Niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 19:00
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
3 : 1
Sevilla FCSevilla FC
94'

Koniec! Bilbao jedną nogą w eliminacjach Ligi Mistrzów, Sevilli zostaje Liga Europy i w czwartek i we wrześniu. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk!

92'

Obydwa zespoły zainteresowane są już jedynie zejściem do szatni.

90'

Trzy minuty doliczone przez arbitra do podstawowego czasu gry.

89'

Mikela Rico zastępuje Erik Moran.

89'

Coke dostał piłkę na skrzydle, ale nie zdołał jej opanować.

88'

Gaizka Toquero już na boisku, zmienia Aduriza.

87'

Za chwilę kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. 200 mecz w drużynie Basków zagra Toquero.

86'

Rakitić groźnie zagrywał w pole karne, potem poprawił Jairo i mamy korner dla Sevilli.

84'

Kolejny korner dla Bilbao poprzedza zmiana. Muniain schodzi, wchodzi de Marcos.

82'

Aduriz pod polem karnym gości. Szybkie podanie do kolegi z zespołu, ten zagrywał w pole karne ale pewnie z tą piłką poradzili sobie piłkarze Sevilli.

81'

Goście nie składają broni, ale znów kontrę uruchamia Muniain.

80'

Jairo podał perfekcyjnie do wbiegającego Gameiro, który pewnym strzałem pokonuje golkipera Basków! Trybuny San Mames dzisiaj nie są tak ożywione jak zwykle.

79'

Honorowy gol Sevilli! Gameiro!

77'

Niecelny strzał Aduriza.

75'

Jairo zmienia Baccę.

75'

Dośrodkowanie w pole karne do Herrery, a ten nie mógł się pomylić!

73'

Herrera dobija Sevillę!

72'

Diogo zobaczył drugi żółty kartonik i opuszcza plac gry!

72'

Muniain ogrywa Nico Pareję, ale nie zdołał dograć futbolówki do partnera z zespołu.

71'

W środkowej strefie boiska piłkę ma Muniain, rozgrywają akcję gospodarze.

70'

Mamy 69 minutę spotkania i dopiero pierwszy rzut rożny dla Sevilli. Faulowany w polu karnym obrońca gospodarzy.

69'

Coraz mniej czasu ma Sevilla, Bilbao konsekwentnie gra swoje czekając na kontratak.

67'

Rakitić poślizgnął się przy próbie oddanie strzału po tym jak zgarnął piłkę przed polem karnym Basków.

65'

Oraz Trochowski. Niemiec po słabym występie zostaje zmieniony przez Vitolo.

64'

Z boiska zejdzie Carrico, za niego Rakitić.

63'

Tym razem na murawie leży Caricco, który niefortunnie upadł na staw skokowy. Do wejścia szykuje się duet Vitolo - Rakitić.

63'

Szybkie przejście z obrony do ataku gości, robi się jednak gorąco na murawie. Muniain ukarany kartką za symulację.

61'

Diogo leży na boisku, chyba ucierpiał w jednym ze starć.

60'

Gospodarze uspokoili grę, pół godziny nadziei dla Sevilli. Żeby pozostać w grze o LM muszą strzelić trzy bramki dobrze dysponowanemu Iraizozowi.

58'

Szybko zakończona słabym podaniem do Susaety.

58'

Zablokowany Coke, kontra Basków.

57'

Zamieszanie w polu karnym Basków, dwa strzały zablokowane a dośrodkowanie Trochowskiego mija się z celem.

55'

Muniain idzie za ciosem, mocny strzał z powietrza zza pola karnego w środek bramki pewnie broni Beto.

55'

Iraola dorzucał piłkę w pole karne, tam był już Muniain, który strzałem z powietrza a'la "karate kid" zdobywa drugą bramkę dla Basków! Pozamiatane?

53'

MUNIAIN !

53'

Bez zagrożenia, Sevilla jakby nabrała odwagi po przerwie.

52'

Susaeta wykonuje szósty korner dla Basków.

51'

Bacca w polu karnym, centruje w kierunku kolegi z zespołu ale piłkę chwyta Iraizoz.

50'

San Jose wygrywa pojedynek z Trochowskim, zagrożenie oddalone.

49'

Defensorzy Bilbao wybijają piłkę na aut po kolejnym podaniu do Bacci.

47'

Długa piłka do Bacci, dobrze z bramki wychodzi Iraizoz.

20:01

Gra wznowiona!

20:00

Powracamy na stadion Basków. Za chwilę zacznie się druga część spotkania.

46'

Koniec pierwszej części spotkania. Na Sam Mames wrócimy za 15 minut!

45'

Carrico ukarany żółtą kartką "do szatni".

45'

Kolejne świetne wyjście Iraizoza zażegnuje niebezpieczeństwo.

43'

Piłka zagrywana przez Diogo w pole karne Basków znajduje miejsce w rękawicach Iraizoza.

42'

Po rzucie rożnym okazję mieli gospodarze, ale przytomnie zachował się Beto.

41'

Ładnie klepką zagrała Sevilla, piłka trafiła już w pole karne gospodarzy ale tam świetnie ustawiona defensywa Basków.

40'

Muniain nie zdołał zakończyć akcji strzałem, było bardzo blisko!

38'

Błąd Laborty ratuje Iraizoz, świetna forma bramkarza Basków!

38'

Balenziaga wpadł w pole karne i dopiero Carrico zdołał go powstrzymać!

35'

Mecz zrobił nam się powolny i statyczny. Obydwa zespołu nie chcą ryzykować, chociaż Sevilla powinna to zrobić.

34'

Iraizoz heroiczną interwencją wygarnia piłkę spod nóg Gameiro! Zagrożenie oddalone.

32'

Muniain tym razem powstrzymany przez Diogo. Zawodnik gości ogląda żółtą kartkę za to zagranie.

31'

Aduriz groźnie główkował po wrzutce, jednak od bramki zacznie Beto.

29'

Iborra ukarany żółtym kartonikiem.

29'

Bardzo brzydko sfaulowany został jeden z Basków i mamy rzut wolny z niebezpiecznej pozycji.

28'

Susaeta centruje w szesnastkę gości a tam pewną interwencją popisał się Fazio.

27'

Sporo spięć dzisiaj na boisku, ale patrząc na rangę tego spotkania jest to zrozumiałe.

26'

Odważniej zaczynają grać goście, ale wciąż nie potrafią przedrzeć się przez defensywę Basków.

24'

Herrera decyduje się na oddanie strzału, ale mocno niecelne uderzenie Baska.

24'

Moreno przerywa groźną kontrę Basków, dobra interwencja.

23'

Podobnie wykonują wszystkie stałe fragmenty goście, ale wciąż nieskutecznie.

21'

Pierwsza kartka w tym spotkaniu, ukarany Nico Pareja. Rzut wolny dla gospodarzy.

19'

Muniain mocno poturbowany przez Iborrę, ale bez faulu.

19'

Kontra, Bacca rozpędza się i gdy już zdaje się że zobaczymy groźną sytuację znów niecelnie podaje do Figuerasa.

18'

Trochę bliżej było jednak trzydziestego metra, ale i tak nie zmieniło to faktu że zagrożenia pod bramkę Beto gospodarze nie stworzyli.

17'

Tym razem rzut wolny z okolic środkowej linii wykonują gospodarze.

16'

Groźna akcja Muniaina przynosi zaledwie wrzut z autu, ale Athletic wciąż naciska.

16'

Imponujące muszą być teraz statystyki posiadania piłki na rzecz Basków. Goście nie mogą odzyskać piłki.

14'

Skrzydłem atakują gospodarze, ale szybko wycofują się do środka boiska w swoim stylu.

13'

Nie ma wyrównania! Świetna centra w pole karne, ale minęli się z nią wszyscy piłkarze Sevilli...

12'

Rzut wolny dla gości z okolic środka boiska.

11'

Sevilla rusza z kontrą, Bacca zagrywa do Figuerasa, niecelnie.

9'

Centra w pole karne gości zablokowana.

8'

Piłkarze gospodarzy utrzymują się przy piłce konstruując kolejny atak.

7'

Lekki strzał Sevilli pewnie broni Iraizoz.

7'

Sevilla rozgrywa piłkę przez Beto.

5'

Bajecznie Susaeta! Wkręcił piłkę do bramki wykonując korner! Co za gol!

5'

GOOOOOOOOOOOOL !!!

4'

Piłkarze gospodarzy, dzisiaj w klasycznym zestawie strojów - pasiaste koszulki i czarne spodenki, mają pierwszy rzut rożny.

3'

Athletic rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska.

2'

Już w ataku Sevilla, niecelnie uderzał Bacca.

19:01

Piłka w grze!

19:00

Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy ku czci Tito Vilanovy.

18:59

Piłkarze są już na murawie, czekamy na pierwszy gwizdek!

18:54

Tymczasem piłkarze zakończyli rozgrzewkę, za chwilę zacznie się to, miejmy nadzieję, niezwykle emocjonujące widowisko!

sevilla

18:50

Tak wyglądała murawa i część trybun dziesięć minut temu.

san mames

18:43

Alfonso Alvarez Izquierdo pojedynek Athleticu z Sevillą poprowadzi po raz trzeci. Dotychczasowe dwa spotkania, obydwa na San Mames, wygrywali gospodarze strzelając łącznie trzy bramki w tym jedną z rzutu karnego.