ROW 1964 RybnikROW 1964 Rybnik
0 : 3
Miedź LegnicaMiedź Legnica
94'

Sędzia Zbigniew Dobrynin kończy spotkanie po bramce Łobodzińskiego. Miedź Legnica pokonuje Energetyk ROW Rybnik 3:0.

93'

GOOOOOL!!! 0:3! ŁOBODZIŃSKI! Piłkarz Miedzi po akcji swojego zespołu znalazł się z futbolówką w polu karnym. Oddał strzał, ale obronił Bucek. Z dobitki Łobodziński już się nie pomylił i piłka wylądowała w bramce.

92'

Szary wbiegł w pole karne z lewej strony i oddał strzał na bramkę Bledzewskiego. Niecelne uderzenie.

90'

4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

Szczepaniak z przed pola karnego uderzał na bramkę. Bucek broni "na kolanach".

89'

Szymański zagrał do Cierpki przed polem karnym, a ten uderza na bramkę. Efektowną interwencją popisał się Bucek.

88'

Rybniczanie próbują jeszcze atakować, ale nie zanosi się na zmianę rezultatu. Pozostały dwie minuty.

86'

Żółtym kartonikiem ukarany Roland Buchała.

84'

Bałuszyński z prawej strony zagrał długą piłkę na lewą stronę. Tam znalazł się Feruga, który zamykał. Piłka minęła prawy słupek bramki. Było groźnie!

83'

Ostatnia zmiana w Miedzi. Piotra Kasperkiewicza zastępuje Adrian Cierpka.

82'

Kolega z drużyny chciał dograć do Burkharta przed polem karnym. Nie zrozumieli się zawodnicy Miedzi i ten nawet nie ruszył do piłki.

81'

Z lewej strony w pole karne do Szczepaniaka dogrywał Zasada. Zapowiadało się na kolejną bramkę, ale piłka trafiła prosto w bramkarza Energetyka.

79'

Łobodziński dostał piłkę z rzutu z autu od Zasady. Zawodnik Miedzi chciał zagrać w pole karne do Szczepaniaka, jednak ten nie doszedł nawet do tej piłki i od bramki Bucek.

77'

GOOOOOL!!! 0:2! SZYMAŃSKI! Kolejne podanie w pole karne dostał Szymański. Piłkarz Miedzi przyjął przyjął piłkę i ze spokojem wpakował ją do bramki Bucka.

75'

Za faul żółtą kartką ukarany kapitan Energetyka, Kamil Kostecki.

75'

Ostatnia zmiana w Energetyku. Szymon Sobczak schodzi, wchodzi Roland Buchała.

73'

Po dośrodkowaniu Zasady akcję zamykał Szczepaniak. Piłka mija bramkę Bucka.

71'

Druga zmiana w Miedzi Legnica. Piotra Madejskiego zmienia Marcin Burkhart.

69'

Kolejna sytuacja Energetyka! Piłkę po dośrodkowaniu w pole karne dostał Sobczak, który postanowił uderzyć na bramkę Bledzewskiego. Bramkarz Miedzi broni ten strzał!

67'

Jeden z piłkarzy Miedzi zagrał wysoką piłkę z prawej strony do Szczepaniaka. Piłkę wyłapuje Bucek.

66'

Szary wstrzelił piłkę w pole karne, ta odbiła się od obrońców Miedzi i trafiła do Płonki, który groźnie uderzył na bramkę Bledzewskiego. Dobra interwencja bramkarza.

63'

Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy. Marka Krotofila zastępuje Łukasz Bałuszyński.

62'

Z lewej strony piłkę w pole karne wrzucił Łobodziński, a tam wyskakiwał Szymański. Futbolówkę z głowy zawodnika Miedzi zgarnął obrońca Energetyka.

60'

Dziwny zbieg okoliczności i piłka wylądowała pod nogami Patryka Szymańskiego, który z daleka uderzył na bramkę Bucka. Piłka minęła lewy słupek bramki.

60'

Szymański powalczył z obrońcą Energetyka, odebrał mu piłkę i popędził lewą stroną boiska, a następnie płasko zagrał do Szczepaniaka. Ten nie doszedł jednak do piłki.

58'

Pierwsza zmiana w Energetyku. Boisko opuszcza Jarosław Wieczorek, a w jego miejsce pojawia się Daniel Feruga.

56'

Szczepaniak z prawej strony chciał płasko zagrać w pole karne do Szymańskiego. Wybijają obrońcy Energetyka.

54'

Pogubili się rybniczanie i piłkę przejęła Miedź. Długą piłkę na połowę Energetyka dostał Szymański. Zawodnik Miedzi był jednak na spalonym i akcja została przerwana.

53'

Wieczorek zagrał w pole karne do Cisse, a ten oddał strzał. Nogą zablokował jeden z obrońców Miedzi.

52'

Z przed pole karnego niecelnie huknął Szczepaniak.

50'

Za ostry faul żółtym kartonikiem ukarany Radosław Bartoszewicz.

49'

Cisse znalazł w polu karnym Sobczaka i zagrał mu piłkę. Dobrze w tej sytuacji odnalazł się jednak bramkarz Medzi, który przerwał tą akcję.

48'

Łobodziński uderzał z rzutu wolnego. Piłka mija lewy słupek bramki Bucka.

47'

Łobodziński chciał popędzić w pole karne, ale przerwali mu obrońcy Energetyka.

46'

Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Tym razem od środka goście.

20:00

W przerwie zmiana w drużynie gości. Grzegorza Bartczaka zastępuje Ireneusz Brożyna.

45'

Sędzia kończy pierwszą część spotkania! Miedź Legnica prowadzi z Energetykiem ROW Rybnik 0:1 po bramce Patryka Szymańskiego.

44'

Cisse wykorzystał błąd jednego z obrońców i popędził prawym skrzydłem w stronę pola karnego. Piłkarz Energetyka dostrzegł kogoś w polu karnym i zagrał tam piłkę. Nikogo tam jednak nie było i od bramki Bledzewski.

44'

Jeden z piłkarzy Miedzi dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego. W polu karnym faulowany był interweniujący Bucek i rzut wolny dla gospodarzy.

42'

Szary popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Na rzut rożny wybili obrońcy. Po wznowieniu z narożnika boiska wybili legniczanie i to oni są teraz przy piłce.

41'

Znów próbuje atakować Miedź. Tym razem gościom się nie udało i w posiadaniu futbolówki Energetyk.

39'

Gospodarze łatwo się jednak nie poddają. Cisse zagrał do Wieczorka przed polem karnym, a ten oddał strzał na bramkę Bledzewskiego. Niecelne uderzenie.

37'

Wydawało się, że Szymański podczas podania był na pozycji spalonej. Sędzia liniowy nie podniósł jednak chorągiewki i akcja poszła dalej. Kibice niezadowoleni.

36'

GOOOOOL!!! 0:1! SZYMAŃSKI! Doczekali się legniczanie. Szymański dostał piłkę przed polem karnym i znalazł się w sytuacji sam na sam z Buckiem. Piłkarz Miedzi popędził do przodu, minął kilku obrońców w polu karnym i wpakował piłkę do bramki.

35'

Miedź chciała rozegrać atak pozycyjny. Jedno niecelne zagranie spowodowało, że przy piłce jest Energetyk.

33'

Kolejna próba gości. Z przed pola karnego uderzał Szymański. Piłka mija lewy słupek bramki.

31'

Zasada próbował zaskoczyć Bucka strzałem z daleka. Na posterunku bramkarz Energetyka.

30'

Żółtą kartką ukarany Grzegorz Bartczak.

28'

Kolejny raz w pole karne wbiegał Sobczak, który kolejny raz dośrodkował na środek pola karnego. Nikt nie zamknął tej akcji i przy piłce Miedź.

27'

W pole karne popędził Sobczak, który następnie postanowił oddać strzał. Odbija Bledzewski, ale na dobitkę znalazł się Muszalik. Piłka po jego strzale mija bramkę.

25'

Z rzutu wolnego uderzał Muszalik. Piąstkuje Bledzewski.

24'

Sobczak efektownie upada z lewej strony pola karnego. Rzut wolny dla gospodarzy.

23'

Kolejny raz sam na sam wychodził Szczepaniak, jednak z bramki wyszedł Bucek, który wybił piłkę z przed pola karnego.

21'

Madejski z dobrych kilkudziesięciu metrów dośrodkował w pole karne do Szczepaniaka, a ten głową uderzył na bramkę Bucka. Kolejny raz piłka ląduje w rękach bramkarza.

20'

Łobodziński wykonał zwód w lewą stronę i minął obrońcę, a następnie uderzył na bramkę. Piłka minimalnie mija prawy słupek bramki!

20'

Szczepaniak wywalczył piłkę w starciu z obrońcą Energetyka i zagrał ją w pole karne do Zasady, który zamknął akcję uderzeniem na bramkę Bucka. Było groźnie, ale przytomnie golkiper Energetyka.

15'

Z niecałych dziesięciu metrów uderzał Bartoszewicz. Dobrą interwencją popisuje się Bucek.

13'

Muszalik dośrodkowywał z rzutu wolnego. Futbolówka w rękach Bledzewskiego.

12'

Kolejna dwójkowa akcja Szymański-Szczepaniak. Szymański dośrodkował do Szczepaniaka na piąty metr. Ten miał zamykać akcję, jednak nie udało mu się przeciąć piłki i od bramki Bucek.

10'

Madejski długim zagraniem chciał uruchomić kolegów z drużyny. Żaden piłkarz Miedzi nie ruszył jednak do piłki, bo zagranie było zbyt mocne.

9'

Cisse dostał podanie przed polem karnym i po raz kolejny wbiegł w pole karne. Pogubił się rybniczanin i przy piłce goście.

7'

Szczepaniak zagraniem głową chciał uruchomić Szymańskiego. Ten wiedział, że jest na spalonym i nawet nie startował do tej piłki.

6'

Szary głową zagrywał do swojego bramkarza. Próbował naciskać Szymański, ale piłka ląduje w rękawicach Bucka.

5'

"Piłka nożna dla kibiców!" w wykonaniu kibiców Energetyka ROW Rybnik.

4'

Cisse popędził z futbolówką w pole karne, a następnie oddał strzał. Piłka ląduje w rękach Bledzewskiego.

3'

Pierwszy strzał na bramkę Bucka w wykonaniu Szczepaniaka.

1'

Piłkarze z Legnicy popędzili z pierwszą akcją. W polu karnym piłkę do kolegi z drużyny chciał zagrywać Łobodziński. Niecelne podanie i przy piłce gospodarze.

1'

Sędzia Zbigniew Dobrynin gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gospodarze!

18:58

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza obie jedenastki na murawę Stadionu MOSiR w Rybniku.

18:52

Piłkarze obu drużyn udali się już do szatni, za niecałe 10 minut początek spotkania.

18:46

W znacznie lepszej sytuacji jest dzisiejszy rywal Energetyka - Miedź Legnica. Legniczanie mają na swoim koncie 33 punkty, co daje im 10 miejsce w tabeli. Zespół z Legnicy o utrzymanie może być bardziej spokojny. Podopieczni Adama Fedoruka w ostatnim ligowym spotkaniu pokonali walczącą o awans Arkę Gdynia 2:1.

18:44

Energetyk ROW Rybnik obecnie ma na koncie 22 punkty. Rybnicki zespół już od dłuższego czasu jest jednym z najgorszych zespołów w lidze. W ostatnim spotkaniu podopieczni Jana Furlepy przegrali na własnym stadionie z GKS-em Katowice aż 4:0. Do końca sezonu pozostało już tylko dziewięć kolejek, a więc sytuacja rybniczan jest nie do pozazdroszczenia.

18:43

Dzisiejszego spotkania z perspektywy trybun nie zobaczą kibice z Legnicy. Taką decyzję na wniosek rybnickiej policji podjął prezydent Rybnika, Adam Fudali. Kara jest pokłosiem zachowania kibiców obu drużyn podczas derbów Śląska. Podczas meczu na murawie wylądowało kilka rac.

18:38

Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

18:36

Ostatnie spotkanie pomiędzy Energetykiem ROW Rybnik, a Miedzią Legnica zostało rozegrane 21 września 2013 na Stadionie Miejskim w Legnicy. Wówczas mecz zakończył się jednobramkowym remisem. Strzelcem bramki dla rybnickiego zespołu był Mariusz Muszalik (19'). Do wyrównania w 88. minucie doprowadził Wojciech Łobodziński.

18:32

Witam państwa prosto ze Stadionu MOSiR w Rybniku, gdzie za niecałe 30 minut Energetyk ROW Rybnik podejmie drużynę Miedzi Legnica w ramach 26. kolejki I ligi. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca.