1. połowa4 : 0
15:39

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO ze spotkań polskich i zagranicznych lig w Ekstraklasa.net Do następnego!

15:39

Dograne spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Chelsea po 31 kolejkach umacnia się na fotelu lidera mając 69 punktów. Drugi Liverpool (za 20 minut gra z Cardiff) i trzeci Arsenal mają po 62 "oczka". W tymże The Reds grali 29 spotkań, a Kanonierzy - 30 .

92'

Piekny obrazek. Kibice obu drużyn bawią się na trybunach. I w tym momencie Andre Marriner kończy to jednostronne spotkanie. Chelsea gromi Arsenal 6:0 (4:0).

91'

Petr Cech mógł przyjrzeć się wzorom na piłce. Najpierw po strzale Tomasa Rosicky'ego, a potem po dobitce Carla Jenkinsona. Co ciekawe, Jose Mourinho udaje się do szatni.

90'

Mikel Arteta z rzutu wolnego. Wiadomo jak to się mogło skończyć - tak jak wcześniej.

89'

Premierowy gol Mohameda Salaha w Chelsea:

87'

Mohamed Salah wychodził na sam z Wojciechem Szczęsnym, ale wmieszał się w to arbiter. Spalony.

84'

Andre Schuerrle mogł dobić (jakkolwiek dziwnie to brzmi przy tym wyniku) Arsenal. Strzela z ostrego kąta obok lewego słupka!

83'

Oliver Giroud składał się do składu, ale został w ostatniej chwili zastopowany. Odpowiedź Branislava Ivanovicia to niedokładne dośrodkowanie..

81'

Podoobie było w przypadku Andre Schuerrle - centra dobra, ale przejęli ją (podłamani) goście. Do końca meczu jeszcze 10 minut plus to, co doliczy arbiter. Chociaż może powinien skończyć ten mecz zgodnie z regulaminiowym czasie gry? To by było dobre dla Arsenalu i... niego..

79'

Bacary Sagna podcięty przed polem karnym Chelsea. Rzut wolny, ale z niego nie udało się niczego osiągnąć.

77'

Oscar na 5:0

74'

John Obi Mikel zastępuje Davida Luiza. Jose Mourinho nie ma już żadnej zmiany w zanadrzu.

72'

Egipcjanin dostaje podanie na wolne pole i z zimną krwią wykorzystuje sam na sam z Wojciechem Szczęsnym.

71'

MOHAMED SALAH I 6:0

70'

Niepewna interwencja polskiego bramkarza po strzale Davida Luiza. Zdołal jednak złapać piłkę przed szarżującym zawodnikiem The Blues.

69'

Bohater ostatniej akcji zostaje zmieniony przez Mohameda Salaha.

67'

Kąśliwe uderzenie Brazylijczyka zza pola karnego. Piłka skozłowała przez Wojciechem Szczęsnym czy utrudniła interwencję Polakowi.

67'

OSCAR, NA PIĄTKĘ!!!

65'

Zdenerwowany poprzednią akcją Francuz ostro, z kolana, potraktował El Nino. Rzut wolny z prawej strony boiska.

64'

Fernando Torres w narożniku pola karnego oszukał balansem ciała Bacary Sagnę, ale nie zdołał oddać skutecznego strzału na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

62'

Jeszcze pół godziny przed nami. Aż pół gidzony. Fernando Torres na spalonym. W tej statystyce Chelsea prowadzi 4:1.

59'

Hat-trick Andre Schuerrle. Nie, nie bramkowy. Trzeci raz został złapany na spalonym.

58'

Rzut wolny dla Arsenalu ponad 30 metrów od bramki Petra Cecha. Miękka centra Mikela Artety i piłka pada łupem obrońcy Chelsea.

55'

Niewiele dzieje się na murawie. Chelsea na stojąco chce dograć to spotkanie. Arsenal... cóż. W sumie też.

51'

Tomas Rosicky ukarany żółtą kartką.

50'

Ja do ciebie, ty do mnie. O, jeszcze raz podam do ciebie - czyli tak gra Chelsea po zmianie stron.

48'

Andre Schuerrle na spalonym. Po chwili Fernando Torres nie potrafił pokonać Wojciecha Szczęsnego!

46'

Chelsea - ArsenalChelsea - Arsenal

46'

... i Mathieu Flamini zastępuje Alexa Oxlade-Chamberlaina. Limit zmian, po stronie gości, wykorzystany.

46'

Carl Jenkinson wchodzi za Laurenta Koscielny'ego...

