Atletico MadrytAtletico Madryt
2. połowa1 : 1
dogrywka 1. połowa1 : 1
23:32

Wspaniały wieczór dla kibiców Realu, okrutny dla fanów Atletico. Już byli w ogródku, już witali się z gąską i w doliczonym czasie drugiej części spotkania stracili prowadzenie, Ramos doprowadził do dogrywki, w której Królewscy zniszczyli zmęczonego rywala. Z naszej strony to już wszystko. W imieniu ekipy Ekstraklasa.net za uwagę, za tych wiele spędzonych wspólnie godzin dziękuje Damian Wiśniewski. Zapraszam również do śledzenia naszych materiałów pomeczowych i mogę zapewnić, że będą one ciekawe, co zapewnią nasi wysłannicy będący teraz w Lizbonie. Dobrej nocy!

23:23

Dogrywka pokazała, która drużyna była lepiej przygotowana do tego finału. Real w tych dodatkowych 30 minutach wykończył, wypunktował Atletico i zaraz wzniesie Puchar Europy po raz 10. w historii.

122'

KONIEC!! REAL MADRYT ZWYCIĘZCĄ LIGI MISTRZÓW!

122'

I jeszcze żółta kartka dla Varana

121'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ronaldo dobija Atletico!

121'

Rzut karny dla Realu! Godin faulował Ronaldo i dostał za to żółtą kartkę

119'

Żółta kartka dla Marcelo za zdjęcie koszulki

119'

Marcelo oddał silny strzał z linii szesnastego metra i Courtois nie zdołał skutecznie interweniować. Real prowadzi dwiema bramkami i już pewnie nie wypuści tej wygranej

118'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! To już jest koniec, Marcelo zdobył gola na 3:1!

116'

Real rozgrywa teraz piłkę na połowie Realu. Co z tego wyniknie?

114'

Było groźnie! Tiago dostał piłkę w polu karnym Realu i mimo prawie pustej bramki fatalnie przestrzelił

113'

Wznowiło teraz grę od środka Atletico. Czy jest jeszcze w stanie odmienić losy tego meczu?

111'

Di Maria przeprowadził genialną indywidualną akcję, minął rywala i oddał strzał. Ten jeszcze dał radę zatrzymać Courtois, ale z dobitką pospieszył Bale. W tej sytuacji Belg był już bez szans

110'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! GARETH BAAAAAAALE!! 2:1 dla Realu!!

109'

Godin oddał strzał głową po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu, ale zrobił to za lekko i nie mógł pokonać Casillasa

109'

Sosa był teraz faulowany na połowie rywala

108'

Luka Modrić oddał strzał sprzed pola karnego, ale zrobił to za słabo i bramkarz złapał piłkę

107'

DI Maria starał się dośrodkować z lewej strony, ale został zablokowany. Piłka wróciła jednak szybko pod władanie Królewskich

106'

Atletico zaczyna drugą część dogrywki

23:02

Zobaczymy, komu starczy sił na drugą część dogrywki? Zaraz wznawiamy grę.

105'

Widać, że dla wielu piłkarzy ta dogrywka pod względem fizycznym to prawdziwy dramat. Przede wszystkim liderzy Realu, Ronaldo i Bale, zmagali się ostatnio z urazami mięśniowymi. Dla wszystkich pozostałych to też jest ostatni mecz w sezonie. Najbardziej w tej chwili cierpi na murawie Juanfran.

106'

Varane oddał strzał głową po dośrodkowaniu z cornera, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę. Po tym zdarzeniu sędzia zakończył pierwszą część dogrywki

106'

Real przedarł się w szesnastkę rywala, ale tam świetnie interweniowali już obrońcy Atleti

104'

Sosa dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale wybili piłkę obrońcy Realu

103'

Toby Alderweireld wrzucił piłkę z autu w pole karne rywala, ale tam dobrze interweniował Morata

101'

Modrić dośrodkowywał z tego rzutu rożnego, jednak zrobił to niedokładnie. Wybili piłkę obrońcy.

100'

Ronaldo uderzył z tego stałego fragmentu, ale trafił w mur i wywalczył tylko corner

100'

Gabi dostał żółtą kartkę. Real będzie miał rzut wolny z dogodnej pozycji do strzału

99'

Bale zaatakował prawą stroną, ale świetnie zatrzymał go obrońca Atletico.

98'

Marcelo zagrał piłkę z lewej strony w szesnastkę, ale w ostatniej chwili interweniował Miranda

97'

Leży Koke, leży Ronaldo. Piłkarzy obu drużyn zaczynają już chyba łapać skurcze.

97'

Ronaldo oddał strzał sprzed pola karnego, ale poślizgnął się przy tym i przestrzelił

96'

Juanfran pozostał na boisku, ale widać po nim, że cierpi z powodu kontuzji. Na jego nieszczęście Simeone wykorzystał już wszystkie zmiany

95'

Juanfran ucierpiał przy starciu z Moratą i leży teraz na boisku

94'

Sporo chaosu mamy teraz na boisku. Żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

93'

Sosa był teraz faulowany w okolicach własnej szesnastki

92'

Real gra teraz bardzo spokojnie, wymienia podania bez żadnego pośpiechu. Nie ma już noża na gardle i może zmienić styl gry

91'

22:40

Real cisnął, cisnął i docisnął. Królewscy w ostatnich 20 minutach zupełnie zdominowali rywala i to musiało się tak skończyć. Teraz czeka nas dogrywka i okaże się, kto jest lepiej przygotowany fizycznie do tego finału

95'

Koniec drugiej połowy i czeka nas dogrywka!

94'

Luka Modrić dośrodkował z rzutu rożnego, a Ramos wyskoczył najwyżej i kapitalnie uderzył na bramkę Atletico! Ależ emocje!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! RAMOOOOOOOOOOOOOS!! 1:1, to jeszcze nie koniec!!

93'

Jeszcze rzut rożny będzie miał Real...

92'

Real "siedzi" pod polem karnym rywala, ale nie potrafi się przedrzeć i stworzyć zagrożenia.

91'

Jose Sosa uderzył z tego rzutu wolnego, ale piłka poleciała wprost do Casillasa

91'

Pięć minut doliczył sędzia z Holandii

90'

Villa faulowany pod polem karnym Realu. Może być groźnie!

89'

Coraz mniej czasu ma Real. Czy tu coś jeszcze może się zmienić?

88'

Morata faulował Godina pod szesnastką Atletico. Rojiblancos mają teraz chwilę oddechu.

86'

Żółta kartka dla Koke

86'

Atletico kompletnie się pogubiło. Podopieczni Ancelottiego zupełnie zdominowali przeciwnika.

85'

Ależ naciska Real! Teraz rzut rożny dla Królewskich.

84'

Ależ było groźnie pod bramką Atletico! Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka minęła wszystkich i w ostatniej chwili przechwycił ją Di Maria. Jego wrzutkę wyłapał jednak Courtois.

83'

I Filipe zszedł z boiska. W jego miejsce wchodzi Thoby Alderwerdeld

82'

Filipe Luis leży teraz kontuzjowany na boisku. Przerwa w grze.

81'

Luka Modrić dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie. Przy piłce Atletico

80'

Isco spróbował zagrać prostopadłą piłkę w pole karne Atletico, jednak próba ta była niedokładna

80'

Okupuje teraz Real połowę rywala. Co z tego wyniknie?

79'

Morata wchodzi na boisko za Benzemę

78'

Bale! Rozpędził się były piłkarz Tottenhamu, wpadł w pole karne, ale oddał strzał w boczną siatkę.

76'

Kibice Atletico są w euforii, ich pupile mają w końcu swój wymarzony wynik. Carlo Ancelotti zastanawia się natomiast, co tu jeszcze zmienić. Zobaczymy, co wykombinuje włoski trener.

75'

Ronaldo! Bardzo dobre uderzenie Portugalczyka z powietrza, ale piłka przeleciała nad bramką Atletico.

74'

Żółta kartka dla Juanfrana

73'

Bale! Dobry strzał Walijczyka z dystansu, jednak niecelny. Od bramki Atletico.

72'

Żółta kartka dla Davida Villi. Hiszpański ostro zaatakował Casillasa po dośrodkowaniu Sose z prawej strony i kara jest jak najbardziej słuszna

71'

Marcelo zagrał piłkę w pole karne do Bale'a, ale ten przyjął ją sobie ręką. Grę wznowili piłkarze Diego Simeone.

70'

Szybka, groźna akcja Realu. Di Maria wdarł się w pole karne Atletico, jednak zakończył akcję niedokładnym dograniem.

69'

Atletico spokojnie rozgrywa teraz piłkę, utrzymując ją jak najdalej od własnej bramki.

67'

Isco uderzył przed chwilą sprzed szesnastki, piłka minęła bramkę Courtois

66'

Druga zmiana w zespole Atletico. Schodzi z boiska Raul Garcia, wchodzi Jose Sosa

65'

Mieli też trzeci, również zmarnowany.

64'

Dwa rzuty rożne mieli przed chwilą podopieczni Simeone, z oboma poradzili sobie jednak Królewscy

63'

Koke zaatakował lewą stroną, ale tam zatrzymał go Isco. Rzut rożny.

62'

Było groźnie pod bramką Atletico! Po dośrodkowaniu z lewej strony minęli się po kolei Ronaldo i Benzema, a obaj mogli skierować piłkę do bramki.

61'

Seria dośrodkowań w pole karne Realu, wszystkie jednak były niedokładne. Przy piłce jednak wciąż są Rojiblancos

60'

Kibice na meczu Real - Atletico Kapitalny doping Atletico! Estadio da Luz praktycznie się trzęsie. Kibice Realu cicho...

59'

Ronaldo uderzył sprzed pola karnego, ale spokojnie piłkę chwycił Courtois

59'

A Marcelo za Coentrao

59'

Isco wchodzi za Khedirę

58'

Isco i Marcelo są gotowi do wejścia na boisko.

57'

Adrian oddał przed chwilą strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale został zablokowany

56'

Ależ błąd Carvajala! Obrońca Realu stracił piłkę na rzecz Adriana i w ostatniej chwili naprawił swój błąd wybijając futbolówkę na rzut rożny.

55'

Dwa strzały po dośrodkowaniach z rzutu rożnego oddawał przed chwilą Ronaldo, oba jednak były bardzo niedokładne.

54'

Courtois! Świetna interwencja Belga po uderzeniu Ronaldo z rzutu wolnego! Rzut rożny dla Realu.

53'

Di Maria przeprowadził świetną indywidualną akcję i został sfaulowany przez Mirandę, który otrzymał za to żółtą kartkę. Rzut wolny dla Realu

52'

A teraz mieliśmy niedokładne zagranie Khediry w kierunku Cristiano Ronaldo.

51'

Raul Garcia oddał teraz strzał na bramkę, ale dość mocno się pomylił i grę wznowi Casillas.

49'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać sie przy piłce

48'

Angel Di Maria dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale wybili piłkę obrońcy Atleti

47'

Dobra, sprytna akcja Atletico. Gdyby tylko Raul Garcia dograł ciut dokładniej, Atletico mogłoby mieć sytuację bramkową

46'

Atletico przeniosło się pod pole karne rywala, ale nic więcej nie było w stanie zrobić. Przy piłce Real.

46'

Bjorn Kuipers zagwizdał i jedziemy dalej!

21:47

Finał LM: Real Madryt - Atletico MadrytFinał Ligi Mistrzów: Real Madryt - Atletico Madryt

21:46

Za chwilkę wznawiamy grę. Jak myślicie, Real stać na odrobienie strat?

21:35

Pierwsza połowa nie była jakimś pasjonującym widowiskiem. Nie mieliśmy dużo stuprocentowych sytuacji bramkowych, ale Atletico było bardziej konkretne. I dlatego właśnie prowadzenie tej drużyny jest jak najbardziej zasłużone.

47'

I w tym momencie arbiter kończy pierwszą połowę!

46'

Żółta kartka dla Khediry za taktyczny na Villi

45'

Di Maria dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale defensorzy Atletico wybili futbolówkę

44'

Gabi dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale obrońcy Realu wybili piłkę

43'

Rojiblancos wymieniają teraz długo podania na połowie Rywalu

41'

Adrian! Rezerwowy Atletico oddał minimalnie niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

41'

Znowu było groźnie! Gabi dośrodkował z rzutu wolnego, a głową uderzył Villa. Rzut rożny dla Atleti

40'

Di Maria dośrodkował tym razem z cornera, ale zrobił to niedokładnie. Później okazję do wrzutki miał Carvajal, jednak i on zrobił to źle. Przy piłce Atletico

39'

A teraz Di Maria dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Tiago wybił piłkę na rzut rożny

37'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego błąd popełnił Iker Casillas, który zaliczył złe wyjście z bramki, a wykorzystał to Godin, który głową umieścił piłkę w bramce. 1:0!

36'

Finał LM: Real Madryt - Atletico MadrytFinał LM: Real Madryt - Atletico MadrytFinał LM: Real Madryt - Atletico Madryt

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! Diegooooooo Gooooooooodiiiiiiiiiiiiiiiin!! 1:0 dla Atletico!!

36'

I mieliśmy przed chwilą dośrodkowanie w pole karne Courtois, ale obrońcy Atletico zdołali wybić futbolówkę.

34'

Spokojniej rozgrywają teraz piłkę Królewscy. Długo wymieniają podania i szukają dziury w obronie przeciwnika

32'

Gareth Bale! Kapitalna indywidualna akcja Walijczyka, który minął kilku rywali, skończona jednak minimalnie niecelnym strzałem! To mógł być gol!

32'

Juanfran dośrodkował przed chwilą z prawej strony i mimo zamieszania w polu karnym, obrońcy wybili piłkę.

31'

Finał LM: Real Madryt - Atletico MadrytFinał LM: Real Madryt - Atletico Madryt

30'

Zaostrzyło nam się to spotkanie. Teraz mieliśmy twarde wejście Koke.

29'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

28'

Cristiano Ronaldo oddał strzał z tego rzutu wolnego, ale piłka poleciała wprost w ręce bramkarza.

27'

I żółta też dla Ramosa, za zaatakowanie Garcii po jego faulu

27'

Żółta kartka dla Raula Garcii, za faul taktyczny na Di Marii

26'

Mogło być groźnie! Adrian dobrze dośrodkował w pole karne Realu, a tam skiksował Ramos. Wszystko kończy się rzutem rożnym dla Atletico.

24'

Szybką kontrę mogli wyprowadzić teraz Królewscy, ale Benzema wszystko zepsuł swoim niedokładnym dośrodkowaniem.

23'

Modrić dośrodkował jednak bardzo słabo i spokojnie piłkę złapał belgijski bramkarz Rojiblancos

22'

Real, po faulu na Di Marii, będzie miał teraz świetną okazję do groźnego dośrodkowania w pole karne Atletico.

21'

Carvajal dośrodkował teraz z prawej strony, ale spokojnie futbolówkę chwycił Thibaut Courtois.

20'

Nie jest to porywające widowisko. Obu zespołom brakuje dokładności w budowaniu akcji ofensywnych, nie potrafią one zagrozić bramce rywala. Za dużo chaosu panuje jak na razie na boisku.

19'

A teraz z prawej strony dośrodkowywał Khedira, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Od bramki zacznie Atletico.

18'

Tiago faulował w środkowej strefie boiska Lukę Modricia

17'

16'

Coentrao faulował przed chwilą Gabiego i mieliśmy małą scysję między oboma panami. Nie trwało to jednak długo i już wracamy do gry.

15'

Tiago próbował uruchomić Juanfrana na prawej stronie, jednak jego podanie było niedokładne. Przy piłce Real.

