Uderzenie głową po rzucie wolnym na bramkę Bucka, ale niecelne.

46'

Zaczynamy 2 połowę. Od środka GKS.

47'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Zagłębie Lubin prowadzi w Katowicach z GKSem 1:0 po pięknej bramce Arkadiusza Woźniaka. Wracamy za 15 minut.

46'

Zawieszona piłka po rzucie wolnym katowiczan ląduje pewnie w rękawicach Forenca.

45'

Powoli pierwsza połowa dobiega końca. Sędzia dorzuca 2 minuty.

40'

Błąd wrzuca bardzo dobrze, źle jednak uderza Dąbrowski, tam jeszcze próbował ostro i głęboko wrzucać Cotra, ale dobrze piąstkował Bucek.

38'

Faulowany ostro Woźniak, ale tym razem sędzia nie wyciągnął kartonika.

36'

Kamil Cholerzyński zmienia kontuzjowanego Povilasa Leimonasa.

35'

Na boisku leży zawodnik gospodarzy. Jest nim Leimonas, który już wiadomo, że nie dokończy tego meczu.

33'

Zgubiony Frańczak, podanie w pole karne Błąda do Łukasza Piątka i niecelnie Piątek.

30'

Jeśli GKS atakuje to tylko lewą stroną, to tam gracze Artura Skowronka wyczuli słaby punkt gości. Tym razem dośrodkowanie katowiczan zblokowane.

31'

Mocno bita piłka z rzutu wolnego, główkę wygrywa Leimonas piłka leci w światło bramki, ale na posterunku jest Cotra. Nie ma bramki.

28'

I Dąbrowski wbiega już na murawę.

27'

Dąbrowski podniósł się z murawy, ale w myśl przepisów musi na chwilę opuścić plac gry.

25'

Dąbrowski poszedł w piłkę ostro wślizgiem razem z Adrianem Frańczakiem. Leżą obaj piłkarze, ale pierwszy wstaje obrońca gospodarzy i otrzymuje żółty kartonik.

24'

Kwiek ładnie zagrał do Woźniaka, ten oddał piłkę do Kwieka, który podał do wchodzącego w pole karne Krzysztofa Piątka. Jednak napastnik gości nie zabrał się z piłką i obrońcy Gieksy wybili piłkę daleko.

21'

Rzut wolny dla Gieksy, wrzutka i niepewnie piąstkuje Forenc zażegnując jednak niebezpieczeństwo ze strony gospodarzy.

19'

Zagłębie przejęło piłkę blisko pola karnego i kiedy wydawało się, że Arkadiusz Woźniak będzie zagrywał piłkę na obieg do Stolarskiego ten zdecydował się na strzał z 20. metrów i pokonał pięknym strzałem Antonina Bucka. GKS Katowice - Zagłębie Lubin 0:1.

18'

GOOOOLLLL!!!!!!!!!!!! WOŹNIAK!!!!!!!

16'

Szybko wyszli z kontrą gospodarze, Cotra faulował Petasza ale sędzia puszcza dalej akcję. Zagłębie przerywa i sędzia upomina kartką Cotrę wracając do sytuacji z przed chwili.

14'

Błąd ładnie wychodzi na pozycję na skrzydłach, ale jego wrzutki są za mocne i niedokładne.

13'

Rzut wolny z boku pola karnego nic nie przyniósł katowiczanom.

12'

Pietrzak z Pitrym ładnie pograli piłką, jednak dobrą akcję przerwał faul Stolarskiego.

11'

Woźniak w pole karne, piłka przelatuje przez całe pole karne gdyż upadł tam wchodzący pod akcję Krzysztof Piątek. Gwizdek sędziego Złotkowskiego jednak milczy.

9'

Piłkarze lubińskiego Zagłębia próbują wysokim pressingiem jak najszybciej odebrać piłkę katowiczanom. Nie zawsze się to udaję, ale jest to dobry pomysł na to spotkanie.

5'

Znów Zagłębie przejmuje inicjatywę, ale Tosik źle zagrywa piłkę i od ''piątki'' rozpocznie Bucek.

3'

Z lewej strony dośrodkowują gospodarze i główką minimalnie obok bramki uderzył Rafał Pietrzak.

3'

Długa piłka Dąbrowskiego do Adriana Błąda, ale temu zabrakło boiska i dośrodkowanie daleko minęło bramkę.

2'

Zamknięta Gieksa, źle zastawiona pułapka ofsajdowa i Krzysztof Piątek miał dobrą okazję by Zagłębie wyszło na prowadzenie. Przestrzelił.

1'

Pierwsza groźna akcja gości. I mamy rzut rożny.

1'

Obie jedenastki są już na murawie. Sędzia Mateusz Złotnicki z Lublina gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczynamy zawody przy Bukowej w Katowicach.

17:20

Ławka rezerwowych Zagłębia: Hładun, Bonecki, Jach, Kubicki, Papadopulos, Przybecki, Rakowski

17:20

Ławka rezerwych GieKSy: Rezerwowi: Dobroliński, Januszkiewicz, Bodziony, Jurkowski, Cholerzyński, Kujawa, Wieczorek

17:14

W rundzie jesiennej katowiczanie byli bardzo blisko wywiezienia z Lubina punktu. Przez praktycznie całe spotkanie udawało im się bronić bramki przed strzałami lepiej prezentujących się Miedziowych. Dopiero w 89. minucie popełnili błędy na wagę trzech oczek – Michał Nawrot zagrał ręką we własnym polu karnym, a nieźle prezentujący się dotychczas golkiper gości – Rafał Dobroliński nie dał rady wybronić rzutu karnego wykonywanego przez Michala Papadopulosa.

17:12

Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym GKS Katowice podejmie liderujące w 1. lidze Zagłębie Lubin.

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS KATOWICE - ZAGŁĘBIE LUBIN

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 07.03.2015

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu śmiało można powiedzieć, że Zagłębie Lubin stoi już jedną nogą w ekstraklasie. Po niezłej rundzie wiosennej, Miedziowi pewnym krokiem zmierzają w stronę wyznaczonych latem celów. Jedyne co im teraz pozostało to nie zachłysnąć się sytuacją w tabeli i uniknąć potknięć w ostatniej fazie sezonu. Czy uda im się wykonać to zadanie w Katowicach, mierząc się z lokalnym GKS-em?

Powyższa misja wydaje się być jak najbardziej w zasięgu Miedziowych. GieKSa, mimo letnich zapowiedzi walki o najwyższe pierwszoligowe cele, aktualnie piastuje dopiero 11 pozycję. Dzisiaj wszystko może jednak ulec zmianie. Różnice punktowe w środku tabeli są tak małe, że przy dobrych chęciach w ciągu jednej kolejki można wyskoczyć o parę miejsc w górę albo spektakularnie upaść, przypadkiem przegrywając przyziemne spotkanie. I tak przy korzystnych rezultatach innych spotkań, Trójkolorowi mogą w ten weekend wyprzedzić nawet siódmą Chojniczankę Chojnice. Stawka dzisiejszego spotkania wydaje się być więc całkiem spora. Czy zmotywuje ona gospodarzy do walki z grającym w roli faworyta Zagłębiem? Czytaj całą zapowiedź >>>

10:00

RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści gkskzagl na numer 72355 (koszt 2,46 zł).