Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
0 : 3
zawiszaZawisza Bydgoszcz
94'

Koniec meczu w Zabrzu! Zasłużone zwycięstwo Zawiszy! Bydgoszczanie w półfinale Pucharu Polski!

91'

Katastrofalnej gry Górnika ciąg dalszy. Prostopadła piłka do Kadu, a środkowi obrońcy nie dają mu rady. Będąc sam na sam z bramkarzem spudłował.

89'

Kibice oklaskują ironicznie uderzenie jednego z graczy Górnika, Piłka bez problemu złapana przez Kaczmarka.

87'

Jeż wykonywał rzut rożny, Majtan przedłużył. Po chwili wpadła piłka pod nogi Sobolewskiego, ale ten spudłował.

85'

Ładne zagranie Nakoulmy do Mańki, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

83'

Kadu sfaulowany przez Łukasiewicza.

82'

Ciechanowski zastępuje Ziajkę.

81'

Dobra akcja Górnika. Olkowski w pole karne do Jeża, ale ten minimalnie przenosi piłkę nad poprzeczką.

80'

Zmiana w Zawiszy. Z boiska schodzi Dudek, a pojawia się za niego Alvarinho.

78'

Dalekie podanie z głębi pola do Nakoulmy, ale tradycyjnie niecelne.

76'

Jeż podaje do Nakoulmy. Ten zwleka z zagraniem do Olkowskiego i piłkę spod nóg wybił mu jeden z obrońców Bydgoskiego Zawiszy.

74'

Oraz Jeż wchodzi za Iwana.

74'

Podwójna zmiana w Górniku. Madeja zmienia Majtan

71'

Igor Lewczuk popędził prawą stroną i celnie podał piłkę na piąty metr, gdzie do bramki wbił ją Kamil Drygas. Drugi jego gol w tym spotkaniu.

69'

Kamil Drygas zdobywa kolejną bramkę!

68'

Masłowski zmieniony przez Kadu.

67'

I powinna paść bramka dla Górnika! Madej uderza w słupek, a Nakoulma przenosi piłkę nad poprzeczką!

67'

Puchar Polski: Górnik Zabrze - Zawisza BydgoszczPuchar Polski: Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz

67'

Madej dobrze zgrywa piłkę w pole karne, ale przyjąć jej dobrze w polu karnym nie potrafi Nakoulma.

66'

Iwan otrzymuje żółtą kartkę za faul na jednym z zawodników Zawiszy.

65'

Dziwna decyzja sędziego. Na murawę pada Olkowski, ale piłka dla Zawiszy.

63'

Akcja prawą stroną Mańki i Nakoulmy, ale ten pierwszy traci piłkę.

60'

Zmiana w Górniku. Oziębała schodzi, a pojawia się za niego Olkowski.

60'

Rzut rożny dla gospodarzy. Kosznik dośrodkowuje, ale piłka uderza w Nakoulme. Po chwili lewy obrońca ponawia akcję, ale znów bez powodzenia.

58'

Sobolewski zagrywa daleką piłkę do Oziębały, ale pojedynek wygrywa z nim Ziajka.

56'

Do awansu Górnikowi brakuje teraz czterech bramek. Przy ich grze, to nierealne.

55'

I znów Górnik traci bramkę przeważając! Petasz dośrodkowywał z rzutu wolnego, nieszczęśliwie główkował Iwan, który wpakował ją do własnej bramki.

52'

I mamy drugą bramkę dla Zawiszy! Bramka samobójcza Iwana!

51'

I ponownie groźnie Górnik. Po rzucie wolnym piłka trafia do Madeja, a ten ładnie uderza na bramkę, kilkanaście centymetrów obok słupka.

50'

Madej minął kilku zawodników i podał do Łuczaka. Ten zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale jego strzał został zablokowany.

48'

Prostopadła piłka do Nakoulmy, ale ten fauluje Hermesa. Przy okazji taranuje też Kaczmarka, ale ten po chwili wstaje.

46'

Ależ mogło być otwarcie Górnika! Łuczak wypatrzył Iwana, a ten jeszcze lepiej zgrał do Nakoulmy. Gwiazdor zabrzańskiego zespołu nie stanął na wysokości zadania i fatalnie spudłował!

46'

Druga połowa rozpoczyna się w Zabrzu!

20:46

Piłkarze z powrotem na murawie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Zawisza prowadzi 1:0! Górnik miał przewagę, ale to goście są na razie lepsi!

43'

Nakoulma w polu karnym do Oziębały, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny. Kosznik za głęboko dośrodkował i piłka znalazła się w rękawicach Kaczmarka.

42'

Rzut wolny wykonywał Iwan, ale dwukrotnie uderzył w mur.

41'

Hermes fauluje Nakoulme i będzie dobra okazja dla Górnika.

38'

Górnik mimo, że atakował przez większość spotkania, to Zawisza obejmuje prowadzenie. Piłka trafia do Drygasa, a ten mimo asysty dwójki obrońców, precyzyjnym uderzeniem zdobywa bramkę.

36'

Zawisza niespodziewanie obejmuje prowadzenie! Kamil Drygas!

35'

Górnikowi w tej części spotkania brakuje pomysłu na grę.

33'

Madej dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego, ale zbyt słabo. Po chwili ma okazję na poprawkę, ale zbyt głęboko i piłkę łapie Kaczmarek.

32'

Po 30. minutach grę obu drużyn można ocenić tak: Górnik ma przewagę, a Zawisza, której wystarczy remis przez większość spotkania się broni.

30'

Po kilku minutach Zawisza zdecydował się zaatakować. Masłowski zagrał w pole karne do Ziajki, pada on w starciu z Kasprzikiem, ale o faulu nie mogło być mowy.

28'

Sobolewski mógł zagrywać prostopadłą piłkę do Iwana, ale poczekał chwilę i podał do Oziębały. Obrońcy Zawiszy przewidzieli tą sytuację i przecięli podanie.

25'

Lewczuk bez faulu zabiera piłkę Kosznikowi i po chwili dośrodkowuje w pole karne. Nie znalazł się żaden adresat tego podania.

24'

W akcji ofensywnej Zawiszy pojawił się Lewczuk, ale nie doszedł do piłki i od bramki rozpocznie Grzegorz Kasprzik.

22'

Sobolewski zagrywa piłkę w pole karne do Nakoulmy, ale ten jest na pozycji spalonej.

20'

Prostopadła piłka w kierunku Oziębały, ale Sebastian Ziajka nie pozwala mu dojść do niej.

19'

Spotkanie się wyrównało. Widać minimalną przewagę Górnika.

17'

Strata Górnika . Masłowski radzi sobie bez problemu z Łukasiewiczem, ale przy Koszniku pojawiają się większe problemy. Ostatecznie piłkę przejmuje Sobolewski, W kontrze Nakoulma rozpoczął rajd po boisku, ale obrońcy Zawiszy sobie z nim radzą.

13'

Groźne dośrodkowanie Drygasa z lewej strony w pole karne. Piłkę zdołał wybić jednak Antoni Łukasiewicz.

12'

Masłowski pojawia się z powrotem na murawie.

11'

Prostopadłe podanie pozwoliło Nakoulmie wyjść sam na sam z bramkarzem. Kibice podnosili się już z krzeseł, ale sędzia pokazał pozycję spaloną.

10'

Na murawie leży Masłowski. Będzie potrzebna pomoc fizjoterapeuty.

9'

Pierwsza akcja Zawiszy w tym spotkaniu. Na prawej stronie Wójcicki zobaczył Masłowskiego, a ten z pierwszej piłki uderzył, tym razem w boczną siatkę.

7'

Można powiedzieć, że Zawisza nie istnieje. Kolejna akcja Górnika na prawej stronie, aktywnemu Oziębale piłkę wybił Ziajka. Rzut rożny nie przyniósł spodziewanego zagrożenia.

5'

Górnik spokojnie rozgrywał akcje. Na prawej stronie Oziębała poradził Sobie z Dudkiem, ale po chwili piłka wyszła poza boisko.

4'

Iwan wywalczył rzut rożny. Dośrodkowywał Kosznik, ale zbyt lekko i piłkę zdobył wybić Ziajka. Górnik jednak wciąż przy piłce.

2'

Na murawie przez chwilą leżał Nakoulma, który był uderzony piłką. Po chwili jednak wstał.

1'

Czas rozpocząć spotkanie w Zabrzu!

19:40

Na trybunie Górnika są jeszcze wolne miejsca, więc nie można mówić o liczbie 3000 kibiców. Ale wydaje się, że większość z nich powinna być zapełniona w najbliższych minutach.

19:34

Piłkarze zbiegli już z murawy. Za około 10 minut rozpoczynamy spotkanie.

19:30

Na ławce rezerwowych znalazł się Paweł Olkowski, który jeszcze niedawno leczył kontuzje. W ostatnim czasie był on na testach medycznych w Koeln, co zdziwiło klub z Zabrza. Teraz prawy obrońca jest już gotowy do gry.

19:26

W Cafe Futbol prowadzonym przez Mateusza Borka debatowano nad zespołem Górnika i sytuacją związaną z Robertem Warzychą. Mówiono, iż Józefowi Dankowskiemu może zostać odebrana licencja trenerska za bycie "słupem".

19:22

W tym tygodniu pojawiły się informację, że Łukasz Skorupski wniósł wniosek o brak licencji dla Górnika. Bramkarz AS Roma wydał oświadczenie. O tym możecie przeczytać tutaj

19:18

Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

19:17

Rezerwowi Zawisza: Witan, Vasconcelos, Alvarinho, Skrzyński, Ciechanowski, Wojciechowski, Kadu

19:16

W odpowiedzi do pytania zawartego w komentarzu. W protokole meczowym widnieje godzina 19:45. Więc albo to był błąd lub ma to związek z KS "Zjednoczenie", który powstał właśnie w 1946 roku, Tradycje piłkarskie w Zabrzu mają tam swoje źródło.

19:10

Na stadionie Górnika nie może zabraknąć przedstawiciela sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Tym razem obecny jest Jarosław Tkocz.

19:09

Rezerwowi Górnik: Witkowski, Małkowski, Drewniak, Olkowski, Pandża, Jeż, Majtan

19:06

Na boisku rozgrzewają się obecnie bramkarze obu drużyn. Pogoda do gry w Zabrzu idealna, podobnie jak murawa.

19:01

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Bydgoszczy Zawisza pokonał Górnika 2:1. Bramki zdobywali Masłowski i Petasz, a dla zabrzan Majtan.

18:57

Witamy podczas relacji z meczu rewanżowego 1/4 finału Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zawiszą Bydgoszcz.