramki i Everton wrócił do gry!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! KEVIN MIRALLAS, CO ZA GOL!

81'

Collins! Kolejny świetny strzał obrońcy West Hamu, tym razem nieznacznie niecelny!

80'

Joel Robles! Fenomenalna parada po strzale głową Collinsa, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

79'

I jedziemy pod drugą bramkę! Szybka kontra West Hamu, Amalfitano świetnym podaniem wyprowadził na dobrą okazję Valencię, ale jego strzał został zablokowany!

78'

To musiał być gol! Po dośrodkowaniu Lukaku z lewej strony boiska w świetnej sytuacji znalazł się Mirallas, ale strzał Belga z bliskiej odległości fantastycznie zablokował Tomkins!

77'

Kevin Mirallas ukarany żółtą kartką

77'

Andy Carroll! Cresswell dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a Carroll choć wygrał pojedynek główkowy, to minimalnie przestrzelił!

76'

W meczu Bristol - Doncaster utrzymuje się prowadzenie gospodarzy, 1:0

75'

A jednak nie, sędzia uznał, że to Naismith jako ostatni dotknął piłki

74'

Po zagraniu Bainesa w pole karne z piłką zawędrował Naismith, jednak wywalczył on tylko rzut rożny

72'

Kevin Nolan ukarany żółtą kartką za faul na Jagielce

71'

Puchar Anglii: West Ham United - Everton

71'

Z obrońcą Evertonu już chyb wszystko w porządku, wracamy do gry

70'

Andy Carroll zderzył się głową ze Stonesem i drugi z tych piłkarzy jeszcze leży na murawie

69'

Druga zmiana w West Hamie. Morgan Amalfitano wchodzi za Matta Jarvisa

68'

Jarvis dośrodkował z prawej strony w pole karne gości, a Jagielka wybił piłkę

67'

A Mirallas za Besicia

66'

Zapowiadana dwójka piłkarzy pojawiła się na boisku. Oviedo za Barkley'a

66'

Cresswell! Świetny, acz minimalnie niecelny strzał sprzed pola karnego!

66'

Baines dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale obrońcy West Hamu spokojnie sobie poradzili

65'

Andy Carroll faulował na własnej połowie boiska Lukaku

64'

W zespole gości szykuje się podwójna zmiana. Gotowi do wejścia są już Mirallas i Oviedo

63'

Gol strzelony przez Valencię

62'

Na boisko powrócił już też Leighton Baines

61'

Tymczasem zmiana u gospodarzy, za Songa wchodzi Nolan

60'

Po starciu z Carrollem na boisku leży Leighton Baines

59'

Valencia dośrodkował teraz z prawej strony boiska, a Robles spokojnie złapał piłkę

58'

I to mogła być bramka! Po dośrodkowaniu Songa z prawej strony blisko trafienia był Collins, ale nie trafił on w piłkę z bliskiej odległości od bramki!

57'

McGeady brzydko, uniesioną nogą zaatakował Marka Noble'a i na dobrą sprawę mógł otrzymać tutaj nawet bezpośrednią czerwoną kartkę. Słusznie wyleciał z boiska

56'

Aiden McGeady ogląda drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska!

55'

Lukaku oddał niezły strzał sprzed pola karnego, a Adrian bez większych kłopotów złapał piłkę

54'

Z Ekwadorczykiem jest już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

53'

Enner Valencia ucierpiał teraz w starciu z Colemanem i potrzebuje pomocy lekarskiej

52'

Andy Carroll ograł dwóch rywali i zagrał dobrą piłkę w kierunku Valencii, a ten mimo asysty Stonesa na plecach potrafił oddać skuteczny strzał z ostrego kąta! Jak odpowie Everton?

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Enner Valencia i jest 1:0 dla West Hamu!

49'

Collins! Przed świetną okazją stanął przed chwilą zawodnik Młotów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego strzał był wyraźnie niecelny!

48'

Valencia zaatakował lewą stroną boiska, ale wślizgiem skutecznie powstrzymał go Stones. Rzut rożny dla West Hamu

47'

Ross Barkley po dwójkowej akcji z Lukaku wpadł z piłką w pole karne, ale tam zatrzymał go Jarvis i gospodarze zaczną od bramki

46'

Pan Neil Swarbrick daje znak, mecz wznawiają gospodarze

21:46

Piłkarze obu drużyn już powoli wracają na boisko, za chwilę zacznie się druga połowa

21:36

Pierwsza połowa dość wyrównana, ale brakowało jej tempa z meczu sprzed tygodnia. Obie drużyny stworzyły sobie podobną liczbę okazji podbramkowych i remis jest zasłużony.

45'

I teraz sędzia zakończył pierwszą połowę meczu

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

To powinien być gol! Lukaku dośrodkował z lewej strony, Naismith zgrał do McGeady'ego, a ten przestrzelił z bliskiej odległości!

42'

John Stones! Anglik oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale łapie piłkę Adrian!

41'

Downing dośrodkował z rzutu wolnego, a wyraźnie głową przestrzelił Tomkins

40'

Aiden McGeady ukarany żółtą kartką za faul na Jarvisie

39'

Tymczasem Emmanuel-Thomas dał prowadzenie Bristol w meczu z Doncaster

37'

Matt Jarvis próbował zaatakować lewą flanką, jednak tam świetnie powstrzymał go Seamus Coleman

36'

Jenkinson dośrodkował z prawej strony boiska, a Barry wybił piłkę wślizgiem z własnego pola karnego

35'

Noble dośrodkował z rzutu rożnego, a Robles spokojnie chwycił futbolówkę

34'

Gorąco pod bramką gości! Downing dośrodkował z prawej strony boiska, a niepilnowany w polu karnym Song trafił w... Valencię! Corner dla West Hamu

32'

Mark Noble ostro potraktował Barkley'a, ale sędzia uznał, że nie było faulu. Od aut grę wznowią gospodarze

30'

Downing! Dobry strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę Evertonu!

29'

Sprytnie, za linię obrony do Lukaku starał się przed chwilą zagrywać Barry, jednak zrobił to za mocno i piłkę złapał bramkarz

27'

Jarvis dośrodkował z prawej flanki, a piłkę spokojnie złapał Robles

25'

Cresswell starał się zaatakować lewą stroną boiska, ale został wypchnięty przez rywali, którzy teraz wznowią grę od bramki

24'

Lukaku był teraz na spalonym po długim podaniu od Bainesa

23'

Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, a z własnego pola karnego piłkę wybił Tomkins

22'

Naismith starał się zagrać prostopadłą piłkę do Lukaku, jednak Cresswell dobrze to odczytał i zablokował

21'

McGeady oddał strzał sprzed pola karnego, ale znów został zablokowany

20'

Valencia nakładką na własnej połowie faulował Barry'ego, jednak arbiter nie zdecydowal się na żadną indywidualną karę dla Ekwadorczyka

19'

Enner Valencia dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to bardzo niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

18'

Mark Noble był teraz faulowany na połowie gospodarzy przez McGeady'ego

18'

Coleman starał się dośrodkować z prawej strony boiska, jednak został zablokowany przez Cresswella

17'

Tym razem John Stones wygrał w czysty sposób pojedynek z Carrollem na lewej stronie boiska i grę od bramki wznowi zaraz Robles

15'

Stones faulował teraz Carrolla na własnej połowie boiska

15'

Aiden McGeady oddał teraz strzał sprzed pola karnego, jednak piłka wyraźnie minęła bramkę Adriana

14'

Jarvis zaatakował prawą strona boiska, jednak przegrał pojedynek z Jagielką i grę od bramki wznowią goście

12'

To powinien być gol! John Stones stracił głupio piłkę przed własnym polem karnym przejął ją Valencia, ale z nim pojedynek sam na sam wygrał Robles!

11'

Kolejna wrzutka Bainesa, tym razem dużo gorsza i piłka wyszła przed pole karne

10'

Baines dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę spod własnej bramki wybił James Collins

9'

Naismith próbował wedrzeć się z piłką w pole karne, ale świetnie odebrał mu ją Tomkins

7'

Naismith oddał strzał sprzed pola karnego, ale choć domagał się rzutu rożnego, to grę od bramki wznowi Adrian

7'

Dłużej przy piłce od początku meczu są Młoty, ale teraz z prawej strony dośrodkowywał McGeady. Piłkę z własnej szesnastki wybił jednak Collins

4'

Cresswell dośrodkował w pole karne, ale tam dobrze poradzili sobie zawodnicy Evertonu

3'

Barkley starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale przegrał pojedynek z Carrollem i grę od bramki wznowią gospodarze

1'

Arbiter daje znak, zaczynają goście!

20:43

Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie, za chwilę zaczynamy!

20:38

Co ciekawe, West Ham nie przegrał sześciu ostatnich meczów w Pucharze Anglii przeciw Evertonowi, cztery z nich wygrywając. Jak będzie dzisiaj, czy passa przedłuży się o kolejny mecz?

20:32

Zwycięzca dzisiejszego meczu zagra z kimś z pary Doncaster Rovers / Bristol City. W pierwszym meczu tych dwóch ekip również padł remis i dzisiaj, równolegle z meczem Młotów z The Toffees, rozstrzygną między sobą losy awansu. Będziemy państwa na bieżąco informować o przebiegu tamtego meczu.

20:29

Oto skrót tamtego spotkania

20:27

Obie drużyny skomplikowały sobie sprawę awansu przed tygodniem. Na Goodison Park po emocjonującym i zaciętym pojedynku padł remis 1:1, a to oznaczało, że potrzebna będzie powtórka i kolejne 90 (a może nawet 120 + karne) minut gry w tym i tak trudnym okresie. Kto dziś załatwi sobie sprawę awansu? Zapraszamy do zostawienia typów w komentarzach!

20:24

Ławka Evertonu: Griffiths, Oviedo, Kone, Mirallas, Garbutt, Alcaraz, McAleny

20:23

Ławka West Hamu: Jaaskelainen, Nolan, Vaz Te, O'Brien, Amalfitano, Cole, Burke

20:18

20:16

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu