menu

PKO BP Ekstraklasa. Trener Korony Kielce Kamil Kuzera po przegranym 2:3 spotkaniu z Lechem Poznań: Jestem dumny z zespołu

7 listopada 2022, 14:16 | Hubert Pawlik, dor

-Jestem dumny ze swojego zespołu, bo w ciężkich chwilach potrafiliśmy się - naprawdę przeciwko dobrej drużynie - przeciwstawić i odrobić straty - mówił po przegranym 2:3 meczu z Lechem Poznań trener Korony Kielce Kamil Kuzera.

Trener Kamil Kuzera
fot. Adam Jastrzębowski

fot.

fot.

fot.

fot.
1 / 5

Trener Korony Kielce, Kamil Kuzera po przegranym 2-3 spotkaniu z Lechem Poznań

- Jestem dumny ze swojego zespołu, bo w ciężkich chwilach potrafiliśmy się - naprawdę przeciwko dobrej drużynie - przeciwstawić i odrobić straty. Pierwsza połowa przespana, może troszeczkę strachu, bojaźni. Ale w drugiej połowie już naprawdę zareagowaliśmy bardzo pozytywnie, pomimo tego, że od razu na wyjściu dostaliśmy bramkę. Nie zwieszamy głów, jedziemy dalej, szukamy punktów w następnym meczu - mówił Kamil Kuzera, tymczasowy trener Korony.

- W założeniach przed meczem powiedzieliśmy sobie, że chcemy zagrać odważnie. Wysoko, odważnie - to nam dało dwie bramki. Tak chcieliśmy zacząć od początku, jednak to jest Lech Poznań - klasowa drużyna. Potrafiła wymienić kilka podań i omijała nasz pressing. Jakość tych piłkarzy jest olbrzymia. Wydaje mi się, że tę pierwszą połowę, pomimo tego że próbowaliśmy dzisiaj grać w piłkę i Lech gdzieś tam nas zmuszał do tego, pomimo pressingu potrafiliśmy z tego wychodzić, natomiast wyżej troszeczkę tego strachu się pojawiło, ale później wszystko to puściło. Ja jestem dobrej myśli, że ten zespół będzie szedł do przodu, że nabierze pewności siebie, bo na pewno nie zasługuje na to, żeby być w tym miejscu, w którym jest - dodał szkoleniowiec.

- Oczywiście, zawsze jakiś stres jest. Inna sytuacja jest, gdy rzeczywiście jesteś asystentem i prowadzisz drużynę w zastępstwie, ale ten trener gdzieś jest, i tak naprawdę nie do końca ty bierzesz za to odpowiedzialność. Dzisiaj wzięliśmy odpowiedzialność za pełny mikrocykl, za to co się dzieje i rzeczywiście jest to olbrzymia odpowiedzialność. Myślę, że nie ma się czego wstydzić. Nie będzie w ekstraklasie dobrego momentu na debiut. Naprawdę jest to liga wymagająca i tutaj - tak jak powiedziałem - możemy wygrać z każdym, ale z każdym też możemy przegrać. Nigdy nie będzie odpowiedniego momentu do tego, żeby powiedzieć, że coś będzie łatwiej, czy trudniej - dodał Kamil Kuzera.

[polecany]24035217[/polecany]
[polecany]24030679[/polecany]
[polecany]24033803[/polecany]


Polecamy