Sandecja Nowy Sączsandecja nowy sącz
1 : 0
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
21:53

Obrona Nowego Sącza. Dolcan próbował doprowadzić do remisu, ale brakowało wykończenia. Albo na przeszkodzie stanął Marcin Cabaj. Nie pierwszy raz.... Pierwsza porażka Dolcanu w tym sezonie, Relację prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net!

95'

Koniec! Sandecja dotrzymała wynik mimo gry w osłabieniu. Pierwsza porażka Dolcanu w tym sezonie.

95'

Ostatnia akcja Dolcanu – wcześniej była krótka przerwa w grze w wyniku urazów Sandecji.

92'

Kontra Sandecji i Jozef Certik podaje w pole karne niedokładnie! Odpowiedź Dolcanu i za głębokie podanie do Tomasza Prejsa. Piłkę łapie Marcin Cabaj.

89'

Żółta kartka dla Macieja Bębenka.

91'

Dariusz Zjawiński strzela głową obok bramki! Niewiele brakowało!

90'

Cztery minuty doliczone!

89'

Jozef Certik dostaje piłkę w pole karne i strzela obok wychodzącego Rafała Leszczyńskiego. Futbolówka nie leciała w światło bramki!

88'

Nerwowe ataki Dolcanu i niecelne podanie Dariusza Zjawińskiego. Ku radości kibiców Sandecji.

86'

Grzegorz Piesio strzela z woleja w słupek... podtrzymujący siatkę!

85'

Faul taktyczny Sebastiana Szczepańskiego. I kolejna żółta kartka na koncie Sandecji.

84'

Maciej Bębenek faulowany przez Dariusza Zjawińskiego.

83'

Sandecja oddala grę z dala od własnego pola karnego wybiciami na uwolnienie. Czas ucieka Dolcanowi...

82'

Żółta kartka dla Grzegorza Piesio za kwestionowanie decyzji arbitra.

81'

Gospodarze kradną czas kiedy tylko się da. Nie podoba się to Robertowi Podolińskiemu.

80'

Maciej Bębenek leży na boisku. Jeszcze opatrywany jest Marcin Cabaj.

78'

Grzegorz Piesio strzela głową obok bramki.

77'

Grzegorz Piesio ponownie faulowany przez rywala.

75'

Sebastina Szczepański wchodzi za Tomasza Margola.

75'

Marcin Cabaj przy piąstkowaniu ucierpiał. Krótka przerwa w grze.

74'

Łukasz Matuszczyk strzela z dystansu i Marcin Cabaj z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

72'

Tomasz Prejs zastępuje Kamila Mazka. Ostatnia zmiana w Dolcanie.

70'

Brakuje ostatniego podania piłkarzy Dolcanu. Trwa oblężenie bramki Sandecji.

71'

Nie wyszło dośrodkowanie Macieja Bębenka z prawej strony. Rafał Leszczyński od bramki.

66'

Akcja lewą stroną Bartosza Wiśniewskiego, który zagrał do Kamila Mazka. Centra tego ostatniego została zablokowana. Korner. Po nim piłka mija wszystkich zawodników ustawionych na piątym metrze!

66'

Marcin Cabaj spokojnie łapie piłkę po strzale głową Damiana Świerblewskiego.

65'

Grzegorz Piesio wniósł wiele od momentu wejścia na murawę. Uspokoił grę i rozruszał akcje Dolcanu.

63'

Podanie w pole karne do Dariusza Zjawińskiego. Ten strzela z woleja bardzo wysoko nad poprzeczką.

63'

Druga zmiana w Sandecji: Jozef Certik melduje się na boisku. Schodzi z niego Rafał Zawiśtan.

61'

Peter Petran trafia w poprzeczkę! Co za mecz!

61'

Kontra Sandecji i Rafał Zawisśan zabrał się piłką, po czym wpadł w pole karne Dolcanu! Jego strzał paruje Rafał Leszczyński.

59'

Przemysław Szarek wchodzi za Fabiana Fałowskiego. Zmiana "młodzieżowców" wymuszona w znacznym stopniu grą w osłabieniu.

58'

Ależ interwencja Marcina Cabaja! Dariusz Zjawiński strzela obok muru, ale bramkarz Sandecji wyciągnął się jak struna i trącił piłkę na korner!

57'

Czerwona kartka dla Marcina Makucha za faul na wychodzącego na czystą pozycję Kamila Mazka! Sandecja gra w dziesiątkę!

54'

Ryzykowne zagranie Roberta Podolińskiego: wpuszcza na boiskowego nie w pełni zdrowego zawodnika, a ma jeszcze jedną zmianę w zanadrzu.

53'

Zmiana w Dolcanie: Grzegorz Piesio pojawia się na murawie w miejsce Marcina Figla.

53'

Strata Kamila Mazka, który w porę naprawie swój błąd wybiciem na korner! Po nim strzał Łukasza Grzeszczyka broni nogami Rafał Leszczyński, a dobitka Petera Petrana trafia w słupek!

52'

Skromne jeszcze jeden, jeszcze jeden na stadionie w Nowym Sączu. Poniekąd się udało. Był jeszcze jeden... spalony. Na nim Łukasz Grzeszczyk.

51'

Łukasz Grzeszczyk w ostatniej chwili powstrzymany przed polem karnym Dolcanu. Po chwili Maciej Bębenek był na spalonym.

49'

Dolcan naciska. Bartosz Wiśniewski uprzedzony w polu karnym, ale przyjezdni mają korner. Po nim Łukasz Matuszczyk strzela z dystansu bardzo niecelnie.

47'

Chaotyczna gra Sandecji na początku drugiej odsłony. W pierwszej to była domena piłkarzy Roberta Podolińskiego.

46'

Bardzo dobra centra Bartosza Wiśniewskiego i Dariusz Zjawiński niepilnowany w polu karnym strzela głową w sam środek bramki! Marcin Cabaj chwyta piłkę!

46'

I Dolcan zaczyna drugą połowę. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian personalnych. Nie licząc tej z pierwszej połowy w barwach gości.

20:51

Jeżeli założycielem Sandecji było szybkie strzelenie bramki, to wykonali jest na 6. Potem nastawili się na kontry, co pozwalało Dolcanowi częściej zagrażać Marcinowi Cabajowi. Bez powodzenia, poza strzałem w poprzeczkę Dariusza Zjawińskiego. Pamiętajmy, że piłkarze Roberta Podolińskiego już dwukrotnie w tym sezonie odrabiali jednobramkową stratę z pierwszych trzech kwadransów. Było to z Termaliką i Flotą. Jednak oba spotkania miały miejsce przed własną publicznością. Czy ten scenariusz będzie miał miejsce w Nowym Sączu? Przekonamy się za niespełna godzinę. A na drugą połowę zapraszamy za kilkanaście minut!

20:49

Hmm.. a w składzie Dolcana gdzie Grzegorz Piesio? Po pierwsze, Dolcanu. Grzegorz Piesio jest na ławce rezerwowych.

46'

Udana akcja Damiana Świerblewskiego prawą flanką zwieńczona niecelnym podaniem w pole karne. A Wojciech Krztoń kończy pierwszą połowę. Sandecja prowadzi 1-0 po bramce Fabiana Fałowskiego.

45'

Minuta doliczona.

45'

Dobre odegranie Dariusza Zjawińskiego do wybiegającego na wolne pole Marcina Figla, ale ten zwlekał z podaniem i traci piłkę.

44'

Siła złego na jednego. Kamil Mazek minął dwóch przeciwników, ale na trzecim się skończyło. Jeszcze faulował.

43'

I jeszcze raz Dolcan, który szuka bramki do szatni. Szymon Matuszek strzela zza pola karnego obok bramki.

42'

Marcin Cabaj ratuje swój zespół przed stratą bramk! Skrócił kąt przy sytuacji sam na sam z Bartoszem Wiśniewskim! Najlepsza okazja Dolcanu zmarnowana!

41'

Niezła centa Marcina Figla, ale górą we własnym polu karnym obrońca Sandecji. Po chwili Damianowi Świerblewskiemu nie udało się nawinąć Adama Mójtę.

40'

Łukasz Matuszczyk walką bark w bark poradził sobie z Fabianem Fałowskim. Gdyby nie ta interwencja, to byłoby bardzo groźnie.

38'

Arkadiusz Czarnecki wybija piłkę głową po centrze Kamila Mazka. Dolcan coraz częściej znajduje się w pobliżu pola karnego gospodarzy. Piłkarze Ryszarda Kuźmy są nastawieni na kontry.

36'

Piotr Klepczarek wślizgiem przegrał akcję Sandecji. Poprzedziła ją strata Damiana Jakubika. Niepewnie gra "prawy" obrońca Dolcanu.

35'

Kamil Mazek tym razem strzelał anemicznie i Marcin Cabaj łapie piłkę.

35'

Niedokładne podanie do Damiana Jakubika, który traci piłkę i było groźnie pod bramką Rafała Leszczyńskiego! Na jego szczęście nieporozumienie w szeregach Sandecji.

34'

Dariusz Zjawiński na spalonym. Drugi raz.

33'

Jeszcze jedna akcja przyjezdnych i Marcin Cabaj ratuje swój zespół przed rzutem rożnym.

30'

Strata Sandecji na 30. metrze i od razu podanie do Dariusza Zjawińskiego, który pada przed polem karnym gospodarzy! Dyskusyjna sytuacja! A po chwili kolejna "rozmowa" jednego z zawodników Sandecji z Damianem Jakubikiem. Numerami telefonu na pewno się nie wymienili, bo do rozdzielania ruszył sprintem arbiter.

28'

Dariusz Zjawiński strzela bezpośrednio z rzutu wolnego, z ok. narożnika pola karnego, w poprzeczkę!

28'

Dariusz Zjawiński faulowany przed polem karnym przez Arkadiusza Czarneckiego, za co został ukarany żółtą kartką.

26'

Odpowiedź Dolcanu i Dariusz Zjawiński strzela zza pola karnego. Piłka przeszła obok lewego słupka. Maciej Cabaj wznawia grę z "piątki".

25'

Łukasz Grzeszczyk dostaje piłkę w polu karnym i strzela z woleja nad poprzeczką! Powinno być 2-0 dla Sandecji!

23'

Szybka akcja gości lewą stroną i płaskie zagranie Adama Mójty przerwane przez Łukasza Matuszczyka wybiciem na korner!

22'

Z każdym razem kibice Biało-czarnych gwiżdżą i buczą, gdy przy piłce jest Rafał Leszczyński,

21'

Akcja zaczepna Bartosza Wiśniewskiego z Dariuszem Zjawińskim przerwana przed polem karnym Sandecji.

20'

Szymon Matuszek ostro potraktował Macieja Bębenka. Pomocnik Dolcanu wyciął przeciwnika i został upomniany przez arbitra. Póki co słownie.

19'

Bartosz Wiśniewski pada w polu karnym Sandecji po dośrodkowaniu z lewej strony. Sędzia nie zdecydował się odgwizdać "jedenastki".

17'

I znowu bramkarz Dolcanu! Dobre wyjście poza pole karne i drugi raz jest szybszy od Fabiana Fałowskiego.

17'

Prostopadłe podanie do Fabiana Fałowskiego w pole karne i Rafał Leszczyński wyjściem na 14 metr uprzedza napastnika Sandecji.

16'

Dariusz Zjawiński na spalonym.

15'

Gospodarze idą za ciosem. Jednak zdaniem sędziego Fabian Fałowski przekroczył przepisy i faulował w ofensywie.

13'

Wymuszona zmiana w Dolcanie! Za kontuzjowanego Pawła Tarnowskiego wchodzi Damian Świerblewski.

11'

Damian Jakubik faulowany przed własnym polem karnym.

9'

Dwie groźne akcje Dolcanu pod rząd. Najpierw kontrę i podanie Kamila Mazka zostało w ostatniej chwili zablokowane, a po chwili Dariusz Zjawiński dostał piłkę w polu karnym za plecy.

8'

I pierwsza żółta kartka w tym meczu. Za faul ukarany Adam Mójta.

7'

Mocny początek gospodarzy i szybkie prowadzenie. Prawą stroną przedarł się Maciej Bębenek, który zagrał w pole karne do Fabiana Fałowskiego, a ten strzałem z 8 metrów tuż przy słupku pokonuje Rafała Leszczyńskiego.

7'

GOL, FABIAN FAŁOWSKI

6'

Groźnie zrobiło się w polu karnym Dolcanu, ale podanie nie doszło do Fabiana Fałowskiego. Łukasz Matuszczyk wybija piłkę.

5'

Spotkanie z trybun obserwują Leszek Ojrzyński i Maciej Korzym, były napastnik Sandecji.

3'

Początek należy do gospodarzy. Na spalonym jednak był Łukasz Grzeszczyk.

2'

Efektowne podanie Łukasza Grzeszczyka do Fabiana Fałowskiego a' la Lewandowski wczoraj. ale czujny Rafał Leszczyński łapie górną piłkę.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta!. Dolcan gra na zielono-biało, Sandecja w czarnych strojach.

19:54

Jeszcze informacja z Płocka: Wisła dowiozła jednobramkowe prowadzenie z Puszczą.

19:51

Znamy wyjściową jedenastkę Dolcanu, niebawem powinniśmy poznać skład Sandecji oraz rezerwowych. Od pierwszej minuty zagra Marcin Figiel, który bardzo dobrze zaprezentował się w środowym sparingu z reprezentacją Polski U-19. Dolcan wygrał 2:0, a wynik otworzył właśnie Marcin Figiel.

19:48

Zachęcam do komentowania i typowania jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

19:46

Wiemy na pewno, że goście zagrają bez lidera drugiej linii, Grzegorza Piesio. Zdobywca 5 bramek w tym sezonie przedwcześnie opuścił boisko w meczu z Flotą w poprzedniej kolejce. Okazuje się, że uraz jest poważniejszy, niż wstępnie zakładano. Aktualizacja: Grzegorz Piesio jest na ławce rezerwowych.

19:42

Biało-czarni będą liczyć dzisiaj na Falowskiego, który w spotkaniu z Energetykiem ROW Rybnik strzelił 2 bramki. Trzecie trafienie, jak się okazało dające zwycięstwo na Śląsku, dołożył Mójta z rzutu karnego.

19:39

Z kolei do Nowego wraca Bartosz Wiśniewski. Napastnik przeniósł się do Dolcanu właśnie z Sandecji. Co ciekawe, w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu strzelił bramkę dla popularnej Ząbkovii. Mecz w Ząbkach zakończył się remisem 1:1. Gola na wagę punktu strzelił w doliczonym czasie gry Piotr Giel.

19:37

19:27

Dzisiaj zakończyły się 2 spotkania, a trzecie zmierza do rozstrzygnięcia. Kolejarz Stróże wygrał w Świnoujściu z Flotą 2:0, a Stomil Olsztyn przegrał u siebie 0:1 z Olimpią Grudziądz. W Płocku, po 70 minutach, Wisła prowadzi 1:0 z Puszczą Niepołomice.

19:24

Na relację NA ŻYWO ze spotkania Sandecja Nowy Sącz – Dolcan Ząbki zaprasza Państwa Tomasz Górski!

19:22

Sobotni maraton 7. kolejki 1. ligi będzie się kończył równolegle na dwóch boiskach: w Legnicy Miedź gra Górnikiem Łęczna. My jednak skupimy się na spotkaniu przedostatniej drużyny na zapleczu Ekstraklasy z wiceliderem.

19:20

Druga ekipa z największą ilością straconych bramek kontra najskuteczniejsza drużyna...Ta krótka charakterystyka może już wskazywać faworyta spotkania Sandecji z Dolcanem. Ale Ząbczanom zawsze źle się grał z Biało-czarnymi. Czy tradycja zostanie przełama? A może Dolcan przerwie złą passę?