46'

I wracamy na drugą połowę. Arsene Wenger wprowadza dwóch nowych zawodników..

14:39

TUTAJ można zobaczyć bramkę Oscara.

14:37

17 minut. W sumie tyle powinno trwać to spotkanie. Gol Oscara był formalnością, a piłkarze Arsenalu nie dali swojemu trenerowi powodów do świętowania swojego jubileuszu. Trudno coś więcej napisać. Wracamy za kilkanaście minut.

48'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Chelsea po piorunującym początku i (niesłusznej) czerwonej kartce dla Kierana Gibbsa (a powinien dostać ją Alex Oxlade-Chamberlain) prowadzi z Arsenalem aż 4:0.

47'

Czech do Czecha, czyli Tomas Rosicky strzela zza pola karnego wprost do "koszyczka" Petra Cecha.

46'

Jeszcze jeden, jeszcze raz. Santi Cazorla przerwał akcję Andre Schuerrle wybiciem poza linię końcową.

45'

Tuż przed przerwą dwa rzuty rożne dla Chelsea z rzędu. Andre Mariner dolicza trzy minuty.

44'

Druga próba Olivera Giroud w tym meczu. Pierwsze uderzenie z trudem obronił Petr Cech, a przed momentem skierował piłkę w boczną siatkę.

43'

Chelsea - ArsenalChelsea - ArsenalChelsea - Arsenal

42'

Fernando Torres wyłożył piłkę Brazylijczykowi jak na tacy pięć metrów od bramki Arsenalu. Oscar strzela pod poprzeczkę uprzedzając Wojciecha Szczęsnego.

42'

POGROM, OSCAR!!!

39'

Bacary Sagna w ostatnich miesiącach popracował nad dośrodkowaniami, ale nie przyzwyczajeni do tego jego koledzy nie poszli za akcją. W odpowiedzi Oscar próbował się przebić przez obronę Arsenalu, ale miał mniej szczęścia niż w 7. minucie Andre Schuerrle.

36'

Garść statystyk:

• 57% Posiadanie piłki 43%
  • 4/1 Strzały celne/niecelne 1/0
  • 1 Strzały zablokowane 2
34'

Jako że niewiele dzieje się na boisku... Samuel Eto'o, gol na 1:0 w piątej minucie

Andre Schuerrle, gol na 2:0 dwie minuty później

I Eden Hazard

31'

I jeszcze jeden. Wojciech Szczęsny spokojnie łapie piłkę po centrze Andre Schuerrle.

29'

Wojciech Szczęsny szczęśliwie paruje strzał z dystansu Davida Luiza!. Po drodze był rykoszet, który mógł zmylić polskiego bramkarza. Zdołał jednak musnąć piłkę na rzut rożny.

27'

Atak pozycyjny Chelsea, która raczej nie będzie forsować tempa w tym spotkaniu. Akcję prawą stronę Branislava Ivanovicia przerwał ofiarnym wybiciem Bacary Sagna.

25'

Walka w narożniku Cesara Azpilicuety z Laurentem Koscielnym. Górą Francuz, ale wybita przez niego piłka szybko pada łupem gospodarzy.

24'

Arsene Wenger dość szybko reaguje. Zdejmuje z boiska Lukasa Podolskiego, a wprowadza na nie lewego obrońcę, Thomasa Vermaelena.

21'

David Luiz strzela zza pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

19'

Kontra Chelsea i Fernando Torres podaje niedokładnie do niepilnowanego Andre Schuerrle! Kanonierzy zdają się być w szoku tym, co się działo przez niecałe 20 minut.

17'

Pewny strzał Edena Hazarda! Knock-out na Stamford Bridge

16'

... i czerwona kartka dla... Kierana Gibbsa?! Ogromny błąd arbitra!

15'

A jednak... Rzut karny dla Chelsea...

14'

3:0? NIE MA GOLA! Eden Hazard strzela z ośmiu metrów obok słupka! Ale są gorące protesty gospodarzy - ich zdaniem Alex Oxlade-Chamberlain musnął piłkę ręką.

13'

Centra z rzutu wolnego Andre Schuerrle w pole karne. Dobre zagranie, ale nikt nie zamknął akcji. W odpowiedzi jego rodak, Lukas Podolski, złapany w pułapkę ofsajdową.

11'

Seria niebezpiecznych fauli, za które Andre Mariner mógł pokazać żółte kartki Davidowi Luizowi i Bacary'emu Sagni. Nie zrobił tego.

