Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
4 : 0
GKS TychyGKS Tychy
92'

Koniec! Dolcan gromi 4:0 GKS Tychy. Dwie bramki strzelił Grzegorz Piesio, a po jednej dołożyli Paweł Tarnowski i Mateusz Długołęcki.

90'

Arbiter dolicza dwie minuty.

89'

Jeszcze jedna żółta kartka dla Marcela Gąsiora.

86'

Pogrom! Pomocnik dostaje piłkę na 8. metrze i z fałsza, zza zasłony strzela obok bezradnego bramkarza.

86'

GOL, GRZEGORZ PIESIO

85'

I kolejny anemiczny strzał na bramkę Rafała Leszczyńskiego.

84'

Dariuszowi Zjawińskiemu potrzebna jest pomoc medyczna. Kibiców rozbawił kilkuletni kibic, który spytał "mamo, zabił go?" "Zjawa" żyje, i może grać dalej.

83'

Rafał Leszczyński bez wysiłku łapie piłkę po centrze Adriana Chomiuka. Bramkarz Dolcanu od dobrych kilkunastu minut nie był przy piłce.

81'

Piłka w siatce GKSu po trafieniu Dariusza Zjawińskiego! Radość napastnika Dolcanu przerwał brutalnie sędzia odgwizdując spalonego.

80'

Ostatnia zmiana w Dolcanie. Za dobrze grającego Kamila Mazka wchodzi na ostatnie 10 minut Marcin Figiel.

79'

Piotr Misztal "wypluł" piłkę po strzale Bartosza Wiśniewskiego, dobiegł do niej Dariusz Zjawiński, który z pomocą obrońcy wystawił ją debiutantowi. Ten z zimną krwią wykorzystał prezent.

78'

GOL, MATEUSZ DŁUGOŁĘCKI

77'

Grzegorz Piesio faulowany 23 metry od bramki Piotra Misztala. Może być ciekawie.

75'

Debiut w Dolcanie notuje Mateusz Długołęcki. Młody pomocnik wchodzi w miejsce Szymona Matuszka.

74'

Zapowiadała się składna akcja Dolcanu.. do momentu niedokładnego podania Kamila Mazka.

72'

Odpowiedź Dolcanu. Indywidualną akcję strzałem zakończył Grzegorz Piesio. Piotr Misztal broni na raty.

71'

Dobre zgranie piłki w "16" w wykonaniu Pawła Smółki, ale nie doszedł do zagrania jego kolega z drużyny.

69'

I pierwsza roszada w Dolcanie: za strzelca drugiej bramki, Pawła Tarnowskiego, pojawia się Damian Świerblewski.

68'

Grzegorz Piesio podaje na prawą stronę do Dariusza Zjawińskiego, który po wbiegnięciu w pole karne chciał odegrać partnerowi, ale zagrał za głęboko. Piłkę łapie Piotr Misztal.

65'

Pierwsza zmiana w tym meczu: Daniel Mąka pojawia się za Damiana Szczęsnego.

64'

Indywidualna akcja Grzegorza Piesia, który biegł wzdłuż linii końcowej w stronę bramki. Jego strzał paruje na korner bramkarz.

62'

Piotr Misztal dalekim wyjściem uprzedził wychodzącego na czystą pozycję Kamila Mazka. Dolcan nie zwalnia tempa!

61'

Kolejna akcja Dolcanu! Trzecia bramka wisiała w powietrzu! Piłka po rykoszecie poszybowała hen wysoko.

59'

Kapitalna akcja skrzydłowego Dolcanu. Najpierw jego strzał prawą nogą sparował z trudem Piotr Misztal, ale wobec dobitki (lewą) był bez szans.

59'

GOL, PAWEŁ TARNOWSKI

57'

Damian Szczęsny przez kilkanaście sekund nie podnosił się z murawy Uraz pomocnika nie jest groźny i może kontynuować grę.. Goście oddają piłkę przeciwnikowi.

55'

Zdaniem sędziego Damian Szczęsny faulował w walce o górną piłkę Rafała Grzelaka.

54'

Początek drugiej połowy z lekkim wskazaniem na gości. Po centrze z rzutu wolnego Marcel Gąsior strzela głową bardzo niecelnie.

52'

Piotr Misztal broni strzał głową Dariusza Zjawińskiego z bliskiej odległości. Na dodatek był spalony.

51'

dolcan

49'

Piotr Misztal spokojnie łapie piłkę po centrze z lewej strony Kamila Mazka.

48'

Rafał Leszczyński bez trudu łapie płaski strzał Bartosza Flisa.

48'

Akcja lewą stroną Tyszan przerwana faulem Damiana Jakubika, za co został ukarany żółtą kartką.

46'

Dwie akcje pod rząd Pawła Tarnowskiego. Najpierw został powstrzymany przed polem karnym przez dwóch zawodników GKSu, a po chwili w "16". Korner.

46'

Goście zaczynają grę ze środka. Obie jedenastki bez zmian.

17:58

Wracamy na drugą połowę! Deszcz nie przestaje padać.

17:48

Przyznam szczerze, dawno nie widziałem tak dobrej "połówki" na Dolcanie. Dużo okazji z obu stron, multum rzutów rożnych oraz strzałów. Piłkarze próbują wykorzystać panujące warunki do uderzeń z dystansu. Dolcan prowadzi (tylko) jedną bramką, choć do przerwy powinien mieć 3-4 trafienia przewagi. Goście najlepszą okazję mieli na początku, jednak nie wykorzystał jej Damian Szczęsny. Wracamy za kilkanaście minut!

45'

Bez doliczania minuty Dawid Bukowiczan kończy pierwszą połowę. Dolcan prowadzi po golu Grzegorza Piesio.

44'

Kibicom nie podobała się decyzja sędziego, który widział faul w ofensywie zawodnika Dolcanu.

43'

Konrad Gąsior strzela z dystansu tuż nad poprzeczką. Rafał Leszczyński wzrokiem odprowadził piłkę.

42'

"Szanuj piłę, szanuj piłę" co chwila krzyczy Robert Podoliński. Piłkarze jak na złość, podają niecelnie. Na ich szczęście bez większego zagrożenia. Ale dla głosu trenera już mniej.

40'

Z rzutu wolnego strzelał Rafał Grzelak w stojącego w murze... Szymona Matuszka.

39'

Bardzo złe zachowanie Patrika Carnoty, który w kole środkowym przepuścił piłkę do.. Grzegorza Piesio. Ten uruchomił prostopadłym podaniem na prawą stronę Pawła Tarnowskiego, lecz jego uderzenie z narożnika pola karnego... przemilczę.

37'

Pierwsza od kilku minut akcja zaczepna piłkarzy Tomasza Formalika. Jednak centra z prawej flanki Damiana Szczęsnego była daleka od ideału. Z piątku grę wznawia Rafał Leszczyński.

36'

Bartosz Flis faulowany na prawej stronie przez Rafała Grzelaka.

33'

Dolcanowi jedna bramka to za mało. Obrońcy gości gubią się przy wysokim pressingu.

32'

Było groźnie pod bramką Rafała Leszczyńskiego, ale wszystko dobrze się skończyło.

29'

To czwarte trafienie pomocnika Dolcanu w tym sezonie. Zrównał się z Dariuszem Zjawińskim i Marcinem Krzywickim w klasyfikacji strzelców.

29'

Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne i Grzegorz Piesio precyzyjnym strzałem głową pokonuje bramkarza GKSu. Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

29'

29'

Zapowiadała się kolejna akcja Dolcanu prawą stronę, ale faulem przerwał ją Adrian Chomiuk.

27'

Żółta kartka dla Szymona Matuszka za faul taktyczny. Drugie upomnienie tego zawodnika w tym sezonie.

25'

Piotr Misztal instynktownie broni strzał szczupakiem Bartosza Wiśniewskiego z 8 metrów!

25'

Gra lekko siadła. Początek był bardzo obiecujący. Dolcan osiągnął przewagę.

23'

Ciekawa kombinacyjna akcja Dolcanu. Miękkie dośrodkowanie Grzegorza Piesia do Bartosza Wiśniewskiego nie trafiła do adresata - w ostatniej chwili uprzedził go Tomasz Balul.

