menu

Trener Wisły Płock Pavol Stano po 4:0 z Wartą Poznań: Funkcjonowało prawie wszystko

22 lipca 2022, 21:22 | etc

PKO Ekstraklasa. Wszystko wskazuje na to, że po 2. kolejce Wisła Płock pozostanie liderem. W Grodzisku rozbiła Wartę Poznań 4:0. Oto co do powiedzenia mieli obaj trenerzy na pomeczowej konferencji.


fot. Adam Jastrzębowski

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Źle weszliśmy w mecz. Już pierwsza bramka to nieudana próba łapania na spalonego, stykowa sytuacja. Potem tracimy piłkę, idzie kontra, dostajemy bramkę na 2-0, później na 3-0 szkoda, że do szatni. Sam obraz meczu wyglądał tak, że Wisła miała dużo przewagę. Wszystkie te rozmowy, które się toczą, odejście Jaysona, tematy transferowe obok, kontuzje to wszystko ma wpływ na mentalność zawodników, bo za dużo jest tego szumu. Ja jeszcze dołożyłem do tego w tym tygodniu. W przyszłym postaram się bardziej skupić na pracy z tymi zawodnikami co mamy, bo to nie wpływa na nich dobrze. Zeszły sezon w Wigrach Suwałki zacząłem od dwóch porażek i bilansu 0:5, a jak skończyłem z Wartą Poznań wszyscy dobrze wiemy. Liczę na to, że jeszcze przyjdą lepsze dni i nie będziemy więcej oglądać takich meczów jak dziś.

Pavol Stano, trener Wisły Płock: - Co powiedzieć po takim meczu. Dzisiaj funkcjonowało prawie wszystko, co sobie założyliśmy przed meczem i potrafiliśmy utrzymać to przez 90 minut. Cieszę się z bramek, ale szczególnie z tego, że zachowaliśmy czyste konto. Wcześniej mieliśmy z tym problemy i to nas bolało, a teraz jesteśmy bardziej skonsolidowani. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników, którzy byli dobrze nastawieni i dzięki temu mamy trzy punkty.

Źródło: Wisła Płock

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy