Czwartek, 19 listopada 2015, godz. 17:45
0 : 2
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
1. połowa0 : 2
19:41

Wczoraj zanosiło się na niespodziankę po bramce Chojniczanki przy Łazienkowskiej. Wicemistrz Polski zdołał z nawiązką odrobić stratę i ostatecznie wygrał 4:1.

Dzisiaj niespodzianka stała się faktem! Zagłębie po bramkach Martina Pribuli oraz Sebastiana Dudka z rzutu karnego odrobiło stratę z pierwszego spotkania i świętuje na Cracovii! Piłkarze z Grodu Kraka mają pecha do pucharowych spotkań z zespołami z niższych lig - rok temu odpali po dwumeczu z drugoligowymi Błękitnymi St. Szczeciński, dzisiaj - z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec!

To tyle z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

19:38

94'

Koniec meczu! Zagłębie Sosnowiec wygrywa przy Kałuży i awansuje do półfinału Pucharu Polski!

92'

Ostre, spóźnione wejście Wdowiaka w rywala skutkuje żółtą kartką. Czas ucieka...

91'

"Pasy" biją głową w mur. Fabisiak z "piątki".

91'

Pilarz z najwyższym trudem broni strzał Ryndaka z lewej strony pola karnego!

90'

Trzy minuty doliczone!

90'

Piłka po strzale Cetnarskiego ląduje na lewym słupki bramki Fabisiaka! Po chwili głową uderzał Covilo, ale nad poprzeczką

87'

Starcie Polczaka z zawodnikiem Zagłębia w polu karnym Cracovii. Ten pada, ale sędzia nakazuje grać dalej.

87'

Ależ kontra Zagłębia! To mogła być trzecia bramka! Dalekie podanie na wolne pole do Paluchowskiego, który z ok. koła środkowego podał do lewej strony do biegnącego Udovicicia. Ten popędził na bramkę i uderzył tuż obok dalszego słupka!

86'

Bez zagrożenia. Udovivicić blokuje centrę z prawej strony.

85'

Piłka nie dotarła do Paluchowskiego przed polem karnym gospodarzy. Ci ruszyli z kontrą i obrona Częstochowy w wykonaniu pierwszoligowca na chwilę przerywa zagrożenie. Rzut rożny dla piłkarzy Jacka Zielińskiego.

83'

Covilo pada na murawę po starciu z Markowskim w polu karnym gości! Sędzia mógł wskazać na "wapno". Napór Cracovii rośnie z minuty na minutę. Wdowiak nie zdołał opanować piłki na boisku. Z "piątki" grę wznawia Fabisiak.

80'

Fabisiak broni płaskie uderzenie Jendriska!

77'

Ofensywna zmiana w Cracovii - Dariusz Zjawiński wchodzi za Pawła Jaroszyńskiego

77'

Zmiana w Zagłębiu. Michała Fidziukiewicza zastępuje Grzegorz Fonfara.

76'

Piłka w siatce Zagłębia! Oskrzydlająca akcja Rymaniaka, który zagrał na wprost bramki do Covilo, a ten uderzeniem pod poprzeczkę strzela bramkę kontaktową! Radość nie trwała długo - sędzia dopatrzył się spalonego!

74'

To mogła być zabójcza kontra gości, ale Fidziukiewicz źle zagrał do napastników i piłkę przejął bramkarz Cracovii. Po chwili Dialiba strzela zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

71'

Groźnie wyglądający strzał z dystansu oddał Jaroszyński, ale Fabisiak po raz kolejny w tym spotkaniu popisał się bardzo dobrą interwencją.

71'

Cracovia ostrzeliwuje bramkę Zagłębia, ale sosnowiczanie jak na razie skutecznie się bronią.

69'

Hubert Wołąkiewicz został ukarany żółtą kartką.

69'

Ładne zagranie Wdowiaka, Covilo dopadł do piłki i uderzał na bramkę, ale trafił wprost w dobrze wychodzącego Fabisiaka.

67'

Rzut wolny dla Cracovii, Budziński uderzał piłkę, Covilo zamykał tę akcję, wywalczył rzut rożny.

65'

Kolejna zmiana w Zagłębiu, Marcin Sierczyński zastąpił Konrada Budka.

63'

Mecz z wysokości trybun ogląda dziś 3436 widzów.

62'

Kolejna zmiana w Cracovii, Mateusz Wdowiak wszedł za Denissa Rakelsa.

60'

60'

Diabang potężnie uderzał z ostrego kąta, ale jeden z graczy Zagłębia musnął piłkę, czego nie zauważył sędzia. Grę od bramki wznowił Fabisiak.

58'

Pierwsza zmiana w Zagłębiu, Dawid Ryndak zastąpi Martina Pribulę.

57'

Deniss Rakels "szczupakiem" uderzał na bramkę Zagłębia, ale piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

55'

Błąd Jaroszyńskiego w obronie, piłkę przejął Paluchowski, ale jego strzał został zablokowany.

