Niedziela, 19 stycznia 2014, godz. 20:45
AC MilanAC Milan
1 : 0
93'

Koniec spotkania. Milan Clarenca Seedorfa w debiucie pokonuje Hellas Weronę 1:0 po tym jak Mario Balotelli w 83. minucie zamienił rzut karny na gola. Trzy punkty pozostają na San Siro, a beniaminek opuści Mediolan z pustymi rękami.

22:41

Gol Mario Balotellego

91'

Emil Hallfredsson próbuje dośrodkowywac, ale jego starania pozostawiają wiele do życzenia, bowiem piłka opuściła plac gry.

90'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Massimo Ficcadenti decyduję się na przeprowadzenie ostatniej zmiany. Ezequiela Cirigliano zinił Marco Donadel.

87'

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Romulo, który nie radzi sobie w tym spotkaniu ze stałym fragmentami gry.

85'

Alejandro Gonzalez, winny straty gola przez Hellas opuszcza boisko, zastąpi go Bosko Janković.

84'

Alejandro Gonzalez niepotrzebnie sprowokował rzut karny. Nieprzepisowo wszedł w Kakę chcąc odebrać mu piłkę i przewrócił go na ziemię. Sędzia nie wahał się ani chwili i wskazał na jedenasty metr, a Mario Balotelli, który jest specjalistą od egzekwowania rzutów karnych nie pomylił się i wyprowadził Rossonerich na prowadzenie.

83'

GOL!! BALOTELLI SIĘ NIE MYLI I ZAMIENIA KARNEGO NA GOLA!

80'

Mamy rzut karny! Milanowi nie udało się stworzyc stuprocentowej akcji z gry, zatem mają szansę zdobyc gola z rzutu karnego!

78'

Sędzia pokazuje żółty kartonik Riccardo Montolivo za faul na graczu Hellasu.

77'

Seedorf dokonuje ostatniej roszady w składzie, za niezwykle aktywnego dziś Robinho na murawę wbiega młody Andrea Petanga.

75'

Tempo meczu po obiecującym kwadransie, jaki rozpoczął spotkanie spada z każdą kolejną minutą. Piłkarze obu drużyn starają się atakowac, ale marnie im to wychodzi.Czeka nas bezbramkowy remis?

73'

Kaka ładnie popędził prawą flanką, gdzie poradził sobie z kilkoma piłkarzami Hellasu, dotarł z piłką pod pole karne rywali, jednak tam stracił nad nią kontrolę i nie mógł oddac żadnego strzału.

72'

Matias Silvestre zostaje ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zachowanie.

70'

Ależ szansa, znów Robinho! Brazylijczyk na granicy pola karnego dosięga do piłki i strzela w sam środek bramki.

68'

Znów okazja dla Milanu, teraz to Balotelli uderzał z okolicy piętnastego metra, ale golkiper z Brazylii znów udowadnia, że między słupkami radzi sobie dziś koncertowo.

67'

Ależ okazja Robinho, Brazylijczyk szczęśliwie, torchę przypadkowo uderzał na bramkę, ale świetną paradą popisał się Rafael.

65'

Świetna akcja rezerwowego Raphaeala Martinho, który bez problemów ograł kilku obrońców Milanu i oddał strzał blisko lewego słupka. W bramce świetnie spisał się jednak Abbiati i uchronił swoja drużynę przed stratą gola.

62'

Zmiany dokonuje trener Milanu. Za Keisuke Hondę, który nie popisał się w meczu niczym szczególnym na murawie zameldował się Valter Birsa.

59'

Pierwsza zmiana także w drużynie z Werony. Plac gry opuszcza Daniele Cacia, w jego miejsce pojawił się Raphael Martinho.

58'

Nieudana próba wykonania rzutu wolnego przez graczy Hellasu, Abbiati pewnie chwyta futbolówkę i wznawia grę.

56'

Honda rehabilituje się za błąd popełniony kilka chwil wcześniej i oddaje groźny strzał z odległości. Zabrakło jednak celności i piłka powędrowała obok słupka.

55'

Błyskawiczny kontratak graczy z Werony, Romulo nie miał problemów, by ograc Hondę i przedarł się w okolice pola karnego Milanu. Tam dopiero został zatrzymany przez defensorów gospodarzy.

54'

Balotelli ponownie wykonywał rzut wolny, ponownie bezskutecznie.

53'

Mario Balotelli źle przyjął podanie od jednego ze swoich kolegów, chociaż było ono dobre, zagrywane w tempie, Włoch nie opanował futbolówki popełniając dośc banalny błąd.

51'

Seedorf dokonuje pierwszej zmiany. Za Daniele Bonere na murawie pojawi się Matias Silvestre.

50'

Goście z wyraźnie większa odwagą przystąpili do drugiej połowy. Po dominacji Milanu z początkowego okresu gry zostało już bardzo niewiele, teraz to Hellas grozi palcem rywalom.

48'

Romulo decyduje się na próbę mocnego strzału z dystansu, ale mocno chybi.

47'

Robinho poradził sobie z trójka rywali, wbiegł w pole karne Hellasu jednak tam padł jak długi na murawę. Brazylijczyk zdawał sobie jednak sprawę, że upadek nie był spowodowany interwencją rywali i nawet nie próbował domagac się podyktowania rzutu wolnego.

46'

Groźna akcja Iturbe, Argentyńczyk urwał się spod opieki Riccardo Montolivo i błyskawicznie popędził pod bramkę Abbiatiego, ostatecznie bez efektów.

45'

Piłkarze wrócili na boisko, tym razem grę wznowią piłkarze Hellasu.

21:34

Koniec pierwszej połowy. Po czterdziestu pięciu minutach znacznie lepsze wrażenie sprawia zespół Milanu, który dominuje na boisku i stwarza zdecydowanie więcej dogodnych sytuacji. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco!

45'

Riccardo Montolivo pięknie złożył się do strzału i prawą nogą oddał potężne uderzenie w kierunku bramki Rafaela. Zabrakło centymetrów!

43'

Robinho z Balotellim wymienili między sobą kilka podań, stracili przy tym piłkę na rzecz rywali, ale koledzy z drużyny szybko naprawili ich błąd i odzyskali futbolówkę.

40'

Mario Balotelli znów przy piłce, tym razem wykonywał rzut wolny z odległości trzydziestu metrów. Strzał ten nie stworzył jednak żadnego zagrożenia.

39'

AC Milan znów przed szansą! Mario Balotelli piekielnie mocnym strzałem posyła piłkę na bramkę Rafaela, ta minimalnie minęła prawy słupek, lecz wcześniej zmusiła bramkarza gości do interwencji.

38'

Goście coraz śmielej poczynają sobie w okolicach pola karnego Milanu, Hallfredsson zdecydował się na oddanie strzału z około dwudziestego metra, ale golkiper Milanu pewnie chwyta piłkę.

37'

Rzut wolny dla piłkarzy z Werony wykonywany przez Romulo nie przyniósł beniaminkowi żadnych efektów.

36'

Alessandro Agostini nieprzepisowo zatrzymywał Kakę, to mogło skonczyc się groźną kontuzją Brazylijczyka.

34'

Graczom Milanu na chwilę obecną brakuje jednego - skuteczności. Gdyby lepiej wykorzystywali sytuacje, które sobie stwarzają na San Siro wynik już dawno uległby zmianie.

33'

Robinho chciał uderzac z dystansu, ale trafił w plecy obrońcy Hellasu.

32'

Alejandro Gonzalez ładnie rozegrał akcję z Romulo, jednak ten w trakcie próby oddania strzału został złapany na spalonym.

30'

Kaka próbował powalczyc o piłkę z Gonzalezem, ale ostatecznie przegrał walkę. Próba rozegrania piłka przez Brazylijczyka nie poszła jednak na marne, bowiem kilka chwil później do głosu doszedł de Jong, który pogubił się w polu karnym gości i oddał dośc nieudolny strzał na bramkę Rafaela.

28'

Kaka dobrze współpracuje z Hondą, posłał do Japończyka dobre podanie, ale w porę zareagowali obrońcy Hellasu i przerwali akcję przeciwników.

26'

Mocny początek w wykonaniu Milanu powoli przeradza się w wyrównaną grę obu zespołów. Chociaż to gospodarze wciąż pozostają stroną dominującą, nie jest ona tak duża jak jeszcze kilka minut temu.

25'

Iturbe uderzał z rzutu wolnego, to była całkiem niezła próba, gdyby Argentyńczyk włożył w nią trochę więcej precyzji Abbiati miałby sporę problemy z obrona tego strzału.

23'

Na San Siro dawno nie było tak głośno. Kibice są wyraźnie zadowoleni z boiskowej postawy swoich ulubieńców, którzy spisują się dziś bardzo dobrze.

21'

De Jong do Montolivo, ten zagrywa do Hondy, który z dziecinną łatwością ograł w okolicy jedenastego metra gracza Heallasu i skierował piłkę do Balotellego. Ten już szykował się na oddanie strzału, ale źle ocenił lot piłki, a w efekcie ta nie znalazła się w jego zasięgu.

20'

Hallfredsson zbyt agresywnie próbował odebrac futbolówkę rywalom, sędzia nie wahał się i natychmiast odgwizdał rzut wolny.

18'

Przyjezdni przeprowadzili właśnie pierwsza próbę ataku na bramkę Abbiatiego, ale z wyprowadzaną przez nich kontrą bez problemu poradzili sobie obrońcy Milanu.

16'

Keiduke Honda bliski zdobycia gola! Japończyk otrzymał dobre dośrodkowanie w sam środek pola karnego i uderzał na bramkę Rafaela, który w tej sytuacji popisał się świetną interwencją.

15'

Jeżeli Rossoneri przez resztę spotkania będą utrzymywali tak dobry poziomi jaki aktualnie prezentują na murawie, Clarence Seedorf z pewnością zaliczy udany debiut na ławce trenerskiej.

14'

Kolejna świetna okazja Milanu! Mario Balotelli świetnie zamyka dobre podanie od Kaki i oddaje strzał na bramkę, po którym futbolówka nieznacznie mija lewy słupek.

13'

Garśc statystyk, piłkarze Hellasu do tej pory utrzymywali się przy piłce tylko przez półtorej minuty.

11'

Kaka wywalczył rzut wolny, do piłki ustawił się nowy nabytek Milanu, Keisuke Honda, który występuje z numerem "10". Jego próba była bardzo nieudana, a piłka po strzale Japończyka powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

9'

Takiego Milanu nie widzieliśmy już od dawna. Gracze Clarenca Seedorfa grają mądrze, odważnie, co chwila atakują bramkę rywali, nie popełniają także błahych błędów, a ich postawa wskazuje na chęc pewnego zwycięstwa. Magia holenderskiego szkoleniowca już zadziałała?

8'

De Jong posyła długą piłkę w kierunku Montolivo, ten przegrywa jednak pojedynek główkowy z jednym z obrońców Hellasu.

7'

Piłkarze Hellasu nie potrafią poradzic sobie z naporem przeciwników, zostawiają gospodarzom zbyt wiele wolnego miejsca, z przed chwilą poważne błędy w defensywie beniaminka ponownie mógł wykrozystac Kaka.

5'

Urby Emanuelson szarżował w polu karnym zespołu z Werony, a po małym zamierzaniu podawał do Kaki, który był bliski zdobycia bramki.

4'

Ciężkie warunki pogodowe panują dziś w Mediolanie. Rzęsisty deszcz leje się z nieba, miejmy tylko nadzieję, że to nie przeszkodzi piłkarzom obu drużyn w rozegraniu dobrego widowiska na San Siro.

3'

Pierwsze minuty upływają nam pod znakiem przewagi gospodarzy. Gracze Milanu rozpoczęli agresywnie i wciąż utrzymują się na połowie przeciwników.

2'

Ładna akcja gospodarzy lewym skrzydłem, Kaka zagrywał piłkę do de Jonga, a ten wypatrzył wbiegającego w pole karne Robinho, do którego posłał futbolówkę. Brazylijczyk uderzał jednak zbyt lekko, a golkiper gości nie miał żadnych problemów by obronic jego strzał.

1'

Pierwsze sekundy, a Mario Balotelli już wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

20:46

Pierwszy gwizdek sędziego i od środka rozpoczynają gospodarze.

20:45

Piłkarze obu drużyn już pojawili się na placu gry, na początek przywitanie ekip.

20:44

Na San Siro rozbrzmiewa właśnie hymn Milanu. To oznacza, że za kilkadziesiąt sekund rozpoczniemy piłkarskie widowisko w Mediolanie.

20:30

Rezerwowi piłkarze Hellas: Albertazzi, Donati, Raphael Martinho, Janković, Nicolas, Rubin, Rafael Marques, Cacciatore, Donadel, Borra.

20:30

Rezerwowi piłkarze Milanu: Rezerwowi: Mexès, Rami, Birsa, Poli, Nocerino, Cristante, Silvestre, Coppola, Gabriel, Zaccardo, Petagna.

20:17

Obie drużyny spotkały się ze sobą w, inaugurującej sezon 1 kolejce. Wówczas piłkarze z Werony sensacyjnie ograli graczy Milanu 2-1, a tym, który pogrążył mediolańczyków był Luca Toni dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.

20:14

Znacznie większy optymizm panuje z pewnością w szeregach Hellasu Werona. Klub ten jako beniaminek włoskie ekstraklasy radzi sobie znakomicie. Po dziewiętnastu rozegranych kolejkach plasuję się na wysoki, szóstym miejscu w ligowej tabeli i z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów dzielnie walczy o to, by sezon zakończyc na miejscu premiowanym występami w europejskich pucharach.

20:07

Tak Seedor radził sobie na boisku, kiedy był piłkarzem Milanu. Jak spisze się jako trener zespołu?

20:06

Przed Holendrem stoi trudne wyzwanie wyprowadzenia Milanu z kryzysu, w jaki klub popadł. Obecnie ekipa z Mediolanu zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, a do liderującego Juventusu traci już trzydzieści dwa punkty. W dodatku "Il Diavolo" mają za sobą wstydliwą porażkę ligową 3:4 z beniaminkiem Sassuolo, kiedy to piłkarzy w czerwono-czarnych trykotach pokonał niespełna 20-letni Domenico Berardi, czterokrotnie trafiają do siatki Abbiatiego.

20:00

Oczy całego piłkarskiego świata będą tej nocy zwrócone na Milan, a konkretnie na ławkę trenerską drużyny. Tam bowiem nie zobaczymy już Massimiliano Allegrego, lecz jego następcę, Clarenca Seedorfa, który w tym tygodniu objął funkcję szkoleniowca "Rossonerich".

19:58

Zanim w Mediolanie usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu, gdzie znajdziecie kilka faktów i ciekawostek związanych z dzisiejszym spotkaniem. ZAPOWIEDŹ

19:56

Gorąco witamy wszystkich tych, którym emocji związanych z futbolem wciąż mało. Już za niespełna godzinę zabierzemy Was na San Siro, gdzie w ostatnim meczu 20. kolejki włoskiej Serie A Milan na własnym stadionie podejmie zespół Hellas Werona.