menu

UEFA chwali polskich sędziów za mecz Ligi Mistrzów

15 lutego 2019, 17:58 | DW

Liga Mistrzów. W minionej kolejce fazy pucharowej rozgrywek Champions League zadebiutował system VAR. Podczas jednego ze spotkań został on użyty przez polskich sędziów, którzy cofnęli decyzję o zdobytej bramce dla Ajaksu Amsterdam. Real wygrał to spotkanie 2:1. UEFA pochwaliła Szymona Marciniaka i Pawła Gila za dobrą decyzję podjętą pod presją czasu.

Liga Mistrzów zaczęła korzystać z systemu, który w Ekstraklasie jest już od ponad roku.
Liga Mistrzów zaczęła korzystać z systemu, który w Ekstraklasie jest już od ponad roku.
fot. Piotr Hukalo

Liga Mistrzów. System VAR zadebiutował, ale kontrowersje pozostały


W 1/8 finału Ligi Mistrzów po raz pierwszy został użyty system VAR. UEFA podsumowała pierwsze mecze pod kontrolą dodatkowych arbitrów i pochwaliła pracę dwójki sędziowskiej z Polski. Szymon Marciniak i Paweł Gil kontrolowali bowiem przebieg gry podczas spotkania Ajax Amsterdam - Real Madryt. Nasz duet zasygnalizował sędziemu Damirowi Skominie, że gol mógł paść ze spalonego. Po wielu powtórkach przypuszczenia okazały się prawdą. - Sędzia stwierdził, że zawodnik Ajaxu był na pozycji spalonej i uniemożliwiał grę bramkarzowi. Było to zgodne z protokołem VAR i bramka została słusznie nieuznana - powiedział szef sędziów UEFA, Roberto Rosetti.

Polscy sędziowie zostali pochwaleni za świetną decyzję podjętą pod presją czasu. - Jestem bardzo zadowolony z wdrożenia VAR. Technologia działa idealnie, a zespoły sędziowskie pracowały na bardzo wysokim poziomie. To pokazało ciężką pracę, jaką włożyliśmy - dodał Rosetti, który wcześniej pracował z arbitrami przez kilka miesięcy, zanim oficjalnie wprowadzono VAR do Ligi Mistrzów.

Z systemu skorzystano także w meczu AS Roma - FC Porto (2:1). Arbiter sprawdzał czy jeden z piłkarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym. Po interwencji okazało się, że incydent miał miejsce poza "szesnastką", więc decyzja o kontynuowaniu gry była prawidłowa.

LIGA MISTRZÓW w GOL24


Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

ZOBACZ KONIECZNIE:
Oni mogli zagrać w Ekstraklasie na koniec kariery
Frekwencja klubów Ekstraklasy. Kto ma najlepszą, a kto najgorszą?
Utalentowana dziennikarka zachwyca kibiców na całym świecie
Piłkarze grający w jednym klubie przez całą karierę [15 NAZWISK]
Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano
Jak zmieniała się FIFA na przestrzeni lat?

"Celem dla Wisły jest załapanie się do pierwszej ósemki". Kosowski wierzy, że Biała Gwiazda utrzyma się w lidze
[xlink]80c03a66-e3bc-a1ba-ffa6-7ed0db38e8dc,681295d7-af37-921f-9845-c305c684b96e[/xlink]


Polecamy