Nawet statystyki pokazują, jak dobre i wyrównane było to widowisko! A oto gole:

• Strzały: 17 (5) - 16 (5)
  • Rzuty rożne: 4 - 15
  • Faule: 12 - 7
22:42

Samo spotkanie było kapitalne, emocjonujące. Obie drużyny stworzyły sobie naprawdę sporą liczbę okazji podbramkowych i po przerwie oglądaliśmy to, czego brakowało nam wcześniej, czyli gole. Możemy być zadowoleni i teraz tylko czekać na rewanż!

22:40

Przypomnijmy, że jeśli w FA Cup w pierwszym starciu między dwoma zespołami w danej rundzie padnie remis, to nie jest grana dogrywka, nie ma konkursu rzutów karnych, tylko kluby spotykają się ze sobą jeszcze raz, na boisku tego, kto za pierwszym razem był gościem. To więc jeszcze nie koniec emocji w starciu Evertonu i West Hamu!

95'

Nie! Sędzia kończy mecz i potrzebna będzie powtórka!

94'

Indywidualny atak Lukaku i rzut rożny dla gospodarzy. Everton załatwi sprawę już dzisiaj?

93'

Cresswell dośrodkował z lewej strony boiska, a strzał głową Collinsa był za lekki i złapał piłkę Robles

92'

Oviedo dośrodkował z lewej strony boiska, a Lukaku miał na tyle dużo miejsca, że mógł przyjąć piłkę i oddać precyzyjny strzał! 1:1!

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! ROMELU LUKAKU I MAMY REMIS!!

91'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Coleman! Oviedo dośrodkował z lewej strony boiska, a Coleman minimalnie przestrzelił głową!

88'

Żółta kartka dla Cole'a za faul na Jagielce na połowie gospodarzy

87'

McGeady dośrodkował z prawej strony boiska, a będący w polu karnym Oviedo skiksował i piłka wyszła za linię końcową

86'

Lukaku oddał strzał z dystansu i wyraźnie się pomylił. Grę od bramki wznowią goście

85'

McGeady wchodzi na boisko i zmienia Besicia

84'

Barkley! Świetna indywidualna akcja Anglika, zakończona strzałem, który z trudem obronił Adrian!

83'

Aj, to mogła być bramka! Barkley dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym blisko trafienia był Lukaku! Grę wznowi bramkarz

82'

Eto'o wziął się za rozegranie akcji, ale podał niedokładnie do Oviedo i piłka wyszła na aut bramkowy. Tymczasem pierwsi fani zaczynają opuszczać Goodison Park...

80'

Żółtą kartką za faul taktyczny na Reidzie ukarany Lukaku

78'

Amalfitano schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się O'Brien

77'

Amalfitano dośrodkował z prawej strony boiska, a Robles spokojnie chwycił futbolówkę

76'

Oviedo dośrodkował z rzutu wolnego, ale radzą sobie Młoty we własnym polu karnym

76'

Noble faulował teraz na własnej połowie Eto'o. A jak pokazały powtórki, w poprzedniej sytuacji Reid faktycznie nieczysto atakował Naismitha. Błąd arbitra

75'

Naismith uważa, że był faulowany tuż przed polem karnym gości, arbiter sądzi inaczej. Przy piłce goście

73'

Nieźle z rzutu wolnego dośrodkował Nolan, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

72'

Starli się ze sobą teraz Besić i Cresswell, dzięki czemu goście mają rzut wolny

71'

I zmiana też u gospodarzy. Chyba jakiejś kontuzji doznał Distin, który wyraźnie utyka. W jego miejsce wchodzi John Stones

68'

Druga zmiana u gości. Z boiska schodzi Matt Jarvis, a wchodzi na niego Diego Poyet

68'

Downing! Dobry strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę!

66'

I już żółtą kartkę ogląda Kameruńczyk. W starciu z nim ucierpiał Mark Noble

65'

Zapowiadany Eto'o wchodzi na boisko, a zmienia on Kevina Mirallasa

65'

Lukaku oddał potężny strzał sprzed pola karnego, ale był on tyleż mocny, co i niecelny

63'

Jagielka był faulowany na własnej połowie przez Cole'a

63'

Do wejścia na boisko jest już gotowy Samuel Eto'o

61'

Oviedo dośrodkował z lewej strony boiska, ale znów spokojnie we własnym polu karnym interweniują obrońcy West Hamu

60'

Carlton Cole melduje się na boisku i zmienia Ennera Valencię

59'

Atakuje Everton, z prawej strony dośrodkował Lukaku, a Collins w ostatniej chwili uprzedził napastnika

58'

Gareth Barry oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez Collinsa

57'

I to powinien być gol na 2:0 dla gości! Po dośrodkowaniu Downinga z lewej strony boiska, z bliskiej odległości głową strzelał Valencia, a fantastyczną paradą zespół uratował Robles!

57'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Collins idealnie wbił się między Naismitha, a Barry'ego i mocnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi! Jak odpowie Everton?

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! James Collins, 1:0 dla West Hamu!

55'

Downing oddał niezły strzał sprzed szesnastki, a piłka po drodze odbiła się od Jagielki i wyszła na rzut rożny

54'

Lukaku starał się zagrać prostopadłe podanie do Barkley'a, ale zrobił to niedokładnie i piłkę przejęli obrońcy West Hamu

52'

Naismith zaatakował lewą stroną boiska, ale tam świetnie powstrzymał go Reid i piłka wyszła na aut bramkowy

51'

Jarvis oddał "ni to strzał, ni to dośrodkowanie" z lewej strony i piłka znalazła się w rękach bramkarza

50'

Jenkinson! Świetna akcja prawą stroną, na której minął Oviedo i zdecydował się na strzał, ale Robles odbił piłkę na rzut rożny!

49'

Mirallas starał się lobować bramkarza sprzed pola karnego, jednak wyszedł z tego bardzo niecelny strzał. Grę wnzowi Adrian

48'

Tym razem z prawej strony dośrodkował Jenkinson, a futbolówka wyszła na aut

47'

Amalfitano dośrodkował z prawej strony boiska, a znów na posterunku był Distin, który spokojnie wybił piłkę

46'

21:33

To była naprawdę dobra pierwsza połowa. Nie brakowało w niej walki, kilku dogodnych sytuacji podbramkowych stwarzanych przez obie drużyny i spięć. Niestety, nie było nam dane obejrzeć choćby jednego gola, ale miejmy nadzieję, że po przerwie to się zmieni

45'

I właśnie teraz piłkarze schodzą do szatni na przerwę

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

I znów wypluwa przed siebie piłkę Adrian po strzale Lukaku sprzed szesnastki, ale tylko corner dla gospodarzy!

42'

To powinien być gol! Po dośrodkowaniu w pole ze wspaniałej pozycji przestrzelił Amalfitano!

40'

Rzut rożny na skrzydle dla gości wywalczył Nolan

38'

A teraz Mirallas oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

38'

Mirallas nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

37'

Tym razem z prawej flanki dośrodkował Nolan, a znów na posterunku był Silvain Distin

35'

Jenkinson dośrodkował z prawej strony boiska, a Distin wybił piłkę z własnej szesnastki

33'

Spokojnie, długo wymieniają teraz podania gospodarze, choć robią to głównie na własnej połowie

31'

Dobra interwencja Roblesa na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

29'

Oviedo dośrodkował z lewej strony boiska, a Collins wybił piłkę z własnej szesnastki

27'

Naciska teraz Everton! Lukaku zagrał świetne podanie do Naismitha za linię obrony, a ten przestrzelił minimalnie z ostrego kąta!

26'

Romelu Lukaku! Ross Barkley posłał w stronę Belga kapitaną prostopadłą piłkę, a ten podprowadził ją nieco i oddal nieznacznie niecelny strzał!

24'

Barkley był teraz faulowany na własnej połowie przez Nolana

22'

Amalfitano troszkę poleżał na boisku, ale wszystko na szczęście wygląda na to, że już jest gotowy do gry

21'

To powinna być bramka! Nolan łatwo stracił piłkę w środkowej strefie na rzecz Barry'ego ten troszkę ją podprowadził i podał do Mirallasa. Strzał Belga z dogodnej pozycji został zablokowany!