14'

A przed chwilą zaatakować próbował Benzema, ale został świetnie powstrzymany przez Godina i Coutois

20:59

Diego Costa

13'

Raul Garcia oddał teraz strzał z dystansu, jednak mocno się pomylił i od bramki grę wznowi Iker Casillas

13'

Di Maria dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy.

12'

Ronaldo ucierpiał w jakimś starciu i przez chwilę leżał na boisku. Już jest jednak gotowy do gry

10'

Diego Costa schodzi z boiska! Czyli eksperymentalna kuracja nie była zbyt skuteczna. Na murawie melduje się Adrian.

9'

Królewscy znów długo rozgrywają piłkę nie dopuszczając rywala pod własną bramkę.

8'

Gabi dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego i choć mieliśmy mały kocioł w polu karnym Realu, to wszystko skończyło się autem bramkowym

6'

Ciekawą akcję przeprowadzili przed chwilą Królewscy i mogła się ona skończyć trafieniem, jednak prostopadłe podanie Benzemy do Bale'a było nieco niedokładne.

5'

Fabio Coentrao odebrał piłkę rywalowi i spróbował akcji indywidualnej. Ta jednak była nieudana i Atletico przejęło futbolówkę

4'

A teraz Miranda faulował Ronaldo w środkowej strefie boiska.

3'

W pierwszych minutach Real prowadzi grę, wymieniając spokojnie dużą ilość podań. Atletico przyczajone do gry z kontrataku.

1'

Od razu zaatakował Real, ale jego akcja skończyła się stratą Bale'a na prawej stronie boiska. Królewscy szybko jednak odzyskali piłkę

1'

Bjorn Kuipers daje znak i ZACZYNAMY!

20:44

Hymn Ligi Mistrzów niesie się po stadionie, już zaraz zaczynamy!

20:31

Już tylko kwadrans i zaczynamy historyczny, madrycki finał Ligi Mistrzów. Atletico w tym sezonie sprawiło już jedną niespodziankę zdobywając mistrzostwo Hiszpanii. Czy stać je na kolejną i tym samym na ustrzelenie dubletu?

20:25

Z twittera Realu. Kibice Królewskich, którzy nie dali rady przyjechać do Lizbony, mogą obejrzeć ten mecz na specjalnym telebimie na Santiago Bernabeu Telebim na Santiago Bernabeu

20:20

Z twittera Atletico: kibice Rojiblancos na Estadio da Luz.

Kibice Atletico na Estadio da Luz.

20:13

A teraz na murawie Estadio da Luz do rozgrzewki zameldowali się piłkarze Atletico Madryt.

20:09

Drużyna Realu Madryt właśnie wybiegła na rozgrzewkę.

20:07

Nie wiemy jeszcze, kto zwycięży w tym spotkaniu, ale możemy być pewni, że będzie to triumf w stu procentach historyczny. Real walczy o dziesiąty w swojej historii Puchar Europy, Atletico może go wznieść po raz pierwszy. Kto dziś zapisze się na kartach historii?

20:03

A oto cudowny gol, jaki zdobył Luka Modrić w fazie grupowej tych rozgrywek. To jedno z piękniejszych trafień tej edycji Champions League:

20:00

Sześć ostatnich meczów Atletico we wszystkich rozgrywkach to dwie wygrane, trzy remisy i jedna porażka. Real w tym czasie przegrał również raz, trzy razy wygrał i dwukrotnie remisował.

19:56

Już tylko nieco ponad 45 minut zostało do rozpoczęcia spotkania. Atmosfera robi się coraz bardziej gorąca, a my jesteśmy ciekawi Waszych typów na to spotkanie. To co, kto według Was wygra dzisiaj finał Ligi Mistrzów?

19:51

Nieco zaskakująca jest też obecność Samiego Khediry w pierwszym składzie Realu. Niemiec ma zastąpić zawieszonego za kartki Xabiego Alonso, choć do tej roli typowany był raczej Asier Illarramendi.

19:50

Diego Costa zdążył się wykurować na finał Ligi Mistrzów i to z pewnością najlepsza informacja, jakiej mogli wyczekiwać dzisiaj fani Atletico. Diego Costa

19:46

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to brak w kadrze meczowej Ardy Turana, który jak widać nie zdążył wyleczyć kontuzji, jakiej doznał w ligowym starciu z Barceloną. Tej sztuki zdołał dokonać za to Diego Costa, który wybiegnie w wyjściowej jedenastce.

19:44

A teraz Realu: Diego Lopez, Pepe, Marcelo, Arbeloa, Morata, Isco, Illarra

19:43

Wyjściowe jedenastki już mamy, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek Atletico: Aranzubia, Alderweireld, Suarez, Rodriguez, Sosa, Lopez, Diego

19:38

Mamy już pierwszy skład Atletico na to spotkanie! Zapraszamy do zapoznania się z nim, a za chwilkę dorzucimy wyjściową jedenastkę Realu Madryt.

19:29

Hiszpańskie finały czterokrotnie decydowały o losach europejskiego trofeum, ostatnio przed dwoma laty. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.

19:23

KS z Lizbony: Pomimo tego, że do meczu jeszcze około półtorej godziny, metro lizbońskie jest wypełnione kibicami po brzegi. Wiele osób musi czekać na kolejne pociągi, w których znalazłyby się miejsca. Od rana UEFA informuje, że nie ma biletów na to spotkanie, a ceny na czarnym rynku sięgają 2-3 tysięcy euro. Dlatego też dziesiątki tysięcy osób pozostają w fan-zonach, gdzie będzie przeprowadzana bezpośrednia transmisja z dzisiejszego widowiska, które zapowiada się kapitalnie.

19:22

Myślę, że ze względu na fantastyczny sezon nasi rywale będą pewni siebie. Dopiero co wygrali bardzo ważne trofeum i tak - jutrzejszy finał będzie wyrównany. Mam jednak nadzieję, że to my go wygramy - kolejna część wypowiedzi Carlo Ancelottiego przed finałem Ligi Mistrzów.

19:14

Z twittera Atletico Madryt. Miranda i Arda Turan idą w kierunku autobusu, który zawiezie ich na stadion.

Miranda i Turan wsiadają do autobusu, który zawiezie ich na stadion, na którym rozegra się finał Ligi Mistrzów

19:13

Real już raz grał w hiszpańskim finale Ligi Mistrzów. Miało to miejsce w roku 2000, kiedy madrytczycy ograli 3:0 Valencię. Bramki zdobywali wtedy Morientes, McManaman oraz Raul.

A tak one wyglądały:

19:01

I następna przedfinałowa okładka. Sport i "Trzy Transfery". Okładka Sportu przed finałem Ligi Mistrzów

18:55

Ponad dwa lata temu ta grupa zawodników zaufała mi i mojemu sztabowi szkoleniowemu, po czym wspólnie zaczęliśmy ciężką i żmudną pracę, mając w sobie mnóstwo wiary i nadziei. Czasem słowaa nie potrafią opisać danej sytuacji. Moja drużyna jest pełna pasji, poświęcenia, zaangażowania. Nie boi się wykraczać poza pewne ramy i zawsze daje z siebie wszystko - kolejna część przedmeczowej wypowiedzi Diego Simeone.

18:40

W tym miejscu możecie prześledzić drogę Realu do finału Ligi Mistrzów, tekst przygotował Konrad Kryczka.

A tutaj możecie zobaczyć półfinałowy pojedynek Realu z Bayernem Monachium:

18:24

Puchar już czeka na Estadio da Luz. Kto zgarnie trofeum - Real, czy Atletico? Kibice z Madrytu opanowali Lizbonę, gdzie jest rozgrywany finał Ligi Mistrzów

18:24

Pora na kolejną okładkę. Mundo Deportivo i "Czerwono-biały Finał"

Okładka Mundo Deportivo na finał Ligi Mistrzów

18:17

Konrad Kryczka przeanalizował w jakim zestawieniu w tym finale może zagrać Real. Ten tekst można znaleźć tutaj.

18:08

Atletico w tym sezonie Ligi Mistrzów trafiło do grupy G, razem z Zenitem, Austrią Wiedeń i FC Porto. Madrytczycy zdobyli 16 punktów na 18 możliwych i zajęli w niej pierwsze miejsce. Kolejny etap to 1/8 finału, gdzie podopieczni Simeone trafili na Milan, który w dwumeczu ograli 5:1. W ćwierćfinale pokonali Barcelonę (w dwumeczu 2:1), a w półfinale Chelsea, 3:1. Oto bramki strzelane w pojedynku z londyńczykami:

17:54

Fani Atletico opanowali Parque de Eduardo VII. Zobacz więcej zdjęć! Strefa kibiców Atletico Madryt w Parque Eduardo VIIStrefa kibiców Atletico Madryt w Parque Eduardo VII

17:47

To normalne, że przed spotkaniami takimi, jak to ludzie się martwią. Musimy jednak zachować spokój. To jedyny sposób, by rozegrać jutro dobre zawody i pokazać się z najlepszej strony. Aby zwyciężyć, musimy włożyć w ten mecz całą naszą energię. Jestem skupiony, ale zrelaksowany. W tego typu meczach nie można przesadzać i zaharowywać się niepotrzebnie. Zawodnicy są bardzo zmotywowani. Marze o tym, by jutro moi piłkarz zagrali tak, jak zaprezentowali się w meczu z Bayernem. Jeśli tak będzie, wówczas mamy szansę na zwycięstwo - tak z kolei przed tym spotkaniem wypowiedział się Carlo Ancelotti.

17:35

Prezentowaliśmy już okładkę jaką miała dzisiejsza Marca, a co zaproponował nam As? "Derby Dwóch Wieków"

Okłada ASa przed finałem Ligi Mistrzów

17:32

To fotki ze strefy kibiców Realu Madryt na Praca de Figueira.

17:32

Tysiące fanów Realu i Atletico opanowało lizbońskie place. Zdjęcia Kuby Seweryna: Strefa kibiców Realu Madryt na Praca de Figueira oraz Praca de Pedro IV Strefa kibiców Realu Madryt na Praca de Figueira oraz Praca de Pedro IV

17:25

To będzie wyjątkowy mecz, na który przeszłość nie będzie mieć najmniejszego wpływu. Bardzo ważne będzie pierwsze pół godziny. Trzeba pokazać charakter i zrobić wszystko, by zdominować środek pola. Właśnie tam rozegra się wszystko to, co będzie istotne w odniesieniu zwycięstwa - to między innymi powiedział przed tym meczem Diego Simeone.

17:18

Świetna zapowiedź dzisiejszego spotkania:

16:59

Z twittera Realu Madryt: Raul, Predrag Mijatović, Francisco Gento i Amancio Amaro pojawili się w fan zonie Realu w Lizbonie.

Raul, Mijatovic, Gento i Amancio w fan zonie Realu w Lizbonie.

16:51

"Dziś nadejdzie prawda", głosi na swojej okładce dzisiejsza Marca.

Okład "Marci" przed finałem Ligi Mistrzów

16:29

Zapraszam również do zapoznania się z sukcesami obu zespołów w europejskich pucharach. O Atletico napisał dla Was Grzesiek Ignatowski, a o Realu Filip Błajet.

16:24

Historyczny bilans spotkań tych dwóch zespołów jest bardziej korzystny dla Realu. Jedni i drudzy spotykali się ze sobą 194 razy, Królewscy wygrywali 102 razy, a Atletico 46, tyle samo było również remisów.

16:12

Świetne porównanie tego, ile Real i Atletico wydały na swoich piłkarzy. Różnica jest wręcz ogromna, ale musimy pamiętać, że dzisiaj pieniądze na boisko nie wybiegną.

Porównanie łącznej kwoty wydanej na piłkarzy przez Real i Atletico.

Najwyższa wydane kwota przez Real to 100 milionów euro za Bale'a. Największy transfer Atletico? 13 milionów euro za Turana.

15:55

Real to rekordzista pod względem wygrywanych Pucharów Europy, ma ich na koncie aż dziewięć. Ostatni Królewscy zdobyli jednak aż 12 lat temu, kiedy udało im się pokonać w finale Bayer Leverkusen, 2:1. Oto cudowny gol, jaki zdobył wtedy Zinedine Zidane:

15:41

Z twittera Realu Madryt. Pięciu triumfatorów Ligi Mistrzów na jednym zdjęciu w Lizbonie. Ktoś z Was rozpozna wszystkich?

Pięciu zwycięzców Ligi Mistrzów na jednym zdjęciu

15:28

Dojazd na stadion Estadio da Luz w Lizbonie

Dojazd na stadion Estadio da Luz w Lizbonie - finał Ligi Mistrzów

15:26

SMS: W Parque de Eduardo VII, gdzie mieści się strefa kibiców Atletico, ludzi jest jeszcze więcej i są rozmieszczeni po całym parku! Mega atmosfera!

14:31

SMS od Kuby Seweryna z Lizbony: Obóz kibiców Realu - ok. 30-40 tysięcy na placu Praca de Figueira. Drugie tyle na sąsiednim Praca de Pedro IV. Wkrótce wieści z obozu Atletico.

13:52

Finał Ligi Mistrzów - kibice Realu i Atletico w LizbonieFinał Ligi Mistrzów - kibice Realu i Atletico w Lizbonie

13:51

Kolejny wpis na blogu naszego dziennikarza, który przebywa w Lizbonie. Właśnie napisał, że Hiszpanie całkowicie opanowali miasto | Droga do Lizbony: Hiszpańska fiesta w stolicy Portugalii... z kibicami Bayernu i Chelsea (8)

13:37

Hiszpańskie media podają, że nie ma już biletów w sprzedaży. Pod hotelami (Hotel Tivoli, Real i Tiara Park Atlantic Hotel, Atletico) gromadzą się tłumnie kibice obu drużyn, którzy intonują przyśpiewki. W Lizbonie robi się coraz głośniej.

12:23

Przypuszczalne składy wg hiszpańskiej Marci:

REAL: Casillas - Carvajal, Ramos, Pepe, Coentrao - Modrić, Illaramendi, Di Maria - Bale, Benzema, Ronaldo

ATLETICO: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Arda Turan, Gabi, Tiago, Koke - Diego Costa, Villa

12:07

Przed meczem zapraszamy do śledzenie bloga naszego wysłannika w Lizbonie - Kuby Seweryna. Droga do Lizbony - zobacz jak wyglądały dni przed wielkim starciem w finale Ligi Mistrzów.

12:05

O to trofeum będą walczyć dziś piłkarze z Madrytu. Real marzy o słynnej "La Decima", czyli dziesiątym zwycięstwie w najważniejszych klubowych rozgrywkach piłkarskich na świecie. Atletico, trochę w roli kopciuszka, chce z kolei sprawić by ten sezon był historycznym, zdecydowanie najlepszym w historii klubu. W takim meczu nie trzeba w ogóle mówić o motywacji. Celem jest po prostu zwycięstwo. Trofeum Ligi Mistrzów

11:57

Na to spotkanie piłkarski świat czekał ze zniecierpliwieniem przez cały sezon. Na Estadio da Luz w Lizbonie Real i Atletico mogą sięgnąć piłkarskich marzeń i zdobyć najcenniejsze w klubowych rozgrywkach trofeum. Portugalski finał poza gwarantowanymi emocjami na najwyższym poziomie, będzie też historycznym starciem, którego w długiej historii Champions League jeszcze nie było. Po raz pierwszy zagrają w nim drużyny z tego samego miasta. Na relację LIVE z finału zaprasza ekipa Ekstraklasa.net. Depesze prosto z Lizbony będzie dostarczał nasz specjalny wysłannik na finał Ligi Mistrzów Jakub Seweryn. Zaczynamy!