menu

Piast Gliwice. Anglik i nowy bramkarz na pierwszym treningu

8 stycznia 2018, 16:39 | Tomasz Kuczyński

Piast Gliwice rozpoczął w poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. Z gliwiczanami trenuje Anglik Tom Hateley.

Tom Hateley grał w Śląsku Wrocław.
Tom Hateley grał w Śląsku Wrocław.
fot. Pawel Relikowski / Polska Press

Zespół Waldemara Fornalika zaczął przygotowania w poniedziałek od treningu w hali. W zajęciach brało udział 24 piłkarzy, wśród nich 20-letni bramkarz Karol Dybowski z Siarki Tarnobrzeg, który jest bliski podpisania kontraktu z Piastem (wiosną przy Okrzei nie będzie występował Dobrivoj Rusov, który nie przedłużył umowy). Gliwiczanie nie zamykają w ten sposób kwestii bramkarza. Możliwe, że dołączy jeszcze Słowak Frantisek Plach z FK Senica.

W Gliwicach testowany jest Tom Hateley, który w latach 2014-2016 grał w Śląsku Wrocław. Angielski pomocnik był ostatnio w Szkocji w Dundee FC, a od sierpnia pozostaje bez klubu. W Gliwicach odbył testy medyczne i do nowej rundy będzie przygotowywał się z Piastem. O tym czy dołączy do zespołu zadecyduje sztab szkoleniowy.

- Uważamy, że Tom może być wzmocnieniem naszego zespołu, ale decyzję podejmiemy po zgrupowaniu – przyznał trener Fornalik.

Razem z zespołem trenował również Tomasz Okraszewski. Młody pomocnik wrócił z półrocznego wypożyczenia z Unii Turza Śląska. - To utalentowany zawodnik, który grał w juniorach Piasta, a ostatnio był wypożyczony. Zdecydowałem, że będzie trenował z pierwszą drużyną, aby móc się mu przyjrzeć - poinformował Fornalik.

W kontekście przenosin do Piasta mówi się o piłkarzach Legii Tomaszu Jodłowcu i Michale Kopczyńskim. W przypadku Jodłowca gliwicki klub ma rywala w postaci Arki Gdynia.

Wśród trenujących zabrakło Stojana Vranjesa, Josipa Barisicia, Aleksandara Sedlara, Dario Rugasevicia oraz Heberta, którzy dostali zgodę na dłuższe urlopy. Cała piątka ma wznowić treningi do 10 stycznia.

Gliwicki zespół przejdzie testy, a w czwartek rozpocznie tygodniowe zgrupowanie w Kamieniu. W sobotę pierwszy sparing, z GKS-em Jastrzębie.