menu

Stal Rzeszów zwarta i gotowa! Biało-niebiescy dawno nie wygrali i są głodni zwycięstwa. Z GKS-em Katowice zagrają va banque

12 grudnia 2020, 10:00 | mb

Stal Rzeszów w niedzielę zmierzy się z GKS-em Katowice. „GieKSa” jest wiceliderem tabeli, ma 14 punktów więcej od wygłodniałych stalowców. To mecz w ramach 18. kolejki drugiej ligi.

Stal Rzeszów dawno nie wygrała u siebie. Wygrana z GKS-em Katowice poprawiłaby wszystkim humory
Stal Rzeszów dawno nie wygrała u siebie. Wygrana z GKS-em Katowice poprawiłaby wszystkim humory
fot. Krzysztof Kapica

- Po ostatnich występach nie mamy najlepszych nastrojów. Jesteśmy na ten mecz bardzo mocno i bardzo bojowo nastawieni. Długo czekamy na zwycięstwo, jeszcze dłużej na zwycięstwo u siebie. O niczym innym nie myślimy i niczego więcej nie chcemy, jak rozegrać dobry mecz i wygrać - zapewnia trener Marcin Wołowiec.

[polecane] 21035981 [/polecane]

Stal, z powodu zakażenia koronowirusem kilku zawodników i osoby ze sztabu, nie grała 3 tygodnie. - Od kilku dni trenujemy w pełnym składzie i mam nadzieję, że do niedzieli zdążymy się tak przygotować, aby wygrać - informuje szkoleniowiec.

Jak Stal musi zagrać, aby sięgnąć po wygraną z GieKS-ą, która ma jeden cel - powrót do 1 ligi? – Musimy się wznieść na wyżyny swoich umiejętności. Musimy być bardzo uważni i skoncentrowani - wylicza Marcin Wołowiec. - Jest to jeden z najlepszych zespołów w naszej lidze, dobrze poukładany, mający bardzo dobrych zawodników. Oprócz tego, ze potrafią dobrze grać, to mają jeszcze kilka dodatkowych atutów, jak stałe fragmenty gry, ale my też mamy swoje mocne strony. Wiemy o słabszych punktach GKS-u i będziemy starali się je wykorzystać. Bardzo ważne będzie podejście mentalne, wolicjonalne. Jesteśmy wygłodniali sukcesu. Będziemy walczyli wyłącznie o zwycięstwo.

Najlepszym strzelcem GKS-u jest Marcin Urynowicz, który w szesnastu meczach strzelił jedenaście bramek, ale nie tylko na niego muszą uważać obrońcy z Rzeszowa.

Ostatni mecz obu drużyn był półfinałem baraży o awans do 1 ligi. Stalowcy kilka miesięcy temu pokonali wówczas na wyjeździe
GKS Katowice 2:0. – Bardzo chcemy powtórzyć ten sukces. Będziemy walczyli, aby wygrać - zapewnia szkoleniowiec stalowców.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.15 i pokaże go na żywo TVP Sport.

Będzie to przedostatni mecz Stali w tym roku. We wtorek pojedzie ona do Ostródy na środowy mecz z tamtejszym Sokołem. Natomiast zaległe spotkanie z Hutnikiem Kraków najprawdopodobniej zostanie rozegrane na tydzień przed startem rundy wiosennej.


Polecamy