20'

Paweł Smółka sprytnie zagrywa piętka do Bartosza Flisa, ale ten nie zorientował się w sytuacji. Po chwili zagranie Kamila Mazka straciło na impecie po bloku Damiana Krajanowskiego. Piłkę łapie Piotr Misztal.

17'

Dariusz Zjawiński strzela głową i bramkarz GKS przenosi piłkę nad poprzeczką! Najgroźniejsza sytuacja gospodarzy!

16'

Sędzia główny puścił grę po starciu Łukasza Kopczyka z zawodnikiem Dolcanu. Centra i Piotr Misztal notuje pusty przelot. Strzały Szymona Matuszka i Bartosza Wiśniewskiego są blokowane. 5. korner dla Dolcanu!

14'

Jeszcze jeden korner, z drugiego narożnika. Bez powodzenia i kolejna kontra gości. Piotr Klepczarek spokojnie przerwał ją.

14'

Ładna indywidualna akcja Kamila Mazka, który po ścięciu do środka podał na prawo do Dariusza Zjawińskiego. Ten od razu strzela i Piotr Misztal paruje uderzenie na korner.

12'

Piotr Misztal piąstkuje piłkę po centrze z rzutu rożnego. Goście ruszyli z kontrą i Paweł Smółka nie opanował futbolówki, która nabrała rozpędu.

11'

Akcja lewą stroną Kamila Mazka z Dariusza Zjawińskim. Centra tego drugiego została zablokowana. Rzut rożny.

11'

Dobry, żywy początek meczu. Piłkarze szybko przystosowali się do śliskiej murawy.

8'

Dariusz Zjawiński trafia prosto w zawodnika GKSu, który potrzebuje pomocy medycznej. Goście w komplecie.

8'

Dolcan wyszedł z opresji i Grzegorz Piesio pociągnął przez pół boiska. Został faulowany na 25. metrze przez Patricka Carnotę, za co dostał żółtą kartkę.

6'

Próba podania na wolne pole do Kamila Mazka, ale wmieszał się w to Łukasz Kopczyk.

5'

Dobra centra Bartosza Osolińskiego, ale piłkę wybijają obrońcy.

5'

Do chaotycznym początku do głosu dochodzą piłkarze Roberta Podolińskiego. Szarżował prawą stroną Paweł Tarnowski, wpadł w pole karne i czekał z dograniem. Piłkę wślizgiem na róg wybił Tomasz Balul.

3'

Damian Szczęsny miał wyśmienitą sytuację! Strzelał na wślizgu nad poprzeczką z 12 metrów! Kapitalne podanie głębi pola.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta. Od razu przycisnęli goście. Akcja lewą stroną i dośrodkowanie w pole karne wybite przez Piotra Klepczarka.

16:59

Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy poświęcona kibicowi Dolcanu.

16:58

Obie drużyny są już na boisku. Dolcan gra w zielono-białych strojach, GKS Tychy - czerwono-czarno.

16:56

Sławomir Kowalewski oraz Radosław Heller są asystentami Dawida Bukowiczana. Arbitrem technicznym są jest Miłosz Widlarz.

16:52

Tuż przed pierwszym gwizdkiem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu.

16:46

Frekwencja już jest znacznie lepsza niż pół godziny termu. Na trybunie zasiada ok. 350 fanów pierwszoligowej piłki.

16:43

Zawsze w trakcie meczu odpowiem na kilka Waszych pytań. Zdjęcia postaram się wrzucić jak będzie tylko... stadionowe wi-fi. Ładowanie zdjęć na mobilnym łączu internetowym przypomina drogę przez mękę.

16:41

Wśród VIPów jest też znany trener Mirosław Jabłoński studiujący składy Dolcanu i GKSu.

16:33

Nie próżnuje też i trója sędziowska biegnąca wzdłuż linii bocznej. Boisko jest nasiąknięte, a wiatr może wpłynąć na... szybkość gry. Typowa angielska pogoda. Oby poziom spotkania był taki - bądź porównywalny do tego - jak na Wyspy.