menu

Transfery. Tom Hateley wraca do Piasta Gliwice. Ostatnio grał na Cyprze

11 października 2021, 21:08 | KK

PKO Ekstraklasa. Tom Hateley raz jeszcze zagra w Piaście Gliwice. Anglik związał się z gliwickim klubem do połowy 2022 roku z opcją przedłużenia. Przychodzi na zasadzie wolnego transferu.

Tom Hateley ponownie został piłkarzem Piasta
Tom Hateley ponownie został piłkarzem Piasta
fot. piast-gliwice.eu

Tom Hateley reprezentował barwy Piasta w latach 2018-2020. W sezonie 2018/19 sięgnął z gliwiczanami po mistrzostwo Polski.

Z Piasta przeniósł się do AEK Larnaka. W cypryjskim zespole rozegrał 33 spotkania. Zdobył jedną bramkę. Od września pozostawał bez klubu.

- Jestem szczęśliwy i podekscytowany powrotem do Piasta. Za mną dobry czas na Cyprze, ale teraz jestem tutaj. Klub dał mi szansę powrotu i jestem za to bardzo wdzięczny. Zawsze o moim wyborze klubu decydują warunki rozwoju, możliwości wygrywania, a Gliwice są do tego doskonałym miejscem - przyznał Hateley po podpisaniu kontraktu.

Tom is back! [unicode_pictographs]%F0%9F%92%99[/unicode_pictographs]❤️ pic.twitter.com/KB3oZNhr8y— Piast Gliwice (@PiastGliwiceSA) October 11, 2021

- Trudno mi powiedzieć, czy drugie podejście będzie trudniejsze. Piłka nożna jest językiem uniwersalnym. Potrzebuję tylko poznać sposób gry zawodników, ale codzienne treningi szybko w tym pomogą. Nie potrzeba dużo czasu, żeby to zaskoczyło i z niecierpliwością oczekuję, aby poznać nowych kolegów i złapać z nimi kontakt - dodał 32-letni zawodnik.

Hateley w barwach Śląska Wrocław i Piasta rozegrał w Ekstraklasie 151 spotkań. Strzelił siedem goli i zanotował 16 asyst.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy