PKO Ekstraklasa. Paweł Wszołek dał Legii wygraną. Zagłębie jeszcze bez bramki w tym sezonie

23 lipca 2022, 22:00 | red

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wygrała z Zagłębiem Lubin 2:0. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Paweł Wszołek. Zespół Miedziowych miał przewagę w drugiej połowie, ale zabrakło konkretów.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando Legii. Kilka szybkich akcji bocznymi strefami boiska powodowały spore zamieszanie w polu karnym Kacpra Bieszczada, ale na wysokości zadania stawali przede wszystkim obrońcy. W 19 min goście odgryźli się za sprawą znakomitego strzału z dystansu wychowanka Legii Łukasza Łakomego, po którym jego były kolega z akademii Legii Kacper Tobiasz musiał wykazać się niemałym kunsztem, parując piłkę na rzut rożny.

Legia wyszła na prowadzenie w 25 minucie, po tym jak zupełnie osamotniony Mladenović dośrodkował na pole karne, a tam dynamicznie wbiegający Wszołek wygrał pojedynek z Giorbelidze i umieścił piłkę w siatce.

WSZOŁEK! Kapitalna główka po dośrodkowaniu i Legia już prowadzi! ⚽[unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] Mecz Legii z Zagłębiem możecie oglądać w CANAL+ SPORT i CANAL+ online: https://t.co/3cvv6m5F0L pic.twitter.com/ra0rHUuHbv— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) July 23, 2022

Do przerwy więcej bramek nie padło, choć goście mieli znakomitą okazję po błędzie Lindseya Rose'a, ale Adamski niedokładnie dograł do wychodzącego na czystą pozycję Starzyńskiego, a sytuacyjny strzał Gaprindaszwilego był niecelny.

W drugiej połowie mocniej cisnęło Zagłębie, ale nie przekładało się to na dużą ilość klarownych okazji. Najlepszą miał rezerwowy Doležal, który po genialnym podaniu od Łakomego stanął oko w oko z bramkarzem, ale Tobiasz w stylu Artura Boruca powstrzymał Czecha.

a-ale jak to to on? Z jego uśmiechem.. https://t.co/eew3hicyf3 pic.twitter.com/41mCDNhBAt— Greg (@gr3gor_g3) July 23, 2022

Miedziowym nie można było odmówić ambicji i zaangażowania, grali przy Ł3 do końca, lecz ostatecznie nie wywieźli ze stolicy nawet punktu. W ostatniej akcji meczu rezerwowy Muci zatańczył w polu karnym Zagłębia, został sfaulowany, a sprawiedliwość mocnym strzałem z 11 metrów wymierzył Wszołek.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):