10'

Fernando Torres zmienia Samuela Eto'o. Ależ pech Kameruńczyka, ledwie zaczęło się to spotkanie, ledwie strzelił bramkę, a musi opuścić murawę...

9'

Samuel Eto'o nabawił się kontuzji i nie będzie mógł grać dalej! Będzie konieczna zmiana!

7'

Ależ mecz (Niemca)! Schuerrle przebija się przez obronę (bezradnych) Kanonierów, po czym - po podaniu - strzela nie do obrony w lewy dolny róg.

7'

GOL, ANDRE SCHUERRLE. NIEBYWAŁE

5'

Indywidualna akcja Andre Schuerrle, który podaje do Kameruńczyka. Ten po ograniu z dziecinną łatwością Pera Mertesackera strzelił po długim rogu. Wojciech Szczęsny musnął piłkę, ale nie był w stanie sparować strzału

5'

GOL, SAMUEL ETO'O!!!

4'

Petr Cech z najwyższym trudem paruje strzał zza pola karnego Olivera Giroud!

4'

Andre Schuerrle na spalonym.

3'

Starcie w polu karnym Samuela Eto'o, który pada w polu karnym po interwencji Wojciecha Szczęsnego! Nie ma jednak rzutu karnego.

2'

W odpowiedzi The Blues i podanie w "16" do Samuela Eto'o. Nie poszedł on za akcją i piłkę łapie Wojciech Szczęsny.

1'

Atak pozycyjny Arsenalu z przyspieszającym podaniem do na prawą stronę do Tomasa Rosicky'ego. Czecha uprzedził Cesar Azpilicueta, który przerwał na moment akcję rywala.

1'

Andre Marnier gwizdkiem oznajmia rozpoczęcie najstarszych, 182-gich, derbów Londynu! Losowanie "wygrali" gospodarze.

13:43

Mecz jeszcze się nie rozpoczął, a pojawiła się odpowiedź na pytanie. Asystent Fryzjera... ciekawy nick. Odpowiedź: 12 października 1996 Blackburn Rovers - Arsenal 0:2. GRATULUJĘ

13:43

Obie drużyny już na murawie. Za moment losowanie stroni rozpocznie się mecz, na który wszyscy czekaliśmy!!![/b]

13:41

Wyłączamy komórki i Facebooka - przenosimy się na Stamford Bridge!!!

13:39

To już ostatni moment by skoczyć po zagrychę, bo czeka nas prawdziwa piłkarska uczta!

Zagrycha

13:38

Gwoli ścisłości: Andre Marrinerowi na liniach będą pomagali Scott Ledger oraz Marc Perry. Abitrem technicznym jest za to Anthony Taylor.

13:37

Jak prezentuje się bilans bezpośrednich ligowych spotkań? Lekka przewaga rysuje się po stronie The Blues, którzy wygrali 2 mecze i tyle samo zremisowali. Spotkanie Stamford Bridge w sezonie 2011/2012 było fantastycznym widowiskiem dla widzów. Czy tak samo będzie dzisiaj? Nie mam(y) nic przeciwko.

• 23.12.2013 . Arsenal – Chelsea 0:0
  • 20.01.2013 . Chelsea – Arsenal 2:1 (Mata 6', Lampard 16' k. – Walcott 58')
  • 29.09.2012 . Arsenal – Chelsea 1:2 (Gervinho 43' – Torres 20', Mata 53')
  • 21.04.2012 . Arsenal – Chelsea 0:0
  • 29.10.2011 . Chelsea – Arsenal 3:5 (Lampard 14', Terry 45', Mata 80' – van Persie 3 (36', 85', 90'), Santos 48', Walcott 55')
13:34

Z kolei w ekipie gości nie zagrają m.in. Mesut Ozil (22/4, pomocnik), Aaron Ramsey (18/8, pomocnik), Abou Diaby (0/0, pomocnik), Theo Walcott (13/5, napastnik) i Jack Wilshere (23/3 pomocnik).

13:31

Wiemy kogo wystawił i ma ławce rezewowych Jose Mourinho. Brakuje Ashley Cole'a (13/0, obrońca), Ramiresa (28/1, pomocnik) oraz Williama (20/2, pomocnik). Brazylijczycy muszą pauzować z powodu czerwonych kartek z poprzedniej kolejki.

13:28

Mały bonus w postaci konferencji prasowej Jose Mourinho i Arsene'a Wengera z przymrużeniem oka (dostępne angielskie napisy).

13:25

Tak prezentuje się ścisła piątka która została zdominowana przez trzy zespoły ze stolicy Anglii. Dwie z nich zagrają ze sobą już niedługo!