Lotto Ekstraklasa. Lech Poznań strwonił przewagę. Szczęśliwy remis Kolejorza z Piastem Gliwice

1 września 2018, 22:22 | DW

Lotto Ekstraklasa. Lech Poznań po dwóch porażkach z rzędu zapunktował. Kolejorz w słabym stylu zremisował z Piastem Gliwice. Tym remisem Lech strwonił przewagę, którą wypracował na samym początku sezonu. Podopieczni Ivana Djurdjevicia pozostaną na trzecim miejscu w tabeli, choć ich pozycja może się zmienić, jeśli Jagiellonia i Zagłębie Lubin wygrają w niedzielę.

1 / 9

[przycisk_galeria]
Mecz sąsiadów z tabeli zapowiadał się bardzo ciekawie. Lech pokazywał na początku sezonu otwartą i bardzo skuteczną w ofensywie grę. Piast z kolei potrafił w poprzednich spotkaniach uzyskać przewagę w posiadaniu i odpowiednio ją wykorzystać. Mecz pomiędzy tymi drużynami był jednak bardzo spokojny. W pierwszej połowie brakowało ciekawych akcji. Kolejorz uaktywnił się w ostatnim kwadransie. Kamil Jóźwiak był faulowany w polu karnym, sędzia wskazał na "wapno" a Christian Gytkjaer pewnie pokonał Placha. Po minucie Amaral posłał prostopadłą piłkę w pole karne do Duńczyka, ale ten ją stracił. Uratować sytuację starał się jeszcze Jóźwiak, którego strzał wybronił golkiper gości.

W 43. minucie znów uaktywnił się Amaral. Zawodnik Lech posłał piłkę dośrodkowanie w pole karne, uderzał ją Gytkjaer, ale obok bramki. W przerwie doszło do zmiany w drużynie Lecha. Na boisku pojawił się Dioni. Według sztabu poznańskiego zespołu, skrzydłowy poczuł ból w kontuzjowanej w poprzednim sezonie nodze.

Na 15 minut przed końcem Piast wyrównał. Pierwszy rzut rożny dla gości: centra w pole karne z narożnika, piłka odbiła się od jednego z zawodników i dopadł do niej Tom Hateley, a następnie umieścił ją z bliskiej odległości do bramki Lecha. Po chwili Joel Valencia zdobył drugą bramkę dla Piasta, ale sędzia nie uznał tego gola, ponieważ zawodnik był na pozycji spalonej.
Nieduży, ale był spalony Valencii #LPOPIA pic.twitter.com/vLKJPuSnDh— Maciej Sypuła (@MaciejSypula) 1 września 2018

Piłkarz meczu: Tom Hateley
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Znani piłkarze w niższych ligach [16 NAZWISK]

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/eb2395de-27c7-5c62-19a4-9b1881cb2075,552a2f07-2601-e674-331c-5091de71da50,embed.html[/wideo_iframe]