Twente EnschedeTwente Enschede
22:59

BRAWO WISŁA!

22:59

Nieprawdopodobne Wiślacy wygrywają z Twente i dzięki remisowi w ostatniej sekundzie w meczu Fulham - Odense, awansują do dalszej fazy Ligi Europejskiej!

22:55

ODENSE WYRÓWNUJE W DOLICZONYM CZASIE I WISŁA AWANSUJE DO NASTĘPNEJ FAZY!

22:54

REMIS W LONDYNIE!

94'

Koniec meczu!

93'

Brud podaje do Kirma, ale reprezentant Słowenii jest na pozycji spalonej.

93'

W Londynie nadal bez zmian. Fulham prowadzi 2:1

92'

Na ostatnią minutę Jirsaka zmienia Daniel Brud.

92'

Gouriye fauluje Diaza. Ma na koncie żółtą kartkę, ale arbiter nie pokazuje mu drugiej.

91'

Dośrodkowanie z kornera i faul w polu karnym na zawodniku Wisły.

91'

Trzy doliczone minuty i korner dla gości.

90'

Wybicie Małeckiego, ale Genkow nie zdołał wykiwać dwóch obrońców Twente.

89'

Za Maora Meliksona wchodzi Andraż Kirm.

88'

Melikson zostaje poturbowany przez rywala i złapał go skurcz. Na murawie są już fizjoterapeuci i nosze.

87'

Żółta kartka dla Gouriye. Niebezpieczny faul na zawodniku Wisły.

86'

Sporo zamieszania w polu karnym, dwa groźne strzały w stronę bramki Pareiki, ale piłka nie wpadła do bramki.

86'

Dośrodkowanie Garguły zostaje przerwane przez Holendrów i piłka zostaje wybita poza pole karne.

85'

Trochę zamieszania na trybunach, ktoś rzucił fałszywą informację o remisie w Londynie.

84'

Strzał z dystansu w wykonaniu Bajraniego, ale Pareiko nie musiał interweniować.

83'

Piłka na połowie gości i będzie szansa na wyprowadzenie skutecznej akcji dla Twente.

80'

Dośrodkowanie w pole karne Wisły, ale po zamieszaniu piłkę wybija Diaz.

77'

Za strzelca bramki - De Jonga wchodzi Ninos Gouriye.

77'

Wrzutka w pole karne w wykonaniu Genkowa, Melikson ma przed sobą pustą bramkę, ale jest za niski, aby sięgnąć piłki!

76'

Berghuis wrzuca w pole karne, ale tam podanie przecina dobrze powracający Tomas Jirsak. Chwilę później faulowany zostaje Cezary Wilk.

75'

John oddaje strzał z bliskiej odległości, ale blokuje go swoim ciałem Junior Diaz!

74'

Bajrami stara się zagrać dokładnie w pole karne, ale jest to dla niego za trudne i piłka ląduje na siatce bramki Pareiki.

73'

Świetne kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu Garguły i Meliksona w efekcie ten drugi uderzał z ostrego konta, ale trafił w biodro rywala!

72'

Małecki biegnie z piłką, ale nie otrzymuje pomocy od kolegów i udaje mu się wywalczyć rzut rożny.

71'

Świetna interwencja Wilka i Wisła rusza z kontratakiem!

70'

Ola John próbuje dryblingu między kilkoma zawodnikami Wisły, ale ta sztuka jest dla niego za trudna i traci piłkę upadając na murawę w polu karnym. Gwizdek Bezborodova milczy i milczeć musi.

69'

Daelkie wybicie w wykonaniu Wilka, ale w pojedynku Genkowa z defensorem wygrywa zawodnik gości, który wycofuje piłkę głową do Marsmana.

67'

Patryk Małecki dał się złapać w pułapkę ofsajdową Holendrów.

67'

W końcu mamy pozytywną wiadomość z Londynu. Bramkę kontaktową na 2:1 zdobył Andreasen!

67'

Zmiana w drużynie Twente. Za Marca Janko wchodzi Steven Berghuis.

65'

Krakowanie wymieniają podania przed polem karnym rywala i zostają zmuszeni do wycofania piłki w stronę defensywy.

64'

Cornelisse przerywa podanie wiślaków i kolejne wznowienie z autu w okolicach dwudziestego metra.

63'

Za chwile na murawie pojawi się Berghuis.

62'

John dośrodkowuje w pole karne, przewrotką uderza Janko, ale nie trafia dobrze w piłkę i ta przechodzi poza linię końcową.

62'

Bunoza walczy w powietrzu z De Jongiem i zawodnik Wisły faulował gracza Twente.

61'

Patryk Małecki zastępuje na murawie Rafała Boguskiego. Pierwsza zmiana w wykonaniu Kazimierza Moskala.

61'

Mocne podanie do Bajramiego i ten nie zdoła dobiec do piłki. Od bramki wznawia Pareiko.

60'

Cornelisse stara się dośrodkować, ale trafia w nogi Nuneza.

59'

Wymiana podań w wykonaniu gości, starają się poszanować piłkę.

57'

Szansa dla Twente! Po strzale Buysse, piłka padła pod nogi De Jonga, ale tego świetnie wślizgiem blokuje Bunoza!

56'

Próba zagrania w pole karne w wykonaniu Buysse, ale świetnie jego zamiary odczytuje Cezary Wilk i przerywa to podanie.

55'

Pierwsza indywidualna kara w tym meczu. Żółtą kartkę ogląda Janssen, który faulował zastawiającego się Genkowa.

54'

Piękna akcja Wisły, piłka trafia pod nogi Nuneza, ale ten zamiast uderzyć z prawej nogi szukał miejsca do strzału lewą kończyną i w efekcie stracił piłkę. Szkoda zmarnowanej sytuacji.

53'

Bajrami uderza z dystansu i pomylił się tylko o kilka centymetrów!

52'

Dobra wrzutka na głowę Juniora Diaza, ale ten w trudnej sytuacji minimalnie chybił!

51'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po zamieszaniu z woleja uderza Wilk. Piłka odbija się od obrońcy gości i wychodzi jeszcze raz poza linię końcową.

50'

Podanie Garguły do Meliksona, ale Izraelczyk zawahał się przez chwilę i w efekcie Wisła zyskała tylko aut po wybiciu obrońcy.

49'

Długie zagranie do Janko, ale zawodnik Twente znajdował się na pozycji spalonej.

48'

Tylko 50 sekund drugiej połowy potrzebowali zawodnicy Wisły, aby strzelić gola na 2:1.

47'

Pareiko zalicza asystę, po błędzie w kryciu Rasmus Bengtssona, Genkow wyszedł sam na sam z Marsmanem i trafił do siatki!

46'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1 dla Wisły Kraków! Cwetan Genkow!

46'

Zaczynamy drugie 45 minut!

46'

Za Nacera Chadliego na murawie pojawia się Ola John.

22:05

Szykuje się zmiana w Twente.

22:04

Zawodnicy powracają już na murawę.

21:54

Chwila przerwy i wracamy wraz z emocjami za 10 minut.

21:53

Liczymy na równie dobrą grę gospodarzy w drugiej połowie.

21:52

Zakończyła się również pierwsza połowa meczu Fulham - Odense. Niestety w tym meczu prowadzą Anglicy po trafieniu Dempseya i Freia.

21:52

W pierwszej połowie krakowanie spisali się bardzo dobrze. Udało im się strzelić bramkę, jednak nie wykorzystali kilku następnych szans, co zemściło się w postaci pięknego gola Luuka de Jonga.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Melikon świetnie wykłada piłkę do Jovanovica, ten jednak pomylił się i dośrodkował poza pole karne.

44'

Jovanović ścina w stronę pola karnego, wymienia klepkę z kolegą i oddaje mocny strzał w stronę bramki! Piłka odbija się jednak od nogi zawodnika z Enschede i wychodzi poza linię końcową!

43'

Faul na Meliksonie, zawodnik gości nadepnął mu na ścięgno Achillesa.

42'

Szybka kontra gości. Janssen wygrywa pojedynek z Jovanovicem, ale jego strzał z narożnika szesnastki broni na raty Sergei Pareiko!

41'

Niestety nie udało się dojść do strzału i piłka zostaje wybita za pole karne Twente.

40'

Strzał Boguskiego z dystansu, Marsman ła... a jednak nie, wypuścił piłkę z rąk i kolejny korner.

39'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Fantastyczne uderzenie De Jonga z przewrotki i mamy wyrównanie!

38'

Buysse wchodzi między dwóch wiślaków i zostaje faulowany. Szansa dla gości.

37'

Kolejne zagranie Genkowa na szósty metr, ale tym razem czujny był Marsman i rzucił się na piłkę przybijając ją do ziemi.

36'

Cornelisse zagrywa piłkę w pole karne. Futbolówka zawisa w powietrzy na piątym metrze i zostaje wypiąstkowana przez Pareikę. Dobra interwencja.

35'

Zagranie do Genkowa, Bułgar walczy o piłkę i niestety zostaje nabity przez rywala. Aut dla zawodników w niebieskich trykotach.

34'

Od 31. minuty Fulham prowadzi już 2:0 po bramce Freia.

33'

Po błędzie Jirsaka w pole karne wrzucał De Jong, a do piłki świetnie wyszedł bramkarz gospodarzy.

33'

Genkow fauluje rywala na jego połowie.

32'

Złe wykończenie akcji w wykonaniu gości i z "piątki" wznawia Pareiko.

31'

Melikson prowadzi piłkę, oddaje strzał z 16. metra, ale piłka mija bramkę o dobre trzy metry!

30'

Dośrodkowanie Garguły z rzutu rożnego. Z trudnej pozycji głową uderza Melikson, ale piłka nie trafia w światło bramki.

29'

Dobra akcja Wisły, ale podania do pustej bramki w wykonaniu Genkowa nie wykorzystał żaden z zawodników Wisły.

28'

Mamy złą wiadomość z Craven Cottage. Po bramce Dempseya, Fulham prowadzi 1:0 z Odense.

27'

Ryzykowne wycofanie do Marsmana, ale bramkarz gości zachował spokój i wybił piłkę z dala od własnej bramki.

27'

Mocne dośrodkowanie Meliksona, ale zawodników Wisły uprzedził defensor Twente.

26'

Akcja gości, Bajrami ścina do środka i musi oddać piłkę koledze z drużyny.

25'

Cornelisse stara się dośrodkować, ale jego zagranie lepiej pozostawić bez komentarza. Nie ma dobrych słów, aby opisać to zagranie.

25'

Wilk oddaje strzał z woleja i w bramce dobrze spisuje się Marsman.

24'

Kolejna szansa dla gości, ale w ostatniej chwili strzał zblokował Bunoza!

23'

Strzał z dystansu Lanzaata i futbolówka bezpiecznie ląduje w rękach Pareiki.

23'

Garguła szuka miejsca do zagrania w pole karne pod nogi Boguskiego, ale traci piłkę.

22'

Długa wymiana podań w wykonaniu zawodników Wisły.

21'

Groźny wślizg Janssena, ale arbiter podyktował rzut wolny bez pokazania żółtej kartki.

20'

Jirsak stara się podać pod linię boczną, ale jego zagranie posyła piłkę poza linię boczną. Nie można popełniać takich błędów.

19'

Wrzutka z rzutu rożnego. Wilk walczy o wygranie pojedynku główkowego, ale nie udaje mu się trącić piłki.

19'

Jirsak uderza z dystansu, futbolówka odbija się od nogi rywala i wychodzi na rzut rożny po interwencji Marsmana.

18'

Boguski dośrodkowuje w pole karne, ale piłka ląduje w rękach golkipera gości.

17'

Wisła wyprowadza piłkę. Ładna wymiana podań między Jovanovicem, a Gargułą. Wszystko zniszczył jednak Wilk, który niedokładnym podaniem oddał piłkę rywalom.

16'

Genkow traci piłkę, błąd próbują naprawić jego koledzy z drużyny, ale w dość ciekawy sposób ogrywa ich De Jong.

16'

W tej chwili to Wisła jest w kolejnej fazie Ligi Europejskiej! Śledź tabelę grupy K na ŻYWO!

15'

Garguła ponownie uderza, tym razem z ostrego konta. Piłka leci tuż obok słupka, ale Marsman odbija ją z powrotem poza linię piątego metra.

14'

Melikson dośrodkowuje na piąty metr, ale tam do piłki dochodzi tylko obrońca Twente, który wybija piłkę na rzut rożny.

13'

Środkowy pomocnik okiwał jednego rywala i potężną bombą pokonał Marsmana, uderzając z narożnika pola karnego!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła!

10'

Chadli oddaje strzał zza szesnastego metra, ale piłka przelatuje dwa metry obok słupka.

9'

Zagranie za plecy Nuneza, ten ściga się z Bajramim i udaje mu się wygrać walkę o pozycję. W łatwy sposób opanował piłkę i szybko oddał ją do kolegi.

8'

Bajrami zagrywa górną piłkę do Chadliego, ale futbolówka szybuje zbyt wysoko, aby napastnik Twente mógł do niej sięgnąć głową. Z piątego metra wznowi Pareiko.

7'

"panie redaktorze. ile jest kibiców twente w sektorze gości ??" - jak już wspominałem, kibice z Holandii nie przyjechali na mecz :).

6'

Holendrzy nie zdecydowali się na szybki kontratak i wycofali piłkę do obrony. Chwilę później piłka opuszcza linię boczną i z autu wznowią krakowanie.

5'

Boguski traci piłkę i teraz przy piłce znajdują się zawodnicy Twente.

4'

Łukasz Garguła oddaje celny strzał po ziemi, Marsman początkowo odbija piłkę na bok, ale później udaje mu się złapać ją przed dobitką zawodnika Wisły!

3'

Fatalny błąd Diaza! Obrońca zagrał piłkę pod nogi Janko, ten wyszedł sam na sam z Pareiką, wykonał zwód i zabrakło mu miejsca na trafienie do pustej bramki!

2'

Cornelisse zaczyna z autu, ale arbiter wskazuje nieprzepisowe wznowienie i piłka przechodzi na korzyść gospodarzy.

1'

"A gdzie Małecki?? Kontuzje ma??" - Patryk decyzją Kaziemirza Moskala zasiadł na ławce rezerwowych. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Rafał Boguski.

1'

I w końcu udało się zacząć według przepisów. Zaczynamy!

21:05

Twente zaczęło już dwukrotnie, ale arbiter dwukrotnie przerywał.

21:04

Co ciekawe na ławce rezerwowych Wisły brakuje jednego zawodnika. Kazimierz Moskal w obliczu kontuzji nie zebrał osiemnastu zawodników.

21:04

Ciekawa oprawa na "młynie". Spora ilość flag i rac.

21:03

Na lewej obronie "Białej Gwiazdy" eksperymentalnie zagra Gervasio Nunez.

21:02

Na sam początek hymn Ligi Europejskiej. Czy w tym sezonie Wisła będzie miała jeszcze okazję posłuchać tego utworu?

21:02

Goście wystąpią dzisiaj w jasnoniebieskich trykotach.

21:02

Zawodnicy w dwóch kolumnach wychodzą na murawę!

20:54

Do meczu pozostało już tylko 10 minut, zawodnicy kończą rozgrzewkę i udają się do szatni.

20:51

Na ławce rezerwowych Twente zasiądzie 19-letni Filip Bednarek. Karierę juniorską rozpoczął w Sokole Kleczew, skąd trafił do młodzieżowej kadry Amici Wronki. W sezonie 2008/09 trafił do Holandii, gdzie walczy o wywalczenie miejsca w pierwszej drużynie.

20:43

W Krakowie zabraknie kibiców z Holandii. Działacze Enschede odradzili fanom kupowanie biletów i wyjazd do Polski, gdyż po spotkaniu rozegranym we wrześniu do siedziby klubu wpłynęły listy z pogróżkami od kibiców Wisły.

20:41

Na ławce rezerwowych zasiądzie także Dudu Biton, który w ostatnim spotkaniu z Twente zdobył bramkę w 9. minucie. Dzisiaj jego miejsce w pierwszym składzie zajmie Cwetan Genkow.

20:40

- Koncentrujemy się na sobie, musimy wygrać ten mecz i będziemy myśleć jak to zrobić - powiedział przed meczem Patryk Małecki, który dzisiaj mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. TUTAJ można przeczytać cały wywiad z piłkarzem Wisły.

20:36

TUTAJ można przeczytać obszerną zapowiedź tego spotkania, zapraszam do lektury.

20:30

Krótko streszczę sytuację "Białej Gwiazdy". Wisła przed ostatnim meczem znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli z 6. punktami na swoim koncie. Jedno miejsce wyżej znajduje się londyński Fulham z 7. punktami. Jeżeli krakowianie chcą awansować do dalszej fazy rozgrywek muszą pokonać Twente licząc na remis bądź porażkę Anglików, którzy zmierzą się z Odense na własnym stadionie.

20:27

Kazimierz Moskal zdecydował się na takich zawodników jak: Pareiko, Bunoza, Jovanović, Melikson, Garguła, Núñez, Jirsák, Wilk, Boguski i Genkov.

20:23

Od pierwszych minut w barwach gości wystąpią: Marsman, Buysse, Bengtsson, Rosales, Landzaat, De Jong, Janssen, Chadli, Janko i Bajrami.

20:23

Znamy wyjściowe jedenastki obu drużyn na to spotkanie.

19:58

Zapraszamy również do śledzenie tabeli grupy K, która będzie aktualizowana NA ŻYWO w trakcie spotkań: Tabela grupy K LIVE!

19:57

Równolegle możesz śledzić relację z drugiego meczu tej grupy, który zadecyduje o kolejności w tabeli grupy K: Fulham Londyn - Odense BK LIVE!