Real MadrytReal Madryt
23:26

Zwycięski gol Bale'a.

23:22

Real zasłużenie zdobywa dzisiaj Puchar Króla, gdyż podopieczni Carlo Ancelottiego wykorzystali skrzętnie fatalne błędy duetu Dani Alves - Jose Pinto, zdobywając po dwóch stratach Brazylijczyka dwa gole z kontrataku, przy których nie popisał się także bramkarz Barcy. Gareth Bale wreszcie ma swoją chwilę chwały w El Clasico, zdobywając kapitalnego zwycięskiego gola! Za chwilę Królewscy odbiorą wywalczone trofeum, a z naszej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

93'

Koniec! Real Madryt zdobywa Puchar Króla!

93'

Barcelona naciska, ale do końca tylko sekundy.

91'

Varane z kolei zmienia Benzemę. Trzy minuty doliczone.

90'

Casemiro zmienia Isco.

89'

Słupek!!!! Neymar w idealnej okazji trafia tylko w słupek!!!

88'

Żółta kartka dla Alonso.

88'

Mogło być już 1:3, ale w kolejnej kontrze Benzema przegrywa pojedynek z Pinto!

86'

Kontra Realu, którą Bale rozpoczął na własnej połowie i na swojej drodze musiał tylko wyprzedzić Bartrę! Z nim sobie poradził, wpadł w pole karne i płaskim strzałem zaskoczył Pinto! Piękny gol Walijczyka! Gol prawdopodobnie na wagę Pucharu Króla!

87'

Alexis zmienia Bartrę.

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Gareth Bale!!! Co za rajd!!!

84'

Uderzenie z dystansu Adriano pewnie broni Casillas.

83'

Real wyprowadził kontrę po błędzie Alvesa, ale Di Maria strzela bardzo niecelnie.

82'

Neymar w polu karnym świetnie zatrzymany przez Pepe, który jeszcze wyciął Daniego Carvajala. Rzut rożny dla Barcy.

81'

Bardzo mocny strzał z dystansu Modricia nieznacznie mija bramkę Barcelony! Piłka otarła się o słupek!

80'

Isco uruchomił Bale'a w kontrataku, ale ten został świetnie zatrzymany przez Mascherano. W odpowiedzi Neymar nie dał rady w starciu z Carvajalem i stracił piłkę na rzecz Casillasa.

80'

Mateu Lahoz chyba się pośpieszył z gwizdkiem, przerywając akcję Barcy, bo jego liniowy nie pokazał spalonego. I takowego nie było. Dziwna sytuacja.

77'

Na spalonym Messi w akcji kombinacyjnej Barcelony.

75'

Uderzenie z dystansu na wiwat Daniego Alvesa.

74'

Gol Bartry

73'

Po dośrodkowaniu Alvesa niepilnowany był w polu karnym Pedro, ale pomógł sobie ręką w przyjęciu piłki i sędzia to dostrzegł.

72'

Rajd Bale'a przez kilkadziesiąt metrów i uderzenie w światło bramki, które broni Pinto! Zrobił się mecz na Mestalla!

69'

Debiut młodego obrońcy Barcy w El Clasico zakończony golem! Nikt tego się teraz nie spodziewał, ale po rzucie rożnym Bartra wykorzystuje błąd Pepe i pięknym strzałem głową doprowadza do remisu!!!

69'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Marc Bartra!

68'

Neymar wywalczył rzut rożny dla Barcy.

68'

Oho, wydawało się, że będzie 0:2 dla Realu, ale sędzia Mateu Lahoz słusznie chyba nie uznał gola dla Królewskich, gdyż faul na Pinto wydawał się dość wyraźny.

67'

Kolejna kapitalna akcja Di Marii! Argentyńczyk doskonale dogrywa do Benzemy, którego strzał w krótki róg zdołał obronić Pinto!

66'

Dośrodkowanie Daniego Alvesa łapie Casillas. Wcześniej obrona Realu poradziła sobie z wrzutką Xaviego.

66'

Bardzo nieprzyjemny strzał z dystansu Bartry odbija niepewnie Casillas! Rzut rożny.

64'

Barcelona - Real Madryt

63'

Przewrócił się w polu karnym Ramos, sędzia był niewzruszony i niecelny strzał z dystansu oddał Alonso.

63'

Kolejna strata Busquetsa i Benzema zostaje zablokowany przez Bartrę. Jeszcze jeden rzut rożny.

62'

Doszedł do strzału głową Sergio Ramos, ale uderzył w sam środek bramki i złapał piłkę Pinto!

61'

Świetna akcja Di Marii, zagranie piętą do wbiegającego Carvajala, którego centrę blokuje Mascherano. Korner.

60'

I schodzi słabiutki Cesc Fabregas, w jego miejsce Pedro.

60'

Przechwyt Messiego i po chwili strata Fabregasa pod polem karnym Realu na rzecz wracającego Di Marii.

59'

Teraz na spalonym Leo Messi.

58'

Fabregas w starciu z Ramosem chciał wymusić rzut karny. Bez skutku.

56'

Na spalonym Benzema w kontrataku Realu.

56'

W drugiej połowie Barcelona jeszcze bez sytuacji. Złe dośrodkowanie Alvesa.

55'

Po błędzie Busquetsa Bale z szesnastu metrów strzela tuż nad bramką Barcelony!

54'

Pepe opatrywany przez lekarzy Realu. Tymczasem Jordi Alba opuścił plac gry w przerwie z powodu urazu mięśnia dwugłowego uda.

53'

Javier Mascherano bez ceregieli przerwał akcję indywidualną. Żółta kartka.

51'

Messi z rzutu wolnego potwierdza swoją słabiutką dyspozycję. Strzela wysoko w trybuny.

49'

Messi faulowany przez Pepe około 25 metrów od bramki Casillasa.

48'

Bale!!! Po kontrataku Realu Walijczyk doskonale minął Busquetsa i posłał piłkę obok bramki Pinto!

47'

46'

Wznawiamy spotkanie!

46'

Zmiana w przerwie w Barcelonie. Adriano za Jordiego Albę.

22:18

El Clasico nie porywa - z gry obu drużyn wynikałby remis, gdyby nie błąd Jose Pinto po strzale Angela Di Marii po jednym z kontrataków Królewskich. Real prowadzi do przerwy, ale w tym meczu może się jeszcze wiele zdarzyć, choć do tego trzeba jednak innej gry Barcelony.

45'

Koniec pierwszej połowy! Barcelona - Real 0:1!

45'

Di Maria znalazł Benzemę w polu karnym, a ten jednak fatalnie skiksował.

43'

Messi nie opanował długiej piłki zagranej za linię obrony przez Fabregasa.

42'

Iniesta i Neymar powalczyli o piłkę w polu karnym Realu i Brazylijczyk zagrał ją przed pole karne do Messiego, który strzela niecelnie!

41'

39'

Złe dośrodkowanie Alvesa, ale Carvajal nieoczekiwanie wybija piłkę na róg.

38'

Neymar złapany na spalonym.

38'

Drobne zamieszanie w polu karnym Realu wyjaśnione, a w kontrataku Benzema minimalnie zbyt lekko zagrał do Bale'a i wychodzącego sam na sam Walijczyka uprzedził Busquets.

37'

36'

Jordi Alba!!! W kontrataku Realu Bale poradził sobie z Alvesem i zagrał piłkę do niepilnowanego Di Marii, do którego doskonale doskoczył i zablokował lewy obrońca Barcy!

35'

Szybkie rozegranie i słabiutki strzał Messiego. Piłka ledwo doturlała się do Casillasa.

35'

Po dosrodkowaniu Alby i interwencji Coentrao jest korner dla Barcelony.

32'

Iniesta szukał w polu karnym wbiegającego Alvesa, ale jego zagranie przerwał Ramos.

31'

Gol Di Marii:

31'

Po składnej akcji Barcelony uderzenie z dystansy Iniesty zostało zablokowane przez Modricia.

29'

Centra Di Maria nie przeszła przez dobrze ustawionego Bartrę.

28'

Real wywalczył dość przypadkowo rzut rożny.

27'

Neymar wycofuje piłkę przed pole karne do Xaviego, który z kolei uderza wysoko nad poprzeczką.

25'

Jordi Alba teraz z kolei celnie zacentrował na głowę Neymara, który z trudnej pozycji nie trafił czysto w piłkę.

24'

23'

Alves swoim dośrodkowaniem znalazł nieoczekiwanie ustawionego w polu karnym Jordiego Albę, ale ten głową nie zaskoczył Casillasa!

20'

Iniesta dograł doskonale w uliczkę do Fabregasa, który szukał jeszcze Neymara w polu karnym, ale zagrał minimalnie niedokładnie.

19'

Bardzo ładna akcja pozycyjna Realu zakończona jednak słabiutkim strzałem Di Marii.

17'

Kartka chyba także dla Pepe.

16'

Zagotowało się teraz między Neymarem a Coentrao, wkroczył do akcji też Pepe. Musi interweniować arbiter. Jest żółta kartka dla Brazylijczyka.

15'

Centra Alvesa i efektowna interwencja szczupakiem Pepe, który uprzedził Messiego.

14'

Dośrodkowanie Neymara z prawego skrzydła, Iniesta niecelnie zgrywa piłkę do Fabregasa. Strata.

13'

Neymar poradził sobie w polu karnym z Ramosem, ale nie podążył za akcją Messi i po zagraniu Brazylijczyka Pepe oddaje piłkę Casillasowi.

12'

11'

Błyskawiczna kontra Królewskich! Odbiór Isco, Benzema doskonale uruchamia Di Marię, który nie najlepiej zabrał się z piłką, ale pomimo nacisku Alby oddał płaski strzał na bramkę, z którym słabo interweniujący Pinto sobie nie poradził! 1:0 dla Realu!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Angel Di Maria!

8'

Real atakuje pressingiem już na połowie rywala, ale daleko Królewskim do tego, co w Lidze Mistrzów prezentowało Atletico.

7'

Bale przypadkowo utrzymał się z piłką na 16. metrze przed bramką Barcelony, ale odbity strzał Walijczyka minął bramkę.

6'

Odbita centra Daniego Alvesa wpada w ręce Casillasa.

6'

I już poszła kontra Realu! Mascherano złamał linię spalonego i Bale wyszedł na wolne pole, ale z ostrego kąta nie był w stanie uderzyć celnie na bramkę Pinto!

5'

Długa piłka od Iniesty do rozpędzonego Messiego, ale Argentyńczyka uprzedza Casillas.

4'

Alba poradził sobie z Pepe i wpadł w pole karne Realu, gdzie doskonale zatrzymał go Carvajal.

4'

Faul taktyczny Isco na Neymarze i jest błyskawicznie żółta kartka dla gracza Realu.

2'

Real od pierwszych minut stara się rozgrywać dokładnie futbolówkę.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, Benzema do Modricia i zaczynamy!

21:27

Kapitanami obu drużyn są Iker Casillas (Real) i Xavi Hernandez (Barca).

21:26

Czas na hymn Hiszpanii i oczywiście pojawiają się gwizdy Katalończyków.

21:25

Obie drużyny już wychodzą na murawę Estadio Mestalla! Sędzią spotkania jest Antonio Mateu Lahoz, który pochodzi właśnie z regionu Walencji.

21:15

Kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Transmisja z tego meczu w TVP 1 i TVP Sport.

21:05

- To jest finał. Nie myślimy tylko o tym, żeby przeszkadzać rywalowi, ale chcemy zagrać swój mecz w nasz sposób. To jedyny sposób, żeby wygrać. Musimy powalczyć o piłkę i do tego potrzebujemy odwagi i tożsamości, rzeczy najważniejszych w finałach. (...) Cristiano? Nie chcemy ryzykować. Tracimy ważnego piłkarza, ale wierzę, że będzie to motywacja dla pozostałych - twierdził z kolei Carlo Ancelotti, szkoleniowiec Królewskich.