20'

Naismith! Dobry strzał z dystansu, piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki gości!

18'

To mogła być bramka! Z prawej strony dośrodkował Jenkinson, a Jarvis z dobrej pozycji uderzył zbyt lekko i bramkarz spokojnie złapał piłkę!

17'

Amalfitano nieźle wrzucił piłkę z prawej flanki, a dobrze we własnej szesnastce interweniował Gareth Barry

16'

Jenkinson dośrodkował z prawej strony boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny

14'

Downing oddał strzał sprzed szesnastki, a Robles spokojnie sobie z nim poradził

13'

Było blisko gola! Lukaku oddał strzał sprzed pola karnego, a Adrian wypluł piłkę przed siebie i na swoje szczęście zdołał ją złapać, zanim dobiegł do niej Barkley!

12'

Coleman starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale bardzo dobrze niebezpieczeństwo zażegnał Collins

11'

Winston Reid oddał strzał głową po dośrodkowaniu Jarvisa z prawej strony, jednak nie trafił nawet w bramkę

9'

Jarvis dośrodkował z lewej strony boiska, a z własnego pola karnego wybili piłkę zawodnicy Evertonu

8'

Z zawodnikiem Młotów jest już chyba wszystko w porządku i wracamy do gry

8'

Reid ucierpiał w starciu z Naismithem i potrzebuje pomocy lekarzy

6'

Naismith był teraz faulowany przez Jenkinsona na połowie gości

5'

Noble wrzucił piłkę w pole karne z prawej flanki, a obrońcy Evertonu wybili ją z własnej szesnastki

4'

Barkley zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Naismitha, jednak jego dośrodkowanie zostało zablokowane

3'

Lukaku znów wrzucił piłkę z lewej flanki i choć zrobił to lepiej, to żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki

3'

Lukaku próbował dośrodkować z lewej strony boiska, jednak został zablokowany, tylko aut dla gospodarzy

2'

Noble dośrodkował z prawej strony boiska, a w pole karnym gospodarzy Roblesa faulował Valencia

1'

Pan Anthony Taylor daje znak, zaczynają goście

20:42

Obie drużyny już powoli meldują się na boisku, za chwilkę rozbrzmi pierwszy gwizdek

20:39

20:32

Cztery ostatnie mecze The Toffees kończyły się porażkami, West Ham nie zwyciężył trzech ostatnich spotkań. Kto da radę się dzisiaj przełamać? Zachęcamy do zostawiania typów w komentarzach!

20:25

Everton wciąż musi radzić sobie bez swojego pierwszego bramkarza, Tima Howarda. Amerykanin doznał kontuzji łydki w Boxing Day i będzie pauzował jeszcze około pięć tygodni. Dziś zastępuje go Joel Robles

20:20

Everton w swojej historii pięciokrotnie zdobywał Puchar Anglii. West Ham dla porównania robił trzy razy

20:17

To jednak spotkanie pucharowe, więc kibice Evertonu mogą liczyć na nieco więcej, niż to co oglądają podczas spotkań ligowych. - Wszyscy jesteśmy rozczarowani naszymi wynikami. Teraz mamy jednak trzy mecze u siebie i zrobimy wszystko, by w nich wygrywać. Wspieramy się nawzajem - powiedział przed tym meczem Roberto Martinez, trener The Toffees

20:11

Mało kto przypuszczał, że po troszkę ponad połowie sezonu ligowego, w tabeli wyżej będą zawodnicy West Hamu. Tymczasem popularne Młoty spisują się powyżej oczekiwań i są na świetnym siódmym miejscu, z niewielką stratą do czołowej czwórki. Everton z kolei to na razie największa niespodzianka in minus. Podopiecznym Roberto Martineza aktualnie bliżej do strefy spadkowej niż europejskich pucharów i okupują oni 13. lokatę

20:06

Ławka Evertonu: Eto'o, McGeady, Kone, Stones, Browning, Garbutt, Griffiths

20:05

Ławka West Hamu: Tomkins, Vaz Te, O'Brien, Demel, Jaaskelainen, Poyet, Cole

20:04

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Michał Suliga

19:59

Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania III rundy Pucharu Anglii. Everton - West Ham, początek za około 45 minut