0 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1. połowa0 : 2
93'

Koniec meczu! Zagłębie wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 0:2 i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Lecha Poznań z Ruchem Chorzów. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

92'

Nieporozumienie Modelskiego z Vassilijevem. Od autu rozpoczną piłkarze Zagłębia.

90'

Cernych pogubił się w prostym przyjęciu piłki, ale po chwili ją odzyskał i oddał strzał na bramkę. Zrobił to jednak fatalnie.

89'

Bliski szczęścia był teraz Romanchuk, który wygrał powietrzny pojedynek z obrońcami Zagłębia, ale przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką!

87'

I faktycznie było w tej sytuacji niebezpiecznie pod bramką gości. Problem w tym, że nikt nie zamknął tego dośrodkowania. Od "piątki" bramkarz Zagłębia.

87'

Może teraz? Z rzutu wolnego dośrodkowywać będzie Vassilijev.

86'

W przypadku Jagiellonii ciężko myśleć o zwycięstwie, jeżeli w całym meczu tworzy się jedną, może dwie groźne akcje. Zagłębie prowadzi zasłużenie i chyba tylko kataklizm mógłby spowodować, że drużyna Piotra Stokowca nie wygra tego meczu.

85'

Ostatnia zmiana w zespole z Lubina. Na placu gry zamelduje się Eryk Sobków, który zmieni Krzysztofa Piątka.

83'

Groźnie było w polu karnym Jagiellonii! Dośrodkowanie Todorovskiego wybija Baran, lecz wprost pod nogi Błąda. Strzał z powietrza filigranowego pomocnika przelatuje wysoko nad bramką.

81'

Wspomniany wcześniej Tarasovs tym razem oddał strzał na bramkę Polacka po dograniu Modelskiego, ale zbyt lekki i prosto w ręce golkipera Miedziowych.

79'

Centra Vassilijeva z rzutu rożnego nie trafia do żadnego z partnerów. Choć blisko szczęścia był Tarasovs.

78'

Otrzymaliśmy informację, że dzisiejszy meczu ogląda 8 813 widzów.

76'

Grzelczak po raz kolejny wolejem próbował zaskoczyć rywali, ale jego uderzenie zatrzymuje się na bandach.

75'

Piątek na spalonym. Z własnej połowy rozpoczną gracze Jagi.

74'

Do wykonywania rzutu wolnego podszedł Błąd, ale jego soczyste uderzenie wysoko mija bramkę.

73'

Przewinienie Madery niedaleko własnej "16". Dobra okazja dla przyjezdnych.

71'

Piłkę z lewej strony boiska dośrodkowywał teraz Janus, do główki doszedł Błąd. Uderzenie pomocnika Miedziowych przytomnie odbija Baran.

70'

Coraz mniej czasu do końca. Czy podopiecznym Michała Probierza uda się jeszcze odwrócić losy tego spotkania?

68'

Ależ było blisko! Przed szansą Frankowski, który uderzeniem z ostrego kąta obija słupek bramki Zagłębia! Napór gospodarzy trwa.

67'

Roszada w Zagłębiu. Papadopulos schodzi, wchodzi natomiast Jarosław Jach.

65'

Ostre wejście Janusa przy linii bocznej. Poszkodowany Straus. Janus musiał za to obejrzeć żółty kartonik.

65'

Znakomite uderzenie Vassilijeva zza pola karnego! Instynktownie broni jednak Polacek.

65'

Dobra szansa dla Jagiellonii po rzucie wolnym bitym przez Vassilijeva. Z piłką minął się jednak Tarasovs.

63'

63'

Podwójna zmiana również w Jagiellonii. Za Alvarino pojawia się Frankowski, z kolei obowiązki Góralskiego przejmie Cernych.

61'

Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Plac gry opuścił Janoszka, w jego miejsce wchodzi Błąd.

60'

Modelski posyła teraz piłkę na nogę Grzelczaka, ale półwolej napastnika żółto-czerwonych nieudany. Od bramki rozpocznie Polacek.

59'

Kolejny raz próbują podopieczni Michała Probierza. Tym razem dośrodkowanie Grzelczaka nie znajduje jednak żadnego z partnerów.

58'

Ciekawe rozwiązanie tego rzutu wolnego. Vassilijev zagrywa do Madery, który zgrywa do osamotnionego Góralskiego. Strzał pomocnika Jagi spada jednak na za bramkę.

57'

Sędzia odgwizduje przewinienie na Modelskim. Szansa na dośrodkowanie.

56'

Dobra, składna akcja Jagiellonii zakończona precyzyjnym uderzeniem Romanchuka. Na szczęście dla gości bardzo niecelnym.

54'

Szansa dla Jagiellonii po faulu na Alvarinho. Do piłki podchodzi Vassilijev, ale dośrodkowanie Estończyka ląduje na trybunach.

54'

Próba kontry gospodarzy zakończona złym wyborem Modelskiego. Jagiellonia bije głową w mur, a Zagłębie szanuje piłkę.

52'

Todorovski z łatwością mija Strausa, ale za plecami asekuruje go Vassilijev.

51'

Dośrodkowanie Janusa z rzutu rożnego ląduje na głowie Tarasovsa.

50'

Pojedynek biegowy Janusa ze Strausem, wygrany przez tego pierwszego. Rzut rożny dla Miedziowych.

48'

Dużo niedokładności w środku pola. Jagiellończycy chcą szybko przejąć piłkę, ale przyjezdni radzą sobie z tym pressingiem.

47'

Zagłębie od początku drugiej połowy kontynuuje swoją dobrą grę. Ładna akcja Papadpulosa z Kubicki, ale w porę reagują obrońcy gospodarzy.

46'

Zmiana w drużynie Jagiellonii. Miejsce Mackiewicza zajął Vassilijev. Goście z kolei bez roszad.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

46'

Koniec pierwszej części meczu! Do przerwy Miedziowi prowadzą w Białymstoku 0:2. Śledźcie naszą relację, wracamy za kwadrans.

45'

Dobry pressing gości. Jagiellończycy nie potrafią dojść do pola karnego rywali, a co mówić już o jakimś strzale. Dramatyczna gra "żółto-czerwonych".

43'

Na murawie leży w tej chwili Micha Papadopulos, który potrzebuje pomocy medycznej.

42'

Kolejny atak Miedziowych. Straus wybija na aut.

41'

Ostatnie minuty pierwszej połowy. Probierz zapatrzony w murawę myśli już o drugiej połowie. Póki co gra jego drużyny wygląda bardzo źle.

39'

Aut dla Jagiellonii na wysokości pola karnego rywali. Daleko piłkę wyrzuca Straus, ta trafia do Alvarinho, ale zgranie Portugalczyka było niedokładne.

38'

Piątek do Papadopulosa, ale wcześniej sędzia liniowy podnosi chorągiewkę do góry. Spalony.

37'

Z kolejną kontrą wychodzą piłkarze Stokowca. Na uderzenie z dystansu decyduje się Kubicki, ale robi to bardzo nieudolnie.

35'

Zagłębie kontroluje przebieg tego meczu. Piłkarze z Białegostoku nie potrafią jak do tej pory zagrozić bramce gości i zasłużenie przegrywają.

33'

Idealne dośrodkowanie Janusa w pole karne rywali, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Krzysztof Piątek i pewnie pokonał golkipera białostoczan. Trudna sytuacja gospodarzy. Znów spóźniony był Tarasovs.

31'

GOOOOOOOOOOL!!! Krzysztof Piątek! 0:2!

31'

Błąd w przyjęciu Madery, piłkę przejmują goście, a po chwili faulu dopuszcza się Góralski. Niedaleko do bramki Barana.

29'

Brzydki faul Łukasza Piątka na Góralskim i sędzia pokazuje pierwszą żółtą kartkę.

28'

Nieporozumienie Papadopulosa z Janusem i od bramki rozpocznie Baran.

27'

Świetny przechwyt Góralskiego, który od razu zagrywa do wybiegającego Grzelczaka. Napastnik Jagiellonii znajduje się jednak na spalonym.

26'

Rozpędza się Mackiewicza, zagrywa do środka, gdzie był Rafał Grzyb. Strzał kapitana białostoczan daleki jednak od ideału. Od bramki Polacek.

25'

Janus fauluje Góralskiego na połowie Zagłębia, ale w bezpiecznej odległości od bramki.

23'

Odpowiedź Jagiellonii. Strzał Alvarinho z wolnego również trafia w stojących zawodników.

22'

Tym razem do piłki podchodzi Janus, ale kieruje futbolówkę wysoko nad bramką.

21'

Uderzenie Dąbrowskiego z rzutu wolnego trafia w mur. Po chwili sędzia odgwizduje kolejny stały fragment gry dla Miedziowych po faulu Tarasovsa.

18'

Wymiana ciosów. Po bramce po raz kolejny bliski szczęścia był Janus. Tym razem uderzenie zawodnika gości w wysoko mija bramkę gospodarzy.

17'

Akcja Janoszki z Todorovskim i dośrodkowanie tego pierwszego na bramkę zamienia Papadopulos. Znakomite zachowanie napastnika Miedziowych. Błąd w obronie popełnia Tarasovs.

16'

GOOOOOL! Michal Papadopulos!

15'

Nieudane długie podanie Guldana, piłka w rękach Barana.

14'

Prawą stroną urwał się Janus, ale świetnie zatrzymuje go Straus.

13'

To mogła być dobra kontra Jagi! Alvarinho przegrywa jednak pojedynek biegowy z Łukaszem Piątkiem.

12'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejny stały fragment gry dla Miedziowych.

11'

Janus wywalcza pierwszy rzut rożny...

9'

Szybki początek tego meczu. Obie drużyny co rusz goszczą pod polem karnym swoich rywali. Oby tak dalej!

7'

Kolejna świetna szansa gości! Po uderzeniu z dystansu K. Piątka piłkę przed siebie wypuszcza Baran, doskakuje do niej Papadopulos, ale napastnik Miedziowych nie trafia w piłkę. Z własnego pola karnego rozpoczną gospodarze.

6'

W odpowiedzi Jagiellończycy. Zapędził się jednak w polu karnym gości Filip Modelski i można powiedzieć, że oddał piłkę swoim rywalom.

5'

Mnóstwo szczęścia po stronie gospodarzy! Cotra zagrywa do Papadopulosa, który przepuszcza piłkę do lepiej ustawionego K. Piątka. Strzał zawodnika gości o centymetry mija bramkę Barana!

4'

Dobra akcja Grzelczaka, który przedziera się prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie napastnika "Jagi" zatrzymuje się na pierwszym defensorze Miedziowych.

2'

Zagłębie spokojnie na własnej połowie rozgrywa piłkę.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika! Rozpoczynamy.

17:42

Obie drużyny wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

17:34

Piłkarze schodzą już z rozgrzewki do szatni, by otrzymać ostatnie wskazówki przed pierwszym gwizdkiem. Za chwilę zaczynamy!

17:34

Na stadionie widać jeszcze dużo wolnych krzesełek. Według prognoz podczas dzisiejszego meczu ma zasiąść ponad 9. tyś widzów. Czekamy!

17:27

Tak to wygląda na papierze. Trzeba przyznać, że trenerzy obu drużyn dokonali kilku ciekawych zmian w swoich składach.

17:20

Dzisiejsze zawody poprowadzi Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec. Co ciekawe, arbiter ten w niedzielne popołudnie pełnił rolę sędziego technicznego w starciu białostoczan z Lechem Poznań. Na liniach pomagać mu będą Tomasz Niemirowski i Marcin Hankiewicz. Sędzią technicznym będzie Łukasz Szczech.

17:17

Piłkarze obu drużyn już na rozgrzewce. Jagiellonia w swoich tradycyjnych czerwonych strojach, z kolei Zagłębie na pomarańczowo...

17:14

Na ławce rezerwowych Zagłębia zasiądą z kolei: Forenc, Jach, Bonecki, Woźniak, Błąd, Sobków, Zbozień.

17:12

Ławka rezerwowych "Jagi": Drągowski, Vassilijev, Cernych, Sekulski, Frankowski, Augustyniak, Tomasik

17:08

Do meczu nieco ponad pół godziny. My znamy już składy obu drużyn na to spotkanie! Za chwilę przedstawimy ławki rezerwowych...

16:53

Powodów do zmartwień nie mają też kibice Zagłębia Lubin. Ich drużyna po mizernym początku sezonu szybko nabiera rozpędu i po 9. kolejkach plasuje się na wysokim 4. miejscu. "Miedziowi" z pewnością marzą o powtórzeniu tegorocznego wyniku zanotowanego w ekstraklasowym starciu z białostoczanami. W meczu 4. kolejki piłkarze z Lubina pokonali bowiem Jagiellonię 1:2. - Na pewno Jagiellonia będzie chciała rewanżu za tamtą porażkę, która mogła ich wyjątkowo zaboleć, bo prowadzili do przerwy, a jednak to my wygraliśmy. To będzie jednak już zupełnie inny mecz i nie tylko dlatego, że wtedy graliśmy w lidze, a teraz w pucharze - wspominał przed środową potyczką o tamtym spotkaniu piłkarz gości, Łukasz Janoszka.

16:42

Jagiellończycy do dzisiejszej konfrontacji podchodzą w bardzo dobrych nastrojach po ostatnim zwycięstwie z Lechem Poznań (1:0). Trzy punkty w starciu z aktualnym mistrzem Polski przesunęły białostoczan na 5. miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze tuż po końcowym gwizdku zapewniali jednak, że teraz najważniejszy jest dla nich kolejny mecz, tym razem na szczeblu Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. - Nikt nie ma czasu na świętowanie, ponieważ terminarz nas goni. W tej chwili skupiamy się już tylko na środzie i meczu z Zagłębiem. Chcemy ograć rywala i awansować do ćwierćfinału zmagań o Puchar Polski. Bardzo poważnie traktujemy te rozgrywki, a nasze doświadczenia pokazują, że najbliższe spotkanie łatwe nie będzie - mówi szkoleniowiec "Jagi", Michał Probierz.

16:30

Witamy na relacji LIVE z meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Jagiellonia Białystok podejmie na własnym terenie Zagłębie Lubin. Biorąc pod uwagę obecną formę obu drużyn - emocji z pewnością nie zabraknie. Bądźcie z nami!