21:01

- To nie będzie żaden rewanż. To ważny mecz, ponieważ gramy o Puchar Króla, o trofeum, które trzeba zdobyć. Nie ma co się odnosić w tym momencie do innych rozgrywek. Tam się stało, co się stało i żałujemy tego. To trofeum ma swoją wartość, ale nie wpłynie na powodzenie całego sezonu, bo te zależy od innych rozgrywek - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Barcelony, Gerardo Martino.

20:53

Kogo brakuje w obu drużynach? W Realu brakuje oczywiście kontuzjowanego Cristiano Ronaldo, a także Samiego Khediry, Alvaro Arbeloi, Marcelo i Jese Rodrigueza. W Barcelonie nie zagrają z kolei Victor Valdes, Gerard Pique oraz Jonathan dos Santos. Poza meczową osiemnastką znaleźli się z kolei Cristian Tello, Martin Montoya oraz Ibrahim Afellay.

20:46

Nie można mówić o jakichkolwiek niespodziankach, w którejkolwiek z drużyn, aczkolwiek niektóre media awizowały do gry Alexisa Sancheza w miejsce Ceska Fabregasa. Do zdrowia w Barcelonie wrócili w ostatniej chwili Marc Bartra i Carles Puyol, dzięki czemu ten pierwszy wskakuje do pierwszej jedenastki, a drugi ląduje na ławce rezerwowych. W Realu za kontuzjowanego Ronaldo gra dzisiaj Isco.

20:44

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

20:42

FC Barcelona - Real MadrytFC Barcelona - Real Madryt

20:38

...oraz 4:3 na Santiago Bernabeu po hattricku Messiego i jednej bramce Iniesty (dla Realu trafiali Benzema x2 i Ronaldo)

20:37

Spotkania ligowe w tym sezonie padały z kolei łupem Barcelony, która wygrywała 2:1 na Camp Nou po golach Neymara i Alexisa (dla Realu trafił Jese)...

20:35

Dokładnie trzy lata temu, oba zespoły również spotkały się na Mestalla w finale Pucharu Króla. Real Madryt Jose Mourinho pokonał wtedy Barcelonę Pepa Guardioli 1:0 po trafieniu Cristiano Ronaldo. Żadnego z trzech wymienionych panów dzisiaj nie zobaczymy w akcji.

20:32

Dzisiejszy mecz Realu z Barceloną będzie już 228. oficjalnym spotkaniem obu drużyn. Bilans tych spotkań to 90 zwycięstw Królewskich, 89 Katalończyków oraz 48 remisów. W bramkach jest 383-369 dla Los Blancos.

20:31

Na starcie warto może przypomnieć drogi obu drużyn do finału. Barcelona pokonywała kolejno Cartagenę (4:1,3:0), Getafe (4:0, 2:0), Levante (4:1, 5:1) oraz Real Sociedad (2:0, 1:1). Real miał nieco trudniej, bowiem w kolejnych pojedynkach radził sobie z Olimpic Xativa (0:0, 2:0), Osasuną (2:0, 2:0), Espanyolem (1:0, 1:0) oraz Atletico Madryt (3:0, 2:0).

20:30

FC Barcelona - Real Madryt

20:26

Dzisiejszy finał zostanie rozegrany na Estadio Mestalla w Walencji, gdzie cały dzień gromadzą się już kibice obu zespołów. Ten mecz będzie miał na pewno niewiarygodne znaczenie zarówno dla Barcy, jak i dla Królewskich, bo w ostatecznym rozrachunku może się okazać jedyną szansą na jakiekolwiek trofeum w tym sezonie (nie licząc Superpucharu Hiszpanii zdobytego przez Barcelonę na starcie). Obie drużyny prawdopodobnie będą musiały uznać wyższość Atletico Madryt w La Liga. Przed Realem jest jeszcze wprawdzie półfinał Ligi Mistrzów z Bayernem, ale w tym dwumeczu Królewscy na pewno nie będą faworytem.

20:18

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu finałowego Pucharu Króla, w którym FC Barcelona zmierzy się z Realem Madryt!