Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
0 : 1
sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
17:54

O wyniku meczu w Niepołomicach zadecydował jeden kluczowy błąd obrony - w trakcie meczu trudno było wyłonić jednoznacznego faworyta. Celne podanie Grzeszczyka, kiks Wallace'a i dobre wykończenie Traore przerywa skandaliczną passę napastników Sandecji bez gola. To już wszystko z Niepołomic - za uwagę dziękuje Państwu Jakub Podsiadło.

95'

Koniec meczu! Sandecja przerywa wyjazdową niemoc i dzięki błyskowi instynktu strzeleckiego Mouhamadou Traore wygrywa 1:0 i wywozi trzy punkty z Niepołomic!

94'

Jeden z ostatnich fauli w dzisiejszym meczu, tym razem na Pablo Gómezie. Marcin Cabaj wybija piłkę daleko pod bramkę Puszczy.

94'

Główka za główką w środku pola, obie drużyny czyhają na ostatni atak.

92'

Ani my, ani kibice nie mają pojęcia, co zauważył sędzia Bukowczan w polu karnym Sandecji, że podyktował rzut wolny na korzyść gości.

92'

Żelazne nerwy Marcina Cabaja - bramkarz i kapitan Sandecji skacze wyżej niż dwóch głowkujących piłkarzy gospodarzy i piąstkuje piłkę poza pole karne.

91'

Rzut wolny + Łukasz Nowak + niewiele czasu na wyrównanie = ?

90'

Druga żółta i czerwona kartka dla Mateusza Bartkowa (Sandecja). Sędzia Bukowczan miał już dość brutalnych wejść prawego obrońcy gości w Łukasza Staronia. Sandecja będzie kończyć mecz w dziesiątkę!

89'

Niedbałe przyjęcie Traorego psuje okazję na dobry atak dla sądeczan.

89'

Magdziński solidnie przygotował się do woleja, piłka z niecodzienną trajektorią lotu kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką bramki Cabaja!

88'

Puszcza zwiększa tempo, tym razem do główki składał się Dawid Kałat, również pudło rekonwalescenta z Niepołomic!

88'

Jacek Magdziński wzięty w kleszcze przez dwóch obrońców Sandecji już w polu karnym.

87'

Jedna z ostatnich szans Puszczy na wyrównanie zmarnowana przez niecelny strzał głową Wallace'a.

86'

Ostatnie minuty meczu, akcja solidarnie przenosi się spod jednej bramki pod drugą.

84'

Szczepaaański! Niesygnalizowane uderzenie z kilkunastu metrów mija bramkę Sobieszczyka.

83'

Wallace stara się rehabilitować za poprzednie wpadki i wybija dośrodkowanie Mójty.

82'

Żółty kartonik dla Pawła Strózika (Puszcza). Sandecja będzie wkręcać piłkę z rzutu wolnego w pole karne.

81'

Powracający po kontuzji kolana Dawid Kałat wszedł na boisko za Petera Borovićanina (Puszcza).

81'

Maciej Kononowicz zmienił zmęczonego Macieja Bębenka.

79'

Łukasz Staroń został poszkodowany przy okazji starcia z Bartkowem, kibice domagają się czerwonej kartki dla obrońcy Sandecji. Sędzia Bukowczan nie przychyla się do sugestii sympatyków gospodarzy i puszcza grę.

78'

Fatalny błąd Wallace'a, Brazylijczyk ograny jak dziecko przez Traore! Senegalczyk zanim stanie oko w oko z Sobieszczykiem tańczy przed Wełną, młody obrońca Puszczy nie daje się oszukać tak łatwo, jak jego bardziej doświadczony partner z defensywy.

77'

Dośrodkowanie Borovićanina zatrzymane przez solidnego dzisiaj Mateusza Bartkowa. Puszcza i Sandecja wyprowadzają akcję za akcją, mimo prowadzenia gości końcówka zapowiada się emocjonująco.

77'

Przy próbie wyprowadzenia kontrataku kompletnie pogubił się Łukasz Staroń i traci piłkę na rzecz Bartkowa.

74'

Bardzo blisko drugiej bramki Sandecji! Zablokowane podanie Grzeszczyka plącze się między nogami stoperów Puszczy i zakręca obok zaskoczonego Sobieszczyka, ani Grzeszczyk, ani Traore nie są w stanie dobić piłki do opuszczonej bramki!

73'

Mateusz Cholewiak za Longinusa Uwakwego (Puszcza).

73'

Borovićanin stratą piłki prokuruje szarżę Bębenka przerwaną dopiero przez Uwakwego. Nigeryjczyk ku uciesze kibiców Puszczy ogrywa jednego z sądeczan i oddaje piłkę Strózikowi.

71'

Obrona Puszczy poważnie przysnęła i dopuściła Traore do przejęcia dobrego podania Nathera.

70'

Kamień z serca dla piłkarzy i kibiców Sandecji - to pierwsza bramka nominalnego napastnika od 10 listopada!

69'

GOOOOL! 1:0 dla Sandecji Po sprytnym podaniu Mateja Nathera Traore zwinnie urywa się obrońcom i strzela obok Sobieszczyka!

68'

Po piekielnie mocnym dośrodkowaniu Mójty z rzutu rożnego piłkę z problemami wybijał Sobieszczyk! W polu karnym czaiło się już kilku zawodników Sandecji, obrona Puszczy nie pęka i wyprowadza piłkę przynajmniej poza strefę bezpośredniego zagrożenia.

68'

Szybkie i sprawne rozegranie rzutu wolnego przez Sandecję, piłkarze gości reklamują zagranie ręką Borovićanina w polu karnym. Ostatecznie, goście mają kolejny rzut wolny z narożnika boiska.

67'

Spalony Mouhamadou Traore po przyjęciu piłki w polu karnym Puszczy.

66'

Optyczną przewagę na boisku zyskuje Sandecja. Petar Borovićanin ratuje się wybiciem na oślep.

65'

Przed rzutem rożnym dla Sandecji zmiana w zespole gości - za Fabiana Fałowskiego wszedł Mouhamadou Traore.

64'

Pierwsza roszada Dariusza Wójtowicza - Marcel Kotwica (Puszcza) opuszcza boisko, w jego miejsce Krzysztof Zaremba.

63'

Na murawie za kilka chwil pojawi się Krzysztof Zaremba.

62'

Trzeci w krótkim odstępie czasu rzut wolny w wykonaniu Łukasza Nowaka - mocno podkręcona piłka ląduje nad poprzeczką bramki Sandecji.

60'

Pierwsza zmiana w Sandecji, Sebastian Szczepański zmienia niewidocznego Rudolfa Urban.

60'

Kotwica zdołał wyskoczyć do centry, strzał głową ląduje daleko za bramką Cabaja.

60'

Godzina gry za nami, kolejna szansa na dośrodkowanie w pole karne dla Łukasza Nowaka.

59'

Borovićanin doskakuje do Frańczaka i zapobiega dośrodkowaniu skrzydłowego Sandecji.

58'

Niepołomiczanie tracą piłkę po kompletnie nieudanym strzale Uwakwego i teraz to oni muszą cofnąć się do defensywy.

57'

Główka Cicmana zażegnuje niebezpieczeństwo pod bramką Cabaja. Puszcza w całości na połowie drużyny z Nowego Sącza.

56'

Sandecja cofnięta do obrony, faul na Staroniu prokuruje rzut wolny z około 30 metrów.

55'

Niezbyt produktywny dzisiaj Maciej Bębenek przyłapany na spalonym.

55'

Dośrodkowanie Nowaka z rzutu wolnego mija Biernata i ląduje w "koszyczku" Marcina Cabaja.

54'

Żółtą kartkę za faul na Nowaku obejrzał Mateusz Bartków (Sandecja).

52'

Staroń dobrze wypatrzył Uwakwego, podanie od skrzydłowego Puszczy przerwane. Do bezpańskiej piłki dopadł Marcel Kotwica i oddał strzał z szesnastki, ale spudłował.

52'

xdalanx: ogólnie mecz ogląda jakieś 350 widzów, w tym 30 na sektorze gości.

51'

Poważny błąd Borovićanina przy rozegraniu mógł słono kosztować Puszczę, do piłki od razu wystartował Fałowski - sytuację uratował Tomasz Wełna.

49'

Dośrodkowanie z drugiej strony spada na głowę Marcina Biernata, który przy strzale myli się nieznacznie!

48'

Faul Bartkowa na Jacku Magdzińskim, centra Nowaka wybita przez obronę Sandecji.

46'

Uaktywniają się spokojni jak dotąd kibice Sandecji i Cracovii w sektorze gości.

45'

Rozpoczynamy drugie 45 minut w Niepołomicach! Od koła środkowego piłkę rozegrają gospodarze.

17:02

Na murawie mamy już obie drużyny, za moment początek drugiej części spotkania.

16:59

Zawodnicy Puszczy wracają na boisko, za kilka chwil powinni do nich dołączyć piłkarze gości.

46'

Koniec pierwszej połowy meczu w Niepołomicach. Puszcza bezbramkowo remisuje z Sandecją Nowy Sącz. Niech naszych czytelników nie zwiedzie obfitość wpisów - klarownych sytuacji bramkowych dla obu zespołów do tej pory jak na lekarstwo.

45'

Szarżujący Nowak odbija się od Mateja Nathera jak od ściany - nici z kontry gospodarzy.

45'

Sobieszczyk wyskakuje wyżej od Grzeszczyka i pewnie łapie opadającą piłkę w jego pole karne.

44'

Biernat kontra Nather - główka obrońcy Puszczy wychodzi na rzut rożny. W kierunku chorągiewki w rogu boiska już biegnie Adam Mójta.

43'

Żółta kartka dla Tomasza Wełny (Puszcza) za atak na Macieja Bębenka w środku pola.

41'

Bębenek cały czas zmienia się stronami z Frańczakiem, to żaden problem dla Wallace'a - brazylijski stoper Puszczy radzi sobie dobrze i z jednym, i z drugim.

40'

W oddali błyskają pioruny, a Marcin Cabaj zwinnie broni fantastyczne, mierzone uderzenie Staronia z 25 metrów! Było blisko!

39'

Ambitny Frańczak nie daje żyć Marcinowi Biernatowi. Prawy obrońca pressowany przez skrzydłowego Sandecji z przekroczeniem przepisów przez tego drugiego.

38'

Na uderzenie z trzydziestu metrów zdecydował się Paweł Stróżik. Piłka leciała nisko i prędko, ale nie na tyle, żeby zaskoczyć Marcina Cabaja. Przytomna obrona bramkarza Sandecji!

37'

Płaskie uderzenie Frańczaka po dośrodkowaniu Mójty grzęźnie w nogach obrońców Puszczy.

36'

Wallace wybija piłkę na rzut rożny. W narożniku boiska już jest Adam Mójta.

35'

Staroniowi brakło dodatkowej pary nóg, żeby umiejętnie przełożyć sobie piłkę w polu karnym Sandecji. Chwilę później głową uderzał Magdziński, bardzo niecelnie.

34'

Osaczony przez pomocników Sandecji Strózik upadł na murawę, przewinienie na korzyść gospodarzy.

34'

Powietrzna walka Uwakwego z wszechobecnym Gómezem o piłkę kończy się wygraną Hiszpana.

33'

Magdziński sprytnie urywa się Cicmanowi, traci piłkę tuż pod linią końcową. Aut dla Sandecji.

32'

Pomyłka Gómeza przy zagraniu po przekątnej przez całe boisko. Od rzutu z autu zacznie Puszcza.

30'

Łukasz Nowak nie pozostaje dłużny Gómezowi i ostro atakuje Hiszpana. Kibice gospodarzy oskarżają stopera Sandecji o symulowanie, sędzia Bukowczan ma inne zdanie i wycenia przewinienie kapitana Puszczy na żółtą kartkę.

30'

Spalony Adriana Frańczaka po podaniu Łukasza Grzeszczyka.

29'

Jeśli rzut wolny, to Łukasz Nowak. Kapitan Puszczy podchodzi do piłki ustawionej na 20. metrze i... strzela minimalnie nad poprzeczką!

29'

Pierwsza indywidualna kara w dzisiejszym spotkaniu - za groźny wślizg żółtą kartkę obejrzał Pablo Gómez.

28'

Frańczak był zbyt nachalny przy naciskaniu Biernata w narożniku boisk i przekroczył przepisy.

27'

Nad Niepołomicami zaczynają się zbierać czarne chmury. Dla dobra widowiska miejmy nadzieję, że nie spadnie deszcz.

26'

Akrobatyczne wybicie Tomasza Wełny powstrzymuje Macieja Bębenka przed przejęciem piłki w okolicach pola karnego Puszczy.

25'

Na boisku oglądamy faul za faulem. Udanym rajdem i dośrodkowaniem popisał się Uwakwe, główkę Magdzińskiego ubiegł Bartków. Akcję gospodarzy przerywa gwizdek sędziego Bukowczana.

24'

Dobrze pilnowany Fabian Fałowski nie jest w stanie przejąć podania Mójty z rzutu wolnego, nadbiegający z odsieczą Frańczak fauluje.

23'

Ostre starcie Uwakwego z Frańczakiem, arbiter uznał, że Nigeryjczyk przekroczył przepisy.

22'

Kibice Puszczy początkowo zakpili z Gómeza, który zdecydował się na mocny lob z połowy boiska. Strzał Hiszpana ostrym łukiem wpadł w ręce Sobieszczyka - gdyby bramkarz Puszczy odpuścił, piłka wpadłaby mu za kołnierz!

21'

Centra Staronia numer jeden, poprawka z półobrotu numer dwa - wszystko bez powodzenia. Przewinienie Biernata i piłka znowu po stronie podopiecznych Ryszarda Kuźmy

19'

Faul zawodników Sandecji w ofensywie, Andrzej Sobieszczyk wybija piłkę już spoza własnego pola karnego.

19'

Kapitan Puszczy Łukasz Nowak nie doszedł do płaskiej, prostopadłej piłki. Coraz śmielej do głosu dochodzą goście, Puszcza skupia się na kontrach.

18'

Mójta zagrywa długą piłkę na wbiegającego Roberta Cicmana, Słowak myli się przy próbie przejęcia futbolówki już w polu karnym Puszczy.

17'

Rzut wolny dla Sandecji z odległości 25 metrów od bramki Sobieszczyka, prawie spod linii bocznej.

16'

Adrian Frańczak błyskawicznie pojawił się na prawej stronie boiska, jego zagranie przyblokowane przez Biernata.

16'

"Świeca" Gómeza przy walce o górną piłkę z Łukaszem Staroniem, błąd hiszpańskiego stopera bez konsekwencji dla gości.

14'

Nieudana próba dośrodkowania ze strony Mójty. Przy okazji ucierpiał Łukasz Staroń, ale skrzydłowy Puszczy już pozbierał się z murawy.

14'

Niezły wyczyn Marcina Biernata - wygrał główkę z dwoma zawodnikami Sandecji naraz.

14'

Wallace fauluje Grzeszczyka, Mójta spróbuje zacentrować w pole karne, gdzie już kotłują się piłkarze Sandecji.

12'

Uwakwe skrzętnie wykorzystuje nieuwagę piłkarzy Sandecji, ogrywa jednego, drugiego... zatrzymuje się dopiero na Robercie Cicmanie.

11'

Sprytna próba Łukasza Grzeszczyka z kilkunastu metrów mija okienko bramki Puszczy! Pierwszy strzał na bramkę w dzisiejszym meczu był dziełem zawodników Sandecji.

11'

Magdziński do końca walczył o piłkę z Gómezem pod samą bramką Sandecji. Hiszpan nie daje się oszukać napastnikowi Puszczy, piłka dla Marcina Cabaja.

10'

Spalony Adriana Frańczaka podczas kontrataku Sandecji lewą stroną boiska.

9'

Wysoki pressing zawodników Puszczy zmusza sądeczan do koronkowego rozgrywania piłki między własnymi obrońcami.

9'

Oba zespoły rozpoczęły z animuszem, od pierwszego gwizdka sędziego na boisku trwa zacięta walka bez wyraźnego faworyta.

8'

SandecjaKKS: Na sektorze gości na razie około 30 kibiców. Nie jesteśmy w stanie policzyć tych, którzy w Niepołomicach są incognito :)

7'

Puszcza zdecydowała się na dośrodkowanie z dość odległego rzutu wolnego, niespodziewanie do piłki najwyżej wyskakuje Wallace i strzela dobre kilka metrów obok słupka.

7'

Na płaskie dośrodkowanie w pole karne z lewego skrzydła nabiegał Jacek Magdziński i napędził niezłego stracha obronie Sandecji.

5'

Niewiele zabrakło, żeby wbiegający w pole karne Staroń przejął instynktowne, prostopadłe podanie od Marcela Kotwicy. Na posterunku była obrona Sandecji.

5'

Adrian Frańczak zapędził się lewym skrzydłem i wyjechał z piłką poza linię końcową. Od bramki rozpocznie Sobieszczyk.

3'

Z pola karnego Sandecji piłkę wybija Pablo Gómez.

3'

Frańczak faulował Biernata, gospodarze dośrodkują w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki podchodzi kapitan Puszczy, Łukasz Nowak.

2'

Podkręcone dośrodkowanie Mójty nie stworzyło zagrożenia pod bramką Sobieszczyka. Okazja dla Puszczy na szybki kontratak.

1'

Piłka cofnięta do samego Macieja Cabaja, Sandecja spróbuje rozegrać atak od swojej bramki.

1'

Niedokładne wybicia piłkarzy Puszczy na własnej połowie, od samego początku inicjatywę przejmują goście z Nowego Sącza.

1'

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego Bukowczana, od środka rozpoczęli goście - zespół Sandecji Nowy Sącz.

16:00

Ostatnie mobilizacyjne okrzyki zawodników, od pierwszego gwizdka dzieli nas kilka chwil.

15:58

Sędzia Bukowczan wyprowadza obie jedenastki na boisko. Puszcza wystąpi w białych strojach, Sandecja w rezerwowych, żółto-czarnych kompletach.

15:56

Na sektorze gości pojawiają się pierwsi fani Sandecji i sympatyzujący z nimi kibice Cracovii.

15:54

Frekwencja na stadionie w Niepołomicach nie jest tak duża, jak na meczach rozgrywanych w weekendy - na trybunach zasiadło około 150 widzów, w tym znany małopolski trener Marek Motyka.

15:49

Piłkarze schodzą już z rozgrzewki do szatni, pierwszy gwizdek w Niepołomicach już za około dziesięć minut.

15:47

W poprzedniej kolejce Sandecja odnotowała zwycięstwo w sądeckich derbach z Kolejarzem, zwyciężając kandydata do spadku w takich samych wymiarach. Bramkę dla "Bianconerich" strzelił Łukasz Grzeszczyk, którego zobaczymy dzisiaj w wyjściowym składzie.

15:46

W wyjściowym składzie Puszczy brak strzelca jedynej bramki z wyjazdowego meczu w Świnoujściu, Krzysztofa Zaremby. Przed tygodniem Puszcza wygrała z Flotą 1:0.

15:44

Sędzią głównym dzisiejszego meczu w Niepołomicach będzie Dawid Bukowczan (Śląski ZPN). W obecnym sezonie arbiter z Żywca sędziował po jednym meczu Sandecji i Puszczy. Pod jego okiem sądeczanie przegrali z Okocimskim, a Puszcza uległa Flocie Świnoujście.

15:37

Sytuacja obu klubów w pierwszoligowej tabeli prezentuje się następująco:

• 8. Sandecja Nowy Sącz (35 punktów; 9 zwycięstw, 8 remisów, 8 porażek)
  • 12. Puszcza Niepołomice (30 punktów; 8 zwycięstw; 6 remisów; 11 porażek)
15:31

Za ławkami rezerwowych powoli rozkłada się straż pożarna ze specjalnym żurawiem dla operatorów kamer telewizyjnych.

15:30

Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać [TUTAJ].

15:28

Od 10 listopada 2013 do siatki nie trafił żaden nominalny napastnik drużyny z Nowego Sącza. Ostatnim strzelcem był Fabian Fałowski, który dziś wybiegnie w podstawowym składzie gości.

15:27

Sandecja Nowy Sącz nie wygrała wyjazdowego meczu od 13 października ubiegłego roku. Wtedy podopieczni Ryszarda Kuźmy okazali się lepsi od Termaliki, wygrywając na jej boisku 3:1.

15:25

Obie drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska. Do startu spotkania pozostało niewiele ponad pół godziny.

15:23

• Dotychczasowa forma Puszczy: R-R-P-P-Z.
  • Dotychczasowa forma Sandecji: P-R-Z-P-Z
15:20

Na uwagę zasługuje obecność Dawida Kałata na ławce rezerwowych Puszczy. Pomocnik wraca do składu "Żubrów" po kontuzji kolana odniesionej w meczu z GKS-em Bełchatów.

15:18

Pogoda w Niepołomicach dopisuje - nad stadionem przy ulicy Kusocińskiego świeci słońce. Nietypowy termin meczu w środku tygodnia nie sprzyja wysokiej frekwencji, póki co na trybunach kilkunastu kibiców gospodarzy.

15:16

Rezerwowi Puszczy: Krystian Stępniowski, Mateusz Cholewiak, Michał Kiełtyka, Krzysztof Zaremba, Dawid Kałat, Damian Szymonik.

15:16

Rezerwowi Sandecji: Marek Kozioł, Richard Kacala, Kamil Słaby, Maciej Kononowicz, Sebastian Szczepański, Mouhamadou Traore, Adrian Danek.

15:14

Znamy już składy, w jakich obie drużyny rozpoczną dzisiejszy mecz. Za moment podamy ławki rezerwowych.

15:13

Witamy serdecznie z kameralnego stadionu w Niepołomicach i zapraszamy na relację LIVE z meczu Puszczy z Sandecją Nowy Sącz. Start spotkania o 16:00.