53'

Rymaniak próbował dośrodkować na pole karne w kierunku Covilo, ale nie zdołał on dopaść do futbolówki.

50'

Błąd Fabisiaka mógł kosztować Zagłębie stratę gola. Na szczęście golkiper drużyny gości w porę się zrehabilitował.

48'

Budziński dośrodkowywał na pole karne Zagłębia, ale do piłki nie był w stanie dojść Erik Jendrisek.

47'

Konrad Budek został ukarany żółtą kartką.

47'

Trener Jacek Zieliński dokonał pierwszej zmiany, Cetnarski został zmieniony przez Wołąkiewicza.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

18:33

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Zagłębie Sosnowiec prowadzi z Cracovią 2:0!

43'

Bartosz Rymaniak został zablokowany tuż przed polek marnym rywali.

41'

Cracovia roztrwoniła skromną zaliczkę z Sosnowca i na ten moment w półfinale Pucharu Polski jest Zagłębie.

40'

SEBASTIAN DUDEK ZAMIENIA JEDENASTKĘ NA GOLA!

39'

RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC!

37'

Erik Jendrisek próbował stworzyć jakąś akcję pod bramką Zagłębia, kilka razy starał się dośrodkowywać, ale jego ostatnia próba zakończyła się przerzutem piłki przez całe pole karne.

35'

Damian Dąbrowski zdecydował się na oddanie strzału sprzed pola karnego, uderzał w prawe okienko bramki Zagłębia, ale Fabisiak wyciągnął się między słupkami niczym struna i obronił.

32'

Groźnie pod bramką Zagłębia! Wrzutka na długi słupek Jendriska i Rymaniak głową uderzał na sosnowiecką bramkę. Dobrą interwencją popisał się jednak Wojciech Fabisiak.

29'

Wilk znów dobrze dośrodkowywał, tym razem do Paluchowskiego, któremu jednak nie udało się dobrze przyjąć futbolówki.

28'

Na ten moment stan dwumeczu to 2:2, ale wynik ten promuje Cracovię, która dwie bramki zdobyła na wyjeździe. Pasy muszą jednak uważać, bo strata kolejnego gola znacznie skomplikuje ich sytuację.

26'

26'

Jakub Wilk fantastycznie dośrodkowywał do Martina Pribuli, który nawet się nie zastanawiał i z pierwszej piłki uderzał wolejem na krakowską bramkę, pokonując bezradnego Krzysztofa Pilarza.

26'

GOOL!! MARTIN PRIBULA!!

24'

Wilk pędził z piłką z prawej strony, odegrał do Paluchowskiego, jednak ten nie zdążył jej opanować.

20'

20'

Pribula poszedł w drybling przy linii końcowej, ale dobrze powstrzymał go Rymaniak.

17'

Dośrodkowanie w pole karne Jaroszyńskiego, wybija Fabisiak wprost pod nogi Rakelsa, ale ten przenosi piłkę nad poprzeczką.

15'

Budziński uderza z przed pola karnego, łapie piłkę Fabisiak.

14'

Za mocne dośrodkowanie Rymaniaka w pole karne i od bramki zacznie Fabisiak.

12'

Próba prostopadłego podania Dudka do Paluchowskiego, zatrzymane przez obrońcę.

11'

Pierwsze minuty to dominacja Cracovii. Zagłębie tylko broniło dostępu do bramki.

9'

Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkowanie w pole karne wybijają obrońcy Cracovii.

8'

Cetnarski dośrodkowuje w pole karne, ale tym razem do piłki nie zdążył Boubacar.

7'

Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony, do piłki dochodzi Boubacar. Słupek po strzale głową!

5'

Udovicić dośrodkowuje w pole karne, wybija Covilo na aut.

3'

Uderzenie Cetnarskiego z dystansu, ponad poprzeczką.

2'

Dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu rożnego wybijają obrońcy gości.

2'

Budek interweniuje i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

17:45

Pierwszy gwizdek sędziego.

17:45

Przywitanie kapitanów i trenerów z arbitrami i za chwilę rozpoczną gospodarze.

17:43

Piłkarze już na murawie, za chwilę początek spotkania.

17:43

W zespole Zagłębia debiutuje dzisiaj Jakub Wilk. Zastąpił dzisiaj w podstawowym składzie Dawida Ryndaka.

17:03

Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Cracovia - Zagłebie Sosnowiec LIVE! "Pasy" nie mogą stracić przewagi

17:03

Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdijić, Grzegorz Fonfara, Marcin Sierczyński, Patryk Mularczyk, Dawid Rydnak, Jakub Arak, Hubert Tylec.

17:02

Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Sreten Sretenović, Dariusz Zjawiński, Hubert Wołąkiewicz, Łukasz Zejdler, Krzysztof Szewczyk, Mateusz Wdowiak.

16:54

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z rewanżowego meczu 1/4 finału Pucharu Polski, w którym Cracovia zagra z Zagłębiem Sosnowiec!