menu

Transfery. Paweł Wszołek planuje po raz kolejny wrócić do Legii

23 czerwca 2022, 19:20 | DW

Transfery. Paweł Wszołek spędził ostatnie miesiące w Legii Warszawa. Był tam na wypożyczeniu z Unionu Berlin. Niemiecki klub nie planuje przyszłości z zawodnikiem, podobnie, jak z Tymoteuszem Puchaczem. Wszystko wskazuje na to, że Wszołek znów zostanie w ekipie z Łazienkowskiej 3.


fot. Szymon Starnawski

W teorii po zakończonym sezonie Paweł Wszołek powinien udać się do Berlina, by przygotowywać się do nowego sezonu Bundesligi. Zawodnik, choć zadebiutował już w Bundeslidze, nie jest brany pod uwagę do budowania kadry na nowy sezon. Sam przyznaje, że wolałby wrócić do Warszawy, gdzie za każdym razem notuje solidne liczby.

- Paweł Wszołek negocjuje powrót do Legii Warszawa. Na stole jest już trzyletni kontrakt, trwają rozmowy dotyczące pensji. Piłkarz może być do wzięcia za darmo, bo chce rozwiązać umowę z Unionem Berlin. 30-latek ma też dwie konkretne opcje: z Belgii i Francji (Ligue 2) - napisał na Twitterze dziennikarz Sebastian Staszewski.

[twitter]https://twitter.com/s_staszewski/status/1539896260227997696[/twitter]

W minionym sezonie PKO Ekstraklasy Wszołek strzelił sześć goli i miał na koncie trzy asysty. Dokonał tego w zaledwie 13 spotkaniach. W nowej edycji polskiej ligi mógłby być dużym wzmocnieniem dla Legii. Zwłaszcza że niedawni mistrzowie Polski będą musieli zmagać się z kryzysem finansowym i sportowym.

[polecany]23189263[/polecany]

Dla Pawła Wszołka byłby to już drugi powrót i trzecia przygoda z Legią. Początkowo grał dla niej w 2019 roku, gdy dołączył z QPR. Następnie udał się na wypożyczenie do warszawskiego zespołu z Unionu Berlin, do którego został zresztą sprzedany z ówczesnego mistrza Polski.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy